אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילן: "סנקציות על סין? לא חושבת שזה נחוץ או ראוי" ג'נט ילן שרת האוצר של ארה"ב ספטמבר 2021 | צילום: בלומברג

ילן: "סנקציות על סין? לא חושבת שזה נחוץ או ראוי"

שרת האוצר האמריקאית אמרה על רקע המלחמה באוקראינה כי איננה מאמינה שיהיה צורך להטיל סנקציות על סין בשל קשריה עם רוסיה: "נהיה מאוד מודאגים אם הם יספקו נשק לרוסיה או ינסו לעקוף את הסנקציות שהטלנו, אבל אנחנו לא רואים את זה מתרחש"

26.03.2022, 19:30 | חדשות חוץ

שרת האוצר של ארצות הברית ג'נט ילן אמרה אתמול (ו') כי אינה מאמינה שארצות הברית צריכה להטיל סנקציות על סין בשל קשריה עם רוסיה. "אני לא חושבת שזה נחוץ או ראוי", היא אמרה ל-CNBC בקשר להטלת עונשים אפשרית על בייג'ינג. "פקידי ממשל בכירים נמצאים בשיחות שקטות ופרטיות עם סין כדי להבטיח שהיא מבינה את עמדתנו. נהיה מאוד מודאגים אם הם יספקו נשק לרוסיה, או ינסו לעקוף את הסנקציות שהטלנו על המערכת הפיננסית הרוסית ועל הבנק המרכזי של רוסיה. אנחנו לא רואים את זה מתרחש בשלב זה", היא אמרה.

קראו עוד בכלכליסט:

דבריה של ילן מגיעים בעוד מנהיגי מדינות נאט"ו מגבירים את מאמציהם להזהיר את סין מתמיכה במתקפה הרוסית נגד אוקראינה. ארצות הברית ובנות בריתה מזהירות את בייג'ינג זה שבועות שהיא עלולה לסבול מהשלכות חמורות אם תסייע למוסקבה בנשק, ערוצי מסחר חלופיים או קמפיינים הכוללים מידע שקרי. סין לא הוקיעה באופן מלא את פלישתה של רוסיה לאוקראינה, ובדומה לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הלינה על התרחבות נאט"ו. פקידים אמריקאים אמרו שרוסיה ביקשה מסין סיוע צבאי וכלכלי - טענה ששתי המדינות מכחישות.

שרת האוצר של ארה"ב ג שרת האוצר של ארה"ב ג'נט ילן ויו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול | גטי שרת האוצר של ארה"ב ג

הנשיא ביידן איים בשבוע שעבר על נשיא סין שי ג'ינפינג בהשלכות שלא פירט, אם סין תתמוך ברוסיה בניסיונה לכבוש את בירת אוקראינה, קייב. אף שלא ידוע כיצד בכוונת הבית הלבן להעניש את סין, סביר שהדבר יכלול קריאה למשרד האוצר להרחיב את הסנקציות הקיימות.

בריאיון דיברה ילן גם על פלישת רוסיה לאוקראינה ומגפת הקורונה, והדגישה את חשיבות חיזוק שרשראות האספקה האמריקאיות. "עסקים אמריקאים רבים התמקדו בייעול וארגון שרשראות האספקה בדרכים שמורידות מחירים, אך פוגעות בעמידות, ועמידות שרשראות האספקה נמצאת גבוה בסדר העדיפויות של הממשל", היא אמרה.

בהתייחס לתהליכים המתרחשים בעולם לאחרונה, אמרה ילן שאינה מאמינה שהגלובליזציה עומדת לבוא לקצה. "אני בהחלט מתנגדת לרעיון הזה. אנחנו מאוד קשורים לכלכלה העולמית. אני מצפה שזה ימשיך כך, זה משהו שהביא יתרונות לארצות הברית ולארצות רבות נוספות ברחבי העולם".


תגיות