אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר מקים צוות לבחינת פערי הרגולציה בין מסלולי החיסכון (אילוסטרציה) | שאטרסטוק

שר האוצר מקים צוות לבחינת פערי הרגולציה בין מסלולי החיסכון

בראש הצוות יעמוד מנכ"ל האוצר שלומי הייזלר, ומטרתו לבחון את פערי הרגולציה בין מכשירי ההשקעה הזמינים לציבור: ""עלולים ליצור כשל שוק ופגיעה במשקיעים"

28.02.2024, 17:23 | שלמה טייטלבאום

שר האוצר החליט על הקמת צוות בן שבעה חברים שיבחן את פערי הרגולציה בין מכשירי ההשקעה השונים הזמינים לציבור הרחב. כיום, הציבור יכול להשקיע במגוון דרכים, בהם קופת גמל להשקעה, קרנות נאמנות, ופוליסות חסכון, אך כל אחד מהמוצרים הללו כפוף לרגולציה שונה.

לפי מכתב הקמת הוועדה, "המוצרים האלו דומים באופן ניהול ההשקעות שלהם והשימושיות שלהם עבור הצרכן, אך קיימים ביניהם פערים רגולטוריים, ובכללם, המסגרת הפיקוחית, הרגולציה הנוגעת להפקדה, משיכה, ניוד, וקבלת הלוואות על חשבון החיסכון, המסגרת המיסויית, וחובות הגילוי".

בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד האוצר, שלומי הייזלר, ויהיו בה שישה חברים נוספים מאגף התקציבים, אגף החשב הכללי באוצר, רשות שוק ההון, רשות המסים, ורשות ניירות ערך. בנוסף לנציגים אלו, יהיה נציג של הייעוץ המשפטי באוצר שישמש בתפקיד היועץ המשפטי לוועדה.

לפי מכתב ההקמה, על הוועדה יהיה "לבחון את הרגולציה של כל מכשירי ההשקעה בחיסכון טווח קצר ובינוני, ולמפות את פערי הרגולציה". אחרי המיפוי הזה, יהיה על הוועדה "להמליץ לשר האוצר על מתווה רגולציה ראוי שיצמצם את הפער הרגולטורי, ולהמליץ על תיקוני חקיקה והוראות מסדירות נוספות".

הצוות אמור להגיש את המלצותיו בתוך 100 ימים מכינוסו הראשון. על פי מכתב ההקמה, פערי הרגולציה הללו חייבים תיקון וטיפול שכן הם "עלולים ליצור כשל שוק ופגיעה במשקיעים".

תגיות