אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראשי הרשויות הערביות החליטו: שביתת המחאה נגד מצב הפשיעה תידחה בשבועיים מחאה נגד האלימות בחברה הערבית | צילום: יאיר שגיא

ראשי הרשויות הערביות החליטו: שביתת המחאה נגד מצב הפשיעה תידחה בשבועיים

ההחלטה התקבלה בהמשך למחלוקת פנימית ממושכת ולאחר שמונה פרויקטור למאבק בפשיעה וניתנו הבטחות לתקציבים. יו"ר ועד ראשי הרשויות הערביות, מודר יונס: "אם ההבטחות לא יקוימו נמלא את הצמתים"

30.08.2023, 18:44 | שחר אילן

המאבק בפשיעה במגזר הערבי: האסיפה הכללית של ועד ראשי הרשויות הערבים החליטה לדחות בשבועיים את השביתה הכללית שתוכננה למחרתיים (ו') ברשויות ובמערכת החינוך במגזר. זאת בעקבות מינוי ד"ר רואי כחלון לפרויקטור למלחמה בפשיעה ומתן התחייבויות להעברות תקציביות. נראה שההחלטה התקבלה מתוך הבנה שהשביתה היא בעצם הנשק היחיד שיש לרשויות ויש למצות כל מאמץ להגיע להסכמות בלעדיו.

בישיבת האסיפה אתמול עלתה הדרישה לפתוח בשביתה כמתוכנן, ואותה הובילו ראש עיריית טמרה, סוהיל דיאב, מי שרק שלשום נורתה אש לעבר ביתו, וראש המועצה האזורית אלקסום, סלאמה אל אטרש. אבל בסופו של דבר התקבלה עמדתו של יו"ר ועד ראשי הרשויות וראש המועצה המקומית ערערה ,מודר יונס, בעד דחיית השביתה.

יונס אמר במסיבת עיתונאים ש"תחושת חוסר הביטחון בחברה הערבית הפכה בלתי נסבלת. ראשי הרשויות דוחים את טענה שהתקציבים זולגים לפשע המאורגן. לא נסכים שיטילו בנו אות קין". זאת בהתייחסו לדחיית העברת התקציבים לרשויות על ידי שר האוצר בצלאל סמוטריץ' - משבר שנפתר רק השבוע.

לדבריו, למרות ההתחייבויות שהתקבלו בסופו של דבר להעביר את הכסף "אנחנו מטילים ספק בכוונות הממשלה". המבחן הראשון לדבריו יהיה אם ועדת הכספים של הכנסת תאשר את התקציבים הדרושים ליישום תוכנית הפיתוח של החברה הערבית 550 השנה בישיבתה הצפויה בשבוע הבא. עוד אמר ש"לאחר שהממשלה הודיעה שהיא לוקחת אחריות ומינתה פרויקטור למאבק בפשיעה נטל ההוכחה עליהם".

לדברי יונס, "התלנו את השביתה אבל לא את המאבק. המאבק הוא לביטול הנוסחה של התעלמות, הזנחה ואפליה. אם ההחלטות לא יקומו לא ניתן לרשויות לקרוס ואם נצטרך לצאת לצמתים, נמלא את הצמתים". יונס הבהיר שלא יסכים למנגנוני פיקוח מיוחדים על התקציבים של הרשויות הערביות: "כל בקרה תצטרך להיות לכל הרשוית".


תגיות