אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן תשקיע מיליארד דולר בשוק המכוניות החשמליות בסין מנכ"ל פולקסווגן אוליבר בלום | צילום: רויטרס

פולקסווגן תשקיע מיליארד דולר בשוק המכוניות החשמליות בסין

יצרנית הרכב הגרמנית מתכוונת להשקיע את הכסף בפיתוח כלי רכב חדש ובהקמת מרכז עסקי חדש בהפיי, עיר ליד שנגחאי שהפכה למוקד תעשיית הרכב בסין

21.04.2023, 17:51 | חדשות חוץ

יצרנית הרכב הגרמנית פולקסווגן תשקיע כמיליארד דולר בסין לצורך פיתוח רכבים חשמליים, ותייצר רכב יוקרה חדש - כך הודיעה החברה ביריד הרכב הנערך בשנגחאי. בכוונת פולקסווגן לפתח כלי רכב חדש ומרכז עסקי בחפיי – עיר ליד שנגחאי שהפכה ללב של תעשיית הרכב הסינית ושפועלות בה יצרנית הרכב הסינית ניו ואחרות.

ההשקעה הגרמנית בסין צמחה בכ-61% ברבעון הראשון לעומת מקבילו אשתקד, כך מסר משרד המסחר הסיני אתמול (ה'). בסך הכל גדלה ההשקעה הזרה בסין ב-4.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-59.3 מיליארד דולר.

המרכז העסקי החדש של פולקסווגן יופעל על ידי חברה חדשה שתיקרא 100%TechCo, שאמורה להיפתח ב-2024 עם יותר מ-2,000 עובדים. המנכ"ל של הישות החדשה יהיה מרקוס הפקמאייר, שמשמש כיום כסמנכ"ל הטכנולוגיה של פולקסווגן בסין.

על ידי הכנסה של ספקים מקומיים לשלבי הייצור הראשוניים ואיחוד שלושת המיזמים של פולקסווגן בסין צפויה החברה החדשה להפחית ב-30% את משך הייצור והפיתוח, לדברי פולקסווגן.

פולקסווגן ערכה השבוע השקה עולמית לדגם המשפחתית החשמלית ID7 החדש שלה. הרכב החשמלי אמור לצאת למכירה בסין ובאירופה בסתיו הקרוב ובצפון אמריקה בשנה הבאה. כלי הרכב המיועדים לסין ייוצרו באופן מקומי, בעוד אלה שמיועדים לאירופה ולצפון אמריקה ייוצרו בגרמניה. החברה הגרמנית לא חשפה את מחירם הצפוי, אך מסרה שהדגם החדש הוא הרכב הכל-חשמלי הראשון שלה "בקטגוריית רכבי היוקרה הבינוניים".

סין היא השוק הגדול בעולם לכלי רכב חשמליים. במרץ צמחו מכירות רכבי היוקרה החשמליים ב-17% לעומת שנה קודם לכן – יותר מצמיחה של 0.3% שנרשמה בקטגוריית רכבי הנוסעים, כך על פי איגוד רכבי הנוסעים הסיני.

7ID צפויה להיות בעלת טווח נסיעה של 700 ק"מ, ולכלול טכנולוגיות כמו סיוע במעבר נתיבים וחניה. היא תכיל גם תצוגת מציאות רבודה וגג נפתח פנורמי עם שקיפות שתשתנה על פי פקודה קולית או מגע, כך לדברי החברה.

תגיות