אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האספרסו האחרון  קירה – מובילה ליציבות וביטחון כלכלי | צילום:מיקי פורת

האספרסו האחרון

בפגישה הראשונה שלה כמנהלת בכירה הרגישה קירה קרישטול שעברה טקס חניכה גברי קדום. מאז היא מרשה לעצמה לסרב לאספרסו המר כי לכולם וגם לה ברור שהיא נמצאת בתחום הנכון

01.03.2022, 14:55 | בשיתוף עוברות ושוות
קירה קרישטול : מתכננת פיננסית וסוכנת ביטוח, צילום:מיקי פורת קירה קרישטול : מתכננת פיננסית וסוכנת ביטוח | צילום:מיקי פורת קירה קרישטול : מתכננת פיננסית וסוכנת ביטוח, צילום:מיקי פורת

כרטיס ביקור

שם: קירה קרישטול

מקצוע: מתכננת פיננסית וסוכנת ביטוח

העסק: קירה – מובילה ליציבות וביטחון כלכלי

מקום מגורים: מושב בית עריף

# "מאוד חשוב לאמץ הרגל של 'לספור את הכסף שלנו'. הֲיִי במעקב חודשי אחרי כל ההוצאות וההכנסות אם זה באשראי, בבנק, או בתשלומים במזומן.

כ - כסף

ס - סופרים

פ - פעמיים

# "הֲיִי משקיעה נבונה אמרי לעצמך 100 פעמים למה לא להשקיע במשהו, מהם הסיכונים. רק אם בפעם ה-101 זה עדיין רלוונטי מבחינתך השקיעי. עשי זאת באופן ביקורתי, בצעי את כל הבדיקות הנדרשות טרם קבלת ההחלטה, והשקיעי רק אחרי מחשבה מושכלת".

# "תמיד חובה לדאוג לשתי הוראות קבע שונות - האחת לחיסכון והשנייה להשקעה. חשוב להבין שזה אינו אותו הדבר ויש להפריד בין תוכניות חיסכון לבין תוכניות ההשקעה שלי".

מה חלמת להיות כשתהיי גדולה?

"בתור ילדה חלמתי ורציתי להיות ראש ממשלה ולשנות את המציאות שלנו לטובת האזרח הפשוט. הרצון הזה הניע אותי כנערה להיות מאוד פעילה חברתית - במועצות תלמידים שונות ובתנועות נוער חברתיות. לימים הצטרפתי לצוות של אחד מחברי הכנסת וזה העיר אותי לגמרי מהחלום שלי, כי לצערי הבנתי איך הדברים עובדים וכמה חוסר שקיפות יש שם".

מה למדת?

"סיימתי בהצטיינות תואר דו-חוגי במדעי המדינה והיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב. בצבא שירתי בתפקיד מרתק ומסווג וראיתי את עצמי ממשיכה לפוליטיקה, לכן הבחירה במסלול הלימודים הזה הייתה מתבקשת, ולשמחתי גם מרתקת. אחרי האוניברסיטה הוצאתי רישיון סוכן ביטוח פנסיוני מטעם רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון, וכרגע אני לקראת סיום הנפקת רישיון נוסף, בינלאומי, לתכנון פיננסי CFP".

מה היה הצעד הראשון בקריירה הנוכחית, איך הגעת לפיננסים?

"אחרי הלימודים וההתנסות הלא טובה שלי בפוליטיקה, הבנתי שאני צריכה שינוי מסלול. שני דברים היו לי ברורים: הרצון לעבוד עם אנשים והצורך להשפיע על חייהם לטובה. התמזל מזלי להתחיל באלטשולר שחם, שהינו אחד מבתי ההשקעות הטובים בארץ. ניהלתי צוותים גדולים, עבדתי בתפקיד אמון תחת המנכ"ל, ומניהול בכיר החלטתי לצאת לעצמאות ולתת ללקוחות שלי את השירות והידע הטוב ביותר".

נשים לא אוהבות לעסוק בפיננסים בהיבט האישי - לא לנהל את התזרים ולא להשקיע, והן גם לא בוחרות בפיננסים כעיסוק.

"אני לא אשכח שלאחר הקידום השני שלי שלחו אותי לפגישת עבודה עם סוכן ביטוח. בתחילת הפגישה הוא שאל אותי: 'אספרסו?' אני לא אוהבת אספרסו אבל נבהלתי ומיד עניתי 'כן!' 'כפול?' הוא שואל, ואני עונה 'כן!' שתיתי כמו גדולה ונחתה עליי ההבנה שזה עולם גברי של סממנים וטקסים, של חליפות יוקרה ושעונים יקרים, וכן, גם אספרסו כפול.

"אז עם כל הכבוד, היום אני מסרבת לאספרסו. אולי אני לא אובייקטיבית אבל למדתי שנשים יכולות להיות יותר טובות בתחום שלנו מגברים, בזכות היכולת ה'נשית' שלנו להקשיב לצורכי הלקוחות ולהבין תחילה מה המטרה שלהם – ולא לבוא ישר עם פתרונות".

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

"'תהיי את'. לפעמים לעצמאים אין פריווילגיה להישאר אותנטיים, אבל לשמחתי אני נאמנה לעצמי ולערכיי, ומייצגת אותם אל מול הלקוחות ללא פשרות".

קירה – מובילה ליציבות וביטחון כלכלי  , צילום:מיקי פורת קירה – מובילה ליציבות וביטחון כלכלי | צילום:מיקי פורת קירה – מובילה ליציבות וביטחון כלכלי  , צילום:מיקי פורת

מה העצה הכי גרועה שקיבלת?

"אני לא אוהבת את ה'יהיה בסדר' הישראלי. אין אצלי 'יהיה בסדר' - אני מטפלת בכל נקודה, פסיק ושקל שיש ללקוח. העבודה איתי מאוד יסודית ואולי זה לא מתאים לכולם, אבל כך אני מאמינה שעושים פיננסים וכך אני עוזרת לאנשים להבין את הצרכים האמיתיים שלהם".

ספרי על לקוחה אחת שהפכה ל"אבן דרך" משמעותית בקריירה שלך.

"יש לי הרבה לקוחות משמעותיות, אבל אם אני צריכה לציין מישהי ספציפית, אני בוחרת בשתיים: האם החד-הורית שהגיעה אליי במצב כלכלי קשה וכיום היא מכלכלת שלוש נפשות ללא מחסור; ועובדת משרד החינוך שקיבלה שכר לא גבוה, אלמנה, שהגיעה אליי ללא כל חיסכון לעתיד. בהחלט מצב מדאיג. בנינו תוכנית כלכלית לכסף שלה ונצמדנו אליה. השקענו חלק מהחיסכון הקטן שהיה לה לטווח בינוני ברמת סיכון בינונית בשל הגיל, ייצרנו תוכנית חיסכון חדשה נוספת של כמה מאות שקלים בחודש, מה שהיא יכולה, והגדלנו את ההכנסות שלה מתחביב שהיא התחילה לעסוק בו בהשראתי. אחרי עבודה משותפת, היא עדכנה אותי שהיא מחפשת דירה לרכישה ולא בשכירות, וזה מרגש אותי ממש".

מה הדבר שמבדל את העסק שלך מעסקים דומים?

"כשפתחתי את העסק העצמאי רשמתי לעצמי רשימת ערכים שהיא נר לרגליי בעבודתי עבור אנשים, בהם יושרה, אמינות, אותנטיות ושקיפות. זה בא לידי ביטוי בין היתר בעובדה שלעולם לא אמליץ על רכישת מוצר שאני לא מאמינה בו או מושקעת בו באופן פרטי ושהוכיח את עצמו במשך תקופה. אני אמיתית עם עצמי ועם הלקוחות שלי. מבחינתי זו שליחות לסייע לנשים ללא שום ידע בפיננסים לעמוד על הרגליים ולדעת לנהל את כספן".

לפנייה אל קירה קרישטול>>
תגיות