אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך תיראה הבורסה בתל אביב ב־2010

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
רציו יהש מחזור מסחר אתמול נ26 מילון שח
היו לה יומים של 50 מיליון ביום ועוד יום של 30 מיליון לאיזה מדד רציו יכולה להגיע יש חברה חדשה סינמה יהש הבעלים שלה זה ליגד רוט לוי מרציו ויצחק סולתן ממודיען יהש והבעלים של כלל מנפיקים נסחרת ב1 אגורה גיסה 4.2 מילון שח לפי שמועות נמצאת ב ממ עם פאלפון על הספקת סרטונים לדור השלישי
דני | 11.12.09
17.
תשובות ועדכונים
תשובה לשאלה, השאלה בהחלט רלוונטית. ב 31.12, במסחר הנעילה, תעודות הסל יזרימו היצע למניית פילת מדיה. השוק מודע לכך כבר כעת ולכן גורם זה יוצר לחץ שלילי על המניה. כלל ביוטכנולוגיה תקבל משקולת של כ- 0.15% במדד תל אביב 100 וכ- 0.63% במדד תל אביב 75. תעודות הסל צפויות לרכז עבורה ביקוש של כ 20 מיליון ש"ח - וזה לא ביקוש יוצא דופן עבור מניה זו. עדכונים שוטפים: הוט הודיעה שהעסקה למכירת המניות של תשובה הסתיימה ודלק לא תהיה בעלת שליטה, לכן הוט נשארת בתל אביב 100 וקמהדע מאבדת את מקומה במדד תל אביב 100. ניסקו חשמל העלתה סחירות והיא תכנס למדד יתר120. לכן ליבנטל ואגרי לא יכנסו למדד היתר120. שלאג, כפי הנראה לא תכנס למדד היתר50 (אך תכנס בודאות ליתר120). יתכן והמחזור הגבוה במניית ארד ביום המסחר האחרון ישאיר אותה ביתר50 (כעת היא גבולית מבחינת סחירות). עד המועד הקובע יש עוד 3 ימי מסחר, וסביר להניח שהן יצרו שינויים נוספים (אך מעטים).
אורי טל-טנא | 10.12.09
10.
תשובות ותוספות
שמוליק, טור שיתמקד במשקולת החדשה של המניות במדדים, ובעודפי הביקוש וההיצע הצפויים יתפרסם לקראת סוף החודש. משה, הסחירות הממוצעת במניית סאפיינס עומדת על 15 אלף ש"ח ליום - הרבה מתחת לסף הסחירות הנדרש. לכן המניה לא צפויה להכנס למדדים. האיש עם השאלה. דיסקונט השקעות העלתה לפני שבועיים אחזקות ציבור, ולדלק ישראל אין בעיה עם חזקות ציבור, ולכן שתיהן ישארו במדדים בהן הן נסחרות. אכן סגירת עסקת הוט צפויה בסוף השבוע, אבל עדיין יש אי ודאות בנוגע לאחזקות הציבור כיוון והאחזקות של קבוצת דלק כוללות גם את אלו של אקסלנס ושל פניקס - וצריך לבחון אם הן יוגדרו אחזקות בעלי עניין. המעדכן, הטור נכתב ביום שני בערב, ואכן אתמול בערב בעל השליטה בסאטקום הפיץ מניות והמניה צפויה להיכנס למדדי יתר120- ויתר50. בודאות יהיו שינויים נוספים עד המועד הקובע (ה 15.12), מטרת הטור היא לספק את ההערכות הטובות ביותר למועד כתיבת הטור. הכניסה של סאטקום לשני מדדי היתר, וכניסה אפשרית או מניעת יציאה של מניות שיעלו אחזקות ציבור או סחירות תמנע את כניסת המניות האחרונות ברשימה (הרשימה מסודרת לפי ערך השוק הקובע שהיה ביום שני בערב). לכן, כניסתן של האחרונות ברשימה למדדי יתר120 ויתר50 מוטלת בספק. חבר יקר, אכן הערתך נכונה, דלק רכב לא מועמדת לכניסה למעו"ף. הראל ודוד תודה. ועדכונים נוספים, מאז פרסום הטור ערך השוק היחסי של אפריקה נכסים ושל כלכלית ירושליים עלה יחסית לערך השוק של אלרוב - וסיכויי הכניסה של אלרוב למדד הנדל"ו15 נמוכים. ירידת ערך השו'ק של קמהדע קבעה שהמניה תצא ממדד תל טק 15, ופורמולה תשאר במדד זה. בתרחיש בו כור או מגדל יעלו את אחזקות הציבור יתכן ואבנר לא תכנס למדד המעו"ף (זה התרחיש היחיד בו כניסה זו מוטלת בספק מהותי), ולא בטוח שהראל תצא בתרחיש זה (כיוון וערכי השוק הקובעים של השתיים, כעת, צמודים מאוד. אם כור ומגדל לא יעלו אחזקות ציבור הכניסה של אבנר למעוף כמעו מובטחת. יש עוד 4 ימי מסחר עד המועד הקובע, ולכן דברים עוד צפויים להשתנות - אבל מעט. בסבירות רבה לפחות 90% מהשינויים הצפויים בטור זה יתרחשו בפועל.
אורי טל-טנא | 09.12.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת