אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל חופשות ומבצעי החגים: קבוצת רמי לוי רשמה ירידה חדה ברווח צילומים: תומי הרפז, דנה קופל

בגלל חופשות ומבצעי החגים: קבוצת רמי לוי רשמה ירידה חדה ברווח

הכנסות הקבוצה ירדו ברבעון השלישי ל-1.62 מיליארד שקל, הרווח הנקי ירד ב-12% ל-42.2%; ברקע, מיעוט ימי עבודה בספטמבר בשל חגי תשרי והעמקת המבצעים לצרכן; החודש נחקר בעל השליטה במשרדי רשות התחרות, כחלק מחקירה בחשד לעברות על חוק התחרות

29.11.2021, 21:05 | נורית קדוש

חברת רמי לוי שיווק השקמה חתמה את הרבעון השלישי עם ירידה במכירות וברווח הנקי שצנח ב-12% ל-42.2 מיליון שקל. החברה תחלק דיבידנד בגובה 36 מיליון שקל.

רשת המזון, שמהווה את ליבת הפעילות של החברה, רשמה ברבעון השלישי ירידה של 3.8% בהכנסות ל-1.47 מיליארד שקל. זאת בעקבות ירידה של 7% במכירות החנויות הזהות, שפעלו גם ברבעון המקביל אשתקד. הירידה במכירות הרשת נרשמה בעקבות מיעוט ימי עבודה בחודש ספטמבר השנה, בשל עיתוי חגי תשרי והעמקת המבצעים לצרכן בחגי תשרי, מול הרבעון המקביל אשתקד הושפע לחיוב מצריכה מוגברת בגין משבר הקורונה.


קראו עוד בכלכליסט:


בעקבות הירידה במכירות, ירד הרווח הגולמי של רשת המזון בשיעור חד יותר של 5.3% ל-311 מיליון שקל. הירידה ברווח הגולמי הוסברה במבצעים מעמיקים בתקופת החגים, מתוך כוונה לפעול לטובת הצרכן. בעקבות כך, ירדה הרווחיות הגולמית של רשת המזון ל-21.1% מהמכירות לעומת 21.4% בתקופה המקבילה אשתקד. בהתאם, ירד הרווח התפעולי של הרשת ברבעון ב-23.6% ל-51.3 מיליון שקל, כך שהרווחיות התפעולית ירדה ל-3.5% מהמכירות, לעומת 4.4% ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי של הרשת ירד ב-13.9% ל-40.8 מיליון שקל.


רמי לוי מגיע לחקירה ברשות התחרות, דנה קופל רמי לוי מגיע לחקירה ברשות התחרות | דנה קופל רמי לוי מגיע לחקירה ברשות התחרות, דנה קופל


בנוסף לרשת המזון, פועלת החברה באמצעות שליטה בחברות בנות בתחום הסלולר, הפארם עם גוד פארם, ובתי הקפה והמרכולים של רשת קופיקס. 

הכנסות הקבוצה ירדו ברבעון ב-2.31% ל-1.62 מיליארד שקל, בעקבות ירידת המכירות של רשת המזון. בעקבות כך, ירד הרווח הגולמי של החברה ברבעון רק ב-1.6% ל-370 מיליון שקל, כך שהרווחיות הגולמית צמחה במעט ל-22.8%, בהשוואה ל-22.6% ברבעון המקביל אשתקד. זאת בעקבות בשיפור בתנאי הסחר, מהתייעלות לוגיסטית במרלו"ג החברה במודיעין, מהמותג הפרטי ומרווחיות חברות הבנות. הרווח התפעולי של החברה ירד ברבעון ב-11.7% ל-68 מיליון שקל, שהיוו 4.2% לעומת 4.6% אשתקד.

הירידה ברווח הנקי נבעה בעיקר מהקיטון בהכנסות כתוצאה ממיעוט ימי עבודה בחודש ספטמבר השנה בגין עיתוי חגי תשרי והעמקת המבצעים באותם ימים.

החודש נחקר לוי במשרדי רשות התחרות, כחלק מחקירה בחשד לעברות על חוק התחרות, שהפכה גלויה עם פשיטה על משרדי שופרסל ושטראוס וחקירת בכירים בענף המזון - בהם אייל רביד מנכ״ל ומבעלי השליטה ברשת ויקטורי, איתן יוחננוף מנכ״ל ומבעלי השליטה, אריה בוים מבעלי רשת אושר עד, בכירים ביוניליוור ועוד. החברה ציינה כי אין בידה מידע נוסף ולהערכתה, היא פועלת בהתאם להוראות החוק.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות