אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדריך כלכליסט למיחזור המשכנתה

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
משכנתא בראי כלכלת המשפחה
ראשית את החיסכון הגדול יכולים כולם להשיג ע"י התייעלות בכלכלת המשפחה. שנית לגבי לקיחת משכנתא או מיחזור הבנק הוא יועץ רע כי האינטרס שלו הפוך משלכם לפיכך בעיסקת חייכם כדאי לקחת יועץ שהאינטרס שלו זהה לשלכם, בלתי תלוי. רצוי מאוד וחשוב כי המשכנתא תהיה חלק מהתיכנון המשפחתי ארוך הטווח ולא חוליה מנותקת מהעתיד (הסטאטוס המשפחתי שלך בתחילת המשכנתא שונה מאוד ממה שיהיה עוד 1 ,15 שנים). בכותב הינו יועץ ומאמן בכלכלת משפחה. אשמח לתגובות גם טלפוניות 077-7060696
אריק נופים | 12.04.09
22.
16 - גאון
עדיף להשתעבד לגורם אחד שייקח את כל כספך מאשר לא לשלם אותו. מה אני אגיד לך, נשמע ממש הגיוני. זה שאתה לא מבין במספרים ומעדיף להעלים עין ואת כל כספך להפסיד לבנק לא אומר שזה גישה ממש מומלצת. אני מציע לך לגשת למומחים לעניין, חברים, משפחה או מי שיעזור ולהקטין את החוב, כי כל הקטנה כזו יכולה להיות שווה עשרות אלפי שקלים אם לא מאות, ואני לא יודע במה אתה עובד אבל יש אנשים שזה הרבה כסף בשבילם.
יריב | 30.03.09
21.
בגלל המדריך כלכליסט למיחזור המשכנתה
נכון, צריך לחסוך בעלויות אבל אתה לא יכול לעשות הכל לבד. אני למשל לא מבין במחשבים, אז אני מחזיק באופן קבוע את חברת נטרן שתתחזק לי את המחשבים בחברה. יש לי חברת נקיון ואני עובד עם חברת שליחויות ככה יש לי זמן לעשות את מה שאני יודע- עסקים.
שחר | 30.03.09
17.
רק פריים
משום מה אף כתב כלכלי לא מסביר את המשמעות הגבוהה של הצמדה למדד,הוא כותב לדוגמא:אם הפריים יעלה ב2% התשלום יעלה בצורה משמעותית,למה שיעלה? אם מסתכלים על ההיסטוריה הריבית הפרים עולה כאשר האינפלציה עולה ולהפך,אבל כאשר המדדים עולים זה עולה על כל יתרת הקרן לתשלום ולכן אין שום הגיון לקחת משכנתא צמודת מדד !!!!!!! ניקח לדוגמא משכנתא צמודה של 3% והמדד עלה השנה באותו אחוז הרי שבשנה הזאת זה עלה לך 6%,לא הבנתי איך כאשר אני משלם ריבית פריים של 2% בעצם זה 5% לפי מה הכתב החליט?תזכרו טוב!!!!!!!! הקרן רק יורדת מהתשלום הראשון במשכנתא הפריים ולכן לאורך זמן הקרן קטנה וגם התשלומים קטנים.
פרים | 30.03.09
16.
מוסיף דעת, מוסיף מכאוב
א. הויכוחים סביב קניית דירה - בין אם לוקחים משכנתא ובין אם שוכרים, משלמים מעל ומעבר. אז עדיף מבחינה פסיכולוגית לקנות דירה ולהתעסק רק עם הבנק ולא עם כל מיני שוכרים עם גחמות שונות, וגם אתה יודע שיש לך את הפינה שלך. ב. כתבה טובה מאוד, אבל ברגע שלוקחים משכנתא ורואים ששהמרווחים לא גדולים, לא צריך להתעסק עם זה יותר מדי. הכלכלה בכלל ועניין הריביות בפרט הם כל כך מורכבים, שאין לזה סוף. כל יום אפשר לשמוע הצעות טובות יותר וכביכול לשפר. עזבו אתכם. לקחתם, נגמר הסיפור!!! ג. מסקנה - אנשים שחושבים ומחשבים יותר מדיי, רק נדפקים, ואלו שעושים הכל בתמימות (לא יותר מדי) ובלי כל מיני חישובים, מצליחים יותר. בדוק. "מוסיף דעת, מוסיף מכאוב", נאמר.
דודי | 30.03.09
13.
משכנתא שלי 1.2%
מלפני חצי שנה4.9% ועד כיום התשלום החודשי ירד לי הריבית ב 900 שקל לחודש, על 270000 שקל כל זמן שהרבית נמוכה תשלמו נמוך אם יעלה אז יעלה מה החוכמה לקחת משכנתא בריבית 5% מחשש שמא יעלה הפריים הרי הפריים יעלה לסכום הזה, בנתיים תרויחו חוץ מזה שאין הצמדה למדד בשנים הראשונות לפי לוח שפיצר גורם הריבית מכריע, ריבית גבוהה רוב הכסף לריבית ריבית נמוכה - בנוסף לזה שהתשלום נמוך, רוב הכסף להחזר הקרן בקיצור מומלץ בחום
 | 30.03.09
12.
שאלה למביני עניין האם כדאי לקחת משכנתא לצןרך השקעה
אינני זקוק למשכנתא ואני חושב לקחת משכנתא ל 18שנה בריבית די אטרקטיבית 5.2 לא צמודה לכלום בדיוק כך אם נסתכל קדימה כלומר לעוד שנתיים שלוש המדד יהיה גבוהה הרבה יותר הריבית הנמוכה והמדד האפסי לא ישאר לאורך זמן המצב היום הינו מצב נדיר ביותר שלדעתי כדאי ורצוי לנצלו האם כדאי לקחת סכום של 400000 במשכנתא להשקיע בתוכנית קצרה עבור ריבית נמוכה צמודת מדד ולהמתין עד אשר הריביות והמדדים יעלו ואז יהיה רווח יפה או שבעת לקיחת משכנתא ההחזר מחושב באופן שהדבר לא יהיה כדאי?????
ארנון | 30.03.09
6.
בגלל נוסחת שפיצר משכנתא ברבית קבועה לא כדאי למחזר
הרבה אנשים לא מכירים את נוסחת שפיצר שלפיה מחושבים תשלומי המשכנתא. לפי הנוסחא הזאת בשנים הראשונות משלמים בעיקר את הריבית ורק מעט מהקרן וככל שהשנים עוברות היחס משתנה ומרכיב הקרן בתשלומים עולה. התוצאה היא שגם אחרי מחצית תקופת המשכנתא עדין שילמתם רק 20% מהקרן.(המספרים הם כדי לסבר את האוזן, מי שרוצה יכול למצוא את הנוסחה המדויקת והמסובכת באינטרנט). במילים אחרות - אם תרצו לפרוע את המשכנתא כעת תצטרכו לשלם סכום קרוב מאוד להלוואה המקורית שלכם. למשל: נניח שלקחתם 100,000 ש"ח ל 20 שנה והריבית על ההלוואה היא גם 100,000, סה"כ אתם צריכים להחזיר 200,000 ש"ח. נוסחת שפיצר קובעת שמתוך 100,000 השקלים שתשלמו בעשר השנים הראשונות 80,000 יהיו על חשבון הריבית ורק 20,000 מהקרן. במילים אחרות - אחרי 10 אמנם תהיו חייבים 100,000 אבל אם תרצו לסלק את המשכנתא כעת תתבקשו לשלם 80,000 ש"ח - יתרת הקרן. אם, לעומת זאת, תשאירו אותה על כנה תשלמו לאורך 10 שנים הבאות 100,000 ש"ח (קרן + יתרת ריבית) שזה 20,000 ש"ח ריבית על 80,000 ש"ח קרן (אני מתעלם מההצמדה). הלוואה מצוינת ! מכאן - אם אתם מסלקים את המשכנתא אחרי 10 שנים נתתם לבנק מתנה יפה (שילמתם לו 80% ריבית על 10 שנים בלבד). הווה אומר: מי שנותרו לו פחות מעשר שנים להחזיר לא שווה לו לפרוע או למחזר את ההלוורה כיוון שהרבית שנותרה לו נמוכה מכל ריבית ששיג בשוק !
א. | 30.03.09
4.
בלי משכנתא - תחכה עד הפנסייה
אני מאלו שלקחו משכנתא בגיל 33 (מסיים בגיל 53) אפשר גם לקחת ל 15 שנה, לעומתי יש לי חברים שבדעה של לא לקחת משכנתא, הם גרים עם שלושת ילדיהם בדירה מעופשת, לא מוכנים להשקיע גרוש בדירה ומסביבה (עצים וכדומה) היום 10 שנים מאז שלקחתי משכנתא הם עוד לא קרובים לאמצע הדרך לבית כי כשאין לך משכנתא אתה חי בלי חשבון. בימי שישי נפגשים רק אצלינו כי הם לא מוכנים לארח בגועל נפש שלהם, והילדים גדלים... כשאני אגמור לשלם משכנתא הם יחשבו על לקנות, אבל אין סיכוי שיהיה להם את כל הסכום - הם ייקחו משכנתא, בינתיים אני נהנה מהפירות בעצים שלי במדשאות והם נהנים מהג'וקים בדירה שלהם. אין פה שחור לבן.
יובל | 30.03.09
1.
מי שיהיה חכם יעשה את הצעד הבא:
אפשר לעבור למסלול פריים ולנצל את התקופה הבאה כדי להחזיר הרבה מעבר להחזר החודשי. כאשר יש לכם כספים עודפים ניתן להחזיר לבנק ולבקש מהם להקטין את ההחזר החודשי. יש להצטמצם ולהחזיר כמה שיותר על מנת לא להיות תקועים עם המשכנתא ב20 שנה הבאות. אני ממליץ בחום לא לקנות דירה אם אין לכם לפחות 60%-70% מהכסף! על כל 100 אלף שקל משכנתה שאתם לוקחים ל20 שנה תאלצו להחזיר בין 200 ל300 אלף, שזה המוןןןן. אל תסמכו על הבנקים הם יגזלו אותכם כל עוד הם יכולים. בהצלחה
נ | 30.03.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת