אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר דוחה את האשמות מאסק: "מנוגדות לעובדות" צילום: AFP

טוויטר דוחה את האשמות מאסק: "מנוגדות לעובדות"

בתביעת הנגד שהגיש טוען האיש העשיר בעולם שהרשת החברתית הונתה אותו בכך שלא חשפה בפניו את היקף החשבונות המזויפים בפלטפורמה. טוויטר מנגד טוענת שההאשמות שלו "בלתי סבירות" ושהוא לא סיפק "בדל ראיה" שתומך בהאשמות "חסרות הבסיס" שלו

05.08.2022, 10:01 | חדשות חוץ

טוויטר הגישה ביום חמישי מסמכים לבית המשפט שבהם היא דוחה את טענותיו של אלון מאסק שהונו אותו לחתום על עסקת רכישת הרשת החברתית. לטענת הרשת החברתית, האשמותיו של מאסק הן "בלתי סבירות ומנוגדות לעובדות".

ההאשמות של מאסק הן חלק מתביעת הנגד שהגיש בשבוע שעבר. "לפי מאסק, הוא – המייסד המיליארדר של מספר חברות, שמקבל ייעוץ מבנקאים ועורכי דין בוול סטריט – הונה על ידי טוויטר לחתום על חוזה מיזוג בשווי 44 מיליארד דולר. הסיפור הזה הוא בלתי סביר ונוגד את העובדות", נכתב במסמכים שהגישה החברה לבית המשפט בדלאוור, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס.

טוויטר ומאסק נמצאים בקרב משפטי לאחר שמאסק נסוג מעסקת הרכישה בטענה שלא חשפו בפניו את היקף החשבונות המזויפים בפלטפורמה. המשפט בין שני הצדדים יחל ב-17 באוקטובר. בטוויטר מנסים לאלץ את מאסק לעמוד בהתחייבויות שלו ולהשלים את העסקה.

מנציגיו של מאסק לא התקבלה תגובה על הדיווח.

בתביעת הנגד שהגיש מאסק בשבוע שעבר, ופרטיה נחשפו רק אתמול, הוא האשים את טוויטר בהגברת המאמצים להסתיר את המספר האמיתי של המשתמשים בזמן הירידות בשווקים. "שוק שורי ארוך התקרב לסיומו, והגאות החלה לרדת, כך שבטוויטר ידעו שאם יספקו לצד של מאסק את המידע שהם ביקשו הם יחשפו שטוויטר שחתה בעירום", נכתב בתביעה של מאסק. אולם בטוויטר אמרו בתגובה שמאסק לא "סיפק בדל ראיה" לתמוך בהאשמות "חסרות הבסיס" הללו.

כחלק מהמאבק המשפטי ביניהם, בטוויטר הוציאו צווים השבוע לבנקים, למשקיעים ולפירמות עורכי דין שתמכו בהצעת הרכישה של מאסק. הוא מצדו הוציא צווים ליועצים של טוויטר בגולדמן זאקס וג'יי.פי מורגן. לטענת מומחים משפטיים, הבקשות של טוויטר מצביעות על כך שהחברה מעוניינת לגלות מדוע החליט מאסק לשנות את הדעהל ואם הוא חזר בו מהתחייבויותיו להשיג מימון לעסקה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות