אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בירה זה בריא: קירין רוכשת יצרנית ויטמינים ב-1.24 מיליארד דולר בירה קירין. מגוונת הרחק מעסקי האלכוהול | צילום: גטי

בירה זה בריא: קירין רוכשת יצרנית ויטמינים ב-1.24 מיליארד דולר

היצרנית מתרחבת לתחום הבריאות עקב הירידה במכירות הבירה ביפן וקונה את ענקית הוויטמינים האוסטרלית בלקמורס. המהלך מספק לאחרונה אקזיט לאחר שנפגעה מהשלכות מגפת הקורונה

27.04.2023, 18:51 | חדשות חוץ

מבשלת הבירה היפנית קירין קונה את ענקית הוויטמינים באוסטרליה בלקמורס, תמורת 1.24 מיליארד דולר. הרכישה מגיעה על רקע ההתרחבות של קירין לתחום הבריאות, לנוכח הירידה במכירות הבירה ביפן והגברת הרגולציה העולמית על אלכוהול. "רכישת בלקמורס משלימה את העסקים שלנו בתחום הבריאות", נכתב.

בנוסף מספקת העסקה אקזיט לבלקמורס, אשר נאבקת לחזור לרמת המכירות שלפני מגפת הקורונה, אז נהנתה מקניות שביצעו אזרחים סינים. יו"ר בלקמורס, וונדי סטופס, ציינה כי העסקה עם קירין היא אטרקטיבית, ונעשית בתשלום מזומן.

עבור קירין העסקה היא חלק ממאמציה לגוון את מוצריה מעבר לעסקי האלכוהול. מכירות הבירה ביפן נמצאות בירידה מזה כמה שנים עקב שינויים באורח החיים בקרב צעירים. בשנה שעברה פתחה ממשלת יפן בתחרות ארצית לעידוד שתיית אלכוהול. במקביל, קרא ארגון הבריאות העולמי להחמיר את הרגולציה בתעשיית האלכוהול העולמית, וקרא לממשלות להעלות את המחירים כדי להביא לירידה בצריכה.

לקירין, הידועה ברחבי העולם בבירות שלה, יש מגוון מוצרים ביפן, כולל משקאות ללא אלכוהול וללא סוכר. בנוסף היא מחזיקה בבעלותה עסקים בתחום הבריאות, וב-2019 היא החלה בשותפות עם חברת מוצרי הטיפוח ותוספי התזונה היפנית Fancl. בעבר מסרה קירין שעד לסוף העשור היא שואפת לייצר 3.7 מיליארד דולר של מכירות בשנה מעסקי הבריאות.

עסקת הרכישה צפויה להיות מושלמת באוגוסט, ומוביל אותה מרקוס בלקמור, בנו של מייסד החברה, המחזיק ב-18% מהמניות. לאחר ההודעה עלו מניות החברה האוסטרלית ביותר מ-20%, השיעור החד מזה שבע שנים.


תגיות