אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרפאל לשוק החשמל: יואב הר אבן ימונה למנכ"ל פאוורג'ן מנכ"ל פאוורג'ן החדש האלוף במיל יואב הר אבן | צילום: באדיבות דוברות רפאל

מרפאל לשוק החשמל: יואב הר אבן ימונה למנכ"ל פאוורג'ן

האלוף במיל' הר אבן כיהן במשך 8 שנים כמנכ"ל רפאל ולפני כן בתפקידו האחרון בצה"ל כיהן כראש אגף מבצעים; עתה הוא ינהל את זרוע האנרגיה של קרן התשתיות ג'נריישן קפיטל; פאוורג'ן תמזג לתוכה את החברות רפק אנרגיה וסולגרין

31.01.2024, 11:45 | עדיאל איתן מוסטקי

יואב הר-אבן ימונה למנכ"ל פאוורג'ן PowerGen, זרוע האנרגיה של קרן התשתיות ג'נריישן קפיטל שבניהול היו"ר יוסי זינגר והמנכ"ל ארז בלשה. אלוף (במיל') הר אבן כיהן עד לפני חודשיים כמנכ"ל רפאל. מדובר במהלך נוסף של ג'נריישן בשינוי זרוע האנרגיה של החברה.

הר אבן כיהן כמנכ"ל רפאל במשך שמונה שנים, לאחר שירות של כ-30 שנה בצה"ל, אותו החל בחיל התותחנים. תפקידו האחרון בצה"ל היה ראש אגף מבצעים. להר-אבן תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה ותואר שני במנהל עסקים. שניהם מאוניברסיטת תל אביב. כבר במאי של השנה שעברה הודיע הר-אבן על סיום תפקידו ברפאל, אך כיהן בתפקיד עד שהוחלף בדצמבר האחרון על ידי מנכ"ל אלתא לשעבר יואב תורג'מן.

פאוורג'ן היא למעשה האיחוד שקרן ג'נריישן קפיטל עושה למיזוג חברות האנרגיה שבשליטתה תחת חברה אחת – הכוללת את רפק אנרגיה וחברת האנרגיה המתחדשת סולגרין. בשבוע שעבר הודיעה ג'נריישן על כוונתה לרכוש את יתרת המניות שבידי המוסדיים והציבור בסולגרין – ובכך למחוק את החברה מהמסחר.

לאחרונה פורסם בכלכליסט על מזכר הבנות שנחתם בין ג'נריישן קפיטל לבזק על הקמת תאגיד משותף לאספקת חשמל למשקי בית, בהתאם לרפורמות בשוק החשמל ופתיחתו לתחרות. פאוורג'ן תספק למיזם את יכולות ייצור החשמל וההבנה בשוק, בעוד בזק את מערך שירות הלקוחות והחיוב הגדול שלה. מלבד המיזם המשותף, לפאוורג'ן 958 מגה-וואט ייצור בגז טבעי ו-120 מגה-ווט נוספים באנרגיה סולארית.


תגיות