אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שברון תייצר דלק ביולוגי לדלתא איירליינס, גוגל תעקוב אחר הזיהום בלומברג

שברון תייצר דלק ביולוגי לדלתא איירליינס, גוגל תעקוב אחר הזיהום

ענקית האנרגיה תנטר את פליטות גזי החממה באמצעות שירותי הענן של גוגל - כך דיווחו החברות בשבוע שעבר. חברת התעופה התחייבה מצדה להחליף 10% מדלק המטוסים שלה בדלק ביולוגי עד 2030

12.09.2021, 22:33 | חדשות החוץ

ענקית האנרגיה שברון תייצר דלק ביולוגי עבור תעשיית התעופה, תשווק אותו לדלתא איירליינס ותנטר את פליטות גזי החממה באמצעות שירותי הענן של גוגל - על כך דיווחו החברות בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט:

בהודעת החברות נמסר כי שברון תייצר כמות ניסיונית של הדלק בבית הזיקוק שלה באל סגונדו, קליפורניה, ודלתא תשתמש בו בנמל התעופה הבינלאומי בלוס אנג'לס.

דלק המטוסים המתחדש יקר יותר מדלק מטוסים רגיל, אך מייצר פחות פליטות פחמן משום שהוא מבוסס על דלקים ביולוגיים כמו שמן בישול ושומן בעלי חיים.

גוגל תסייע באמצעות טכנולוגיית ענן

גוגל יצרה מערך לבדיקת הנתונים ותשתמש בטכנולוגיה מבוססת ענן כדי לעקוב אחרי הדלק הניסיוני עבור שברון ודלתא.

לפי שברון, המידע שייאסף מהשותפות הזו יסייע לה להבין טוב יותר את תהליכי הייצור של דלק מתחדש, ובכך תתמוך במאמץ הגלובלי לקידום דלקים מסוג זה.


מטוס דלתא איירליינס, בלומברג מטוס דלתא איירליינס | בלומברג מטוס דלתא איירליינס, בלומברג

חברת התעופה התחייבה מצדה להחליף 10% מדלק המטוסים שלה בדלק ביולוגי עד 2030. שתי החברות מסרו כי הן מקוות לייצר מודל נפוץ ושקוף לניתוח הפחתה פוטנציאלית בגזי חממה.

קידום הדלקים הללו מתרחש ברקע התחייבותו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לחתוך את פליטות גזי החממה של ארצות הברית במחצית עד 2030. תעופה נחשבת לאחת התעשיות הקשות ביותר לכך, אך חברות האנרגיה והתעופה איחדו כוחות לפיתוח דלקים חלופיים, כולל דלקים ביולוגיים ומימן. לפי תחזיות אנליסטים, ייצור הדלקים הביולוגיים כמעט ויוכפל ל־5 מיליארד גאלונים עד 2025, כ־8% מייצור הדיזל כיום. שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות