אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארצנו יעוץ וניהול עסקים: הופכים את העסק שלך לאוטוריטה יח"צ

ארצנו יעוץ וניהול עסקים: הופכים את העסק שלך לאוטוריטה

על פי נתונים, בישראל יש 61 עסקים בממוצע לכל אלף איש, כאשר כמות העסקים שנפתחים בכל שנה גדולים מכמות העסקים שנסגרו, כך שהתחרות הופכת להיות קשה ותחרותית יותר

19.09.2021, 10:58 | בשיתוף Visionet

לפני כשנתיים יזמית צעירה ומוכשרת החליטה להביא לידי ביטוי את ניסיונה שצברה בהצלחה מרובה לאורך מספר שנים בתחום המכירות, ופתחה מוקד גדול במשרדים מהודרים במרכז תל אביב. 

היא ריכזה סביבה עשרות מוקדנים שהיו אמורים להעניק שירות מכירות לחברות בתעשיות שונות, רק כדי לגלות כי ישנו הבדל עצום בין להיות אשת מכירות מצוינת, לבין היכולת לנהל ולשלוט בעשרות עובדים בבת אחת, בתחום שדורש להניע אנשים באופן שונה לגמרי, על מנת שלא יהיו מותשים מנטלית לאחר פרק זמן קצר.

מספר חודשים לאחר הפתיחה החגיגית, המוקד החל להתערער כתוצאה משירות לא יעיל של המוקדנים, הוצאה מכבידה של דמי השכירות ומשתנים נוספים. רגע לפני שהרימה ידיים, פנתה אותה יזמית אל חברת "ארצנו יעוץ וניהול עסקים", ולאחר למידת העסק והקשיים הנלווים, הם הצליחו לבנות עבורה תוכנית עבודה מהפכנית שלא רק שהצליחה להציל את העסק, אלא עזרה לו להגיע לגבהים חדשים תוך פרק זמן קצר יחסית.

היום אותו מוקד מעניק שירות מכירות עבור למעלה מ- 20 חברות בתחומים שונים, ואנחנו ביקשנו לשאול את מנכ"ל החברה, זאב ארץ כיצד הוא הצליח להטות את הכף לטובה: "הטעות הגדולה של אותה יזמית צעירה ומוכשרת, היתה כאשר חשבה כי היא תהיה מסוגלת לנהל עסק גדול ועשרות עובדים כמעט בלי אנשי ניהול אחרים לצידה. לאחר שיחת היכרות ובדיקה מעמיקה של התוכנית העסקית שלה, מצאתי מספר חורים שלא היו יכולים להסתדר האחד עם השני.

עיקר הבעיה היתה התקציב המוגבל יחסית שבעזרתו היא הקימה את העסק. חלק עיקרי מהתקציב היה מופנה לתשלום שכירות של משרדים גדולים, ועבור תשלום משכורות באופן גלובלי לעשרות אנשי מכירות בבת אחת, בלי קשר לעמידה ביעדים ועוד. בחלוקה הזו, לא נשאר לה תקציב למזכירה, למנהלת חשבונות ועוד איש או אשת מקצוע שיעמדו לצידה בעבודה היומיומית מול המוקדנים.

על מנת שהעסק לא ייסגר, בניתי עבורה תוכנית עבודה שחסכה לה לא מעט הוצאות, ואף העניקה לה זמן ויכולת לעקוב אחר אנשי המכירות, ולהבטיח כי הם עומדים ביעדי המכירות הנדרשים.

בעידן של היום, אפילו עוד לפני משבר הקורונה, לא היה עוד טעם להחזיק במוקדי מכירות גדולים ועבור זה להשכיר משרדים חיצוניים, בזמן שאפשר לתת לאנשי המכירות לעבוד מהבית, כיוון שכך ניתן להשיג מספר דברים בבת אחת, בין היתר:

פיקוח ושליטה על שיחות המכירה היוצאות. 

לוח זמנים ארוך וגמיש לנוחות העובדים והחברות.

חסכון בהוצאות חיצוניות (שכירות, נסיעות וכד') ועוד.

במספר פעולות פשוטות בסופו של דבר, הצלחנו לשנות את פני התמונה עבור אותה יזמית, וכיום יש לה הרבה יותר מרווח נשימה, כלכלי ומקצועי, על מנת לשמר לקוחות קיימים ולהגיע אל לקוחות חדשים, כל זאת מבלי לחרוג מהתקציב שהגדירה לעצמה מראש".

ארצנו יעוץ וניהול עסקים, יח"צ ארצנו יעוץ וניהול עסקים | יח"צ ארצנו יעוץ וניהול עסקים, יח"צ

ארצנו יעוץ וניהול עסקים: תוכנית העבודה בפועל

מה בדיוק עושה את ההבדל בין מי שמצליחים לנהל עסקים משגשגים, לבין מי ששורדים בקושי, או שנאלצים לסגור את הדלתות לאחר הפסד כספי גבוה ותחושת מחנק מנטלית? 

זאב ארץ הסביר: "כל עסק הוא עולם ומלואו, לכן צריך לעשות הפרדה בין היכולת, התקציב, וכמובן, היעדים. יש חברות שצריכות צוות ניהול בראשותו של מנכ"ל, אך התקציב שלהם לא מאפשר להעסיק אנשי מקצוע במשרה מלאה, זה נכון בעיקר לעסקים בסדר גודל בינוני ומטה. יש חברות שמחזיקות בחשבת שכר ומזכירה, אך בעיקר צריכות מנהלים ומנכ"ל במשרה מלאה.  

יש עסקים וחברות שמי שהקים אותם מחזיק ברעיון נהדר, אבל אין לו את היכולת להתרכז בפיתוח המוצר, כיוון שרוב האנרגיה שלו מושקעת בניהול הכללי, וזה פוגע בהכנסות וביכולת של החברה לצמוח ולגדול.  

יש עסקים שהחלו בקטן ותוך זמן קצר ביצעו קפיצת מדרגה משמעותית, אך הם לא הצליחו להשתלט על הגדילה, ואז ישנו צורך לעשות חישוב מסלול מחדש, כדי להחזיק מעמד ולהתקדם הלאה.

יש עסקים שעל הנייר אמורים להרוויח יותר, כיוון שיש יופי של מכירות, אך בשורת הרווח בסוף כל חודש הם בקושי מצליחים לסגור אותו בצורה מאוזנת.

יש עסקים שהחוסר בתקשורת בין המנהלים לעובדים פוגם בתפוקה שניתן להשיג, כך שיש לא מעט משתנים שאפשר לטפל בהם ולתקן בזכות חשיבה שונה, וזה בדיוק מה שאנחנו ב "ארצנו יעוץ וניהול עסקים" עושים.

נכנסים ולומדים את העסק, לראות מה יש ומה אין בו, מה הן הטעויות הבולטות והאם ישנן כאלה נחבאות, ולאחר שמנתחים את כל התמונה, אנחנו בונים תוכנית עבודה חדשה.

לעיתים יש מקרים שבעל חברה מקבל את התוכנית ומבקש ליישם זאת בעצמו, ויש מי שאוהבים את התוכנית המוצעת ומבקשים כי נבצע זאת עבורם".

ארצנו יעוץ וניהול עסקים: התוצאות בשטח

למדנו כי זמן התהליך בין "ארצנו יעוץ וניהול עסקים" לחברה שביקשה לקבל את שירותיהם נע בין חצי שנה לשנתיים, תלוי בגודל ובמורכבות של בית העסק. בזכות הניסיון והרזומה המצליח שזאב ארץ מביא עימו, הוא בחר להנהיג שיטת עבודה ייחודית, זו מתבססת על תשלום על פי השגת היעדים.

 על כך הוא הסביר: "לאחר שאני נכנס לעסק שלא מצליח או שלא מתקדם בקצב משביע רצון, ולאחר שלמדתי אודותיו, אני מניח על השולחן תוכנית עבודה מסודרת, תוכנית פעולה. כיוןן שאני בטוח ביכולת שלי ושל האנשים סביבי לחלץ עסקים מצרה ולהוביל אותם להצלחה, אני לא מבקש את העמלה שלי אלא רק עד שאנחנו מגיעים אל היעד הראשון שהצבנו לעצמנו. 

היעד הזה יכול לבוא לידי ביטוי בשורת הרווח החודשי, בצמיחה של החברה מבחינת כוח אדם יעיל ומתאים, הגעה לקהלים ולקוחות נוספים, כל דבר שניתן למדוד בשטח, ושעליו אנחנו מסכמים ומסכימים מראש.

ארצנו יעוץ וניהול עסקים: יצירת קשר

לפני סיום הראיון שאלנו את זאב על התוכניות לעתיד שהוא מציב עבור החברה שלו: "תקופת הקורונה פתחה הזדמנויות על ימין ועל שמאל, הזדמנויות אדירות שרק צריך לפקוח את העיניים ולראות אותן, כך שאנחנו "רעבים" להגיע לכמה שיותר עסקים וחברות, ולעזור לכולם בנפרד, תוך כדי שירות ישיר בהתאמה אישית ובהתאם למשתנים החדשים".


השירות אותו "ארצנו יעוץ וניהול עסקים" מיועד לחברות ולעמותות.

ליצירת קשר חייגו: 054-4816896

פייסבוק


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות