אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"מחירי הדירות יירדו ב-10%-15% בשנתיים הקרובות"

112 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

112.
זאת לא בועה אלא בועה בתוך בועה :) והמחירים ירדו בקרוב בוודאות...
אין ספק שמחירי הדירות הגיעו למחירים הזויים,כל מי שטוען שהמחירים משקפים את מצב המשק הישראלי או את המצב של האנשים במדינה טועה בענק,אין שום פרופורציה בין מחירי הדירות לשכר שמרוויחים רוב האנשים הרגילים... אין לי ספק ביכולתו ובכישרונו של שר השיכון אטיאס לגרום לירידות ערך של דירות ע"י שיחרור קרקעות מנהל מקרקעי ישראל לבניה ופרוייקטים... אין ספק שבגלל מחירים כאלה רוב המשקיעים שהשקיעו המון בנדל"ן בתקופה האחרונה וגרמו לשוק להגיב בעליות מחירים מטורפים יפסיקו להשקיע בגלל התשואה והכדאיות.. אין ספק שבקרוב(לדעתי בשנה הבאה:) יהיו ירידות מחירים! ולכן תימנעו מרכישת דירות בתקופה הנוכחית,תזכרו שהזהרתי אותכם :) וכל הטוקבקיסטים שכותבים שמחירי הדירות לא ירדו או שמחירי הדירות יעלו,או שרכשתם דירה עכשיו והכותרת הזאת לא באה לכם טוב או שאתם בעלי אינטרסים/קרקעות שיודעים שבקרוב תהיה ירידת מחירים ואתם מנסים לשדר עסקים כרגיל,תהיו בלחץ למכור כי בקרוב הערך של הנכס שלכם ירד משמעותית :) לקונים ו.... :( לכם
בובו | 10.12.09
111.
הגירה לאוסטרליה
חזרתי עכשיו מאוסטרליה לאחר שלוש שנים ואני רוצה להגיד לכם שפראייר מי שנשאר פה המשכורת מינימום שם זה 22 דולר (אוסטרלי) לשעה ואפשר להסתדר עם זה מצויין ואפילו לחסוך די הרבה כסף ולחיות סמקביל מצויין לדוגמא וילה על חוף נדיר עם חצר של 33 דונם בריכה+יער פרטי 160000 דולר אוסטרלי (חצי שעה מסדני) ואם בא לך אותה וילה בלי בריכה ויעאר פרטי אפשר להשיג גם ב 110000 דולר אוסטרלי זה פשוט לא להאמין איך אפשר להסתדר שם במיוחד אם אתה משכיל ויש לך ידע במקצועות טכנולוגים גם האישור לתושב קבע לא כל כך קשה להשגה פשוט תעברו בלי פחד גם תרויחו איכות חים וגם לא תצטרכו לגור במדינת הערבים (כי אם תקנו פה בית הוא תוך 15 שנה יהיה שייך למוחמד או אחמד או מחמוד.
אמיר | 09.12.09
110.
המחיר הריאלי בחולון לדירת 3 חדרים + מעלית במרכז בבניין טוב - עד 900K
המחיר הריאלי לדירת 4 חדרים עם מעלית וחנייה במרכז חולוןמ950K עד 1100K ( תלוי באזור הבניין ובאיכות הדירה) 2 חדרים - מקסימום 750K וגם לא להיות פראיירים כמובן שהבעיה היא שבעלי דירות נדלקו על שיטת המצליח כי הפרסום בYAD2 לא עולה כסף אז הם עושים מה שבא להם לא חסרים אידיוטים שרוצים 1.5 מיליון על דירת 2.5 חדרים (חפשו רחוב חומה ומגדל בחולון)
מתווך חולון | 09.12.09
104.
חשבתי על דרך להוריד קצת את מחירי הדירות - זה צריך את העזרה שלכם. כנסו!
אוקיי, אז כולנו הבנו שישנה עליית מחירים מטורפת ו(רוב)הסיבות ידועות - ירידת הריבית, אין אלטרנטיבות מספקות להשקעה וכו'. אני סבור שישנו גורם נוסף (תקראו לזה תיאוריה אם תרצו) אשר משפיע על עליית מחירי הדירות ועליו כולנו יכולים להשפיע - אבל זה צריך להביא הירתמות של אלפי אנשים לעניין. זה יקדיש מזמנכם כ-15 דקות. אנא קראו עם ראש פתוח(!) והפנימו: אז התיאוריה שלי היא כזו - גורם נוסף אשר העלה את מחירי הדירות הוא אתרי האינטרנט הידועים למכירת דירות - כמו Yad2, WinWin ועוד מספר אתרים יותר קטנים. למה? אסביר. תשאלו את עצמכם כיצד אתם יודעים מה מחיר של דירת 4 חדרים בעיר בה אתם מחפשים ברחוב מסוים? לא לפי שמועות אלא לפי חיפוש באותם אתרי אינטרנט שציינתי. לדוגמא, אני מחפש דירה במרכז העיר בבבת ים, 4 חדרים עם מעלית - אז אני עושה את החיפוש המדויק באתר (אפילו ניתן בקלות לראות את כל המחירים ברחוב ספציפי) ומזה אני מסיק מהו מחיר הדירה הממוצעת באותו רחוב. אם נחשוב שנייה, נבין שאנחנו מסתכלים על מחירים שבעלי דירות (סחטנים) או מתווכים (עוד יותר סחטנים) מפרסמים בתקווה למצוא את הפראייר. למה זה גורם? 1. מצד הקונים - למרות שאנחנו יודעים שהם פרסמו מחירים גבוהים מדי, בתת-מודע אנחנו מסיקים שאלו אכן המחירים באותו רחוב/אזור. זה יוצר מצב שדירה שמפורסמת באותו איזור בפחות 40,000 נראית לנו כמעט מציאה למרות שהיא עדיין במחיר לא הגיוני. 2. מצד המוכרים - נגיד שפלוני מעוניין למכור את דירתו בעיר רחובות ברחוב ויצמן. מן הסתם פלוני אינו אדם העוסק בנדל"ן בחיי היומיום שלו, ולכן על-מנת לקבוע מחיר הוגן לדירתו עליו לדעת כמה עולות דירות באיזור שלו ולפי זה לקבוע מחיר. שוב, הוא מחפש באתרי האינטרנט ומגלה ששווי דירתו הוא כמיליון ש"ח. אז הוא חושב לעצמו בראש, אוקיי הדירות באיזור הן בסביבות המיליון, אבל שלי ממש יפה ושמורה, וגם אולי אמצא פראייר, אז אעלה בעוד 80-90 אלף וכך גם אשאיר לי עוד קצת מקום למיקוח. אז איך נפתור את זה? מה לעשות, כשאין ברירה אז אין ברירה - נהיה קצת תחמנים. וזהו הפתרון המוצע: כל אחד שהנושא חשוב לו יקדיש 15 דקות בשבוע למשימה. היכנסו לאתרים שציינתי ואחרים, פרסמו דירות למכירה(!) באיזור/רחוב שאתם מחפשים, ופרסמו מחיר ריאלי לדירה - ולא מחיר מצחיק. כלומר, אם הדירות באיזור מסויים עולות 900 אלף - פרסמו דירה או שתיים במחיר 765-810 (הורידו כ-10%-15%). אם אתם רוצים פרסמו טלפון שאינו שלכם אפילו... למה זה יגרום? שוב 2 סיבות: 1. מצד הקונים - קונה אשר יראה 8 דירות באיזור מסויים, ויראה ששתיים מהן במחיר ריאלי, אפילו לא יפנה לשאר 6 הדירות היקרות ויתחיל להפנים מה באמת שוות הדירות באותו איזור. 2. מצד המוכרים - א. הם יקבלו פחות פניות בגלל הסעיף הקודם, וכך יורידו לאט-לאט מחירים (כמובן שיקח קצת זמן ולא תוך שבוע). ב. מוכרים חדשים אשר ירצו להעריך כמה שווה נכסם, ישימו לב שישנן דירות באותו האיזור שלהם שעולות 700 וכאלה שעולות 850. כך ייכנס לו לתת-מודע שאין לו מה לפרסם ב-850 כי המחיר גבוה יחסית וכנראה שלא יפנו אליו. חבר'ה, יכול להיות שהכח בידינו! בואו ננסה לעשות זאת, במקרה הגרוע - נפסיד 15 דקות בשבוע - כלומר שעתיים בחודשיים! במקרה הטוב - נרוויח 30-50 אלף ש"ח. במקרה הממש טוב (שהרבה יקשיבו לי ויפיצו הודעה זו) - נרוויח גם 100 אלף ש"ח ויותר. יאללה, למשימה!
אחד שנמאס לו | 07.12.09
102.
זוג צעיר שקנה בזול דירה דרך קבוצה
. חסכנו הרבה כסף דרך קבוצת רכישה ולא דרך קבלנים מחירי דירות עולים ללא הגיון בגלל הקבלנים המנצלים את מצוקת הדיור ומעלים את מחירי הדירות למחירים לא הגיוניים.חיפשנו דירות 5 חדרים חדשות בבת ים מחירים כמו תל אביב .רכשנו דרך קבוצת רכישה 5 חדרים מול הים שהיא תעלה פחות מ 4 חדרים דרך קבלנים שדרשו מחירים מופקעים.אשמח לתת פרטים במייל shoro11@walla.com בהצלחה לכולם.......
זוג צעיר שקנה דירה בזול | 07.12.09
99.
תפסיקו לחיות בסרט
לכל אלה שחושבים שהמחירים במרכז ירדו חיים בסרט.... זה משתלם לכולם שהמחירים במרכז גבוהים (במיוחד לממשלה) כי ככה הרבה אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה במרכז יעברו לדרום...וסוף סוף יתחילו לפתח שם את השממה... חוץ מזה אל תישכחו משהו מאוד מאוד חשבו וזה את כל היהודים שגרים בכיף עכשיו בחו''ל..עוד כמה שנים תתחיל האנטישמיות לעלות (יש מחקרים שמראים שהם כבר התחילו לעלות) ואז כל היהודים יתחילו לזרום בהמוניהם לישראל ורובם כמובן בעלי שפע ממון יקנו איך לא דירות במרכז ואז המחירים ימריאו וימריאו....אז למי שיש קצת כסף בצד לכו קחו משכתנתא תקנו דירה להשקעה ועוד כמה שנים תהיו מסודרים.
גבי  | 06.12.09
97.
ל 93
אבל אלו הם כללי משחק חדשים . בן אדם בן 50 , ובטח אחד שיכול לרכוש דירה להשקעה לא נתון וכנראה לא יהיה נתון בקשיים כלכליים . הוא פשוט חפש לעצמו אפיקי השקעה אחרים מפקמים ותוכניות חסכון. בנוסף רוב בני ה 50 פלוס בעלי ההון העצמי לא קנו דירה להשקעה . רק חלק קטן עשה כן , אך עדיין מדובר בכמות מספיק גדולה לייצר את הבלגאן בשוק היד שנייה. איך רוב האוכלוסיה בעלת האמצעים מסתדרת בלי לקנות דירה להשקעה? פתאום אנשים התחילו לקנות דירות בשביל הילדים?
דן | 06.12.09
95.
ל- 50 עשית החלטה מצוינת
גם אני קניתי בפריפריה, ביקנעם עילית, דירה שרק אפשר לחלום עליה במרכז, חינוך פי 10 יותר טוב מהמרכז. בכיבש 6 אתה שעה בתל אביב. נכון, המרכז זה לעשירים בלבד. אשקלון זה לא נורא, אתה שעה במרכז ברכבת. עוד כמה שנים המרכז יהייה כמו גטו - צפוף עם פשיעה שרק עולה. אנשים יחפשו לגור בפריפריה הקרובה עד שעה נסיעה מהמרכז.
 | 06.12.09
93.
ל-92
לפי השיטה שלך, גם לא צריך להיות עצמאי(כי בטח יש עוד כמה שרוצים לעסוק באותו מקצוע), וגם לא צריך לנסות להתקדם בעבודה(כי יש עוד כמה שרוצים להיות מנהלים) וכיוצא בזה עוד מליון דוגמאות. לאותו "אופורטוניסט" בן 50 יש :א. ככל הנראה ילדים גדולים שיצטרכו מקום לגור בקרוב(רק שהוא למרבה הפלא דואג להם) וב. פרישה קרובה ממעגל עבודה(בו בני 50 להזכירך כבר לא שווים כלום) ועל כן הוא מחפש עוגן כלכלי פחות או יותר יציב כי המדינה לא ממש עושה את זה בשבילו, ואותם צעירים שאולי יקנו דירה יותר בזול בגלל שהוא שמע להצעתך והתחשב בהם-בטח לא יתחשבו בו...
מה זה משנה | 06.12.09
92.
דירות להשקעה . הפסיקו!!!!!!!!!
לאופורטוניסט האופייני בן ה 50 פלוס. האם גם כשאתה לפני שנים הקמתה משפחה ורציתה לקנות דירה יד 2 ב פתח תקוה \ כפר סבא \ חולון ..... עמדתה בפני מציאות בה זה בלתי אפשרי מכיון שאתה בתחרות עם משקיעים שקונים את הדירה מסיבות אחרות? האם גם אתה נאלצתה להתמודד עם עליית מחירים בלתי אנושית? התשובה היא לא! מה לדעתך הדבר הצודק לעשות? דירות להשקעה = חוסר הגינות חברתית אפשר להסתדר גם בלי זה!
גל | 05.12.09
90.
מה רע בלגור בפריפריה???
מה כולם מתבכיינים? אפשר לחשוב שבאנגליה כולם גרים בלונדון ובארצות הברית כל הזוגות הצעירים קונים דירה בשדרה החמישית... לכו לגור בנגב, בגליל... אולי נמתן שם את הרב הערבי שמשתלט על כל חלקה טובה. תאמינו לי אם מספיק אנשים יעברו חברות יקומו מקומות העבודה יעברו. אין לכם כסף לגור בתל אביב לא צריך לגור בתל אביב! המדינה לא עוזרת ואפילו מפריעה עם כל המיסים זה נכון אבל די לבכי... צמוד קרקע על חצי דונם מרחק חצי שעה מחיפה (ולא חזרים מקומות עבודה בחיפה) עולה פחות מ800K כמובן שאפשר משהו יותר צנוע בפחות. בקיצור די לבכי... לא כל האנשים צריכים לגור בתל אביב, יודעים מה אפילו עדיף שהמחירים שם יעלו עוד ועוד אחרת עוד 10 שנים נמצא את עצמנו עם רב ערבי מוצק בגליל שידרוש אוטונומיה ורב בדואי בנגב שידרוש מדינה עצמאית. בקיצור כמו שיש לונדון אבל יש גם יורק יש תל אביב ויש גם חיפה ויש גם באר שבע ובכל המקומות האלו ישראלים יהודים צריכים לגור אם רוצים שהם ישארו שלנו עוד 10-15 שנים. יאללה לגליל לגולן ולנגב, במיוחד יזמים שיקימו מקומות עבודה וימשכו אנשים. הנה דוגמא, יזם שיקים עסק היי-טק בבאר שבע ויעסיק מספר סטודנטים סטודנטים אלו ישארו בבאר שבע ומי יודע אולי ביום מן הימים יקימו את העסק שלהם שם וכן הלאה והנה תוך כמה שנים באר שבע אולי תהפוך לעיר נורמלית שהסטודנטים ירצו להישאר בה ולא כמו היום שרק רוצים לעזוב כי אין עבודה.
גיל | 05.12.09
87.
התחמנים בע"מ
כל הישראלים תחמנים. אין שום בועה. יש פראיירים. העיתונות מוכרת לוקשים והאזרח הקטן אוכל אותם בגדול... עד שיום אחד הוא יתעורר ויבין שיש לו את כל הכוח בעולם לעצור את עליית מחירי הדירות. כל מה שעליו לעשות זה לחכות. לא לקנות דירות בשנה שנתיים הקרובות. זהו. מאוד פשוט. להשכיר דירה לעוד שנה שנתיים ולראות איך הנדל"ניסטים מתקפלים. בארה"ב יש מכירת חיסול בנדל"ן ופה המחירים בשמיים. משבר כלכלי עולמי - ואנחנו חוגגרים. מה ההיגיון? העשירון העליון מצא פראייירים. העם שלו, שנלחץ משמועות ומדיה משוחדת שמנסה לייצר מציאות חדשה. עצה טובה. "לא לפחד כלל". לאזרח הפשוט יש את כל הכוח בעולם. כל מה שעליו לעשות זה לשבות. לא לפעול. לא לקנות... הזמן יעשה את שלו כבר :)
 | 04.12.09
86.
החישוב הוא:109 להכפיל ב8000 ש"ח קרי 872000 ש"ח
איפה יש היום באיזור נורמלי דירת 3 חדרים,יד שנייה, במחיר כזה? מדברים איתך רק ממיליון פלוס כל זוג נורמלי לא יכול לעמוד בסכומי בועה כאלה. אז מה עושים? 1.או ששוכרים דירה עד שאולי ירדו המחירים כשמכשלת ישראל תתעורר. 2.מהגרים למקומות יותר ידידותיים לבני אדם.מדינת ישראל-עם כל הפטריוטיות שיש לנו-היא לא המקום היחיד בעולם.דיור נורמלי הוא צורך בסיסי אצל כל אדם,וכאן אנחנו לא מקבלים את זה,וכנראה גם לא נקבל.
גברי | 04.12.09
84.
כמה הערות מחכימות
1. פעם היו טענות שלתוך הטוקבקים מתגנבים פה ושם בעלי אינטרסים. נראה לי שהיום יותר מחצי הם כאלה. כל מי שרוצה למכור מזהיר מעליות(כאילו שהטלפתיה ישר תביא את הקורא דווקא אליו) וכל מי שרוצה לקנות(וחיכה יותר מדי זמן בהמתנה לירידות שלא באות) מזהיר מהבועה. חברה - זה פאתטי. 2. יש לנו בעיה קשה במדינה.באירופה, רב מלצר זה מקצוע ממכובד, שמי שעושה אותו יכול לעשותו שנים רבות. אצלנו - כל נאד רוצה להיות מנהל, וכמעט כל עצמאי - רוצה להיות טייקון.(אגב, הרבה פעמים כשזה לא קורה אז עוברים לעבריינות). כל מי שרוצה אוטו, ישר רוצה ב.מ.וו או לקסוס.באותה מידה, כל אחד לא מסתפק בפחות מ-4 חדרים עם מרפסת שמש, רצוי עם נוף לים, או לפחות לפארק. מה קרה? ההורים שלנו ניצלו מגטאות. עד לפני 30 שנה אנשים גידלו 5 ילדים בדירת שיכון של שניים ורבע חדרים. 3. מדברים פה על דירות של מינימום 1.2 מליון וכזה. צאו מהסרט. אני קניתי בחצי שנה האחרונה 3 דירות, בנות 3 חדרים, ביפו ובת ים, במחירים של עד 720000 ש"ח. כשהייתי צעיר - יכולתי רק לחלום על דירה כזו, וכל אחד יכול להסתפק בזה בלי אשליות גדלות(אגב, הדירות כמובן על שם ילדי ויהיו שלהם). 4. אל תשלו את עצמכם. גיזרת ת-א, גבעתיים, רמת גן יפו ובת ים יהיו מבוקשות תמיד. מי פחות מי יותר. הפקקים שגודלים והולכים עם הוספת 200000 רכבים חדשים מידי שנה רק יחמירו.אל תצפו לירידות. זו אשליה. גם הריבית הנמוכה, עליה נתלים "חכמים" למינהם אינה צידוק. בעבר היתה כאן אינפלציה של 20 אחוז בחודש ואף אחד לא מת. 5. שיהיה לכולם בהצלחה
ירון | 04.12.09
83.
82 סוף סוף תשובה אמיתית
כל המשוגעים פה עושים חישובים כאילו המצב שקיים היום יהיה קיים לעולם. הם לא לוקחים בחשבון מקרי קיצון, לדוגמא עלייה לשלטון של אדם שיימסה כל בעלות דירה שלישית ומעלה ב 150%. בהתחשב בסטטיסטיקת המצביעים פה הוא יכול לקבל הרבה מאוד מנדטים בשביל לקדם את הרעיון הזה ואז מה יהיה ? איפה כל התיאוריות היפות אז ? וזה רק דוגמא אחת למקרה קיצון, יכולים להתעורר עוד עשרות מקרים כאלו תוך עשור או שניים. בהתחשב שרכישת דירה זה משכנתא ל 30 שנה המצב הקיים היום בישראל יכול להתהפך כלכלית עוד עשרות פעמים בטווח של 30 שנה, תחשבו על זה שהיה משבר ב 2002 ומשבר נוסף ב 2008, 2 משברים גדולים בעשור אחד !!! אל תבנו על בטחונות, כי הממשלה הזו מש^&#ה על כולכם בקשת, תראו מי שם קצוץ על רוכבי האופנועים, על המתנחלים, על ניצולי השואה ועל כל השאר ותבינו שביום שיחליטו לעשות פה שינויים אף אחד לא הולך לראות אתכם ממטר, לא אתכם ולא את הטענות שלכם לחוסר צדק. יש סיפור ידוע על אותו כומר שהנאצים באו ולקחו את ההומואים והוא לא התערב כי מגיע להם, ואח"כ לקחו את היהודים והוא לא התערב וכו' ובסוף לקחו אותו. איך אמנון אברמוביץ אמר בשידור חי ? אנחנו יודעים כי מה ששרון עושה זה מעוות ולא חוקי, אבל בשביל להעביר את ההתנתקות אנחנו צריכים להעלים עין. יבוא יום שכולנו נאכל את התבשיל הזה, גם בנדל"ן.
ג. | 04.12.09
81.
השכר הח-צ-י-ו-נ-י בישראל הוא 4,500
את הנתון הזה הלמ"ס לא מפרסם אף פעם למרות שהוא מחושב וקיים בפרסומים שלהם (צריך לנבור קצת אבל מוצאים בסוף. אני מצאתי). אבל זה לא השכר נטו!! השכר החציוני נטו הוא במקרה הכי טוב 4,000 ש"ח. דירה ממוצעת בישראל עולה כיום כ 900 אלף ש"ח. בהנחה שמרוויח השכר החציוני חוסך 100% מהנטו שלו כדי לרכוש דירה - הוא צריך לגור אצל ההורים 20 שנה על חשבונם כדי להרשות לעצמו לרכוש דירה. מדינה של יהודים - כולם דופקים את כולם אבל אף אחד לא פראייר צדק מי שאמר שיהודים זה כמו זבל אורגני - שים קצת פה וקצת שם והם יפריחו ויגדלו את הסביבה. שים הרבה במקום אחד ומה שתקבל זה ערימה גדולה של זבל.
א"ב | 04.12.09
80.
ל59
אם המושבות היא למעשה אם בתי הקברות !!! עם 2 בתי קברות מכל צד שלה סגולה ממזרח ו ירקון ממערב. ולנצח היא תגשר בין שניהם. אז אנא ממך חסוך מאיתנו את המנטרה הידועה לשמצה על הגשר ל פרדס כץ ותמשיך לקנא בשכונת הגנים החדשה שקמה לכם מדרום ואשר ממנה נתן לראות היטב את הצפיפות באם המושבות. לראות ולא לסבול ממנה!
אביב | 04.12.09
79.
זה רע לכולם . למעט קומץ משקיעים ויזמים שהורסים את המדינה!!
למי שכבר קנה ושמח שערך דירתו שווה יותר. מה זה עוזר לך . הרי אתה לא מוכר. כשיום אחד תרצה לשדרג תצתרך להוסיף הפרש גדול יותר. כשיום אחד תרצה לעזור לילדיך לרכוש דירה ראשונה, תגלה שיכולת העזרה שלך הצטמצמה יחסית למה שהיה עד לא מזמן. והכל תודות לגינדי, אפריקה מגורים,אשדרררררר ( ואותם אני מדגיש אפילו יותר) ודומיהם. וכמו כן לחבורה לא מי יודע מה גדולה של אופורטוניסטים בני 50 פלוס שלא רואים ממטר אף אחד . העיקר שהם קנו דירה להשקעה. ובגללם זוג צעיר כבר לא יכול לקנות דירה. זה עצוב : כשהורגים לזוג צעיר את החלום הורגים למעשה את העתיד!!! . ולסיום בקשה מחתך אחר של האוכלוסיה. אם התמזל מזלך וידך משגת לרכוש יותר מדירה אחת אל תעשה זאת מצא מקורות רווח אחרים . הדירה הצנועה שהתכוונת לקנות מיועדת לזוג צעיר גם לו מגיעה ההזדמנות שאתה קיבלת כשאתה היית בגילו!
דן | 04.12.09
78.
איך אני יודע שהמחירים ימשיכו לעלות
שימו לב: לתגובות המנבאות ירידת מחירים יש דירוג גבוה של ציוני גולשים ואילו לתגובות המנבאות עליית מחירים יש דירוג נמוך של ציוני גולשים. מה זה אומר? זה אומר שמשאלת ליבם של רוב האנשים היא שהמחירים ירדו. כלומר, הרוב צריכים לקנות ובמוקדם או במאוחר הם ייקנו, דבר שיגרום למחירים להמשיך לעלות.
 | 03.12.09
74.
עם תשואה של 0.25% לחודש,לא אשכיר את הדירה עם כל הכאב ראש.שתישאר ריקה.
דירה בונבוניירה שקניתי במיליון ש"ח ליד המיכללה בראשון לציון , לא מצליח לקבל עליה 2800 ש"ח,שיקפצו השוכרים,כמשקיע בדירות להשכרה אני לא משכיר בתשואה של 0.25% לחודש נטו לחודש (משלם 10% מס על כמה דירות),עם הוצאות תיקונים,מתווך ועו"ד,אני מעדיף שתישאר ריקה ושיחפשו השוכרים איפה לגור.לי יש איפה.חפשו אותי
אלי | 03.12.09
72.
רוב התגובות פה זה אוי אוי אוי המחירים עלו ואני רוצה לשמור על רמת החיים שלי אוי אוי אוי
אז תבינו. אם אני בגיל 30 חייתי עד גיל 28 אצל ההורים חסכתי בונקר שקל לשקל ולא הוצאתי אגורה מיותרת על בילויים וטיולי חו"ל גרנדיוזיים (אפשר לצאת לבילוי ב-50 ש"ח כולל דלק פעם פעמיים בשבוע) נסעתי בטוסטוס 50 סמ"ק ולא ברכב בזבזני כדי להתנייד ל-3 עבודות במשך 6 שנים וסיימתי תואר אחד הנחשבים - או אז היה מגיע לי לבכות שאין לי כסף לקנות דירה איפה שאני רוצה. אבל יש לי ובמזומן. וקניתי לא איפה שאני רוצה ואיפה ש"נחשב" אלא איפה שקיבלתי תמורה ראויה. עכשיו עובדים על הדור הבא ובתקווה גם לו נקנה דירה לכשיוולד.
 | 03.12.09
71.
ל 27 ו 51
תעשה כמו 50, תקנה דירה באשקלון ב 700000 (עד גיל 32 בטח חסכת משהו ודירה כזו אתה יכול להרשות לעצמך). ול51, מה אתה מזיין את השכל, אשתי ואני מרויחים 23 אלף נטו ואין לנו הוצאות כמו שלך. 1000 בחודש על אירוח? מה אתה מסעדה? 1000 בחודש על ארנונה וועד בית? אני משלם ככה ואני גר בדירה של 150 מטר במגדל יוקרה בעיר שקורעת בארנונה. 3000 רכב? תיסע באוטובוס, מחזיק שני רכבים בטח גם אחד מהם ג'יפ. ו 2000 שקל על כל ההוצאות, זה בזבזנות לשמה. כדי להגיע לסכום כזה אתה צריך 0 מודעות לחסכון. בטח יש לך שני מכשרי דור שלישי, אינטרנט 4 מגה וכל החבילות בכבלים ואתה גם לא מכבה את האור אף פעם. בקיצור, אתה בחיים לא תחסוך כי כל מה שיהיה לך אתה מבזבז. בטח את הקרן השתלמות שיוצאת לך כל 6 שנים אתה שורף על חופשה בחול ועל שידרוג של האוטו.
י.  | 03.12.09
69.
התשואה לשכ"ד ירדה ל-0.28% לפני מס,מה משתלם פה?
על 3 חדרים חדשה שקונים במיליון שקל,מקבלים בקושי 2800 ש"ח שזה 0.28%,לפני עו"ד,תיקונים ואחזקה-למה מסתכלים על המשכירים כאילו עושים עיסקת חייהם ע"ג השוכר.בושה.שיגידו תודה שמשכירים במחירים מצחיקים כאלה.ואם יש לי כמה דירות אני עוד משלם מס הכנסה 10%.אז,די לקנאה ולכו לעבוד
אליי | 03.12.09
68.
פשוט לא לקנות
הפתרון פשוט מאד לא לקנות. נראה לכם הגיוני שזוגות צעירים לא יוכלו לגור באזור המרכז. מי בדיוק יגיע לעבודה? מי מצמיח את המשק אם לא הזוגות הצעירים? סבא שלי בן השמונים? נו באמת, תמיד הייתה בנייה ותמיד תהיה בנייה. הקבלנים לא יחליפו מקצוע. יש קרקעות בשפע באזור המרכז ושלא יעבדו עליכם. כוח הקנייה בידינו. פשוט לא לקנות. שהקבלנים יירקבו עם הדירות שלהם עד שהבנקים יתחילו ללחוץ.
זוג צעיר | 03.12.09
64.
למה שמחירי הדירות יירדו ?
אין שום סיבה שמחירי הדירות יירדו , לא היום ולא בעוד שנים . יש יותר סיבות שהמחירים יעלו , לפחות נומינלית אם לא ריאלית . אגב אם תצאו המרכז ( חיפה למשל ) תגלו כאן דירות בחצי מחיר . אבל כמובן זוהי זכותכם ההיסטורית כזוג צעיר לדירת 4 חדרים + חנייה בתל אביב . אחר מתפלאים למה המחירים טסים במרכז ?
אני רק שאלה | 03.12.09
63.
מציאות ישראלית
אחרי שהמחירים של דירות סטנטיות ביותר במקומות כמו כפר סבא, פתח תקווה, ראשון ודומיהם עלו בשנתיים שלוש האחרונות מרמה ממוצעת של 700 עד 900 אלף לרמה של 1 עד 1.4 מיליון אנחנו "מתבשרים" ע"י נביאים וחוכמולוגים מישיר השקעות על ירידה של 10 עד 15%. ראשת, ידוע למי נתנה הנבואה לאחר חורבן הבית. שנית, עובדתית המחירים התנתקו לחלוטין מיכולתו של אותו שכיר דמיוני ממוצע שמרוויח 8000 ש"ח ברוטו. הלא האם באמת סביר שמנטו של 7100 ש"ח בערך וכ 12 אלף לזוג עם ילד ניתן לממן דירה ב 1.3 מיליון ש"ח? שטויות. היחידים שקונים היום הם אנשים עם הררי מזומן (חלקו שחור) שאין להם אלטרנטיבה טובה לקבל תשואה. מבין חבריי ומכריי - לא מצאתי אחד שרכש ברמות הנוכחיות נדל"ן או שמכיר מי שרכש. משהו רע עובר על המדינה בהרבה תחומים וגם בתחום הנדל"ן. עושה רושם שמתמקדים ומעודדים בניית מגדלים פורחים בלבד עם מועדוני כושר, בריכות ועלויות אחזקה חודשיות של 1000 ש"ח וצפונה...הכל ממשכורת הממוצעת של ה 7000 ש"ח נטו. בקיצור, נראה לי שאנו בבועה לא פחות מאשר הבועה שהייתה בארצות הברית. כאן היא קצת שונה - אני קורא לה בועת האוברדרפט. ברור מאליו שעם השכר העלוב שמשולם ל 70% מהציבור לא יכולים להתקיים מחירים של 1.3 מיליון לדירה רגילה ביותר בפתח תקווה לדוגמא. הבועה היא בכך שאותם "מסכנים" שרוכשים מסתמכים על כך שהבנקים ימשיכו לאפשר משיכות יתר בגובה משכורת או שתיים נוספות. כל זה עובד - עד אשר מתחילה הנפילה. זו תגיע ללא ספק. שומר נפשו ירחק בעת הזו מנדל"ן כאן.
אבנר ג. | 03.12.09
57.
האם מישהו מכיר את פרוייקט גן המושבות בפתח תקווה?
אהבנו את הערך המוסף של הפרוייקט אבל אנחנו מתלבטים אם לחכות למחירים שיירדו. אני לא מתמצאת בכלל וגם בעלי לא... האם יש סיכוי שיירדו המחירים בדירות מן הסוג הזה? בכלל, האם למישהו יש המלצה לגבי פרוייקטים מהסוג הזה באיזור פתח תקווה והסביבה?
נעמה | 03.12.09
56.
ל50 - אני לא מבין מה לא תקין פה
ושתביני, אני בכלל לא עשיר וגר בנתניה. לא כולם צריכים לחיות במרכז, זה לא נכון מדינית\כלכלית גם. את רוצה להיות בת"א - כנראה יש לך סיבות, וכנראה גם עוד רבים מסכימים איתך, ומי שמשלם יותר - לוקח, השוק הוא חופשי. מה לא בסדר בזה? ביננו, כשמדובר בערים, עדיף לרדת בישוב ולעלות בשכונה, זה יהיה רק לטוב הילד שלך כשיגדל.
א | 03.12.09
55.
הטעות בכתבה: מי שקונה דירות הם לא מקימי משפחה (דהיינו: זוגות צעירים)
הכתבה בעצם אומרת שבגלל ששכיר עם שכר ממוצע לא יכול לקנות דירה במחירים של היום אז המחירים ירדו. ההנחה הזאת מוטעית מכיון שמי שקונה דירה בישראל הוא לא שכיר בעל משכורת ממוצעת וגם לא בעל הכנסה גבוהה ולא מדובר שמישהו שרוצה להקים משפחה בישראל. מדובר או בתושבי חוץ שבאים לגור בדירה רק בקיץ ובשאר הזמן לא משכירים אותה, או במבוגרים שקונה דירה שנייה כפנסיה או קומץ של עשירי ישראל שקונה להשקעה שלו כבר יש לפחות עוד שתי דירות. גם היום מחירי הדירות רחוקים לאין שיעור מיכולתו של אזרח ישראלי ממוצע כולל משכנתא ואני מדבר גם על הפריפרייה. יותר גרוע: חישוב היכולת ההחזר לפי שכר ברוטו היא מטופשת מכיון שאפשר לקנות דירה רק משכר הנטו. לכן זה יותר קרוב ל 250 כלומר 20 שנה. אבל גרוע מזה, מדובר רק בקרן והרי צריך לשלם ריבית לכן צריך להוסיף עוד כמה אחוזים ועוד כמה שנים. בקיצור בהנחה שיש לקונה לפחות שליש מערך הדירה ברכישה מדובר במשהו כמו 25-30 שנה - מה שנותן את התמונה המציאותית יותר עבור מי שקונה דירה היום - שיעבוד לבנק כמעט עד לגיל זקנה (פנסיה). התגובה הזאת לא נוקטת עמדה לגבי השאלה האם מחירי הדירות יעלו או ירדו. לי כבר יש דירה שקניתי ב 1993.
 | 03.12.09
52.
---הקבלנים עבדו עליכם בעיניים---------הרצה ברישיון--------
עם פרוץ המשבר , החלה האטה משמעותית בשוק הנדלן. הקבלנים בשיתוף גורמי ממשלה נלחצו מאפשרות קריסה, והחליטו לצאת בקמפיין בכל אמצעי התיקשורת בו יכריזו ויצעקו ויפחידו על חוסר בקרקעות ובדירות. קמפיין הפחדה זה הצליח מעל המשוער וזה משום גודלו הקטן של השוק הישראלי המאפשר לבעלי אמצעים להטות אותו כרצונם, ומשום אופיו של הקונה הישראלי שנתגלה כפחדן, מושפע בקלות משקרים של בעלי אינטרסים, וכאחד שתבונה אינה הצד החזק אצלו. זאת ועוד , הריבית הנמוכה והנגיד פישר איפשרו לקונה הדירה הדביל לקחת משכנתאות הגבוהות כב50 אחוז ממה שתיכנן מלחתחילה ולהכניס עצמו לבור שלא בטוח יוכל לצאת ממנו. ראו הקבלנים כי טוב והמשיכו להריץ מחירים בכל אמצעי התיקשורת ולהעלותם ללא פרופורציה והיגיון , כי למה לא, הקונה הפוטנציאלי בשיתוף הנגיד פישר מוכנים לשלם עוד ועוד, עד כדי כך נתגלה הקונה הפוטנצאלי באפסותו, שהקבלנים אחפשרו לעצמם להעלות בחודש אחד לעיתים אפילו יותר מ10 אחוז, כי למה לא, יש אהבל שמוכן לשלם. כל אותם עשרות אלפים שבגלל הריבית הנמוכה לקחו משכנתאות ללא יכולת החזר אמיתית לכשהשוק הכלכלי יחזור לרמות נורמליות, יגרמו בסופו של יום לקריסת שוק הנדלן, כי חוקי הכלכלה תמיד עuבדים בסופו של דבר. הקבלנים רק הצליחו לידחות את הקריסה ולגלגל אותה על כיתפי אותם אלפים שהתבונה אינה ברשותם. קטסטרופה זו צריכה להילמד ולהיחקר. כיצד מצב של הרצת נכסים מתאפשר, וכיצד המוסדות האחראיים איפשרו היווצרות בועה שכזאת
ss | 03.12.09
51.
אין בכלל אפשרות להחזיר משכנתא:
נניח שזוג מרויח 20 אלף ברוטו יחדיו ו_לא_ משלם שכירות: אז מ12 אלף נטו: 3,000 תחבורה (בגלל העבודה, הוצאות רכב, נסיעה לסופרמרקט חצי טרי) 2,000 חשמל+מים+גז+טלפון+אינטרנט+סלולרי(עבודה,תאומים) 1,000 ארנונה+ועד בית +כבלים(כי אין ערוצים שווים חינם כמו בארהב ובריטניה) 4,000 מזון 1,000 חינוך 'חינם' +ביגוד 1,000 ארוח(משפחה,חברים)+חגים+ימי הולדת ------------------------------------------------------ מאזן: אפס עגול תמידי. * צריך עוד 10,000 נטו בשביל משכנתא+נופש שנתי+מכוניות בטיחותיות + טיפול רפואי פרטי ואמיתי + חינוך והשכלה מתוגברים ואמיתיים. מסקנה: עם פחות מ40,000 ש"ח ברוטו בחודש למשפחה אפשר למות בישראל. בארה"ב ובאירופה מהנדס עם 12 שנות ניסיון מרויח את זה בעצמו + קצבאות ילדים נאות, כך שאישה יכולה לגדל הילדים בבית, לחנך ולטפח.
יואב נצר | 03.12.09
50.
בלית ברירה קניתי בפריפריה
טוב אז גם אנחנו זוג צעיר בשנות ה-30 לחיינו ,עובדים משרות מלאות + ילד אחד. נתקענו ולא ידענו מה לעשות.... עד שבלית ברירה קנינו דירה מקבלן באשקלון 4 חדרים, עם מרפסת שמש ב640,000 ש"ח . משכנתא ממוצעת התחלתית תהיה לנו בסביבות 2800 ש"ח לחודש וברור לי שהכל עוד ייעלה... ותודה למדינת ישראל שבגללה זוגות צעירים נאלצים בלית ברירה לגור בפריפרייה. מרכז הארץ הופכת להיות לעשירים בלבד .
אנונימי | 03.12.09
46.
איך אנשי הממון והבועה לחוצים...
חחחח... זו כבר מציאות הירידות. אני ככ שמח שנפטרתי מהדירות שלי לפני חצי שנה. באתי על שכרי שלא הסכמתי למכור לזוגות צעירים. מתווכים על סף פשיטת רגל... אנשי נדלן חייבים לשכור יחצנים. עצוב. די, נגמרה החגיגה. המחירים יצנחו... הפירמידה הושלמה. מי שהפסיק לצאת יצא. זוגות צעירים שקנו - אל תתאכזבו. שמחו בשלכם ותהנו מהדירה שרציתם, השווי שלה לא חשוב. משקיעים - לפני שנכנסים להשקעות צריך לדעת שיכולים להיות הפסדים כבדים. זוגות צעירים לפני קניה - יהיה בסדר המחירים יצנחו.
הירושלמי | 03.12.09
45.
מחירי הדירות
אולי ואולי מחירי הדירות יירדו בשנתיים הקרובות,סיפורי בדים, אך מה שבטוח שבעוד ארבע שנים מחירי הדירות יעלו ב-40 אחוז, כך שבפועל הם יעלו ב-25 אחוז, וזאת בהתחשב שבאמת מחירי הדירות יירדו ב-15 אחוז , על כל פנים , מי שמסתמך על ירידת מחירי הדירות פשוט חי בתוך " בועה" באיזור ה"פטה-מורגנה" בשכנות עם "דון-קישוט"
אבי גולדשטיין | 03.12.09
44.
חובבנים עושים מחקר, 109 זה טלפון של העירייה תעשו טובה הלוואי וזה היה המצב
כל עוד לא יקפיאו את התאמות השכר בכל המשרות הציבוריות: ממשלה צבא משטרה וכד' המחירים לא יירדו. פערים בין האזורים מרכז לדרום והצפון הפערים ימשיכו להיות, הרי למי כל הבניינים הגבוהים? כל עוד לא תהיה התערבות ממשלתית דירות לצעירים בלבד עם רקע כלכלי נמוך ברמת גן תל אביב פתח תקווה למתן את הפערים הגבוהים. הרי הפערים בסופו של דבר נמדדים בקורת הגג ולא באוטו שנשחק עם השנים כאילו לא היה. לתת צ'אנס לכולם לגור במרכז ואז עשירים יימצאו את עצמם גרים בדרום ובצפון.
אורי | 03.12.09
37.
בחיים לא ירד ..
בחיים בישראל לא יירדו המחירים .......וזה...מכמה סיבות אבל הסיבה העיקרית היא שמדינת ישראל היא מס אחד בעולם בשחיתות..אז תגידו לי איך זה בדיוק יירד...מה שכן רק אתם יכולים להוריד את עצמכם למקום אחר בעולם..כי גם ככה לא שווה היום להשקיע את הדם בבית כשיש ארסנל של טילים מכל הכיוונים..ואז הכל הלך פייפן..
דני | 03.12.09
36.
ל-9 כמה אתה חושב שהדירות עוד יעלו אידיוט....ל4 מליון דירת 3 חדרים?
בשלב מסויים יקום עוד גוש כמו גוש דן והוא יהיה בדרום אלפי אנשים יעברו לשם, המחירים יהיו זולים רוצה לעשות כסף? קנה עכשיו בשדרות 4 דירות של 4 חדרים ב 260 אלף שקל. ואם יש לך עוד כסף קנה עכשיו משק במליון וחצי בדרום , עוד 10 שנים הוא יהיה שווה 4 מליון ! אתה תכפיל את הכסף שלך ראה הוזהרת מנדלן במרכז
 | 03.12.09
32.
גשר אם המושבות מטיס המחירים מעלה -4 חדרים כבר מעל 1.5 מיליון ש"ח.
לזוגות צעירים-לא לחכות -המחירים טסים וימשיכו לטוס-אף אחד לא ימכור בפחות ממה שקנה. היום באם המושבות הביקוש מביא למכירת בינינים עוד על הנייר לפני שיש היתר !!!!! 3 שנים במקרה הטוב . לכן אל תחכו,אל תזרקו כסף על שכירות,תקנו בתים ותתחילו להקים משפחות .
גשר-גשר-גשר-גשר | 03.12.09
31.
שקר וכזב!!! זה לפי משכורת ממוצעת ולא חציונית ללא חישוב הריבית ללא חישוב
36 חודשים שצריך לשרת את המדינה הנפלאה הזאת. אם לוקחים את כל הנתונים האלה רואים שבעצם אנשים כאן משועבדים כמו עבדים לטובת בנקים וממשלה נבזית. חבל ששירתתי את המדינה הזאת 10% ירידה לא נותנים כלום. אני מציע לכל מי שיש לו אפשרות שיהגר. כי בארץ לא נותנים לחיות וזאת אחת המדינות הכי קשות לקניית דירה ראשונה.
 | 03.12.09
27.
נתון עצוב ומעורר שאלות קשות על ישראל 2010
אני בחור בן 32 לפני מיסוד קשר ואני עצוב מיום ליום על כך שרכישת דירה-תהליך הכרחי שכל אדם רוצה לעצמו הפך להיות בישראל פשוט בלתי מושג.זה יחזור אלינו כבומרנג וכל אותם שרלטנים שצוחקים היום מהמצב ומסרבים להכיר בכך כבעיה עוד יראו שזו תהיה "בכייה לדורות".
יונתן  | 03.12.09
26.
לא נביא ולא בן נביא
אבל מאמין שמחירי הדירות היום מנופחים ושהם ירדו. אם אני טועה - הבדיחה תהיה עלי ואין לי בעיה. אם אני צודק - לא רוצה לממן אח"כ מכספי המיסים שלי את העזרה לכל אלה שלוקחים היום משכנתא של מיליון ש"ח (שגם אני יכול לקחת בשנייה אבל אין לי ביצים לזה) ואח"כ ימצאו את עצמם באוהל בפארק הציבורי (כבר היו דברים מעולם) וחובות של מיליונים לבנקים שיורדים להם לנשמה. לכל אלה שמרוויחים 12 נטו בחודש ולוקחים 900,000 ש"ח משכנתא - אם תרוויחו מהמינוף האדיר הזה - אשרכם ואני אשב בצד ואוכל את הכובע. אם תפסידו - אתם לבד במערכה.
נאור | 03.12.09
9.
אני רוכש עכשיו דירה שלישית ולא למכירה- הסבר:
אני רואה מה שקורה במדינה. זה לא הזמן למכור דירה שהיא מצרך שהולך ונעשה נדיר יותר ויותר במרכז, ובעיקר בלב גוש דן- ת"א, ר"ג, גבעתיים. אני מבין שבעתיד לא ישארו קרקעות במרכז ולכן אם אקנה עכשיו במרכז הקשה (ת"א- רמת גן- גבעתיים) אוכל להוריש את הדירות האלה לילדיי, או למכור בעוד 10 שנים במחיר עצום. אני מתכוון להמשיך לעבוד במקביל לרכישת נכסי נדלן נוספים מתוך אמונה שלמה שבטווח הארוך המחירים יעלו בשל היעדר היצע כמעט מוחלט במרכז (לא יודע מה יקרה בפריפריה- יש מספיק קרקעות שאפשר להפשיר שם).
משקיע בנדלן | 03.12.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת