אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים חג'ג' מנסים להציל את עסקת בזן: מציעים לנושי הפטרוכימיים לרכוש את חלקם דניאל לבטובסקי טל צ'יקורל

האחים חג'ג' מנסים להציל את עסקת בזן: מציעים לנושי הפטרוכימיים לרכוש את חלקם

פטרוכימיים נמצאת בחדלות פירעון ותמורת סדרות האג"ח שלה משועבדות מניות בזן; חג'ג', שרוצה להשתלט על בזן, מציעה לרכוש מהנושים את מניות בזן המשועבדות להם תמורת הנפקת סדרת אג"ח חדשה

26.05.2022, 19:55 | גולן חזני

האחים צחי ועידו חג'ג' מנסים למנוע את מימוש זכות הסירוב של פטרוכימיים בבזן, ולרכוש גם את חלקם בחברה.

בהצעה שהגישה הערב (ה') מציעה חג'ג' נדל"ן לרכוש את מניות בזן המשועבדות לנושי פטרוכימיים, תמורת סדרות אג"ח חדשות שינפיקו להם.

פטרוכימיים, שבשליטת משפחות פדרמן, פסל וגוטשטיין, נמצאת בחדלות פירעון ונכסיה משועבדים למחזיקי האג"ח שלה. לפטרוכימיים חוב של 1.65 מיליארד שקל לארבע סדרות האג"ח שלה, שתמורתו משועבדות 15.5% ממניות בזן בשווי כ-700 מיליון שקל.

צחי ועידו חג צחי ועידו חג'ג' ברקע מתחם בזן | דניאל לבטובסקי טל צ'יקורל צחי ועידו חג

חג'ג' רכשה את מניותיה של החברה לישראל בבזן (16.7%) תמורת כ-560 מיליון שקל, אולם לפטרוכימיים זכות סירוב לעסקה זו, שאם תתממש תיאלץ חג'ג' להיפרד מהחלום שלה להשתלט על בזן.

המחזיקים יצאו למכרז למכירת זכות הסירוב כשבראש המעוניינים מנכ"ל הפניקס לשעבר אייל לפידות ויזם הנדל"ן אריאל שוב, שפועלים יחד לרכישה.

חג'ג' מציעה לנושי סדרה ח' של פטרוכימיים (חוב של 390 מיליון שקל) לרכוש 271.5 מיליון מניות בזן המשועבדות להם תמורת הנפקת סדרת אג"ח חדשה בהיקף של 373 מיליון שקל ובתוספת מחיר שנובעת מהפער בין מחיר הפארי של מניית בזן לממוצע 60 ימי המסחר שבסיום השנתיים שלאחר השלמת העסקה.

למחזיקי האג"ח בשלוש הסדרות האחרות, 1, ב' ו-ג', (חוב של 788, 331 ו-144 מיליון שקל, בהתאמה) מציעים האחים חג'ג לרכוש את כל המניות המשועבדות להם לפי מחיר המניה הממוצע ב-60 ימי המסחר האחרונים ובתוספת 100% הפער בין הפארי של מניית בזן למחיר הממוצע ב-60 הימים שבסיום השנתיים שאחרי השלמת העסקה.

חג'ג' מוכנה לפעול להארכת הדד ליין של הפטרוכימיים למימוש זכות הסירוב של פטרוכימיים לעסקת חג'ג', כדי לאפשר לסדרות האג"ח לדון בנושא ולקיים אסיפות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות