אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דו"ח טכנולוגי: יש לך מה להסתיר מגוגל?

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
נמאס מהמעקב הבלתי פוסק של גוגל
ועוד יותר מרתיחה היא העובדה שרוב תושבי העולם בכלל ותושבי ישראל בפרט, לא מודעים כלל לסכנות ברשת, ובעיקר לא מודעים שגוגל היא כבר לא המלאך הטוב. גוגל היא חברה אלוהית, במובן הרע של המילה. לפי היהדות, אלוהים נמצא בכל מקום, יודע אפילו על מהאתה חושב, רואה את כל מעשיך, מבוכותיך ומעידותיך, ויודע בדיוק מי אתה והיכן אתה נמצא. הבעיה הממשית היא, שגוגל קיימת עובדתית, והשאלה האם אלוהים קיים היא פילוסופית בלבד. ולהבהרה, אינני שונא את גוגל כמו שאני מפחד מפניה. במידה ואתה משתמש בשירותיה ה"חינמיים" של גוגל, אתה מאבד את פרטיותך. בין אם אתה כותב מסמכים, בודק דוא"ל, ובין אם אתה עורך תמונות בפיקאסה, מחפש במנוע החיפוש, או גולש דרך הדפדפן שלהם (ובקרוב גם מערכת הפעלה). הבעיה האמיתית היא, שגם אם אתה מסרב בכל תוקף להשתמש בשירותיה, עדיין גוגל תרדוף אותך על-ידי שתילת עוגיות רבות בכל אתר, קריאת הדוא"ל ששלחת למשתמש Gmail ועל-ידי צילום הרחובות בעירך (בינתיים בקנדה ואירופה, אך כנראה שגם בקרוב בישראל) עם מידע רב כל-כך עליך, נעלמה לך הפרטיות לפני שהספקת להסתובב לאחור. אך בעיה גדולה לא פחות, היא מה תעשה גוגל עם מידע כה רב. אז זכור, האח הגדול צופה בך!
האזרח הקטן | 06.12.09
2.
תשובה לרן
נכון שכולם עושים את זה, אבל גוגל עושים את זה בגדול. גוגל רואים את כל החיפושים שלך, את כל המייל שלך, את כל הצ'ט שלך, מה אתה עושה בהמון אתרים ששמים פרסומות דרכם ומשתמשים במידע הזה כדי לתת לך פרסומות שמותאמות אליך. הם בהחלט יודעים על כולנו יותר מדי... זה מאוד מאוד שונה מאתר יחיד ששם אצלך עוגיה ויודע רק מה אתה עושה *אצלו*, אתה לא חושב?
המסביר לסוסים | 06.12.09
1.
גוגל עוקבת אחריך עם "עוגייה סמויה"??
מר גורביץ - 99% מהאתרים עוקבים אחריך באמצעות עוגיות (והן לא ממש סמויות. אתה יכול למחוק אותן אם אתה רוצה, או לא לאפשר לדפדפן לקבל עוגיות, אם אתה ממש רוצה). לא מצליח להבין למה דווקא נכנסים בגוגל על הקטע הזה. השימוש בעוגיות הוא וותיק מאד, ואף אחד לא ממש שואל אותך או מודיע לך שהוא "שותל" אצלך עוגייה.
רן | 06.12.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת