אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צים מובילה השקעה של 8 מיליון דולר בחברת ספינפריים אורי דגנור, מנכ"ל ספינפריים | צילום: עומר הכהן

צים מובילה השקעה של 8 מיליון דולר בחברת ספינפריים

הסטארט-אפ ספיפריים פיתח מערכת לבדיקת רכב המשלבת בין AI, ראייה ממוחשבת ולמידת מכונה לצורך זיהוי ליקווים במהלך שרשרת האספק של הרכב. אלי גליקמן, נשיא ומנכ"ל צים: "זיהינו את הפוטנציאל העצום בטכנולוגיה של ספינפריים ואת הישימות שלה בתעשייה"

17.05.2023, 16:12 | סופי שולמן

חברת הספנות צים הובילה סבב השקעה של 8 מיליון דולר בסטארט-אפ ספינפריים (Spinframe). יחד עם צים השתתפו בגיוס גם שרונה פרטנרס וסינגולריטי קפיטל. ספינפריים הוקמה ב-2020 על ידי אורי דנגור, ומעסיקה 12 עובדים במשרדיה ביקנעם. יחד עם הגיוס הנוכחי, הסתכמו הגיוסים של החברה ב-10 מיליון דולר.

החברה מפתחת מערכות לבדיקת רכב המבוססות על בינה מלאכותית (AI), ראייה ממוחשבת ולמידת מכונה היוצרות תאומי מדיגיטליים עבור כלי רכב בכל שלבי שרשרת האספקה, כך שהמערכת מזהה ליקויים החל מפס הייצור במפעל, כלה בשילוח הימי ובפריקת כלי הרכב בנמלים ועד להגעת הרכב לסוכנויות המכירה וללקוחות. התחום זוכה באחרונה לעניין רב ורק לפני שבוע השלימה חברת UVEYE הישראלית שפועלת גם היא בשוק "בדיקות MRI לרכב" גיוס של 100 מיליון דולר, בין היתר מיצרניות רכב בולטות.

הפלטפורמה של החברה מתעדת בצורה מקיפה את כלי הרכב ומשתמשת בבינה מלאכותית כדי לזהות במהירות פגמים ונזקים חיצוניים ברכב. הפלטפורמה מסוגלת לבדוק מספר רב של כלי רכב ללא התערבות אנושית במקומות שונים, כגון נמלי ים, מוקדי תחבורה ולוגיסטיקה, חניונים, סוכנויות רכב, סניפי השכרה ומרכזי שירות. פלטפורמת הניטור של Spinframe כבר הוטמעה במגוון רחב של לקוחות בתעשיית הרכב, כולל יצרני רכב בולטים, כגון קבוצת פולקסווגן, חברות השכרת רכב וסוכנויות ליסינג. כספי הגיוס ישמשו את ספינפריים להרחבת פעילותה, בין היתר לתחום ההובלה הימית של כלי רכב. לאחרונה אף זכתה ספינפריים במכרז של נמל אשדוד, שעושה שימוש במערכות החברה למעקב אחר פריקת רכבים בנמל.

אלי גליקמן, נשיא ומנכ"ל צים ציין: "לאחר ביצוע פיילוט מוצלח, זיהינו את הפוטנציאל העצום של הטכנולוגיה של ספינפריים ואת הישימות שלה בתעשייה שלנו. כחלק מהגישה והאסטרטגיה שלנו, אנו מחפשים ומשקיעים באופן פעיל בחברות צעירות ומבטיחות כמנועי צמיחה. השקעה זו משקפת שותפות מוצלחת נוספת עם סטארט-אפ המתמחה בפתרונות אוטומציה דיגיטלית לטובת לקוחותינו. אנו גאים ביכולת שלנו לתמוך ולסייע לחברות מבטיחות לפרוח ולהגשים את מלוא הפוטנציאל שלהן".

אורי דנגור, מנכ"ל ספינספריים הוסיף: "בשנה האחרונה, הפעילות של ספינפריים גדלה משמעותית, ואנו שמחים לראות את אמון הלקוחות בטכנולוגיה שלנו. אנו מאמינים שלפתרונות המקיפים הייחודיים שפיתחנו יש פוטנציאל לשפר באופן ניכר את שרשרת האספקה בעולם הרכב, ובאמצעות שיתוף הפעולה שלנו עם צים, היכולת שלנו להגשים את מטרותינו האסטרטגיות השתפרה מאוד. אנו בטוחים שעם אמון המשקיעים שלנו ושיתוף הפעולה של צים, נמשיך לצמוח ולממש את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיה שלנו".


תגיות