אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"מספיקים בארץ 5 בתי משפט. לא צריך 46"

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
מישהו בכלל מפיק לקחים מכל פסקי הדין שנכתבים?
נכתבים כל כך הרבה פסקי דין ובכל פעם ממצאים את הגלגל מחדש. עוד חברת ביטוח שדופקת את הלקוח, עוד חברת טלפון שמתנערת מהתחייבויותיה. אין פה תקדימים ואין גם דרך לדעת מהו החוק ולכן: לאפשר מסלול חלופי של תלונות אצל המפקח על הביטוח או משרד התמ"ת למשל עם סמכויות להכריע בתלונה ולפסוק פיצויים. ועמו כן לפרסם כל שנה את ספר הפסיקה שירכז את ההלכות החשובות שנפסקו בכל תחום ותחום: צרכנות, ביטוח, שכירות וכו' כך שלציבור יהיה מקור ללמוד ממנו מהו החוק ומהם סכויותיו עם מעמד של הנחיות מחייבות. היום בשביל לדעת מהו החוק ומה הפסיקה צריך ללכת לעורך דין, ואלה כמובן תמיד יסכימו לקבל כל תיק כאילו שאין היסטוריה שיפוטית במדינה הזאת.
שולה מהמשרד | 08.12.09
29.
מערכת מחשוב כושלת - השופטים לא יכולים לעבוד איתה - לא מודים בכשלון
מר גל - מערכת המחשוב כושלת. אולי תודו בטעות ותחזרו למערכת הישנה. הדיונים הרבה יותר מסורבלים עקב זאת השופטים לא מסתדרים עם המערכת כלל. בקשר לתקציבים - הבנתי שהעסקת את השופטת בדימוס - שדלובסקי אור. לשופטת אין שום רקע במחשוב - ואם כן הוא דל ביותר. איפה נשמע כי מעסיקים שופטת כמדריכת מחשבים בפועל - לפי דבריך היא תלמד את השופטים את התוכנה החדשה. ממש בדיחה. מדריך מחשוב לא מרויח עשירית ממה שאתה משלם לה בחוזה אמון אישי - והמטרה למינויה ידועה . עכשיו כשמונה יועץ משפטי ואתה לא נבחרת, אתה יכול לפטר אותה. תודה גם בטעות זו כמו התוכנה העלובה והמסורבלת של חברת נס.
אורי | 08.12.09
26.
אפשר בית משפט אחד
כל מי שירצה לתבוע, יצטרך להיסחב עד תל-אביב. ברור שכל בעלי הדין הקטנים שגרים בקרית שמונה או באילת ורוצים לתבוע טייקון שעשק אותם, יאלצו לוותר על התביעה, כי מאד מסובך להם לנסוע עד תל אביב כדי לנהל את התביעה. כך יופחתו המשפטים לעשירית ממה שיש היום.
אוליבר טוויסט | 07.12.09
23.
ביזבז מאות מליונים למערכת המשפט, אז עכשיו חסר כסף???? כנסו כנסו
כמה כסף ביזבז למיחשוב בתי המשפט? 10 מליון?? לא! 50 מליון?? לא אז כמה??? 100 מליון לשנה לחברת נס ללא מכרז!!!!!וזאת אחרי מימון של כמה מאות עד היום.(ראה כתבה בדמרקר ) בור ללא תחתית שלא הניב כלום עד היום. אז איזה תקציבים הוא בדיוק מבקש??? סליחה לא שמעתי??? את זה בוודאי הוא לא סיפר היום בועדת החוקה. מעניין למה?
כספי ציבור | 07.12.09
18.
,הכוח קובע ומטייח את הצדק וקורע את העם.
אני אזרח שאכלתי אותה כפעמיים נגד רשויות ציבוריות ,,,,,,,פעמיים ביכר בית המשפט את עמדתי !!!!!!! לאזרח לא שווה לתבוע . הדברים נשארים כך ....הרשויות דופקות את הציבור ו זה משיש (?X) . 5% מהישראלים לא פראיירים והשאר ,,, פראיירים בריבוע .
דניאל  | 07.12.09
16.
מהיכן כישורי הניהול שלו? הידע במחשבים של יועצת המיחשוב?
כמו לא מעט מערכות ממשלתיות בישראל יושבים על משבצות שמחייבות ידע מקצועי עמוק מקבלי שכר נאה שאפשר בהחלט להשוותם לבעלי תפקיד דומה במגזר העיסקי \ תחרותי. א. האם כבוד השופט היה מתמנה למנכ"ל או סמנכ"ל תפעול באירגון עיסקי בעל תקציב תפעולי ומספר מועסקים דומים, אירגון שיש לו מתחרים, בעלי מניות ומשקיעים ונלחם כל יום וכל רבעון על התוצאות, כאשר ביצועים נמוכים מהצפוי גורמים להתפוגגות האירגון? ב. האם כבוד השופטת בדימוס הייתה מקבלת עבודת ייעוץ לאירגון של סמנכ"ל התפעול הנ"ל בהטמעת מערכות מידע קריטיות ביותר? ==> אין כאן התייחסות ערכית כלשהיא, אלא נקודות למחשבה... וחבל שאין מערכת משפט ממשלתית (לא גישור מופרט וכיוצ"ב) נוספת לחידוד הנושא.
מנהלת ויועצת ענ"א בפנסיה | 07.12.09
15.
הכל מכוון, יותר תיקים - יותר כסף לעוכרי הדין ולבני השופטים שחלקם עורכי דין
מדינת משפט מושחתת, מנסיון אישי, הכל מכוון שכך יהיה, רווחי יותר לכל המעורבים המצב הזה, הן למערכת המשפט והן לעוכרי הדין. הנה הצעה שהם לא יבצעו במערכת המשפט לעולם: תיקון פשוט בחוק האוסר על אמירת וכתיבת שקרים בבקשות לביהמ"ש, אכיפה מיידית ומהירה של חוק זה, תוך מתן קנסות כבדים לשקרנים ושסכומי הקנס יעברו בחלקם הגדול לצד ששיקרו אותו, לעו"ד ששייצג צד זה, והדבר יחזק את אותו הצד עוד במהלך המשפט, (חלק מן הקנס יעבור לידי הרשות השופטת). מערכת כזו תחזק את דוברי האמת, תחליש ותפחית את דוברי השקר, שכן כל שקר שלהם מחזק את הצד השני, תפחית את השקרים משום שיחששו לשקר ולחזק את הצד השני, תפחית את הזמן הנדרש לדיונים ותפחית את כמות השקרים והשקרנים הממלאים אותו במאות אלפי התיקים. פשוט, נכון ? אבל במערכת המשפט הם לא יעשו זאת משום שזה בסופו של דבר יפחית את התיקים ועוכרי הדין ירוויחו פחות כסף ויתמעטו. זה גם יבריא את מצבה של החברה בישראל, אבל את מי זה בכלל מעניין שם במשרד המשפטים ובקרב עוכרי הדין?? ולכן המצב הקיים יימשך כפי שהוא ומידי פעם יעשו לנו "הצגות" נוסח ההצגה הזו שלפניכם של "איכפתיות". ובכלל, ביהמ"ש, מלא "בהצגות" של "שמירת הסדר והחוק" - ואין סדר ואין חוק.
הצעה מאחד מקורבנות המשפט | 07.12.09
14.
יש לי כמה הצעות ייעול שלא עולות כסף
הייתי בתביעה במשך 3 שנים בבית הדין לעבודה והחוויה הייתה שלילית ממערכת השיפוט. להלן רשמיי: 1) שהשופטים יעסקו יותר בשיפוט מאשר מהוצאת הצדדים להתפשר, כיום לטעמי השופטים נמנעים מלשפוט ויותר מחכים שהצדדים יסתדרו ביניהם. 2) להוציא פסקי דין חמורים כנגד נתבעים סדרתיים, כגון חברות ניקיון, חברות שמירה, חברות תקשורת , כביש 6 ועוד. לפסוק בכל תביעה בה מוכח שימוש בסמכות כלא כחוק הוצאות גבוהות למען יראו ויראו. 3) לאחד בתי משפט כפי שהציעו בכתבה, יוביל ליעילות ומהירות בסגירת תיקים. 4) להחמיר בענישה, הענישה היום הינה קלילה ואדם שמורשע לא מורתע ולבצע את אותה העבירה שוב. רבות דובר על כך בשנים האחרונות ניתן לבוא בתלונות אך ורק לשופטים הנוהגים בקלות יתרה בנאשמים.
יניב | 07.12.09
13.
מה אילו גיבובי השטויות ?
אני אילתי, העסקאות שלי נעשות באילת , החוזים שלי נחתמים באילת אולם כשיש תביעה כנגדי מתעקש השופט לקיים דיון בת"א ורק הקדם דיון נמשך שנתיים, ואתה רוצה להוסיף למערכת המטופשת הזו עוד מיליארד ש"ח? מאיזה כיס בדיוק? עובדי ציבור שלך ,שמשועבדים לעורכי הדין שהם חברים שלהם, לא זורקים כבוד לכסף הציבורי, הרי לא צריך ליצר כלום כדי להרוויח אותו, מה קרה בבית המשפט באילת יש עומס גדול??? ממש לא רק שהשופטים שלך שמים פס לעיתים על הנתבעים ואחת התוצאות היא העומס שלכם. אם לקוח ממטולה שביצע עסקה באילת היה יודע וזה החוק לפי מיטב ידיעתי שאת התביעה יש להגיש באילת אולי גם היו פחות תביעות, רוצה השופט שלך שאטרטר 7 עדי הגנה לבית משפט לתביעות קטנות בת"א, שיא החוכמה. מזל שהתובע לא גר בפריז.
אלן | 07.12.09
11.
כבודו חי במאה הקודמת
במאה הקודמת, שבה הכל התנהל באמצעות ניירות וחותמות גומי, אכן היה יותר קל לרכז את כל המערכת הפקידותית במקום אחד, כי כדי להעביר תיק צריך לסחוב תיקיות וקלסרים. בימינו, בתחומים שאליהן הגיע הקידמה, הכל מתנהל באמצעות קבצים וחותמות דיגטליות, העברת המידע נעשית באמצעות האינטרנט, ולכן המגמה היא דווקא לברז. אבל לצערנו הקידמה טרם הגיע להיכלי בית המשפט. לא יותר פשוט לחבר את בתי המשפט למחשב במקום להזיז את הבניינים?
 | 07.12.09
9.
שיסתכל במראה
מנהל בתי המשפט מטיל את האחריות למערכת הכושלת עליה הוא מופקד בחוסר תקציב. חבל שהוא לא בודק במראה ומציא למנות כמנהל תחתיו אדם בעל ניסיון ניהולי, להבדיל משופט שהוא בעל ידע תיאורתי אך חסר ניסיון ניהולי. מדוע הוא לא חושב להחזיר את מערכת המחשוב הישנה שעבדה, במקום להתעקש ולהתמיאה מערכב חדשה אשר גורמת לבעיות רבות, לעומס בלתי נסבל (חצי שעה המתנה כדי לברר גורל החלטה) ומזכירה את הסיפור על הלוויתנים השוחים לעבר החוף ואינם מבינים כי גורלם נחרץ. אין בכל השירות הציבורי מנהל בסדר גודל כזה שאינו בעל ניסיון ניהולי וזה מקור הבעיה. התבכיינות כלפי משרד האוצר וחוסר תקציב מביישת לא רק את משה גל, אלא את מערכת המשפט כולה.
תומר | 07.12.09
5.
אני לא מבין למה לוקח לאנשים הרבה זמן לחשוב על פתרון
שיתפסו קומץ של נתבעים ויבואו איתם בדין כמה זמן שיקח העיקר שלא תהיה עסקת טיעון. אז נכון, יכול להווצר מצב שישבו תיקים ועוד תיקים ויהיה עומס גדול יותר ויכול להיות שהרבה תיקים יסגרו בגלל שהוא יושב יותר מדי זמן. אבל ברגע שהעבריינים יראו שיש דין ויש דיין, ויראו שברגע ש"יפלו" עליהם במשפט אז הם ישלמו - הם פשוט לא יבצעו את הפשע. אז אולי בזמן הקרוב הפשע יגבר וכמות התיקים תגדל, אבל תוך חודשיים כשהתושבים יראו שבית המשפט לא מרפה מאכיפת והשתתת החוק והוא יעשה הכל כדי לצוד עבריינים ולא סתם לשחרר אותם בעסקת טיעון, רק כדי "שלא יהיו 1000 תיקים לכל שופט" אז, ורק אז אנשים יתחילו לפחד מבתי המשפט!
תומר | 07.12.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת