אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס של 300 אלף שקל לאחים נאוי, ברקע מינויים שבוצעו ללא דיווח צילום: עמית שעל

קנס של 300 אלף שקל לאחים נאוי, ברקע מינויים שבוצעו ללא דיווח

מינויו ליו"ר חברת האשראי החוץ בנקאי במקום שאול נאוי - התקיים ללא דיווח ואישור רשות שוק ההון; עם זאת, הקנס שהטילה נחתך במחצית מכוונתה הראשונית; אברהם פרש מתפקידו באפריל האחרון

15.07.2021, 14:23 | אלמוג עזר

רשות שוק ההון הטילה קנס כספי בסכום של 300 אלף שקל על חברת האחים נאוי. ברקע, מינויו של היו"ר לשעבר אפי אברהם והדח"צית המכהנת בחברה מירב בר-קימא  ללא דיווח ואישור הרשות. 


קראו עוד בכלכליסט:


רשות שוק ההון, הגבירה את הפיקוח בענף האשראי החוץ בנקאי, על רקע צמיחתו המהירה בשנים האחרונות. בתוך כך, הטיל יו"ר הרשות משה ברקת, קנס ראשוני בסכום של 600 אלף שקל על חברת האחים נאוי לאחר שזו לא דיווחה פעמיים באותה שנה על מינוי בכירים. הקנס צומצם בסופו של דבר בחצי בעקבות ההכרה בטעות מצד החברה בעניין מינויו של אברהם - הקנס שנותר מתייחס למינויה של הדח"צית שנעשה באוגוסט 2020. 


דורי נאוי בעל השליטה בחברה, צילום: עמית שעל דורי נאוי בעל השליטה בחברה | צילום: עמית שעל דורי נאוי בעל השליטה בחברה, צילום: עמית שעל


אברהם מונה ליו"ר חברת האחים נאוי בתחילת 2020 במקומו של שאול נאוי, תוך לחץ של המוסדיים למצוא מחליף. הוא התנסה עד מינויו בעיקר בתחום הבנקאות (שימש כאחראי על התחום הפיננסי בנק אגוד). 

אברהם הוחלף על ידי שחר אושרי באפריל האחרון, ששימש כמנכ"ל כלל אשראי. אברהם משמש היום כיו"ר ועדת ההשקעות באנליסט. 

נציין כי החברה לא תלתה את אי דיווח המינוי של אברהם בעזיבתו המפתיעה של שאול נאוי.

האחים נאוי, שבשליטת דורי נאוי (44.4%) היא חברת האשראי החוץ בנקאי הראשונה שהונפקה בתל אביב והיום נסחרת בבורסה בשווי שוק של 761 מיליון שקל.  

פעילות החברה מתמקדת במסחר בשיקים דחויים (ניכיון שיקים).


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות