אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עובדי נורטל שפוטרו: ההנהלה הפקירה אותנו

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
תגובה ל-7 את הצלקות וההתנהגות הבזויה שספגנו ספק אם הזמן ירפא.
נכון אתה צודק לא צריך לחפש אשמים, האשמה היא בנו על כך שהשקענו בחברה את כל מרצנו וזמננו על כך שהיינו זמינים24X7 בכל שעות היום והשבוע למנהלים שלנו וללקוחות. ומכיוון שתקופה ארוכה " היינו מחוסרי עבודה" וחממנו את כסאות נורטל-נתנו לנו שבועיים כדי לעשות "חפיפה"- המשרות שלנו כאמור בוטלו. ןמכיוון שלא היה לנו מה לעשות תקופה ארוכה היום צוות שלם מועסק ונותן מענה במקום אדם אחד -טוב זה גם סוג של התייעלות. אגב גם המשכורות שלנו חסכו רבות לנורטל אך האם משהו חישב כמה היה נחסך לנורטל אילו היו מפטרים את בעלי המשכורות השמנות . מר- 7 יקר או יקרה ,בין אם אתה באמת מנהל או עובד, מפוטר או לא, את הצלקות וההתנהגות הבזויה שספגנו ספק אם הזמן ירפא. אגב גם אמרו שיחזרו אלינו עם תשובות מהשימוע ומכיוון שאתה בקי ברזי ההנהלה האם אתה יודע מה התשובות-כי אנחנו עוד ממתינים. ולסיום -כל מה שעשינו נעשה למען החברה באהבה נאמנות ועם הרבה אמונה.
א | 28.04.09
11.
תגובה ל-8-9 ו-10
דווקה גם אני עובד שפוטר (ולא הייתי חלק מהנהלה) אך יודע להודות בעובדות. האם הצהרתי משהו שלא נכון? התייעצנו עם הרבה מאוד עורכי דין אל לא לסגרנו בזמן (ולדעתי גם אם היינו סוגרים התוצאה האחרונה לא הייתה שונה בהרבה אחרת השופטת הייתה מכריעה אחרת). מסכים עם 10, מספיק עם הבכי - כולנו צריכים להיות בטוחים ביכולות שלנו וגאים בהשגים שהשגנו. אין לי ספק כי נמצא עבודה, אולי יקח קצת יותר זמן מבעבר בגלל המשבר הכלכלי.
א.כ. | 26.04.09
10.
די לבכות כבר... ידענו כולנו מהרגע הראשון : לא לבטוח באף אחד מלבדנו.
בשניה שפילוסוף נכנס לאולם, צמרמורת עברה בעורפנו וזיעה קרה כיסתה את מצחנו. כולנו ידענו שהוא מספיק מכובד ומספיק מנוסה כדי לשקר לכולנו במצח נחושה, סליחה טעות, מספיק מכובד ומספיק מנוסה כדי לתמרן את כולנו. לא סתם בחרו בו ולא סתם יש לו רישיון לעשות זאת (עו"ד אחרי הכל...).הכתובת היתה על הקיר, אבל תמימים שכמותנו לא ראינו אותה. בטחנו בהנהלה, בפילוסוף ובארנסט-יאנג - על אף תחושת הבטן שצעקה לכולנו : "עימדו על המשמר ! ". את הטעות הגדולה של חיינו עשינו. וכמו כל דבר באנו עוברים בחיים אנו לוקחים איתנו את המסר לפעמים הבאות. חלקנו למדנו לא להאמין לעורכי דין, חלקנו למדנו לקחת עורך דין, וחלקנו עדיין לא מאמינים. אין לי דבר לומר לחבריי המפוטרים מלבד שאני אוהב אתכם. את כולכם. מאחל לכולכם הצלחה ומאחל למי שנשאר שילמד את הלקח על אף שלא עבר אותו על בשרו. הנהלה נכבדה, הצורה המשפילה והמבזה שעשיתם את אשר עשיתם, בהסכמה או שלא בהסכמה עם פילוסוף - פגמה רק בכם. המפוטרים ימצאו מקום עבודה בסופו של דבר, אך שמכם יהיה נגוע לעולם בחוסר ההגינות המשווע. אנשים שעובדים היום רואים וחושבים כך, ואנשים שיגוייסו בעתיד ידעו על כך עוד לפני שיחתמו. הלקוחות שלכם יודעים מי אתם כעת, ותצטרכו זמן רב כדי להוכיח להם כי הם טועים. המפסידים היחידים הם אתם. פילוסוף התחמן, כן אני חוזר : התחמן , בעוד חודשיים ילך , ואתם תשארו להתמודד לבד עם אשר יצרתם. מחכה לערב הבירות הבא שלנו... בהצלחה :)
Qball | 23.04.09
9.
תגובה ל- 7
כפי הנראה נציג המנהלים שטרם פוטר מרגיש חובה להגן על התנהלות ההנהלה. מעניין איך היה מגיב אם היה בין המפוטרים, שהרי המנהלים קיבלו הנחייה מהמנכ"ל לא לתת תשובות ברורות לעובדים כדי שלא יפריעו לתהליך בהתארגנות עם עורכי דין. גם עורך הדין של החברה נישאל ישירות האם אנו העובדים צריכים לפנות לעורך דין ואז תשובתו הייתה: "אתם צריכים לוודא שפעילות שאתם עושים לא תהייה בניגוד להסכמים עליהם אתם חתומים", ללא ספק תשובה שאין לה תשובה. והמנכ"ל עצמו אמר: אסור להתארגן. אז מה כבר עובד החושש למקום עבודתו יכול להבין מכך????????
תגובה ל- 7 | 23.04.09
8.
תגובה ל-7
אני עובד בחברה שהחליטה שלא לקנות יותר מנורטל (הרבה בגלל ההתנהגות האגרסיבית של מנהליה). אני יכול רק לרחם על ההתנהגות האגרסיבית והמזלזלת בעובדים שפוטרו. אני מניח שהכותב ב-7 הוא חלק מאותה הנהלה הכושלת...נראה אותך בעוד מספר מועט של חודשים כאשר החברה כולה תתפרק.
שלום | 23.04.09
7.
התממות מוחלטת מצד כל הצדדים
ידוע לכולם כי כמעט כל העובדי נורטל התחילו להתעייץ עם עורכי דין שונים ופשוט לקח זמן עד שהוחלט עם מי עדיף ללכת. מגוחך ונאיבי לצפות שההנהלה והנאמנים ינחו את העובדים במצב כזה מה עוד שלהנהלה אין שום שליטה ומעט מאוד השפעה על מה שהנאמנים מחליטים. במקרים שההנהלה התנגדה הנאמן מר. פילוסוף הבהיר בצורה גסה אך ברורה ביותר שהוא מחליט ויפטר כל מי שעומד בדרכו. אז נכון שהמצב מאוד לא הוגן כלפי העובדים המפוטרים אך אין לאף אחד שליטה על זה חוץ מהנאמנים והשופטת שיכולה לפסוק אחרת. חברים, אל "תשחקו" את התמימים והמופתעים - כולם "ילדים גדולים" שצריכים לדאוג לעצמם במקום לחפש אשמים... גם לא לשכוח שהרבה מהעובדים המפוטרים היו חסרי עבודה בפועל תקופה עוד לפני הפיטורים אך "ההנהלה שדואגת רק לעצמה" עשתה הכל כדי להמשיך להעסיק אותם!
א.כ. | 23.04.09
6.
חודשי התראה - התחייבות דו צדדית שהקשתה על מציאת עבודה
9 שנים עמדנו בהתחייבותנו לתת לחברה 3 חודשי התראה למקרה שנרצה להתפטר, דבר שהקשה מאוד על קבלת עבודה בחברה הזקוקה לכישוריך ומטבי הדברים לא תמתין 3 חודשים אחרי תהליך מיון הרואך חודשים. כעת כאשר המצב בשוק קשה ובעיקר לעובדי היי טאק מבוגרים, זרקו אותנו בתוך יומיים במצב בו הובטח לנו לקבל תשובות על הנתונים שהצגנו בשימוע. כמו כן הבטיח הנאמן גם לעובדים וגם לעורך דינם שלא יתנגד לתשלום דמי התראה מוקדמת ואילו מפחד השופטת שינה את עורו. אנו בוטחים בשופטת שידעה לבלום את עזות מצחו בבקשה למתן בונוסים ל2-3 מנהלים בכירים שתדע לפסוק בהתאם לחוזי עבודה והבטחות שהנאמן מטעמה נתן.
עובד נורטל | 23.04.09
3.
לאן נעלה היושרה וההגינות- מול האנשים שהם הנכס העיקרי של החברה ?
הדגל בנורטל היה אמינות, יושרה,אמת .האנשים- זה מה שהלקוחות אהבו בחברה. לצערי ערכים אלה נרמסו ברגל גסה של הנאמן, והמנהלים הבכירים לא טרחו להלחם על הגינות מול העובדים המפוטרים( ואלה שבדרך פיטורים) לצערי במצבים כאלה מתגלה הפרצוף האמיתי של אנשים קטנים,חסרי חוט שדרה, ונעדרי יושרה אמיתית. כשמגיע הרגע לתת למפוטר את מה שמגיע לו לפי החוזה כדי שיוכל להתרגל למצבו החדש כמובטל, אז נעלמת היושרה וההגינות וזורקים אותך לרחוב בלי תקופת הסתגלות בלי רכב , ובהרגשה כאילו שרצחת משהו או לפחות מעלת בכפי החברה. תתביישו לכם - גם אחרי הפיטרוים לא טרחתם להתעניין מה שלום ה"משפחה" שלכם אנשים שעבדתם איתם מעל 8 שנים - פשוט התאדו. כאן המבחן האמיתי שלכם מנהלי נורטל- האם אתם בעלי שיעור קומה כמו שמצפים ממכם או סתם, חדלי אישים שדואגים אך ורק לעצמם.
מחפש עבודה מאוכזב | 22.04.09
2.
חלק ממפוטריי נורטל לא מרוויחים יותר מ- 12,000 ש"ח ברוטו
מעניין כמה מרוויח פילוסוף שטוען שהמפוטרים הרוויחו מעל 15,000 ש"ח, כאשר כבודו נוסע עם מכונית חדישה ביותר ששווה כמו הבית שיש לנו עליו משכנתא, וכמובן נהג צמוד. אם היו משלמים לפחות את מה שמגיע לפי החוזים יוכלו המפוטרים שהחזירו את המכוניות שלהם לחברה לקנות רכב יד שניה עם וותק של 4 עד 6 שנים אחורה (לא חלילה אעודי חדשה עם נהג צמוד....). להזכירכם עדיין לא פוטרו מנהלים שמרוויחים מעל 30,000 ש"ח בחודש אלא בעליי משכורות בינוניות ומטה בחברה.
מפוטר הייטק | 22.04.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת