אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הדאגן הלאומי" הפסיק לדאוג

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
עדין אפשר להקים מתקנים סולריים - רק לא על חשבון קופת הציבורֱ!
אין שום בעייה להמשיך ולהקים מתקנים סולריים גם כעת. מה שנגמר זה הסבסוד מקופת הציבור על קניית חשמל ממיתקנים סולריים בתעריף גבוה פי *ארבע* מהתעריף הרגיל לחשמל. מי שיתקין מתקנים סולרים כעת יוכל להשתמש בחשמל לצרכיו הפרטיים וגם למכור לחברת החשמל בתעריף שקשור לשעת המכירה.
דן | 22.12.09
9.
הירוק היום ירוק מאוד?
סוף סוף יש למדינה הזדמנות לקדם מהלך שהוא סביבתי ועם ראיה לטווח רחוק. זה יהיה עגום אם זה יעצר דווקא עכשיו. אני באופן אישי שוקל את זה ברצינות בנכס שלי ולפחות מבדיקה ראשונה התרשמתי שהמדינה מנסה להקל את הפרוצדרות כדי לעודד התקנות נוספות. אני מקווה שזה ימשיך כך.
מר מלמד | 22.12.09
7.
חברת חשמל היא רק צינור לתשלום כספי החשמל הסולרי ברם...
דברי המנכלית, לדעתי, נכונים ורק צריך להוציא מידי חברת החשמל את תפקיד ה"דאגן הלאומי" הדבר יכל להעשות ע"י החלטה מאוד מהירה של "חכמי החלם" מהרשות הציבורית לחשמל ע"י הכפלת או השלשת המיכסה של הגגות בתעריף הגבוה. תעריף החשמל הגבוה אשר משולם עבור ייצור חשמל סולרי אינו יוצא מכיסה של חברת החשמל וחברת החשמל היא רק צינור לתשלום עבור ייצור החשמל הסולרי כלומר התעריף מגובה (גיבוי) בתוך תעריף החשמל הרגיל וכלל הציבור משלם עליו נניח ע"י תוספת של אגורה אחת לתעריף. ואגב, לחברת בהחלט יש אינטרס שכל החשמל המיוצר במדינה יהיה דרכה כפי שכותב מספר 5 מתוך חרדה לגורל המשכורת, הפנסיה וכו'.
בני | 22.12.09
5.
הם רוצים להקים תחנה פחמית מזהמת באשקלון
העלות של תחנה כזאת היא מיליירדים במידה וימשיכו להקים מתקנים סולארים לא יצטרכו את התחנה המזהמת ועובדי חברת חשמל לא יצברו כח ותקנים (עבור בני משפחה) ויתכן שחלק מהם שיצאו לפנסיה מוקדמת (הלואי עלי כזאת פנסיה) ואת המיליונים ( לא מילירדים ) יעברו ליצרני חשמל פרטיים שברובם חקלאים קשי יום אבל כנראה שאשקלון זה מקום נח כי זה פריפריה ולא ממש אכפת למדינה וחח שאנשים יקבלו אסתמה או חלילה סרטן
חולה אסטמה | 22.12.09
4.
הבעיה היא המחיר של חשמל סלולרי
התשלום ליחידת אנרגיה היא פי 2 או 3 ממה שאנחנו משלמים לחברת חשמל. נניח שיאשרו 100% מהחשמל שיהיה חשמל סלולרי - המשמעות כולנו נשלם חשמל פי 4 או 5 אני מניח שאין בעיה לחברת חשמל לשלם לפי מחיר יצור מקבילי - הבעיה היא שבמחיר שמאלצים אותה לשלם (פי 4 ? ממחיר יצור מקבילי)
ש | 22.12.09
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת