אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התיק הכי אישי של בכירי המשקיעים

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
הפקרות
מדוע הגישה של כל המשקיעים- הטלנטים של בתי ההשקעות לגבי ההשקעות האישיים - לא נוהגים בכספי החוסך התמים כבכספם שלהם ? - שאף אחד לא יחשוב שהעם טיפש מי שגרם להפסד כספי חסכונות - פנסיה ודומיהם ישלם מחיר אישי, אחד אחד. לא לעולם חוסן התמימות שלנו .כחוסכים הפכנו לחסרי אמון ובתי השקעות פרטיים ודומיהם ישלמו מחיר. מחכה לתביעות יצוגיות על הפקר הכספי .
כרמיאל | 29.12.08
13.
תענוג לקרוא את הבורות בטוקבקים!
כל מגיב שכותב כאן שהשקעה באג"ח קונצרני עוזרת לטייקונים הוא פראייר שאני סוחט. ברור ששום קניה היום בשוק המשני לא תעזור לחברה שהנפיקה אג"ח. חברה קיבלה את הכסף בהנפקה והיום המסחר לא קשור אליה (אלא אם כן היא קונה אג"ח של עצמה בשוק ומקטינה את חובה). מה שכן, החבר'ה פה שמדברים על "להעניש" טייקונים ולא לקנות אג"ח קונצרני הם בדיוק סוג האנשים שאני מנער את כיסיהם אל תוך כיסיי פעמיים: פעם אחת כשהם מוכרים אגחי"ם טובים וסבירים שהם קנו ביוקר ואני קונה אותם מהם בזול, פעם שניה כשהם מכינים ערימת נזילות בקרנות שיקליות. אני הרי יותר חכם מאנשים כאלה לא מהיום, אלא עוד מהמשבר הקודם. רוב החברות שיש לי אגחי"ם שלהם ישלמו לי כאלה רווחים, גם אם יהיו תספורות, שאני עדיין יעשה קופה גם על האג"ח המפסידות, הרווחים האלה יזרמו לשוק המניות וימתינו לנזילות של המושקעים בשקליות, שיבואו לפרנס אותי כשתתפוצץ בועת השחרים. לא אהבתם? דרגו אותי שלילית! מה שאני צריך זה הרבה טוקבקים של טיפשים שיעודדו וישכנעו אחד את השני למכור לי נכסים בזול ולהכין לי קופת נזילות בצד. אני אוכל ובולע את הנשמה שלכם שנים. תודה לכם.
אסף | 27.12.08
12.
דווקא מי שמשקיע באג"ח קונצרני לא מציל את הטייקונים - להיפך
לבעלי החברות של האג"ח הקונצרניות , יש אינטרס שהאג"ח יסחרו במחירים נמוכים ככל האפשר ושהפאניקה תישאר - כדי שהם יוכלו לרכוש את האג"ח שלהם במחיר נמוך במקום להחזיר את שוויין במחיר מלא.... כל אג"ח שהם רוכשים עכשיו היא רווח נקי בשבילן, אלא אם כן לא יחזירו את האג"ח... אז - במה זה עוזר לבעלי החברות שהאג"ח שלהן נקנות? מה שכן, לחב' ההשקעה שמנהלות קרנות נאמנות ובעיקר קופות גמל, יש אינטרס שהאג"חים הקונצרניים יעלו, כי אז גם הקופות שלהם (שמכילות כמות גדולה של אג"חים יעלו בהתאם). זה אולי האינטרס. אני דווקא מאמינה לצבי סטפק, קיבלתי את הרושם שהוא איש הגון.
שרון | 26.12.08
10.
תשובה ל2 - אג"ח ממשלתיות במיוחד השחר הם ניירות הערך הכי מסוכנים בבורסה
לידיעתך: אין שום אפסייד באג"ח שחר כי התשואות נמוכות וכל עם ישראל שם דרך קרנות הנאמנות השקליות. דרך אגב זה המצב בכל העולם. אין לתשואות כמעט מקום עוד לרדת. תוך שנה שנתיים האגח השקלי ל 10 שנים יכול להגיע לתשואה של 7% ויותר וזאת ללא ארועים שליליים מקומיים. תסריט שזה יקרה תוך חצי שנה אפשרי - המשמעות נפילה של כ17% במחיר השחר. רכישה של מניית בנק פועלים כיום תניב תשואה לאורך זמן של קרוב ל 20% . אם בנק הפועלים יקרוס אזי התשואה על השחר תהיה 15%-משמעות הפסד של למעלה מ 50% בשחר
אמיר | 26.12.08
3.
קופות גמל
צבי סטפק היקר (באמת) שכח לציין שקופות הגמל של מיטב בניהולו התכווצו בשנה החולפת ברבע לפחות. אם כבר האדונים הנכבדים בחרו לחשוף את עצמם מדוע זו חשיפה סלקטיבית כ"כ? מה יש לו לאמר לי בקשר לכך שקופות הגמל שנולדו אצלי מחסכונות אישייים במשך עשרות שנים כמעט התאדו?? איך איש כל כך מנוסה הפקיר אותי ואת ביתי ללא הגנה מספקת?
שרוליק | 26.12.08
2.
ומה עם אג"ח ממשלתי ?? כולם מזכירים אג"ח קונצרניות בלבד
למה עלי לתמוך בכל העשירים שנפלו ולקנות אג" קונצרניות? למה לא לעודד את הממשלה הזו ולקנות אג"ח כמו:גילון, גליל, שחר וכו' . איך אף אחד ממנהלי ההשקעות לא ממליץ על אג"ח ממשלתי. האם הם דואגים לחברים שלהם בעלי החברות כמו:דנקנר, תשובה, לבייב וכו' ??
נאוה  | 26.12.08
1.
לא שכחו משהו המנהלים ?
דבר אחד שכחו המנהלים להגיד ( אולי כי רובם היו עסוקים בלדחוף את מרכולתם ) והוא כיוון השוק . בהחלט יתכן שהאגח יעלה אבל השאלה מתי , אין טעם להכנס עכשיו ( ולהציל אותם ואת לקוחותיהם ) אם השוק יירד עוד 20 אחוז ( לדוגמא בלבד ) . כמו כן הם שכחו להזכיר את הסיכונים שקיימים כעת כגון פיחות בשקל או לחילופין אינפלציה והעלאת ריבית ( כיון שלרדת הרבה כבר אין לאן ) .
אני רק שאלה | 26.12.08
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת