אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ישיר בית השקעות: שכיר ממוצע ישלם 105 משכורות עבור דירה

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
בגלל כותרות כאלה לפני שנתיים לא קניתי עכשיו אני רק יכול לחלום על דירה נורמלית במרכז
ואז לא היה לי מיליון שקל ועכשיו אין לי מיליון וחצי - אבל ממש מעודד אותי לשמוע שאולי המחירים ירדו ב- 10% ואז אני אוכל לעבוד רק 2000 שנה כדי לקבל קופסה של 80 מ"ר עם שצריכה שיפוץ דחוף עם מטבח לפני תקופת בית ראשון . לדעתי אין שום סיכוי שהמחירים ירדו במרכז שכולם עובדים במרכז ואין יותר שטחים לבנות, אבל אני עדיין מלא תקווה שמשהו במדינה הזו התעורר ויתחיל לפתח מקומות עבודה בצפון\דרום כי אם לא כנראה שלי ולהרבה אנשים כאן לא תיהיה דירה.
יוסי | 03.10.09
26.
21 מודיעין וראשל"צ ברמה נמוכה יותר מרוב ערי המרכז-
לדעתי עליות המחירים שם לא ימשיכו כי יש עתודות בניה ולא מדובר במרכז ה "קשיח" קרי ת"א, ר"ג וגבעתיים. הייתי משווה את מודיעין לפ"ת או לכפר סבא. המחירים במודיעין וראשל"צ הם מחירי בועה שירדו בעתיד (תוך כמה שנים), לדעתי, ואז גם זוגות צעירים יוכלו לקנות שם דירות. בערים האחרות- קשה לי לראות כרגע מצב של ירידת מחירים- מה גם שרוב הדירות בערים הללו ישנות ושולמה עבורן מלוא המשכנתא, אז לא הולכים לזרוק אף אחד לרחוב. קצת יותר צפונה- יש מקומות שהופכים ללהיטי נדלן כמו פרדס חנה כרכור, בינימינה. במרכז הלא יקר- יפו היא כנראה הלהיט הנדלני הבא.
מתווך | 30.09.09
24.
לאף אחד אין אינטרס שלהוריד מחירי הדיור , כולם משקרים לציבור
המחירים לא עלו בגלל הרבית הנמוכה, הם עולים כבר יותר מ4 שנים עוד לפני הורדות הריבית של השנה האחרונה . המחירים לא יורדים כי לא בונים . הקבלנים מחזיקים קרקעות רבות ולא בונים זה לפי דו"ח של בנקים על החברות בנייה הציבוריות . המינהל , קרי מדינת ישראל ומשרד האוצר רוצים גם הם להרוויח על חשבון הציבור ולכן במקום תמחור הקרקע מראש והוצאה שלה להגרלה , הם מוציאים מכרזים שבהם הם מנסים לעלות את מחירי הקרקע ומה שמעלה גם לקבלנים עליות וכמובן את מחירי הדיור. הבנקים גם הם מקשים על קלבנים כי הם רוצים ליצור מצב שהבניה לא תיהיה מאסיבית כדי שמחיר הדיור יעלו והם ירווחו מכך משכנתאות שמנות מהציבור האומלל שחייב להוסיף מאות אלפי שקלים למשכנתא .מלבד זאת יש לציין כמובן שעד לשנה האחרונה עוד סיבה לעליות המחירים המטורפות היו גם מאות אלפי אזרחים זרים יהודים וגויים שרכשו דירות בישראל בעיקר בת"א וירושלים , המדינה סירבה גם כאן להתערב והדירות עומדות ריקות רוב השנה ולצעירים בערים הללו אין דיור בר השגה . בקיצור לאף אחד אין אינטרס להוריד מחיר הדיור חוץ מאולי משרד הביטחון ומשרד הפנים - בקצב הזה אנשים ימשיכו לברוח מישראל ביחוד אקדמיים זה קורה יום יום בלי שאתם בכלל מרגישים .
תושב המרכז . | 30.09.09
22.
ככה קונים דירה בישראל, פתרון פשוט לכולם
רוצים דירה בתל אביב, ר"ג או סתם דירה נחמדה בפ"ת??? הפתרון רבותיי פשוט מאין כמוהו. 1. קונים אופנוע/קטנוע , ממש לא משנה. 2. משלמים ביטוח חובה, זה החוק. 3. מתנגשים חזיתית באוטובוס במהירות של 50 קמ"ש בערך ודואגים לעוף הצידה. 4. חצי שנה שיקום , 4 פלטינות בכל הגוף, כאבים לכל החיים 5. עו"ד טוב, מחכים שנתיים שלוש לפחות והנה לכם לפחות 50% מערך הדירה. בהצלחה לכולם
שמוליק, ת"א | 30.09.09
21.
רוצים במרכז תשלמו
נכון מחירי הדירות יקר מאוד אבל מי הכריח אתכם לקנות בתל אביב גבעתיים מודיעין ראשון והסביבה יש המון שטחים נהדרים וזולים בנגב ובגליל אני עברתי למודיעין לפני 12 שנים כשהיתה זולה מאוד ואין תלונות. אז, להזכירכם מקום שומם שמעטים היו מוכנים לבוא ולגור בו. תרחיקו צפונה ודרומה ותוכלו לגדל ילדים בנחת בבית חלומות . מה קרה כולם חייבים לגור בבועה התל אביבית לכו ליישב את המדינה שלכם ובנוסף לך שר השיכון ולך ראש הממשלה תמשיכו לייקר בתים במרכז ולהוזיל משמעותית את הנגב והגליל בצורת סוסידיות ומענקים.
אלי | 30.09.09
17.
אחרי הפיצוץ יקומו הרבה ועדות חקירה ורגולציות
יצרו בועה מטורפת, כל המדינה בתחושה שהנדל"ן רק יעלה, כולם לוקחים משכנתא (מסביבי יש לא מעט זוגות שעשו כן) של מליון ש"ח. ("כי זה עדיף מאשר לזרוק את הכסף על שכירות") ומחזירים "רק" 3700 ש"ח בחודש. אם יש מישהו שחושב שלא תהיה פה קטסטרופה ברגע שהריבית תעלה לאזור ה - 5% אני אשמח לשמוע את התיאוריה שלו לגבי זוגות שהתחייבו מליון ש"ח לדירת 4 חדרים בגודל של קופסא. מה הם יעשו שההחזר על המשכנתא יהווה 40% מההכנסה החודשית במקום 20% שהם מתכננים היום. דרך אגב , אני מדבר מפוזיציה של מי שכן משקיע בנדל"ן.
אריק  | 30.09.09
16.
יש לי פתרון
פשיעה, זה הפיתרון כנראה: קומבינות והעלמות מס, עושק, סמים, זנות וסחר בנשים, לקיחת פרוטקשנין מבתי עסק, ועוד שלל תחומים אחרים אשר בוודאי ווודאי יזרזו כל זוג צעיר למעמד רכישת דירה במדינת ישראל. ממש כלכלה חכמה יש לנו במדינה - שיוויונית ופרופורציונאלית. חזון הרצל?
אודי | 30.09.09
15.
למי איכפת כמה משכורות ברוטו???
התוצאות של המחקר הרבה יותר עגומות. בהנחה הכי מקלה, אנחנו מסתכלים על שכר נטו שמשקף כ-80% משכר הברוטו. כלומר לפחות 131 משכורות שהם 11 שנים. כמובן שהדבר עוד יותר מגוחך מאחר ורוב בני האדם גם צריכים לאכול, להחזיק רכב וחס וחלילה להקים משפחה, אז סביר להניח שיקח משהו כמו 35 שנים לשלם על דירת 4 חדרים בפריפריה. איפה הרפורמה הגדולה של ביבי? 35 שנים בשביל דירת 4 חדרים באשקלון? זה החזון הכלכלי הגדול?
דני | 30.09.09
14.
Wake up people!! Why a guvermental employee earn 5 times more than the avrage
It is not logic, it is not fair. The people at Hevrat hahashmal are not more educated neither proffesional than the commercial sector. Why do they get higher sallaries? Because they are mononpol , and who is paying? You the regular citizen. electricity in Israle is like a tax as the cost of electricity is affecting all the prices. If the hevrat hahashmal would be more effective, the prices of most products will be lower, there will be competitions. Wake up people!!!
Dan | 30.09.09
12.
אם הבנקים יפסיקו לקחת ריבית דריבית הסכומים יפחתו.
ההצמדה היא ריבית דריבית והולכת כולה לידי הבנקים, האם מותר לגבות ריבית דריבית? מה עם המפקח על הבנקים? למה ההצמדה היא לא רק על הקרן? למה כבר לא מבטלים את ההצמדה? אומרים לנו שאנחנו כלכלה מערבית חזקה ובשום מקום אחר אין את מפלצת ההצמדה שמשרתת את העשירים, הרי אין משכורות צמודות.
ההפרש הסודי של המשכנתא | 30.09.09
11.
הבעיה היא שחיים מהמשכורת הזו...
אז לא 100 משכורות אלא 300 משכורות אם מחשיבים את ריבית המשכנתא הממוצעת. חוץ מזה נראה לי שמדובר על מקומות בינוניים מאוד כמו חדרה וגדרה. ברמת גן או בגבעתיים צריך 600 משכורות לפחות כדי לקנות דירה ממוצעת (מיליון וקצת ש"ח). בקיצור- מי שלא עשיר לא יכול לגור במרכז ונאלץ להגר צפונה או דרומה...
כלכלן | 30.09.09
9.
יש להבהיר שזהו חישוב ללא משכנתא, וללא התחשבות בריבית...
יש להבהיר שזהו חישוב שלוקח את מחיר הדירה הממוצע ומחלק אותה בפשטות במשכורת הממוצעת במשק. חישוב זה מתעלם מכך שאדם לא יכול להקדיש את כל משכורתו לרכישת דירה, וצריך גם לקנות אוכל, לשלם חשבונות חשמל וארנונה, לקנות בגד וכיוצא בזה... חישוב זה גם מתעלם מהוצאות המימון, משום שעלות הריבית במשך השנים משתווה לעיתים לעלות הדירה עצמה. לפיכך יש לומר את האמת המצערת - בימינו לשכיר ממוצע יקח לפחות 30 שנה לשלם עבור מחירה של דירה ממוצעת. אם הוא מרוויח פחות ממשכורת ממוצעת במשק זה יכול היה להיות גם 40 או 50 שנה, אולם במקרה כזה הוא כלל לא יקבל משכנתא והחישוב הוא תיאורטי בלבד. בקיצור דירה הפכה להיות דבר מה שהוא מחוץ להישג ידו של השכיר הממוצע.
אורן | 30.09.09
8.
ככה לא מחשבים את העלות הראלית....
צריך לחשב את עלות הדירה מתוך השכר שנשאר לחיסכון. בטעות נהוג לחשוב שמי שקיבל משכורת היא שלו... בפועל רוב השכר יוצר עבור מיסים ישירים ועקיפים - כמו ארנונה, ביטוח חובה, אגרת טסט, אגרת טלויזיה, מיסי קניה, מיסים על הדלק וכו' בפועל זמן הרכישה כפול.
 | 30.09.09
7.
אני מצטער ישראל, אבל עוד אחד שיורד מהארץ בגלל המחירים! לא יתכן שאדם ..
לא יתכן שאדם יצטרך לעבוד כל חייו בשביל דירה קטנה ומסריחה, של 2-3 חדרים. צריך משכורת של 20,000 שח מינימום כדי לרכוש דירה + משכנתא (אוי ואי) ולשלם לבנקים חזרה 100% רווח... כן, גם בערים בחול יקר, אבל לא עד כדי כך, תמיד ניתן למצוא דירה קטנה ומסריחה במחיר שווה לנפש. שלא נדבר על ה9 שעות ביום במקום 8... 240 שעות בשנה = יותר מחודש עובדה!
כרטיס לכיוון אחד | 30.09.09
5.
נפלא מבינתי!
ממש לא מבין כיצד מחירים כה גבוהים כאן לדירות. זה מין תעלומה שאני לא מוצא לה תשובה. האם באמת "המחיר הסביר" לדירת 100 ממ"ר בכפר סבא הוא כ 340 אלף דולר?! השכר הממוצע במשק עמד לאחרונה על כ 7900 (ברוטו!!) לשכיר. כלומר, אדם שרוצה לקנות דירה זקוק בצורה ריאלית במרכז הארץ לכ 170 עד 200 משכורות נטו. איך בדיוק עובד הפלא הכלכלי. כאשר אותה דירה עולה 1.3 מיליון ש"ח על הרוכש להמציא כ 400 אלף ש"ח ואז לקחת על עצמו משכנתא בגובה של כ 900 אלף ש"ח!! התרגום של הנ"ל הוא החזר נטו ל 20 שנה הקרובות של 5500 ש"ח!! בנוסף צריך לקחת בחשבון ביטוח משכנתא, מחייה, מכונית וכד'. ממש "פלא" כלכלי. כאשר המספרים אינם עולים בקנה אחד עם ההיגיון, כנראה שנוצר מצב אנומלי ובועתי. אני סבור שמחירי הנדל"ן יצטרכו לחזור ולהתאים עצמם לציבור אליו הם פונים - אותם 7 או 8 עשירונים שאין ידם משגת לקנות במגדלי יו או מנהטן. תזכרו שאך לפני שמתיים או שלוש דירת 100 ממ"ר בכפ"ס בקושי נמכרה ב 850 אלף! וגם במחיר הזה לא היה תור...חברים ואחי האזרחים - יצאתם מאיפוס! אגב, כפ"ס היא סתם דוגמא - אותו דין חל על מודיעין, ראשל"צ, הרצליה וכו'.
אבנר | 30.09.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת