אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל מ-2023: וירג'ין תטיס נוסעים לחלל 3 פעמים בחודש החללית של וירג'ין גלקטיק | צילום: Virgin Galactic

החל מ-2023: וירג'ין תטיס נוסעים לחלל 3 פעמים בחודש

לדברי מנכ"ל וירג'ין גלקטיק, מייקל קולזייר, החברה מתכוונת להציע את הטיסות לאחר שתשלים את השדרוגים למטוס שלה ותשיק חללית נוספת

09.11.2021, 11:55 | חדשות חוץ

חברת תיירות החלל וירג'ן גלקטיק מעריכה כי תטיס נוסעים בתשלום שלוש פעמים בחודש החל מ-2023. ההודעה מסמלת את חזרתה של החברה למסלול לאחר מספר עיכובים השנה, שפגעו בלוח הזמנים להשקת טיסות תיירות החלל. 

קראו עוד בכלכליסט:

לדברי המנכ"ל מייקל קולזייר, החברה מתכוונת להציע עד שלוש טיסות בחודש לאחר שתשלים את השדרוגים למטוס שלה ותשיק חללית נוספת. השדרוגים מתייחסים למטוס הרקטי של החברה, VMS Eve שזקוק למייצבים אנכיים חדשים ועמוד מעוצב מחדש לנשיאת החללית לגובה רב. באופן כללי, החלליות של החברה מתנתקות מהמטוס בסביבות גובה של 15 אלף מטרים ואז מתניע מנוע רקטי שממשיך את המסע לחלל. 

טיסת החלל הראשונה של החברה, צילום: Virgin Galactic טיסת החלל הראשונה של החברה | צילום: Virgin Galactic טיסת החלל הראשונה של החברה, צילום: Virgin Galactic

החללית החדשה של החברה אמורה להתחיל בטיסות מבחן בתחילת 2023 ותטוס פעמיים בחודש בהמשך אותה השנה, ובכך תצטרף לחללית הקיימת שתטוס פעם בחודש, כך לדבריו של קולזייר. 

החברה, שהוקמה על ידי היזם הבריטי המיליארדר ריצ'רד ברנסון, דיווחה אתמול (ב') את התוצאות הרבעוניות, כולל מכירות בגובה 2.6 מיליון דולר, שתאמו לתחזיות האנליסטים. כמו כן דיווחה החברה על צמצום ההפסד ל-48 מיליון דולר מ-92 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. 

ביולי לקח חלק ברנסון בטיסה של וירג'ן גלקטיק לחלל והקדים בכך ב-9 ימים את ג'ף בזוס ששוגר לחלל בטיסה של החברה שלו, בלו אוריג'ן. 


תגיות