אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך עבר אורני פטרושקה מאקזיט של מיליארדים לאיסוף אגורות עבור נזקקים

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
לאורני פטרושקה אין קבלות
נכון שהבן אדם מיליונר כבד , אבל סתם שיחק לו קלף בחיים. את החברה הראשונה שהקים - סקורפיו - מימש לכסף למרות שלחברה מעולם לא היה מוצר מצליח או מוצר בכלל. החברה נסגרה שנתיים אחרי שנמכרה. את השניה שהקים - כרומטיס- מימש לפני שהיה ברור אם בכלל צריך את המתג. החברה נמכרה שנתיים אחרי שהוקמה ונסגרה שנה אחרי שנמכרה .מוצר בשל למכירה לא היה בה. לימים נכנס למיזם ערבי , המיפקד הגדול או שם דומה - פטרושקה היה בו יו"ר אחרי שעמי איילון הבין את הכשלון וברח לפני שהעסק קרס. המיפקד נכשל ונסגר בקול דומיה דקה. במימון קרנות הון סיכון (הבן של שמעון פרס - אורני לעולם לא מביא כסף מהבית) הקים חממה טכנולוגית בכפר הירוק. הצלחות גדולות אין שם. ממשיכים לכשלון הבא?
מקורב | 03.04.09
39.
כמה רוע וטפשות
בא אדם שיש לו כל מה שהוא צריך, ופועל למען החברה בדרכים שונות ויצירתיות, מגייס פעילים אחרים (בורק, אגסי) שגם להם קבלות בתחום, ומה כותבים הרעים והטפשים? למה הוא לא תורם.... (מי אמר שהוא לא תורם ומה זה עניינכם) המוצר לא עבד.... (זה לא אומר שהכסף לא עבר) משכורות עתק בעמותה.... (בלי לדעת עובדות - אולי אין משכורות כלל) תרגיעו. לא רוצים לתת? אל תתנו. גם ככה לא ספרו 75% בפוטנציאל, וכנראה שידעו כבר שתגידו לא, כי מכירים אתכם. אתם הרי גם לא נותנים לעני ברמזור, סוגרים את הטלפון כשמצלצלים מאלי"ן, ומקטרים בימי שישי. תרגיעו.
דני | 02.04.09
38.
לכל חושבי הרעות הקטנוניים - אורני פטרושקה הוא אדם משכמו ומעלה ותודה על המיזם הנפלא שלו.
עצוב לגלות כמה קטנוניות, צרות עין ורוע קיימים בציבור הישראלי. במקום לקבל בברכה את הרעיון היפה הזה יש אצלנו תמיד מי שיתנדבו לבקר ולהלעיז. אורני פטרושקה הוא אדם מיוחד שאין רבים כמונו במחוזותינו. אגב - מידיעה אישית - בכרומטיס היתה טכנולוגיה מצויינת ואם היא לא היתה נמכרת ללוסנט, היא בוודאי היתה מצליחה. לוסנט היא זו שבניהול כושל הביאה לטמיון את הטכנולוגיה הזו ואת כרומטיס, שהיתה חברה נפלאה עם הרכב של אנשים איכותי ומצויין.וכמו שכבר ציינו כאן אחרים - מי שמכר את המניות בזמן, הרוויח ובגדול. אז לכל צרי העין - זה אמנם קשה לכם, אבל אולי תנסו לשמוח בחלקם של אחרים ובמיוחד להגיד תודה שאנשים כמו אורני פטרושקה מקדישים מזמנם ומרצם כדי לסייע גם לחלשים.
ח. ל. | 03.04.09
36.
אם לא מציחים לפתור בעיית הרעבים אז היתר סיפורים, ונושא התרופות לאלו שאין כסף
כן יש בקופת חולים ..בבית מרקחת ..אנשים לא מוצאים תרופות ...כי אין כסף !!!!!! יש רעבים ואוספים מפחי אשפה... כל הסיפורים של הממשלה ...האמותות...ואלו שחיים כמנהליהם של האמותות לא הציחו להזיז.. העיתונות מלאה עם סיפורים...על האמותות מה שצריך - מתנדבים שינהלו האמותות - ולא בעלי תפקידים בתשלום או מכרים שאוספים תרומות תמורת אחוזים. יש מספיק שופטים בדימוס ויוצאי צהל, ואחרים, שאחרי מבחני קבלה - יושר, יכולים להתקבל ולהפעיל ארגוני צדקה
חושביניקו | 02.04.09
33.
אני לא שותף לציניות של חלק מהמגיבים
למה אי אפשר לקבל דברים כפשוטם. אדם שהצליח מאוד מבחינה כלכלית (ולא כי הוא שיחק בבורסה עם כסף של אחרים) מפנה את מירצו וזמנו לפילנטרופיה ומקים מיזם, בעיני יפה, שאני ורבים אחרים יכולים להזדהות איתו. אני מעריך את המיזם של פטרושקה ומאחל לו הצלחה. אני אשתתף.
בני | 02.04.09
29.
מציע שחברות אשראי ובנקים יעגלו עמלות כלפי מטה...
לדעתי, מבחינה חינוכית וצרכנית יש לצמצם ככל שניתן שימוש בכרטיסי אשראי. כמו כן חשוב להגביל את השימוש בכרטיסים רק לתשלום ולא לכל מיני דברים צדדיים שמעודדים את השימוש, כמו צבירת נקודות ומבצעים. אין לי ספק שחברות האשראי ישתמשו בכך כדי לקדם השימוש בכרטיסים. לצערי הכוונה החיובית של פטרושקה עושה שימוש בכלי הלא נכון. מדובר בעוד רעיון שצרכנים שיבחרו בו לא יהיו מודעים למשמעות שלו ולהיקף שלו. אני נגד.
מרדכי היהודי | 02.04.09
27.
רק אנשים קטנים וצרי עין יכולים להתייחס לעבר, הצליח, לא הצליח... במקום
לרעיון תרומה של 4 ש"ח שהינו כסף קטן... קצת משקף את האישיות... איך אני נכנס לתמונה ומשווה את עצמי לאחר ומה הוא עשה מול מה אני עשיתי אבל ברווחים אישיים ולא בתרומה לזולת... וכנראה כך זה בכל תחום... מה ההתעסקות בכמה הוא תורם או תרם שייכת לעצם העניין??...... ואגב, עניי עירך קודמים לעיר אחרת... כך שלדעתי עזרה לבני אדם עניים קצת קודמת מלבעלי חיים... מתי תרמתן מזמנכם לטיפול בקשישים או לצביעת בית של מחוסרי יכולת פיזית או כספית?...
nova | 02.04.09
25.
לכל המלעיזים
1. מהכרות אישית עם אורני- אין לצערי הרב הרבה אנשים כמותו במחוזותינו, קצרה היריעה מלתאר את יכולותיו, כישוריו,אופיו ואישיותו המדהימים, היוצאי דופן והנדירים! 2. במקום לחפש את השלילי ואיפה "הוא תורם מכספו" צריך פשוט להביע הערכה לאיש ופועלו החיובי (נראה אותכם משכנעים חברת אשראי...)! 3.לגבי כרומטיס-הטכנולוגיה היתה וגם אם לא הרי זה רק מעצים את כישוריו במכירת חברה ב-4.75 מיליארד דולר ללוסנט (אלו שהמציאו את התקשורת), גם במניות מי שמכר בזמן הרוויח.
דני | 02.04.09
22.
תקשורת אלקטרואופטית
סיפור כרומטיקס. ובכן WDM טכלנולוג'י. מוצר לא סגור וטכנולוגי אין. לבסוף הכל נזרק לפח. אגב את הסמנכ"ל ב Lucent KAGCR לשעבר מעבדות בל פיטרו על פרשת הכשל בעיסקה זו. אכן בתקופת הבועה קנו הכל מבלי לברר הייטב מה באמת יש והאם יש טכנולוגיה. בכרומטיקס לא היה כלום. אם כן מדוע הצליח המיזם? 1- קרנות ההון סיכון בתקופת הבועה השקיעו בכל דבר מבלי לבדוק לעומקו של דבר. 2-בהלת החברות הטכנולוגיות שטכנולוגיה, אפילו ואינה בשלה, תגיע למתחרה. בסיפור כרומטיקס היה רווח גדול והכנסה גדולה ממסים כאשר עניין זה הקפיץ חדות את התל"ג. בירור העלה כי זו הייתה המסה שהקפיצה את הכנסות המדינה ממסים. ובקיצור בתקופה הנדונה חברות סטרטאפ אפילו על רעיון הזוי עשו אקזיט. שיבושם להם. טכנולוגיה לא הייתה שם.
מהנדס | 02.04.09
17.
עזרה לכפר עידוד
אני חבר הנהלת כפר עידוד שבני נמצא ביחד עם עוד כ140 דיירים. הכפר הינו כפר לאוכלוסיה בעלת צרכים מגוונים באזור נתניה. מכיון שהכפר חי רק מתקציבי ביטוח הלאומי שכל דייר זכאי על פי חוק אנו זקוקים מדי פעם לתקציב עבור העשרה ופעילויות שונות . הכפר פועל כעמותה הנשלטת על ידי ההורים ומפוקחת על ידי משרד הרווחה. אשמח לדעת איך להתקשר לעמותה ולמר פטרושקה ולהציג את העמותה בפניו. תודה אבי שמואלביץ
אבי שמואלביץ | 02.04.09
13.
ומה לגבי בעלי חיים? למה הם לא נמצאים ברשימת העמותות?
במקום שבו אין אהבה לבעלי חיים לא יכולה להיות אהבה לבני אדם... אל תשכחו גם אותם. הכלבים והחתולים הם היחידים שאומללות גורלם אינה נובעת ממחדל אישי. אף כלב לא נמצא בכלוב של צער בעלי חיים בגלל שהוא לא השכיל לבנות לעצמו קריירה, או התחתן עם כלבה מכה. דוקא לאלו שמסכנים שלא באשמתם צריך לפתוח את הלב - הרבה יותר מכל השאר.
הדס | 02.04.09
10.
אין מדובר ברעיו ןראשון מסוגו בעולם
מנפיקות כרטיסי אשראי, ובנקים בעולם, מפעילים תוכניות דומות של ROUND UP כבר משנת 2006 (לדוגמא - KEEP THE CHANGE של BANK OF AMERIA). אמנם במרבית המקרים הכסף אשר נחסך מועבר לחשבון חיסכון, ולא מוענק כתרומה, אבל בוודאי שמר פטרושקה לא המציא פה את הגלגל. מכל מקום, מדובר ביוזמה מבורכת וברעיו ןשהוכיח את עצמו מצוין במדינות אחרות, ולפיכך יש לשמוח על שסוף סוף מישהו בישראל הרים את הכפפה.
אנליסט  | 02.04.09
8.
מאוד פשוט
אחרי שכל המגלומנים האלה שמכרו את החברות הכושלות והפתרונות חסרי טעם שלהם לקונצרנים פתאום הם נזכרו שבכלל מה שעניין להם זה הנושא הוולונטרי....מממש גילו את עצמם... אתם חלק מהקריסה הכלכלית העולמית ולמי שלא יודע, כרומטיס לא המריאה ובפועל נסגרה לפני מס' שנים. מיליארד דולר ירדו לטימיון!!
דנה | 02.04.09
6.
זה נשמע כמו ביזנס לשמו...
מה זה הדבר הזה? זו ציונות? זה פרוייקט חברתי? ממש לא. כבר הוקמה ועדה, מעניקים זכיונות , יש בלעדיות למשך שנה..... סיפורי פטרושקה. בחסות "מיזם חברתי" הולכים לעשות עוד כמה מיליונים לביתם. ועל חשבון מי על חשבון אלו שקונים ב- 14.90 ויתבקשו לעגל הסכום ל-15.00. לא קונה.
יוסי | 02.04.09
4.
תיקון מהותי
כרומטיס נמכרה בשווי של מילארדים אבל ... תמורת מניות! בסופו של יום נותרו מהמניות רק הניירות שאפילו לא ניתן לנגב איתם. גם ברק אגב התהדר בעיסקה הפיקטיבית הזו שכביכול "סידרה" למדינה שיא בהכנסות ממיסים. מה שלא מונע מאנשים, להפיץ שוב ושוב את האגדה ולהתהדר בנוצות לא להם.
אבי | 02.04.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת