אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל גיאוקרטוגרפיה: בתוך שנתיים עד שלוש צפויה ירידה במחירי הדירות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
חשובה הדעה, לא הריאליות שלה
תכל'ס, אין לי מושג מה יקרה בשוק עוד שנתיים שלוש, ואני לא יודעת אם איזשהו מכון מסוגל לצפות את זה, אבל מה שאני כן יודעת זה שעליית המחירים היום בהחלט מושפעת מהפיסרומים היומיומיים (והמאוד מוטים) במדורי הנדל"ן והכלכלה על כל עסקאות הנדל"ן הגדולות ועל כמה שהדירות יקרות. זה יוצר תחושה שאם אתה רוצה דירה אין לך ברירה אלא לשלם את הסכומים האלה וכך הנבואה מגשימה את עצמה. טוב לשמוע שיש גם דעות אחרות שאולי ירגיעו קצת את הלך הרוח בשוק ויעזרו להוריד המחירים. כן ירבו.
 | 17.10.09
14.
שוב אומרים דברי הבל
חברי היקרים שנים שאינכם לומדים מטעויותכם ומטעויות חברכם א. אף אחד לא יכול לדעת מה יהיו המחירים עוד שנתיים ב.אתם חייבים להבין שבאימרה כזו שאתם מוציאים מפיכם אתם פשוט גורמים לקיפאון במשק הנדלן, כי אם ד"ר פלוני זורק אמירה לא חכמה כזו אנשים מאמינים לו ואומרים שעדיף לקנות דירה עוד שנתיים וכולם עוצרים ומחכים אז שלא יעבדו עליכם
יאיר | 16.10.09
13.
אפקט העדר
דירה ממוצעת באיזור תל אביב לא צריה לעלות יותר מ 500000 שקל, אתם שואלים למה? כי הדירות פה ישנות ג'יפות , כי המדינה מוקפת אויבים, כי הצפיפות פה נוראית. אז למה המחירים עולים? כי הישראלים/יהודים פועלים כמו עדר כלום קונים אז גם אני אקנה של נפספס של ייגמר שישאר גם לנו... הבועה הזאת חייבת להתפוצץ אין שום קשר הגיוני בין המחירים לבין הדירות. לצורך העניין למה דירה באיזור טוב במיאמי שמקיפה לים בסטנדרט בנייה שרק העשירון העליון יכול להרשות לעצמו בישראל, עולה שליש מדירה מגעילה ומוזנחת בתל אביב? כנראה שמרכז העולם זה פה..
ערן מאור | 15.10.09
9.
כמה חבל שכך אנחנו נראים
המחירים ההזויים יהיו חייבים להתאים עצמם למציאות הישראלית ולחזור ולשתף את הקונים הממוצעים - אותם שכירים שמרוויחים את השכר הממוצע. כיום, אין לאדם הממוצע כל אפשרות לקנות דירה במרכז. מי יכול לקחת משכנתא של 900 אלף פלוס מינוס ולהתחייב על החזר חודשי של 5000 ש`ח נטו לחודש! השלטון שלנו מנותק מהעם שאותו הוא אמור לשרת. גרים במגדלים של אקירוב או בקיסריה, מעשנים סיגרים יקרים ומצפצפים על ציבור הבוחרים. האמת, רק הציבור המטומטם פה אשם - אשם בבחירת מנהיגים לא ראויים לאורך שנות דור, אשם באפשרות שנתן לממשלות ישראל בדור האחרון לזלזל ביצירת תשתיות הולמות בישראל ובמקום זאת ממשיכים לשפוך את כספי הציבור על טילים, מטוסים `איום אירני`, שליטה על שטחי הגדה ועוד. על הציבור בישראל לקום ולומר את דברו ואז הביבים והברקים ויתר הנהנתנים יעלמו מחיינו . הלוואי שיקום לישראל מנהיג נוסח ברק אובמה שיביא גם לאדם הממוצע תקווה בארצנו שהייתה כל כך יפה פעם וכיום האלימות בה פשטה. כן, וזה קשור למחירי הנדל"ן. השקעות נכונות בתשתיות עם שיווק נכון של קרקעות והורדת המיסוי הגבוה על נדל"ן היה מחזיר את המחירים לפרופורציה. כמה חבל!!
אבנר | 15.10.09
7.
אין שום בסיס לנתונים
נראה המסקנות בכתבה לא מבוססים על נתונים יציבים , הדבר דומה לשחקן קזינו שאחרי שבסיבוב מסויים יצא 17 אז הוא פותח בסדרת המלצות ש17 זה המספר הכי טוב להימור . כך גם שוק הדיור המחירים מאוד לא יציבים ולא ניתן לדעת , בטח לא ע"י סקר של גיאוחרטוגרפיה . כתבות כאלו רק גורמות לאדם הקטן להתבלבל ולעשות שטויות
איציק הרשקו | 14.10.09
6.
נביאים ומנבאים תמיד היו ותמיד יהיו
שוק הנדל"ן בארץ מגוון. ישנם איזורי ביקוש ופריפריות. אין אדם שיכול להשליך נבואות על כל השוק מה גם שבכל עיר ישנם שכונות מבוקשות ואזורים פחות טובים. על משקיע או רוכש נבון להתעלם מספקולציות של עתידנים ולהתמקד בדרך שנכונה עבורו. מה שעולה יורד ומה שיורד יעלה... חידלו מכתבות מטופשות וספקולציות כלליות. הדבר הקל ביותר הוא להיות פסימיסט, בסוף, בטווח זמן ארוך תמיד צודקים...
א.ל. | 14.10.09
5.
ראש עיריית ראשל"צ מצפצף עליכם
קיראו מה שראש עיריית ראשל"צ אומר: למרות שיש בראשון דונמים על דונמים של קרקע פנויה ושוממה במערב העיר הוא לא מתכוון לתת אישורי בנייה. למה? ככה. שיהיה. ומה יעשה הדור הבא? בעיה שלו, שילך לבאר יעקב. מדוע לא בונים על צריפין? הלא אפשר היה לאכלס שם בקלות 100 אלף תושבים.
ראשלצי | 14.10.09
2.
נראה לי שגב" דגני טועה ומטעה ולמה?
קשה לי לקבל את תחזיתך גבירתי ולו רק בגלל: 1. היכן כוחות הממשלה באים לידי ביטוי בניתוח שלך? שר הבינוי דבר על הפשרת קרקעות? 2. מחירי הקרקע...הצפת השוק לא ב15000 אלה ב30000 ++ כפי שמתכנן שר הבינוי וראש הממשלה... מה זה יעשה??? 3. ביום שבו תחל הצמיחה איזו סיבה יש שהקבלנים לא יבנו יותר אם הממשלה דוחפת??? מה יקרה אז תהיה דרישה גבוהה ואולי אז תהיה עצירת הנפילה של המחירים.. אם השוק לא יצא מהמיתון והממשלה תמשיך בתוכניותיה לבנות 30000+ יחידות דיור משמע הצפה של השוק מה יקרה אז? ואפילו אם הממשלה תאיט בקצב הבניה המחירים ירדו כי יתווספו מפוטרים ודירות לשכירות יציפו את השוק והמחירים בהתאם בטח לא יעלו... ולכן גבירתי אני חושב שאת טועה ומטעה המחירים ירדו עו בשנה הקרובה הקריסה תהיה אולי באמצע שנה הבאה אבל היא תהיה... ושל לא פחות מ20% ברוב איזורי הארץ!
אזרח | 14.10.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת