אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק חדשה תאפשר הגשת תביעה נגד ארגוני עובדים שהכריזו על שביתה בלתי חוקית מחאת הרופאים נגד ההפיכה המשטרית | צילום: יריב כץ

הצעת חוק חדשה תאפשר הגשת תביעה נגד ארגוני עובדים שהכריזו על שביתה בלתי חוקית

ברקע איומים בהשבתת המשק אם רה"מ והשרים לא יכבדו את החלטות בג"ץ, הגיש ח"כ עמית הלוי (הליכוד) הצעה הקובעת כי בכל מקרה שנגרם נזק עקב שביתה בלתי חוקית, כל נפגע יהיה רשאי להגיש תביעה, ולא רק העובדים או המעסיקים. "התיקון אמור לצמצם את יכולתן של קבוצות לחץ קטנות לעצור מדיניות פוליטית", הסביר הלוי

07.08.2023, 20:23 | צבי זרחיה

ח"כ עמית הלוי (הליכוד) מציע לאפשר הגשת תביעה נגד ארגוני עובדים שהכריזו על שביתה בלתי חוקית ובלתי מוגנת.

הצעת החוק שהגיש באחרונה הלוי צפויה לעלות בכנס החורף של הכנסת, והיא רלוונטית במיוחד לאור איומים בהשבתת המשק אם רה"מ והשרים לא יכבדו את החלטות בג"ץ.

כיום מוחרגים ארגוני עובדים ומעבידים מהסעיף בחוק הקובע אחריות בגין הפרת חוזה, גם כאשר יזמו שביתה שאינה חוקית ואינה מוגנת, למעט אם התביעה של עובד או מעסיק שהיו צד לשביתה או להשבתה. הלוי אומר כי סעיף זה משולל הצדקה, כי אם מדובר בשביתה לא לגיטימית, ראוי שיוזמיה לא יהיו זכאים להגנה מפני תביעות נזיקיות של צדדים שלישיים.

הצעת החוק קובעת כי בכל מקרה שנגרם נזק עקב שביתה בלתי מוגנת, כל נפגע יהיה רשאי להגיש תביעה. "תיקון מוצע זה אמור לצמצם את יכולתן של קבוצות לחץ קטנות לעצור מדיניות פוליטית, המוצעת על ידי נבחרי ציבור באמצעות המוסדות וההליכים הדמוקרטיים", נכתב בדברי ההסבר להצעה.


תגיות