אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הסטטיסטיקה מוכיחה: לישראל לא היה סיכוי להעפיל למונדיאל

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
הסיבה - שמירת שבת
הסיבה לכך שיש כה מעט כדורגלנים בישראל, נובעת מהעובדה שכשליש מהציבור היהודי בישראל הוא שומר שבת. האם ראיתם מימיכם שחקן חבוש כיפה שעולה לנגיחה? כנראה שלא. אם מנפים את האנשים שהתורה אוסרת עליהם להיות כדורגלנים - אנחנו מדינה הרבה יותר קטנה ממה שאנחנו חושבים.
דב רמלר | 23.11.09
32.
קישקוש בלבוש, סטאטיסטיקה זה היסתברות לתוצאה, זה לא הסבר לבעיה
ולמי שקצת מבין בסטאטיסטיקה יודע שאפר להסיק כמעט כל הסתברות מכל אוסף נתונים. אבל מה שחשוב זה מה ההסתברות שהתוצאה אכן משקפת. בכתבה כאן ההסתברות לכך שואפת לאפס ! וכמו שאמר המאמן הדגול ירום הודו (מה שמו) בכדורגל בסוף זה השפיץ של הנעל. כלומר ניראות אפס
יויו גם | 22.11.09
29.
הסטטיסטיקה אם היא אומרת אמת או לא מצביעה על העובדה שאין תרבות ספורט בישראל
חוסר בתרבות ספורט קהילתי ותחרות משחקים בין הקהילות יוצר ריחוק רגשי ואטימות רגשית שמעלה את מפלס האלימות הכוח הלחץ והשעמום . וסבורני שהקוראים יכולים לזהות בקלות את המשמעות של זה ביום יום מסביבם ואת ההשפעות השונות ובכלל מה מעניין את האזרחים באופן כללי היום. התפקיד של שר ספורט הוא לבנות תרבות ספורט קהילתי ועבודה מול העיריות ומשרד החינוך כלומר לשנות את אופי הגישה התרבותית בישראל כולל את כוון תשומת הלב לעבודה ביחד למען הקהילה לחיים יותר נעימים ושיתוף פעולה ביחד למען ילדנו ועתיד הארץ. ההשפעה של זה לטווח הארוך תהיה מתשומת לב ומרדף להֶשֵּׂגִיּוּת שאוטמת את הרגשות להֶשֵּׂגִיּוּת שפותחת את הרגשות ויותר אחווה.  
אביתר | 23.11.09
24.
סוף סוף מישהו נותן לסטטיסטיקה לדבר - כתבה מבורכת
סטטיסטיקה לא טועה. בארצות הברית אין ענף ספורט שלא יוצאים לגביו ספרים שלמים כל יום לגבי הסטטיסטיקה שלו. הגיע הזמן שמישהוא יעשה את זה גם. תשאלו את פייל ג'קסון והוא יגיד לכם איך הוא בוחר את החמישיה שלו, תבדקו איך עושים טריידם בליגת הבייסבול לפני כל מהלך תמיד בודקים היסטורית מה הסטטיסטיקה אומרת לגביו.
עומר גנדלר | 23.11.09
23.
ל-10 - אין דין ספורט יחידים כדין ספורט קבוצתי
מספיק אבא או אמא משוגעים לדבר עם התמסרות לכישרון של הילד וההצלחה בדרך. מה שמחזיר אותנו ל"הזנחת הספורט על ידי הרשויות צועקת מהסטטיסטיקה", המשפט האמיתי היחיד בבליל של נתונים סטטיסטיים אנקדוטיביים אך לא אינדיקטיביים. המערכת מחורבנת. היא לא מתוקצבת. מנוהלת ברשלנות (יש מי שיאמר ברשעות). לא מתועדפת. זוכה להתייחסות משפילה מהרשיות (בעיקר המבצעת השולטת בברז). ומי שמאייש את המשרות הבכירות - פשוט מייאש. החל מהורשביאקים וכלה בלוזונים. גועל נפש מקיר לקיר. אבל זה לא מונע מכל הגוורדיה העלובה לנחס למדינה כל הישג אישי של פאר\ֿפרידמן\צוברי וכו כאילו זה שיאו של מאמץ לאומי מתמשך. חרטה ברטה. והוא שהיה הוא שיהיה.
גיא | 23.11.09
22.
מדד השחיתות לא תופש לגבי הכדורגל הישראלי...
אם מדד השחיתות הישראלי היה נבנה משחיתות בספורט, קידום שחקנים שלא לפי הענין אלא לפי צעקות ההורים (ברקוביץ' דוגמא בולטת), אז ברור למה שחקנים פחות טובים עולים על המגרש והיותר טובים לא רוצים לשחק. אני מתכוון כמובן לילדים שמהם עיקר הסטטיטיקה נבנת. תוסיף לזה את אחוז האלימות ותמצא ששחקנים כמו בניון הם באמת פרח במדבר כי ילדים כמוהו בד"כ לא מחזיקים מעמד. הפאנץ' ליין הוא כמובן הבנייה המסיבית שלא השאירה הרבה מקום למשחק אז מה הפלא שילדים מעדיפים פרו ופיפא?
דובי | 23.11.09
18.
זה בגלל הערסים
לי היה פוטנציאל גדול בכדורגל וכך גם למספר לא מבוטל של אנשים שאני מכיר מכיר. אבל....בגיל 10 ללכת לאימון שכולם סביבך ערסים (כולל המאמן) זה לא נעים, בפעם השניה שהלכו מכות ברחתי משם עם חבר ולא חזרתי לעולם. גם היום בגיל 28 אני יותר מהיר מכל שחקני הנבחרת, מבחינה אתלטית הם פשוט נחותים מהארופאיים.
שרון | 23.11.09
14.
שכחתם...
למה לדבר הרבה? תמונה אחת שווה אלף מילים...תדליקו טלוויזיה ותראו אולפן של ערוץ 5...חבורה של אנשים מדושנים ..זחוחים ..מלאים בעצמם ..לבושים ברישול נוראי..צוחקים ולועגים לכל מה שזז...תזמורת..זמרים...להקות... וזוהי תוכנית הדגל של הכדורגל הישראלי... חבורה שמעולם לא שיחקה כדורגל מסבירה ומפרשנת את הליגות הטובות בעולם בזלזול והתנשאות...ראתם אולפן ספורט באנגליה? בטורקיה? בסין? כשתראו תבינו באיזה רצינות וכבוד מתייחסים לכדורגל שם ולמה הוא כפי שהוא.ויש עוד סיבות..
אמנון | 23.11.09
7.
קבוצת מבחן - הכדורסל
למה יש לי הרגשה שמצב הכדורסל מבחינת מועדונים והשקעה לא שונה? תמיד במצב נתון, 5 שחקנים יכולים לבלוט ולהגיע לאליפויות, עם חיזוק פה ושם. בהגעה למונדיאל ב 1970 מצבנו הקהילתי היה טוב יותר? מועדוני ספורט החזיקו בקושי קבוצות נוער וילדים, הכל היה פוליטיקה גושית של מכבי-הפועל ופשוט בגלל הגרלה ומזל העפלנו אז. הנוכחות של הכדורגל באירופה טובה לשוטף השנתי. למפעלים גדולים - רק נס יעזור. ולכשיקרה הנס - אז מה? גם יוון שעלו לראשונה למונדיאל בארה"ב חזרו משם עם 3 הפסדים ועשרה שערים. ההמשכיות תקבע. בקיצור - אין שום קשר לסטטיסטיקה ברמת המפעלים הגדולים. אם נאזרח 11 שחקנים זרים ונגיע למונדיאל - מה זה אומר על הספורט בארץ מבחינה סטטיסטית? כלום.
כדורסלן | 22.11.09
4.
פני הדור כפני הכלב
אם את מדינתנו האהובה מנהלים בצורה כ"כ רשלנית ופושעת, מה לנו להלין על ניהול הכדורגל שלנו והצלחותיו המזהירות. כל גיבוב הנתונים שהועלו בכתבה יתכן שהם נכונים ויתכן שלא. יש להזהר מהסטיסטיקה ומהממוצעים כמו מאש. לעצם העניין, למרות הכל, שלושת או ארבעת המשחקים הראשונים נוהלו בצורה מחפירה על ידי כל האחראים לנבחרת. אם לגברי לוי ושלמה שרף היתה הגרלה כמו לה"ה אבי לוזון ודרור קשטן, היינו במונדיאל 2 משחקים לפחות לפני גמר הקמפיין.
ד. יפהפיה | 22.11.09
3.
הבעיה היא היעדר תרבות ספורט
שיש לה גם ביטוי סטטיטסטי כפי שמודגם בכתבה. בישראל אין הבנה של חשיבות הספורט, ואיזה חשיבות חברתית וכלכלית יש לו. אין הבנה לכך שיש קשר הדוק בין ספורט עממי וספורט מקצועני, והצלחתו של האחד מקרינה על האחר, וההיפך. אין הבנה לכך שככל שיותר אנשים עוסקים בספורט, כך החברה בה הם חיים הופכת לבריאה יותר ודכאונית פחות. יש לכך השלכות כלכליות אדירות, שלא קל לכמת אותן: פחות הוצאות על בריאות, פחות פשיעת נוער, צעירים שהופכים נחושים וממוקדים יותר
רמי | 22.11.09
2.
על הפער בין נתונים למסקנות
ידוע הסיפור על המדען שהסיק שאיבר השמיעה של הפרעוש הוא ברגלייו(הוא הפסיק להגיב לפקודה "קפוץ", לאחר שכל רגליו נתלשו). גם ב"ניתוח" שבכתבה יש גבב של נתונים שהקשר בינם לבין התוצאה של אי הופעה במונדיאל חלש, לכאורה, מנתונים אחרים (למשל, מדדי כושר גופני של השחקנים, יחסי שערים, מספר שערים שנכבשו, ועוד נתונים). נכון הדבר שבסיס הפירמידה בארץ - בכל ספורט - צר מדיץ
ס. טטיסט | 22.11.09
1.
היחס הבעייתי הוא שחקנים/תושבים
אני כותב את התגובה הזו רגע לפני שאני יוצא לשחק באחת הליגות החובבניות בהולנד, ועתודת השחקנים היא הבסיס המרכזי. המדידה של מועדוני כדורגל קצת חוטאת לבדיקה מכיוון שבמועדונים בישראל יש בדכ קבוצת בוגרים אחת בלבד ואילו במועדונים באירופה יש למעלה מ-5 קבוצות בממוצע (אצלנו במועדון יש 12 קבוצות גברים ו-3 נשים, כולם קבוצות בוגרים). המשמעות של שני מיליון השחקנים בהולנד רחבה יותר ממה שנדמה: - הם מהווים כמובן עתודה משמעותית לליגות העליונות, ומתחרים בכשרונות הטובים ביותר בגילאי הנוער. בישראל יש 3 ליגות נוער (64 קבוצות) בהולנד מדובר בקרוב לאלף. הרבה יותר תחרותי - הם מבינים את המשחק, והדרישה שלהם מהפעילים במשחק שונה. זה הבסיס לסבלנות ובעיקר לדיון מקצועי בתקשורת. כל משחק בטלויזיה מתחיל בניתוח עמידת הקבוצה על המגרש, עם הסברים על שינויים טקטיים (ולא פרסונליים). כמעט ואין רכילות בשידורי הספורט, וכמובן שאין שדרי קווים ולמען האמת - אפילו לא פרשן בזמן השידור החי. רק באולפן, ולפרשן באולפן יש זמן (מהלך המשחק בו הוא חופשי) וכלים (כלי שרטוט ומדידה סטטיסטית) כדי לתקף את הפרשנות שלו. לא תשמע שם 'תן לארביטמן לפתוח'. אלא 'הטעויות במרכז ההגנה נובעות מסגירה לא נכונה. הנה דה-זאו מזהה שטח פנוי בין הקשר האחורי לבלם הקדמי כדי להשתחל'. - הקהילה שאתה מדבר עליה קיימת בכל הרמות. כל מועדון נהנה מתמיכה של השכונה שלו, והוא למעשה הבסיס לפעילות היום בסופשבוע. יש במועדונים בארים קטנים שמגישים קפה, סנדביץ ובירה, וכל השכונה באה לראות את הקבוצה הבכירה של המועדון שמשחקת ב-14.30. הקבוצות האחרות משחקות בשעות המוקדמות יותר. הקהילה הזו היא הבסיס לקהילות הגדולות יותר של הנבחרת ושל הקבוצות המקצועניות, אבל בבסיסה היא קהילה ולכן התמיכה שלה הרבה יותר ארוכת טווח עם השורה התחתונה אנחנו מסכימים - אין לישראל סיכוי בצורת ההתייחסות שלה, ובדיוק כמו שהליגה הראשונה דורשת מנהלת ליגה, הליגות התחתונות דורשות מנהלת ליגות תחתונות בסגנון 'מדינת הכדורגל' כדי למשוך אליהן דם חדש ואחר. הרי אף אחד מהקוראים כאן לא היה מחזיק מעמד חודש מבחינה חברתית בקבוצת ליגה ב' ישראלית, וזה לא חייב להיות ככה.
עוז הר אדיר | 22.11.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת