אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שבוע עבודה מקוצר: פיטורים ליום אחד

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
תגובה ל-2:
אני עובדת ברשת שנותנת שרות ללקוחות. אני קוראת את התגובה שלך ומנסה לדמיין יום חופשי עם הילדים לצורך סיבוב קניות... אבל נזכרת שאני צריכה להיות בעבודה כדי שאתה תוכל להסתובב אצלי בחנות, וגם נהג האוטובוס צריך להיות בעבודה כדי שאתה תוכל להגיע לקניון... ואני אצטרך לשבור את הראש כל שבוע מחדש מי ישגיח על הילדים שלי בזמן שהמורות שלהם מבזבזות כסף במרכז המסחרי... הלך החלום ונשאר סיוט!
אורית | 20.04.09
6.
והסחטנות היא שם המשחק
אפילו בחברות שיש בהם יתרות מזומנים ומכירות בעלי הבית החליטו לנצל בציניות את העובדים הכול למען רווחים אישים זה נכון תעשית ההיטק אינה תעשיה פילנטרופית אבל המצב מוביל אותם להתנהגות "חזירית" חסרת תקדים זה מה שקורה לעובדים ללא שום הגנת זכויות, ללא כל אפשרות להילחם מנוצלים עד הסוף. כמצוף משוחרר בים, תלויים בגלים העולים ויורדים בדומה לימים החשוכים של שלהי המהפכה התעשיתית. האדם הוא רק אמצעי לייצור רווחים, ללא כל אנושיות, כאילו אין משפחה ילדים מאחורי העובד. אולי באמת הגיע הזמן שעובדי התעשיה הזו תתאחד לגוף דומה להסתדרות (במובן הטוב של המילה) שיגן על זכויות העובדים כשיגיעו ימים טובים לתעשייה והם יגיעו, זו לא תהיה בושה לסחוט מבעלי הבית את התנאים הכי טובים עד הטיפה האחרונה ולזכור את ההתנהגותם בימים הנוכחים
רוני | 20.04.09
4.
בפרגמטיזם
אולי נתחיל סוף סוף ביום עבודה אחד רציני בשבוע? אולי, סוף סוף, משהו יקים פה התפלת מי ים במקום להגיד לנו להפוך את המדינה למדבר צחיח אולי תשתית רצינית לכבישים ולא תיקון על תיקון אולי סוף סוף ינצלנו את התקופה הזו על כוח האדם הנגיש לדברים מועילים לפחות ליום עבודה רציני אחד
רוני | 20.04.09
3.
בתור אחד שעבד במשך שנים 60% משרה, אני יכול להגיד ש...
אין יותר נכון מזה בעולם ! עבדתי 60% משרה במשך מס' שנים בגלל לימודים, ונכון, הרווחתי פחות (לא לשכוח ש 40% פחות בברוטו זה ממש לא 40% פחות בנטו), אבל היה לי זמן לכל כך הרבה דברים (במיוחד בחופשות הקיץ :-) ). היום, כשאני עובד משרה מלאה, אני מבין עד כמה זה לא נכון לעבוד חמישה ימים בשבוע. לעזאזל הכסף. שיהיה פחות כסף ויותר זמן עם הילדים והמשפחה, יותר זמן לעצמי - לתחביבים וכו'. אין יותר טוב מזה, ואף אחד לא צריך לעבוד יותר משלושה ימים בשבוע.
אודי | 20.04.09
2.
יש לעבור לשבוע של 4.5 4- ימי עבודה בשבוע במשק ללא פגיעה בשכר
כמו שעושים באירופה. כמי שהיה שבוי תחת העבדות שהגיע מארה"ב והושרשה כאן, ומבין היום איזו שטות זו, וכמנהל ביניים בחברה גדולה אני משוכנע כי הדבר הנכון ביותר הוא לעבור לשבוע של 4 ימים. במיוחד כאן בארץ ישראל. שכן זה מאפשר יום מנוחה אמיתי - שבת. שבו באמת מתרגעים, מתייחדים, נהנים מעונג שבת, ויום א' שבו יוצאים לבלות עם המשפחה, החנויות פתוחות, התחבורה הציבורית עובדת, וכל העם עסוק בבילויים וקניות ומרגיש טוב עם זה, שלם עם זה. ההפסקה היא בריאה ונכונה, וכשנמצאים בעבודה רגועים יותר, מאווררים יותר, וממוקדים יותר. וגם מתאים לעם ישראל.
איל | 20.04.09
1.
נושא דמי האבטלה אינו מדוייק מכיוון שלא ניתן לקבל מדמי אבטלה יותר מ-7800 ש"ח ברוטו
בענפים רבים -נושא דמי האבטלה והפגיעה בדמי אבטלה - הוא פחות עדיף מאשר להמשיך במקום העבודה.מקום העבודה מפריש תנאים סומיאלים ולרוב - 80% מהשכר הבסיסי הוא גדול יותר ( בתוספת ההפרשות הסוציאליות ) מאשר דמי האבטלה. גם פקידי לשכת התעסוקה הם לא בדיוק מלאכים - הם יודעים היטב איך להתעלל במובטל, לשלוח אותו לעבודת לא מתאימות, ולנסות בכל כוחן להוכיח שהמובטל לא רוצה לעבוד - כדי שלא יקבל את דמי האבטלה.
בןבן | 20.04.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת