אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרופ' דן ביין: "לובי של בעלי הון לא מצדיק בימ"ש כלכלי"

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
השופט כלל לא משכנע לא מביא את העובדות
יש המון מקרים מסובכים מאוד בבתי המשפט שרואים מפסק הדין שהשופט לא הבין כלל את המקרה, למרות המומחים שניסו להסביר לו. הבעיה היא שברגע ששופט לא מבין מה קרה הוא מפחד לפסוק עונש חמור, כי הוא לא מבין לעומק את העבירה שבוצעה. חבל מאוד שאין התמקצעות של שופטים, כל שופט בנוסף לידע הכללי המשפטי הרחב מאוד שנדרש ממנו, צריך גם להתמחות בתחום מסויים, לא בהכרח צריך בית משפט כלכלי אך בהכרח צריך שופטים "מומחים" בתחומים עיקריים, כמו תאגידים - כלכלה(ומיסים), המשפט הפלילי, וכו'
אורי | 25.08.09
3.
אין פתרון לאזרח ק'
הבעיה העיקרית בבית משפט כזה שהוא יעסוק ככל הנראה בסכסוכים כלכליים "ברומו של עולם". כלומר בין תאגידים לבין עצמם או בין בעלי מניות בחברות ציבוריות. אזרח רגיל שתובע חוב כספי מאדם אחר שבבעלותו גם חברה, או חו"ס מחברה או שותפות, שאלה רוב הסכסוכים הכספיים כיום, ימשיכו להיגרר שנים בפני שופטים שאינם יודעים לקרא בין השורות של דוחות רווח והפסד, שאינם מבינים את המשמעות של תכנוני מס על רכוש החברה, שאינם יודעים שחאגידים פיננסיים/אחזקה אינם מעבירים פעמים רבות רווחים משנה לשנה אלא מחלקים מיידית לבעלי מניות/שותפים, וכו וכו כשתוצאות ההליכים כמצופה.
גילה | 25.08.09
2.
שהשופט יהיה קצת צנוע
סכסוכים מסחריים יכולים להיות נורא מסובכים ומורכבים. הבעיה היא לא בכך שדורשים בית משפט מיוחד לעניינים מסחריים, הבעיה היא שסכסוכים מסחריים יכולים להיגרר שנים בבית משפט, בית משפט כזה ראוי שיקום ולו רק בגלל העובדה שיקצר תהליכים. אם כל הצער שבדבר בית משפט לאונס, קטינים או רשלנות רפואית אינו בעל אותה השפעה רחבת היקף על המשק הכלכלי כמו בית משפט לעניינים מסחריים. חברה שבה זכויות קנייניות ומסחריות נשמרות בקפידה, רק בה יכולה לפרוח כלכלה יעיליה ובטוחה.
מישקפופר | 25.08.09
1.
צודק במאה אחוז!
במה שונה התחום הכלכלי מהתחום הרפואי? אם כך גם נקים בתי משפט לרשלנות רפואית מאחר ויש להיות בקיאים בכל רזי האנטומיה, פגיעות גוף, טיפולים רפואיים וכו'. בנוסף גם נקים בית משפט מיוחד לעבירות כלכליות של צווארון לבן. בית משפט נפרד לעבירות מין. בית משפט מיוחד לפטנטנים בטכנולוגיה, פטנטים ברפואה. בית משפט נפרד לזכויות יוצרים. בית משפט נפרד למיסוי מקרקעין ווכ'. אין סוף להתמחויות ותתי התמחויות. הרי המשפט חובק את כל תחומי החיים . אפשר פשוט בתוך בית המשפט להקצות שופט שיתעסק יותר בתחום כזה או אחר כמו שורדה אלשייך מתמחה כיום בפירוק חברות.
שרית | 24.08.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת