אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שקיפות עכשיו!

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
ג'קי בן זקן מנצל את "מעמדו" ועושה על חשבון הקבוצה כסף
השיטה שלו כזו הוא לוקח שחקן נוער שהוא מאמין שיש לו פוטנציאל מציב לו אולטימטום "תעביר לי את כרטיס השחקן שלך ואתה תקבל דקות משחק" השחקן משחק בקבוצה מקבל משכורת ע"י הקבוצה וכשהוא נמכר 100% מהמכירה עוברת לג'קי בנוסף הוא מביא שחקנים זרים ושוב פעם מחתים אותם שיהיו בבעלותו הקבוצה משלמת להם משכורות ונותנת להם את האימונים ודקות משחק אבל מי שמקבל את הכסף מהמכירה שלהם הוא ג'קי אבל בכל זה אשמה העירייה שנותנת לו את הלגיטימציה לעשות כל העולה על רוחו בקבוצה אשדוד היא אחת הערים המושחתות בארץ
FC ASHDOD | 17.09.12
13.
נציגי הציבור לא ידאגו להביא את הכסף החסר, אבל אני לפחות רוצה להאמין שהם
ידאגו להביע בפני הנשיא את חוסר שביעות רצונם מכך שכספי המדינה שיממנו בעונה הבאה 20% (וזאת בניגוד ל - 25% בעונה הנוכחית, בהנחה ואכן התקציב יגדל) מתקציב הקבוצה - מעל ל - 10 מיליון ש"ח מהכספים שלנו, יושקעו בשחקני החיזוק הכושלים שפיני זהבי ינסה להשביח על חשבוננו במקום אולי להשקיע אותם בפיתוח משאבי הקבוצה והתפתחותה העסקית והכלכלית כמו כל מוסד ציבורי תקין. אם זה לא מתאים לו, הוא מוזמן לוותר על התמיכה המוסדית ובכך נחתום את כל הדיון הזה. בכל מקרה, אתה מוזמן לדבר עם מנכ"ל הבימה ולשאול לאיזה חוקים ונורמות של פיקוח ציבור הוא כפוף כשגם תמיכת המדינה במוסד אותו הוא מנהל היא "בסך הכל" 20% מהתקציב התיאטרון. בכל מקרה, סחתיין על ההשקעה וההתמדה. מעניין אם כבר יש קבוצות כדורגל שאימצו את שיטות הפעולה הנלוזות של חברת החשמל וכבר עושות שימוש בכסף שלנו לצורך שכירת טוקבקיסטים מקצועיים.
ל - 12 | 24.05.09
12.
פשששששי נציגי ציבור, גנבים....
לא הבנת כל כך את ההמלצות, אבל זה לא נורא. הכי טוב להכניס קצת משפטים פופליסטים, להאשים בגניבה, קצת נציגי ציבור, והופה, יש לך טוקבק מעולה. אפילו נראה אינטיליגנטי. . קראתי היום ששחר רוצה להגדיל את התקציב לעונה הבאה, כדי לנסות להגיע לשלב הבתים. אני מניח שאם היו לו נציגי ציבור בדירקטוריון שלו, הם היו דואגים להביא את הכסף החסר.
 | 24.05.09
11.
חביבי, עמותות שמתוקצבות ע"י תמיכות מדינה זה לא עסק, הגיע הזמן שתפנים את זה.
ואם אתה כבר חושב שאתה בכלל מסוגל להתקיל אותנו עם ועדת סטרשנוב, אז דע לך שוועדת סטרשנוב המליצה לאפשר לקבוצות להתנהל כחברות למטרות רווח תוך כדי קיצוץ ההקצבות שהקבוצות מקבלות מכספי המדינה לרבות מרכזי הספורט, הטוטו, ההתאחדות והעיריות. הם כמובן דחו את ההמלצה הזאת מכל וכל. למה שהם יתחילו לעבוד אם הם יכולים להמשיך לגנוב ולקיים את הקבוצות מכספי הציבור שלנו ? אתם לא רוצים ליהיות עסקים פרטיים ורוצים להתקיים כמוסדות ציבוריים שנתמכים ע"י כספי ציבור? אין בעיה. שימו נציגי ציבור בדירקטוריונים, תתנהלו בשקיפות מלאה, שימו הגבלות שכר על השחקנים, תקיימו מכרזים עם התקשרות ספקים ולא נבוא אליכם בשום טענות. מצב שבו אנשים פרטיים מנהלים לי את הכסף ועוד אומרים לי שאין לי שום זכות לבוא אליהם בטענות לא יכול להמשיך להתקיים. כשל השוק שבו מתקיים ענף הכדורגל הוא לא מקרי. אנחנו ממנים, הם גונבים, ואחרי זה באים בטענות לתרבות הספורט הישראלית. צאו מזה, יש פה כשל הרבה יותר עמוק ממה שאתם חושבים והמאמר הזה מצביע עליו באופן ישיר.
עמי | 21.05.09
10.
כן. בדיוק בשביל זה
הבעיה היא בבסיס מה שכתוב במאמר. זה פשוט לא נכון ומטעה. הסכם עם מועצת ההימורים הוא על תוספת של ה-2 מיליון ש"ח? 2 מיליון זה רוב ההקצבה. אני שמח שהחלטת כבר שבכספים יש אלמנט של תמיכה.הנושא שבתי המשפט ברחבי אירופה לא מגיעים לגביו להסכמה, הוא ברור מבחינתך ואין לגביו ספק. ועדת סטרשנוב בדוח המיוחד שהכינה, ומבקר המדינה בדוח שהוכן על ההתאחדות לכדורגל, קבעו כבר לפני שנים שקבוצות הליגה העליונה הן עסק לכל דבר, וכך הן אמורות להתנהל. נכון שחלק גדול מהן רחוק מהתנהלות עיסקית, אבל אין בכך בשביל לפסול את השאר. לבעלי הקבוצות יש את הפטיש שלהם והוא תמיכה בקבוצות כדורגל. לא נראה או כן נראה לך, זו האמת. הם מוציאים סכומי עתק מכיסם, בכלל בלי פרופורציה לכספי הציבור כביכול שהמאמר נתלה בהם.
 | 21.05.09
9.
אז מה ? "הסכם שיווק"? הגדלת חשיפה ? עשרות מיליונים בשביל משחק של 7% רייטינג וקהל של 1000 איש?
חוץ מזה, שהסכם השיווק הוא תוספת על התמיכה של ה - 2 מיליון ש"ח ולא במקום. המבחן המשפטי הוא האם יש באותם כספים אלמנט של תמיכה ועל כך אין ספק. לגבי הדוגמאות התלושות של "רמי לוי", אם הוא מוכר מזון בזול זה לא ענייני אבל אם הוא קורא לעצמו "רמי לוי - עמותת חסד", ומקבל כספי תמיכות מהמדינה בשביל לקיים פעילות ציבורית וחברתית שעומדת בקריטריונים של ועדות התמיכות הממשלתיות אז זה בהחלט ענייני מה קורה בספרי החשבונות שלו. לגבי הצבא ו"דגלי ברמן", בגלל זה משרד הביטחון מחויב בקיום מכרזים במקרים של התקשרויות עם ספקים. אם הטוטו, עיריות, מרכזי ספורט וההתאחדות לכדורגל מעבירים כספים לקבוצות הספורט לצורך קיום מטרה ציבורית שהיא פיתוח ענף הכדורגל (שוב פעם, קבוצות הכדורגל בישראל מחויבות להתנהל כארגונים ללא מטרות רווח אחרת הם לא יקבלו את התמיכה הציבורית), יש צורך לדאוג שמטרות אלא אכן יבוצעו וכפי שאתה יכול לראות, הם רחוקות ממימוש. אם אתה רוצה לדעת מה קורה באמת בקבוצות הספורט, אתה רשאי להפעיל את דמיונך על בסיס מה שנכתב במאמר.
לפילוסוף הדלות  | 20.05.09
8.
7, מה קורה אם ההקצבות הן 10% מהתקציב?
למכבי חיפה תקציב של 45 מיליון ש"ח ב 10 שנים האחרונות. מועצת ההימורים מעבירה 2 מיליון ש"ח בשנה, פחות מ-5%. כמה הוא צריך לספר לכולם מה קורה אצלו בספרים? בעונה רגילה הוא מוציא מכיסו משהו כמו 20 מיליון ש"ח, שזה פי 10 מההקצבות. נראה לך שיזרקו אותו מהמדרגות? צא מזה.
 | 20.05.09
7.
למגיב 4, את הטיעונים שלך בית המשפט כבר שלל בעבר כשקופות החולים ניסו להתנער
מהפיקוח הציבורי ההדוק שמקיימת המדינה על המוסדות האלה שמתוקצבים ע"י כספי ציבור ברמה של קצת מעל ל - 20% מתקציבם הכולל. הם טענו שהכסף שהם מקבלים מהמדינה הוא לא תמיכה אלא כסף עבור השירותים שלהם לציבור. בית המשפט העליון זרק אותם מכל המדרגות. "לבעלי" הקבוצות צפוי גורל דומה.
מנדו ליביו | 20.05.09
6.
זה טיעון דמגוגי
אין לי שום רצון או יכולת להגיב על הסעיף הראשון שלך אבל מבחינה לוגית, שני הסעיפים האחרים הם פשוט מופרכים. מה שאתה בעצם אומר זה שכיוון שהציבור קונה כרטיסים, הרי שזה כסף שמתקבל מהציבור ולכן הוא כסף ציבורי. אם זה ככה אני חושב שרמי לוי, שהוא כידוע איש עסקים פרטי, חייב לספר לציבור מה הוא עושה עם הכסף, כי הרי כל ההכנסות שלו מגיעות מקניות של הציבור ולכן זה כסף ציבורי נקודה נוספת זה עניין כספי מועצת ההימורים. לפחות ממה שזכור לי, מימי הסכסוך המתקושר בין מכבי חיפה לטוטו על הטקס המביך עם הבאנר העגול בפתיחת המשחק במרכז הדשא, הטוטו הדגיש כי הוא לא עוסק בפילנטרופיה וכי מדובר בהסכם שיווק שבו הטוטו משלם עבור חשיפה. אם צה"ל מחליט לקנות מחר חמישים אלף דגלים מברמן דגלים, האם זה אומר שברמן דגלים חיים על כסף ציבורי ולכן נדרש מהם לדווח מה הם עושים איתו? לא נראה לך קצת מוגזם?
פילוסוף הדלות | 20.05.09
5.
תשובה ל"טועה ומטעה"
1. יש עוד סעיף וכספי בונוס מההתאחדות ששווים בסביבות אחד וחצי מיליון שקל - והם עדיין לא מופיעים בתקציב כי הם עדיין לא התקבלו. בנוסף יש סעיף שונות - כ-200 אלף שקל ולא ידוע מאיפה הכסף... קבוצה "קטנה" יכולה למכור ב-2 מיליון שקל פרסום וספונסרשיפ ואף יותר. ואם היית קורא זה גם נכתב שם - "תרומות (200 אלף שקל), השכרת שטח (425 אלף שקל), שונות (150 אלף שקל), ספונסרשיפ ופרסום (2.31 מיליון שקל) הם כספים שאינם ציבוריים, כביכול". 2. מכירת כרטיסים היא "כסף שמגיע מהציבור" - בלי הציבור אין את הכסף הזה. לא, אני לא השתגעתי. 3. הכסף הציבורי שנכנס לקבוצות הכדורגל הוא בין 20% ל-60% ובליגות הנמוכות הוא אף יותר גבוה. בכל מקרה, גם אם 20% "בלבד" מגיעים לציבור, אז מגיע לו לראות איפה הכסף שלו מושקע ומי מקבל אותו. 20% זה די הרבה שהוא מגיע ישירות מהציבור ביחס. קבוצות באירופה לא מקבלות כאלו אחוזים מכספי ציבור. 4. תודה על התגובה
אוריאל | 20.05.09
4.
טועה ומטעה
סה"כ ההכנסות במאמר מסתכמות ל-10 מיליון ש"ח. אם התקציב הוא 12 מיליון, ברור שמישהו משלם את ההפרש. אין קבוצות בליגת העל שבעלי הענין לא מזרימים אליהם כסף. ההזרמה אולי נעשית באמצעות ספונסרשיפ, אבל ברור לגמרי שקבוצה "קטנה" לא יכולה למכור פרסום ב-2 מיליון ש"ח למשל שזה סכום ההזרמה. 2. הכנסות מתרומות ומכירת כרטיסים הם כסף ציבורי? השתגעת? מכירת כרטיסים היא מהות העסק. 3. הכסף הציבורי הוא מהעיריה ומועצת ההימורים (גם המרכז הוא מועצת ההימורים), והוא מהווה 24% בלבד מתקציב הקבוצה.
 | 20.05.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת