אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חברי ועדת בכר: "הצלנו את מערכת הבנקאות"

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
לועדת בכר יש חוצפה ורשלנות פושעת
האם חברי הועדה כל כך מנותקים מהמציאות ? או שהם סתם אוטיסטים. על דברים פחותים מרשלנותם הוקמו ועדות חקירה שהמליצו להעמיד ללללדדדיייןןן את הרשלנים . הרי ברוב " ח ו כ מ ת כ ם " גרמתם לאלפי בתי אב להפסיד שליש או רבע מחסכונותיהם וזאת מבלי ששאלו את דעתם אל תגיד לי א ד ו ן שליש כשהרויחו לא דברו . הרי איש לא ידע שהיה רווח רוב האנשים לא ידעו למי "מכרו " אותם ואת ניהול כספם. מבלי להכין מראש תשתית חוקית של פיקוח רגולציה ודוו"ח לציבור.הרי כל כלכלן בעל מצפון מסטנלי פישר ומטה יומר בעדינות זאת היתה ת א ו נ ה הרי על תאונות הרבה יתר קטנות מזו המשטרה מעמידה לדין ושוללת רישיון ורק אנשי בכר מסתובבים חופשי ועוסקים בקלקה אזרח זועם
אלברט רחמים  | 12.04.09
22.
רצוי שיתחבאו הרחק מהעין הציבורית
האסון שהמיטה הועדה וכל אחד מחבריה על כל אחד מהציבור ,הוא נושא לועדת חקירה לא יעזור לאף אחד מחבריה להופיע שוב ושוב בתקשורת בחוצפה ובעזות מצח לטעון שוב ושוב כאילו אין להם כל קשר להפסדים העצומים שנגרמו לציבור . בניהול הבנקים גם כן היו נגרמים הפסדים ,אולם לעין שיעור נמוכים יותר. אבל בכר בשלו כאילו אין לו כל קשר לאסון קופות הגמל שהועדה והעומד בראשה המיטו עלינו...
ארכימדס | 12.04.09
21.
וועדת בכר הצילה את הבנקים ?
אולי משהוא ינסה להסביר לי . אם הכסף בקופות הגמל הוא של החוסכים אז איך וועדת בכר "הצילה" את הבנקים ??? . אולי הם מתכוונים לכך כי בגלל שדמי הניהול עלו ב - 150% גרפו הבנקים רווחי עתק , בלתי כלכליים ממכירת קופות הגמל . מה שקרה גם הינו שחברות הביטוח קנו את הקופות במחיר מוגזם , ועתה הם צריכות לבצע השלמת הון . לדוגמא הפניקס . חג שמח וכשר לכל עם ישראל .
כלכלן בכיר . | 12.04.09
19.
וועדת בכר .
עוד הצלה כזאת ואבדנו . 20 שנה חסכתי בשיאון של בנק לאומי . שילמתי 0.6% לשנה דמי ניהול . וועדת בכר אישרה לגבות 2% . הפסדתי בשנת 2008 נומינאלית 34% , לפני ממד ריאלי ודמי ניהול . הלכו לי 30% מהחסכונות . לפחות תתחבאו ותשתקו . העיקר שאנשי שוק ההון חוגגים עלינו . ונצטרך לרדת ברמת החיים בעת פרישתנו . התאמצתי לכתוב בצורה עדינה ולא לחשוף את דעתי עליכם כול המניעים שלכם . חג כשר ושמח לכל עם ישראל .
מפסיד 30% מהפנסיה  | 12.04.09
17.
המרוויחים היחידים מועדת בכר הם חבריה- הציבור נפגע ובגדול.
איך אפשר להתכחש בצורה נרקסיסטית ופטרונית לכישלון כל כך מהדהד וצורם. ברור לכל שכספי החסכון והפנסיה של הציבור הועברו מניהול סולידי ויציב של הבנקים, לידיים של גופים אינטרסנטים, שהשתמשו בהם להימורים מסוכנים וכושלים בבורסה, מה שעלה לציבור בהפסדים כספיים ניכרים. החמור מכל הוא שהדבר נעשה באופן שרירותי ובלתי דמוקרטי- אני אישית מעולם לא נתתי את הסכמתי לכך שחסכונות הפנסיה שלי יופקרו להימורים ולא הוצעה לי אופציית חיסכון סולידית כפי שמתבקש. כתוצאה, אני מממן מחסכונותי את ההשלכות של מעשי מרמה וגניבה שנעשו באמריקה, תוך שימוש רשלני ופזיז, נטול כל פיקוח בכספי שלי בידי גופים כלכליים מקומיים, שנבחרו, לא על ידי ושלא בטובתי, לנהל את עסקי. רק חברי ועדת בכר, שהרוויחו ועדיין מרוויחים משכורות שאדם רגיל יכול רק לחלום עליהם, מועסקים על ידי גופים שהם עצמם דאגו לרפד ולפטם, יצאו מורווחים מועדת בכר. במדינה מתוקנת, היה ראוי שיועמדו למשפט אזרחי וישלמו מחיר כלכלי אישי על החלטותיהן הרשלניות והכושלות.
איתי | 12.04.09
15.
מדוע הדיון תיאורטי? הרי קרנות הבנקים וההסתדרות *כבר קרסו* והולאמו, רק שלעם ישראל זכרון קצר...
למה לדבר על "מה היה קורה" אם הקרנות היו בבעלות הבנקים? לא היינו כבר בסרט הזה? הבנקים לא נפלו והולאמו? קרנות ההסתדרות לא קרסו ולא נזל להן כל הכסף אל שחיתויות של פוליטיקאים? מי שלא חובב בורסה, תזכורת לאחת ההשקעות שנעשו בכספי קרנות הפניסה הציבוריות: עמיר פרץ קנה את המתפרה במצפה רמון, והפעיל אותה 4 שנים ב*הפסד* עד לסגירתה, כאשר בזמן זה עשו עליו "סרט חברתי". רוצים לחזור לשם? אין מה לעשות, כאשר הבורסות בכל העולם קורסות אז אנחנו נפסיד כסף. האלטרנטיבה היחידה היא שנפסיד כסף גם כאשר הבורסות לא נופלות, כפי שקרה בבנקים ובהסתדרות ובכל מקום שבו מישהו מחליט החלטות בכסף של אחרים בלי שום אחריות אישית (עמיר פרץ, בנקאי השקעות מצטיין ומומחה ביטחוני-אסטרטגי).
אורח_יניב | 12.04.09
13.
העיקר, בכמה התעשרו חברי ועדת בכר מאז ועד היום ?
התמונה לא תהיה מושלמת, אם לא נקבל דיווח, כמה כסף הכניסו לכיסם חברי ועדת בכר, מאז היותם חברי ועדה ועד היום. שוו מי ד'ה מאני. וסליחה על היותי קצת ספקן. אולי באותה הזדמנות, גם כמה כסף עשה ביבי(חוץ מחבריו הטייקונים)מועדת בכר. עמורה זה כאן, ליד סדום, לא רחוק מערד.
שפתי כהן-יגאל כהן-רחובות. | 12.04.09
12.
הצילו
לחברי הועדה היקרים , שמרתם על עצמכם, ומה איתנו , לאן הדרדרנו מתוצאות ועדת בכר. אין הירהור אין ספקות הכול מצוין, ועוד מגיע לכם צלש. הבנקים אינם טלית שכולה תכלת , אבל אני עברתי את גיל 60 ואני רואה בעינים כלות מה קורה לחסכונות ארוכי הטווח, נחמץ ליבי. הבנקים שמרו על הכסף יותר טוב, התחרות הוירטואלית גרמה ללקיחת סיכונים מיותרים. הצמצום באגחים מיועדים הייתה טעות. אם המצב כל כך טוב לדברכם , אז למה כל כך גרוע
אבי | 12.04.09
9.
במקום אחר: כל מי שהיה שותף לוועדה הזאת היה מוצא עצמו מובטל עד הפנסיה
רק אצלנו עוד נותנים להם פתחון פה, ומאפשרים להם להאשים אחרים. שיתביישו. הרי מה שהם עשו זה להעביר את חסכונות הציבור מהבנקים, שגם לפי מה שהם אומרים, אלו גופים ברמת פיקוח ובקרה גבוהה, לבתי ההשקעות וחברות הביטוח, שהתנהלו בחוסר אחריות. אז עכשיו, אחרי שכל הגופים הללו, מן הבנקים (במכירת הקופות) ועד לבתי ההשקעות (בדמי הניהול) גבו את ליטרת הבשר שלהם מבשרו של האזרח הקטן, יש להם עוד אומץ לדבר?! חבורת חובבנים חסרי אחריות, זה מה שהם.
ניר | 12.04.09
6.
הצילו את הבנקים ורברו את החוסכים על זה בלבד הם נכשלו ,נכשלו,נכשלו
כפי שאמרו ועדת בכר אמנם לא חזתה שהגופים המוסדיים ירכשו אג"ח קונצרניות ללא ביטחונות,אז מה הם כן חזו? הרי הם מהברנזה וידעו טוב מאוד מי יטרוף את החוסכים ומי לא יגן עליהם.מי בקש מהם לאלץ את הציבור בכפיה להעביר את קופות הגמל לגופים אנונמיים שלא מסוגלים לתת שרות .דיווח.ללא מיחשוב כלום גורנישט,מה הם מקשקשים הרעיון אולי נכון הביצוע כושל כושל ועוד פעם כושל ורשלני. אני בטוח שכך הם לא נוהגים בכספם הם וכספי החוסכים הפקר.טוב היו עושים אילו היו מכים על חאט או לפחות שותקים,אילו היה ניתן היה צריל לתבוע אותם על הנזק האדיר שגרמו לציבור,הם היו חייבים להתנגד להעביר קופות גמל מיד ליד ללא הגדלת נתח איגרות החוב המיועדות ל-70% והכול היה בא על מקומו אומנם עם הפסדים אבל לא בסדר גודל משברי.
גימלאי | 12.04.09
5.
ומה עם הציבור שהפסיד מועדת בכר ?
ממש נהדר, איזו אוטופיה. חברי ועדת בכר מגנים על הגולם שהם יצרו וקם על יוצרו. לטענתם, הם הצילו את הבנקים. הטענה הזו לא הוכחה. ומה עם הציבור שנפגע בהמוניו ממעללי ההבל של ועדת בכר ? היכן שיתרונות שכה הבטיחו לנו וניסו לשכנע את עצמם ? על כך נאמר - והמשכיל בעת ההיא ידום. הבעיה היא שהמשכיל אינו מבין את מהות דבריו ! ובמקרה זה, לא הוא ולא שולחו, שכרגע נמצא בראש הצמרת
אוהד | 12.04.09
4.
וועדת בכר - דילטנטיות חסרת אחריות
דוגמא לחוסר לקיחת אחריות, גם אחרי שנישרפו מאות מליוני שקלים של הציבור! מי אשם בזה שהעבירו את כספי קופות הגמל לידיים של מהמרים חסרי מצפון ואחריות? התרוץ שלהם הוא שהבנקים היו עושים אותו דבר? זה התרוץ העלוב? הם הצילו את הבנקים! ביג דיל! במקום לפקח כראוי על הבנקים, ובמקום לנהוג באחריות עם כספי החסכונות של הציבור - הם זרקו אותנו לכלבים כדי ל"הגדיל את שוק ההון..." את מי הם משרתים, חבורת המקצוענים הללו? העובדה שאינם לוקחים אחריות מינימלית, אפילו אינטלקטואלית, אפילו במילה פצפונת - מעידה שאלו אנשים חסרי מצפון ואינטגריטי.
גד | 12.04.09
3.
היצלתם את הבנקים והיפלתם את הפנסיונרים כי......
הרעיון שעמד בבסיס הרפורמה הי המצוין אלא שהמשכו כשל בשל העדר רגולציה . יישום הרפורמה היה חייב להיות מלווה במספר כללים שהיו מחייבים את מנהלי ההשקעות לכספם של המשקיעים ולא לתחרות ביניהם מי מראה תשואה גבוהה יותר בסוף השנה שברוב המקרים היתה מבוססת על אחזקות מסוכנות.לא מספיק להוציא את קופות הגמל ההשתלמות ויתר קופות הפנסיה שאין לי מושג איך קוראים להם מידי הבנקים אלא, ללוות את התוכנית בדרך שתגן על המשקיע מתאבון גדול מידי של מנהל ההשקעות שלו ,שהוא לחלוטין לא שקוף כלפי המשקיע הפנסיוני.היום לאור הכשלון נזכרים לבדוק את חברות המידרוג.מנהל הקרן בא ואומר אג"ח טריפל A .מבחינת המשקיע זה מספיק מה הוא יודע מה יש מאחורי האג"ח? את זה היו חייבים לבדוק בחברות המידרוג לפני קביעת הדרוג.בקיצור לפני שמתהדרים כמו טווסים על הכל נא ללקות בקצת צניעות.היו כשלים ועכשיו הזמן לתקן.כי כשתחזור האופוריה ,והיא תחזור ,צריך יהיה לראות שהטעויות לאת תחזורנה. יום טוב
טובה | 12.04.09
1.
הבל ורעות רוח.
אם יש משהו גרוע בועדה שנכשלה באופן כל כך טוטאלי, זוהי יכולת השכנוע העצמית של חבריה בתבונתם ובחכמתם היתרה. ללא ספק, ועדת בכר אכן הצילה את הבנקים. כל הבנקים שמכרו את קופות הגמל שבניהולם בסכומי עתק למשקיעים פרטיים, זכו להכנסות ורווחים, שמעולם לא ציפו להם. הבעיה, כרגיל, היא מי ששילם בסופו של דבר את מחיר ההרפתקה הכושלת - כמובן, ציבור החוסכים. אבל בינינו, ממתי הציבור מעניין בכלל?
אשר יגורתי | 12.04.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת