אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית בכפר הגדילה ב־27% את היקף הגיוס ל־255 מיליון שקל שאול גולן

בית בכפר הגדילה ב־27% את היקף הגיוס ל־255 מיליון שקל

חברת הדיור המוגן השלימה הנפקה לפי השווי המתוכנן, של 1.15 מיליארד שקל. פועלים ונצ'רס, שרכשה 20% ב־150 מיליון שקל, הכפילה את שווי השקעתה

18.01.2022, 07:49 | חזי שטרנליכט

הצלחה לחברת הדיור המוגן בית בכפר בהנפקה שלה בבורסת תל אביב. החברה הגדילה את הסכום שביקשה לגייס, ושמרה על השווי שלפיו תכננה את הגיוס. אמש הודיעה בית בכפר כי השלימה את ההנפקה לפי שווי של 1.15 מיליארד שקל (לפני הכסף) לחברה. 

קראו עוד בכלכליסט:

שווי זה דומה לשווי שלפיו תכננה החברה, שבשליטת משפחת בלושטיין, לבצע את ההנפקה שלה בבורסה, מה שנחשב להישג בשוק ההון המקומי, שכן בדרך כלל חברות נוטות לבצע קיצוץ מסוים בשווי הגיוס.

בית בכפר זכתה לביקושים ערים בהנפקה, שבוצעה במתכונת ההצעה הלא אחידה. החברה גייסה בהנפקה 255 מיליון שקל ‑ סכום גבוה יותר מזה שצוין בתוכנית הגיוס המקורית — 200 מיליון שקל. 

מדובר בהצלחה לחברה, וגם לאחת המשקיעות העיקריות בה — פועלים ונצ'רס, זרוע ההשקעות הריאליות של בנק הפועלים. לפני קצת מעל לשנה, בספטמבר 2020, ביצעה פועלים ונצ'רס השקעה של 150 מיליון שקל בבית בכפר תמורת 20% מהחברה. השווי שהוענק באותה השקעה עמד על 600 מיליון שקל (לפני הכסף), כך שפועלים ונצ'רס הכפילה את השווי של השקעתה בתוך פרק זמן לא ארוך של כשנה וחצי.

ערב ההנפקה החזיקה משפחת בלושטיין ב־80% מבית בכפר ופועלים ונצ'רס ביתרה. כעת צפויה משפחת בלושטיין לשמר את שליטתה עם החזקה של 66% בבית בכפר, כשפועלים ונצ'רס תרד להחזקה של 18% בחברה והציבור יחזיק ב־16%. את ההנפקה הובילו פועלים אי.בי.אי ודיסקונט קפיטל חיתום.

לבית בכפר ישנם כיום ארבעה בתי דיור מוגן הכוללים 830 יחידות דיור. בכוונת החברה לעשות שימוש בכספי ההנפקה כדי להתרחב ולבנות עוד יחידות דיור, עד שתגיע ל־1,130 יחידות דיור בתוך שלוש שנים. 

בית בכפר בגדרה. לחברה 830 יחידות דיור, שאול גולן בית בכפר בגדרה. לחברה 830 יחידות דיור | שאול גולן בית בכפר בגדרה. לחברה 830 יחידות דיור, שאול גולן

בית הדיור המוגן הראשון הוא בית בכפר כפר סבא שכולל 139 יח"ד. החברה קיבלה לגביו בנובמבר היתר לבניית 96 יח"ד נוספות, והיא מתכננת להתחיל בבנייה בקרוב ולעשות שימוש בכספי ההנפקה לשם כך. לחברה יש גם תוכניות התרחבות לחו"ל להקמת מתחם 400 יח"ד ברומניה, והיא גם נמצאת במו"מ לרכישת שתי קרקעות בצפון הארץ תמורת 90 מיליון שקל שפוטנציאל הבנייה בהן מוערך ב־500 יח"ד.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות