אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יו"ר ועדת הכספים: אבקש מרבנים חוות דעת על נושאים כלכליים מהותיים

62 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

61.
55
1.קשה לי להאמין שגפני התכוון לבקש מרבנים ניתוח של גרפים כלכליים אלא עמדה נורמטיבית-ערכית וזוהי זכותו המלאה כשם שכל ח"כ מביא עמו את הערכים שלו. 2. תודה על נתינת הרקע (אתה מצוי בחומר הא?) אכן בתורה יש התיחסות למציאות בכללותה החל ממצוות דתיות (פרה אדומה) ועד לנושאים חברתיים (אונס קטינות-ד.א זה גם משהו ששייך לתקופה שלפני 2,000 שנה ולא רלוונטי לימינו נכון?) 2. שוב תודה על הרעיון-כרגע סבתא שלי לא כ"כ יודעת להשתמש במחשב אבל אולי יש לך את הטלפון של הגופים שממנים את הטוקבקים זה בטח הכנסה לא רעה
 | 09.12.09
55.
ל-46 ו-45 כופי הדת - עיזבו אותנו בשקט
קודם כל - שיהיה ברור: אף אחד לא משלם לי בשביל לכתוב פה עכשיו. חוץ מזה מה הקשר בין פלורליזם לבין איזה רב שלא יודע יותר מכל אדם ברחוב על כלכלה ומה גורם לדיעה שלו להיות רלוונטית יותר מיעקב זוכמיר או ז'וז'ו כהן בוועדת הכספים??? ומה הרלוונטיות של אלפי חוקים ומצוות מלפני אלפיים שנה - מפרה אדומה ועד אונס קטינות - לסביבה שבה שום דבר לא דומה והכל עבר שינויים מהותיים??? (כן, וגם בתחומי החוק האזרחי השתנתה טיפהלה הסביבה)
סבתא שלך טוקבקיסטית | 09.12.09
48.
להקים את "שינוי" מחדש
אני מקווה שרבים מחברי החילוניים האווילים, יבינו שטעו כאשר אמרו: "מה הבשורה של שינוי, מלחמה בחרדים? זה הכל" רבותי, זה הרבה מאד. הכוח החרדי השחור, הולך ומתחזק כאשר נבזים כמו ברק ונתניהו בשילטון. ככל שנותנים להם יותר - מחזקים אותם יותר, תיאבונם גדל וצריך לשלם להם יותר. יש להלחם בהם מלחמת חורמה ולהחזיר את השפיות למקומותינו
גדעון הדרי | 09.12.09
45.
אכן מתקפה מתואמת
האם כלכליסט וynet עובדים במשותף עם טוקבקים בשכר? תבינו-ההתקפה המתואמת שלכם על אנשי ציבור בכירים היא שירת הברבור של אספסוף "שלטון החוק" שהינו מיעוט שהשתלט על המדינה ואינו מבטא את דעת העם. שטיפת המוח הח(י)ולנית וסתימת הפיות בנוסח רוסיה הקומוניסטית לא יועילו. הרי אם ח"כ חנין לדוג' היה אומר שההשראה שלו בפעילותו הציבורית היא כתבי מרקס, אף אחד לא היה מעז להתרעם נגדו! היכן "חופש הביטוי"המקודש שלכם?! האם הוא שמור רק לטובת ח"כים ערבים ואנרכיסטים אחרים שמעונינים להחריב את המדינה?!
נחמן | 09.12.09
44.
מדינה אחת לשני עמים חזון החרדים והחמאס מתקרב למימוש
מדינה אחת לשני עמים ובה חוקי ההלכה ליהודים וחוקי השריעה לערבים. כך תיפתר הבעיה שהציונות גרמה באזור.החרדים לא יסבלו יותר מהשלטון הציוני/חילוני והערבים יוכלו להשתלט על כל השטח ולהנהיג מדינה כרצונם מאז ומתמיד. תישאר בעיה קטנה של פחות ממיליון חילונים שפויים, אותנו אפשר יהיה בקלות לגרש לארצות המוצא של הורינו, הורי הורינו טו לכל היותר סבים וסבות. ואם לא הרי שהתכניות של הפתרון הסופי מוכנות וסט אורגינלי אפילו נמצא אצל הגאון הרב בנימין נתניהו. כל מי שחושב כי זו הגזמה פראית שיחשוב שוב וינסה להזכר מתי העלה על דעתו הכרזות כאלה הנשמעות בימים האחרונים.
ישראלי חילוני שפוי | 09.12.09
37.
לדון ביהדותם של הכת החרדית
יש לבדוק האם הכת החרדית הגדולה בישראל הם בכלל יהודים במידה ולא יש לשלול אזרחות ישראלית מהם מיד ולהפסיק מימון שלהם. גם ישו היה מנהיג יהודי ותראו מה יצא ממנו לא כל כך טוב גם החרדים אותו הדבר יצאו מהיהדות והקימו כת המטרה לשנות את היהדות האמתית. חרדים מוחמד וישו אותו הדבר!
דורוןו | 09.12.09
35.
כולנו ידענו שבסוף נאכל אותה עם החרדים
ממשטר דמוקרטי נהפכנו למשטר איטוולות. שר משפטים שמאמין בשדים מסוג X ויושב ראש ועדת הכספים שמאמין בשדים מסוג Y. פשוט הזוי לאן הדרדרנו. הכל בגלל הימין שחיזק את הדתיים והחרדים, אבל לכו תסבירו את זה לרוב הציבור, שהוא כמובן מפגר ורודף סיסמאות.
תום | 09.12.09
34.
שיא האבסורד! חרדים לא מכניסים שקל למדינה, אבל יו"ר ועדת כספים הוא חרדי ועכשיו גם חושב
להתייעץ עם רבנים לגבי הכסף של המדינה ששוב אני אומר - החרדים לא מכניסים ממנו שקל!!! אז ח"כ גפני קרא את זה טוב טוב: את ענייני הכספים תשאיר לחילונים כי אם עדיין לא הבנת - דת וכלכלה לא הולכים ביחד בכלל!! קפיש? או שעליי לומר קפיישע?
ירון | 09.12.09
33.
עצה ליו"ר הועדה
בתור יועץ לועדה, אני מציע לחוקק חוק שמכל מה שזז במדינת ישראל, ישולם מעשר של 25% לסיעות הדתיות, כולל כל סכום שעובר בבנקים ובממשלה. בנוסף ישולם קנס של 25% על כל תזוזה במדינה שלא אושרה מראש ע"י הרב עובדיה. כל הסכומים הנ"ל ישולמו תוך 7 ימים לפי ההלכה. הפוסק הסופי בכל ערעור על הנ"ל יהיה הצדיק דרעי.
הרב כספי ע"ק | 09.12.09
24.
דת ודמוקרטיה - סתירה מהותית
הבסיס לדמוקרטיה הוא עקרון השוויון: בין גברים לנשים, בין יהודים ללא יהודים, בין שחורים ללבנים. זו נשמת אפה של הדמוקרטיה. הדת, לעומת זאת, בנויה כל כולה על ההבחנה בין בני הדת ומי שאינו בן הדת (וזה לא משנה אם לבן הדת יש יותר חובות - עדיין האפליה קימת). כך למשל ביהדות נשים אינן יכולות לשבת במשפט (הן אפילו אינן יכולות להעיד!), הן אינן יורשות והן נחשבות לרכוש בעליהן. מצד שני יש להן כמה זכויות בסיסיות (כמו מזונות). בלי להכנס כלל לשאלה למי יש יותר זכויות - עצם ההבדלה בין נשים לגברים סותר את הדמוקרטיה.
א. | 09.12.09
18.
ככה נאבד את המדינה. נאמן, גפני, לוין ושאר חסרי האחריות יקימו פה מדינת הלכה .
והציבור השפוי והאחראי, שמשרת בצבא, עושה מילואים, משלם מיסים ותורם לכלכה יברח מפה. ומי ישאר החרדים והערבים. אז תהיה זו מדינת הלכה לפי חוקי הדת היהודית לתושבי הארץ הערבים. ומדינת ישקראל השפויה תנדוד לארה"ב. יופי נבחרינו. אולי יותר פשוט שתלכו אתם למקום אחר ותקימו לכם שם את מדינת ההלכה היהודית?
r | 09.12.09
10.
מדרון חלקלק
האם רק אני רואה את המדרון החלקלק שהמגינה מדרדרת בו? ממדינת חוק אשר החוק הוא השולט אנו הופכים למדינה יהודית שבה חוק התורה אשר כם אחד מפרש כראות עיניו שולט. חוות דעת של רבנים לגבי נושאי התקציב? מדינה יהודית בעלת שלטון דמוקרטי? האם משהוא מכיר מדינה נוצרית? אנחנו נהיה חברים במועדון אקלוסיבי שבו חברות מדינות כגון : תימן, איראן, סדאן. מדינה יהודית?
ישראלי | 09.12.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת