אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה: ביטול חובת ההדבקה של מדבקת הטסט לרכב יידחה מדבקת טסט ישנות לרכב. לא נקבע מועד חדש לביטול החובה להדבקת מדבקה | צילום: קובי קואנקס

בלעדי

משרד התחבורה: ביטול חובת ההדבקה של מדבקת הטסט לרכב יידחה

מיכאלי הכריזה ביוני האחרון כי חובת הדבקת מדבקת הטסט תוסר ב-2023. כעת במסמך שנשלח ממשרד התחבורה ליבואני הרכב צוין כי "השינוי לעניין ביטול הדבקת התווית טרם נכנס לתוקף"

06.12.2022, 12:02 | תומר הדר

ביטול מדבקת הטסט השנתי עליה הכריזה שרת התחבורה מרב מיכאלי לא ייכנס כל כך מהר לתוקף, כך עולה מתוכנו של מסמך שנשלח ממשרד התחבורה ליבואני הרכב.

במסמך שנשלח השבוע ליבואני הרכב ציין משה קירמאיר, מנהל אגף רישוי ופיקוח במשרד התחבורה: "השינוי המתוכנן לעניין ביטול הדבקת התווית על החלון הקדמי של הרכב בתקנה 274 לתקנות התעבורה טרם נכנס לתוקף". לפי משרד התחבורה: "במסגרת הרישום הראשוני והרישוי הראשוני לכלי הרכב המשך הדבקת תווית בהתאם לסוג הרכב".

לפי תוכן המסמך, נושא הדבקת התווית כן יטופל בהמשך, אך במועד שטרם פורט. ביטול המדבקה הוכרז ביוני האחרון על ידי מיכאלי, ובשעתו נקבע כי ייכנס לתוקף בשנת 2023. אולם המכוניות החדשות שיעלו על כבישי ישראל בשנה הבאה, לפחות בחודשים הראשונים, דווקא כן יישאו את המדבקה.

הדבקת המדבקה היא עניין טכני לחלוטין, שאינו משפיע בשום צורה על הרישוי של הרכב. למעשה בפועל מדובר רק בביטול החובה להדביק על חלון הרכב מדבקה בשווי של כמה עשרות אגורות.

תגיות