אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האופציות של רני צים התרחקו מהכסף, אז הוא מקרב אותן חזרה בהנחה של 25% רני צים. שווי האופציות נאמד באפריל ב־9 מיליון שקל | צילום: מאיר אדרי

האופציות של רני צים התרחקו מהכסף, אז הוא מקרב אותן חזרה בהנחה של 25%

דירקטוריון רני צים מרכזי קניות אישר לבעל השליטה את ההנחה במחיר המימוש לאחר צניחה של 30% במניה בחצי שנה. שני בכירים נוספים ייהנו מהנחה של 40%. ההחלטה מחייבת אישור בעלי מניות המיעוט

03.11.2022, 06:02 | אמיר פרגר

קצת יותר מחצי שנה אחרי שאסיפת בעלי המניות אישרה את תנאי התגמול של בעל השליטה ובכירי החברה, ברני צים מעוניינים להפחית את מחיר מימוש האופציות שקיבלו ב־25%–40%. ההחלטה על ההטבות כפופה לאישור אסיפת בעלי המניות, אך מועד כינוסה לשם כך טרם נקבע.

הדירקטוריון של חברת מרכזי הקניות אישר השבוע לשנות את מחיר מימוש האופציות של חמישה מבעלי התפקידים הבכירים, ואף להגדיל את מספר האופציות שיקבלו שניים מהם. בעל השליטה רני צים (54%), שקיבל במסגרת מדיניות התגמול שאושרה באפריל האחרון 7.5 מיליון אופציות, יוכל לממשן בהנחה של 25% ובמחיר של 7.5 שקל לאופציה, במקום תמורת 10 שקלים לאופציה, כפי שנקבע במקור.

צים יוכל לממש את האופציות ב־4 מנות, שיחלו להבשיל בתום שנה מהענקתן, כששוויין הכלכלי נאמד באפריל ב־9 מיליון שקל. המנכ"ל אבישי אברהם, שקיבל באפריל 2 מיליון אופציות במחיר מימוש של 8 שקל לאופציה, יוכל לממשן לפי ההחלטה החדשה בהנחה של 25% ובמחיר של 6 שקל לאופציה, כשמועדי המימוש דומים לאלה של צים, ושווי האופציות שלו נאמד באפריל ב־3.9 מיליון שקל.

הסדר דומה נקבע גם לבני חליף, מנהל נכסים ושיווק בחברה ומנהל רני צים ניהול נכסים, בנוגע ל־500 אלף אופציות שקיבל. ליואב קפלן, דירקטור בחברה, ולסמנכ"ל הכספים ירון ישראל, ניתנה הנחה של 40% על מחיר המימוש המקורי, שעמד על 10 שקל לאופציה, וכעת הם יוכלו לממש 400 אלף אופציות שברשות כל אחד מהם במחיר מימוש של 6 שקל לאופציה — ואף הוקצו לכל אחד מהם במחיר זה 300 אלף אופציות נוספות.

הדירקטוריון נימק את החלטתו בירידת שווי המניה בשל המצב בשווקים, שהוציא את האופציות הרחק מחוץ לכסף. מחיר המניה צנח ב־30% ממועד הענקת האופציות ל־4.8 שקל למניה, כך שכדי ליהנות ממימושן במחיר של 10 שקל, צריך היה צים לשלם 108% ממחיר המניה כיום. הורדת מחיר המימוש ל־7.5 שקל לאופציה תאפשר לו להמתין לעלייה של 56% בלבד.

כינוס האסיפה, שבמהלכה אושרה באפריל מדיניות התגמול, נדחה כמה פעמים, בעקבות התנגדויות של המוסדיים לתנאים שהחברה ביקשה להעניק לבכיריה. במקור ביקשה החברה להעניק לרני צים עצמו שכר בעלות חודשית של 300 אלף שקל ומענק שנתי עם תקרה של 1.5 מיליון שקל, תמורת משרה בהיקף של 60%. לבסוף נאלץ צים להסתפק בשכר חודשי בעלות של 195 אלף שקל ובמענק שנתי שתקרתו מיליון שקל תמורת 75% משרה.

כפיצוי על כך הוגדל מספר האופציות שקיבל מ־6 מיליון ל־7.5 מיליון. ב־2021 הגיעה עלות התגמולים שקיבל בעל השליטה, עבור 80% משרה ובהתאם למדיניות התגמול הקודמת, ל־3.9 מיליון שקל. על פי מדיניות התגמולים שאושרה באפריל ובמשרה של 75% היה היקף התגמולים שלו מגיע ל־3.7 מיליון שקל.


תגיות