אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הסלולרי שמתקן את עצמו מרחוק

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
למספר 10 - תמיד חייבים לקפוץ בראש עם אנרואיד ואייפון כאילו הם המציאו את הגלגל
ובכן, גם לנוקיה יש את זה ממזמן מזמן.... פשוט בארץ עם הגרסאות הלוקליות של המפעילים, זה הלך קאפוט. עכשיו, עם הדור החדש של המכשירים, במיוחד N97, אין כבר גרסה נפרדת למפעיל, ואז העדכון האוטומטי של נוקיה עובד. אייפון לא המציא אף גלגל בשום תחום, גם לא בתחום מסכי המגע. מי שמבין בתחום, יודע שזה כבר קיים שנים, גם המולטי טאצ'. אבל פשוט הביאו את זה לסלולר, אבל תכלס, לא המציאו "שום דבר" וכל העסק עם מליון פטנטים שכל אחד מתהדר בו - סתם קשקוש בלבוש מסחרי שמועיל למכירות.
אודי | 28.07.09
12.
FOTA - תשובה לליאור (3)
אכן השרות קיים כבר שנים בעולם ויכול לחסוך את הצורך להגיע למרכז שרות. אבל התהליך לרוב אינו מתבצע בצורה שתיארת - כאשר יש מאות MB תוכנה בטלפון זה לא מעשי לשלוח עותק שלם OVER THE AIR וגם אין מקום בטלפון לשמור עותק שלם נוסף. מה שקורה זה שייצרן הטלפון משתמש בכלים חכמים של ספק ה-FOTA (כמו של רד בנד הישראלית) כדי לייצר קובץ קטן יחסית (MB בודדים או הרבה פחות מזה) של הבדלים בין הגירסה הישנה והחדשה, קובץ זה נשלח לטלפון ושם מופעל על הגירסה הישנה והופך אותה לחדשה, בלי לבזבז מקום על עותק שלם נוסף. זה עובד בעולם במיליוני עדכונים - וגם לא מוחק לך את ספר הטלפונים או התוכנות שהורדת. סוף סוף נוכל להנות מזה גם בארץ.
אילנה | 27.07.09
4.
שירות נהדר ומדהים
יאפשר בקלות, קבלת שירות מלא ונוח לכל דורש, יקצר תורים, ויפחית את הצורך בגישה למרכזי שירות. כל הכבוד לחברה הישראלית - ישר כוח! ולכל הפרנואידים - צאו מהסרט! חברות הסלולר לא מנסות להתשלט על העולם או עליכם, למספר אחד - גם היום יודעים את הדברים האלה אז שתה מים ותרגע.
ע.ל | 27.07.09
3.
שם השירות FOTA (FIRMWARE OVER THE AIR(
מדובר על שירות שנים כמה שנים בעולם. אכן המפעילות בוחנות את השרתים שיטפלו בנושא. שירות זה אינו השתלטות אלא הפצה של המפעיל. היום כאשר ללקוח יש בעיה הוא מגיע למרכז שירות וצורבים לו גרסא עדכנית על המכשיר שמתקן מספר נושאים שנפתרו בגרסא החדשה. שירות הFOTA למעשה עובד על עיקרון שבמכשיר יש שני "בנקים" של זכרון. התוכנה הקיימת מועברת לבנק מספר 2. התוכנה החדשה יורדת דרך האויר למכשיר לבנק 1. לאחר מכן היא מותקנת (באופן אוטומאטי או ידני) ע"י הלקוח ורק לאח שההתקנה הצליחה, התוכנה הקודמת מהבנק השני נמחקת. הסיבה לאופן העבודה המוזכר לעייל היא שמכשיר עלול ל"היפגע" אם הלקוח יכבה או שהמכשיר יכבה לבד. לכן אם ההתקנה לא הצליחה, המכשיר יעלה עם התוכנה הנוכחית. שירות זה קיים כבר מימי מוטורולה E1. ליאור
ליאור ניידיץ | 27.07.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת