אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ראיון "כלכליסט" - שר התשתיות נגד יו"ר רשות החשמל: "שפירה הוליך אותי שולל. אי אפשר לעבוד איתו"

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
הנה הלוגיקה הפשוטה
מדינת ישראל רוצה להצטרף לOECD. בשביל זה צריך להוריד פליטות. משק החשמל עובד היום על 50 או 60 אחוז פחם. אם מורידים מחירים - לצרכנים פרטיים, לעסקיים - הם יעלו את הביקוש (כלכלה פשוטה - מחיר יורד, ביקוש עולה). ביקוש יעלה, תחנות הפחם יעבדו יותר קשה. הפליטות ישתוללו, ישראל תקבל בראש מהOECD. הזוי להוריד מחירים. הזוי. קחו את הכסף תקימו מיזם סולארי, תגדילו מכסות, תעשו משהו.לתת כלים לציבור ככה על חשבון הברון? ניהול גרוע ביותר
יוסי ציוני | 26.01.10
22.
לנדאו רוצה שהכסף יבוזבז ולא יחזור לאזרח - פשוט כך...
מי שקורא את הכתבה בימים האחרונים ועוקב אחרי הניהול הכלכלי של ממשלת ישראל בעצם מבין שהשר והממשלה מתנגדים לכל הקטנה של נטל המס. מאז התחלת ממשלת נתניהו, עלה נטל המס באופן מובהק וללא כל מעצור. מים, דלק, תחבורה ציבורית, ארנונה וכמובן, חוק עוקף בג"צ בהכרה על הוצאות מטפלת וכמובן "הורדת חצי אחוז " מע"מ שהיא בפועל העלאה של חצי אחוז כמעט בכל השירותים במשק ועכשיו החשמל. התוכנית של הממשלה היא נצלנית ופשוטה. אין לממשלה שום מנגנון להתייעלות אנרגטית. אין לממשלה גם שום מושג איך מחזירים כסף לאזרחים תמורת מהלך שכל אזרח מבצע בעצמו - יותר מזה. הממשלה מתנגדת לחובת הדיווח האישי למס הכנסה . זה לא התחיל בימי נתניהו, אבל זו הגישה הכללית - את האזרחים הרבה יותר קל לדפוק כקבוצה כאשר הם לא יכולים להתנגד באופן פרטני. גם אם במקרה תהיה תוכנית כזו, כמה כסף ישימו בה? 20 מיליון שקל? ניקח מקרה קיצון אופטימי - השר יקצה 200 מיליון שקל ל'התייעלות אנרגטית'. אלא שכמו בכל מקרה שבו המדינה צריכה להשקיע כסף בצורה נבונה ישירות באזרח ובלי קומבינות - הכסף יותנה במאה ואחד סעיפים שונים ומשונים - כך שלעולם לא יגיע לאזרח - אולי משהו מזה יזלוג ליבואנים של מכשירי החשמל. לכן, הכסף שמצטבר לכדי הסכום הפנטסטי של 2.2 מיליארד שקל יעבור לשורת ההכנסות של מדינת ישראל ויבוזבז על שטויות כמו בוגי יעלון והכסא שלו או עוד כמה אלפי מטרות דביליות שאין בהן לא יעילות ולא מחשבה ירוקה או הומנית. אבי.
אבי | 26.01.10
21.
הציבור נגד שר התשתיות : לנדאו הוליך אותנו שולל. אי אפשר לעבוד איתו.
האדון עוזי לננדאו הוליך אותנו שולל. כאשר ביקש מאיתנו מנדט להיות נציג ציבור בכנסת ובממשלה, הוא קיבל אותו כדי לשרת את האינטרס של הציבור. אבל מסתבר שהאדון עוזי לנדאו הוליך אותנו שולל ואמר לנו את ההפך מהאמת. וכעת הוא משתמש בכח העצום שנתנו לו כדי לשרת אינטריסים צרים של גורמים עתירי כח ( ואולי גם עתירי אגו), שנוגדים את האינטרס הציבורי עם אדם כזה אנחנו לא יכולים לעבוד".
הציבור | 26.01.10
19.
אדוני השר תתעורר ותתפטר
תתעורר כי אנחנו כבר 10 שנים בתוך המאה ה 21 מה פתאום שתקח כסף של אזרחים ותסבסד מוצרי חשמל. זו כלכלה בולשביקית. מחיר החשמל עלה כל זמן שעלויות הייצור שלו עלו לכן כעת שעלויות ייצור החשמל ירדו בזכות המעבר לשימוש בגז. אין צודק ונכון יותר מבחינה כלכלית להוריד את המחיר. ההוזלה היא הדרך הצודקת ביותר להחזיר את הכסף לאזרח. סיבסוד מוצרים הוא פתח לפוליטיקה ולשחיתות. תתפטר, כי אתה לא מתאים להיות שר. אתה מדקלם את הסיסמאות של בעלי הכח. רק לפני חודש הלכת עם ראש בקיר, נגד אזרחי המדינה בנושא היטל הבצורת ולשמחתי הפסדת. כעת אתה משרת את האינטרסים של חברת החשמל, ופועל לכיוון שהוא נגד האזרחים. בדיוק כמו שבעבר הלכת עם ראש בקיר בנושא המדיני. והיום אתה יושב בממשלה שמוכנה למדינה פלסטינאית. אדם כמוך לא מתאים לתפקיד ביצועי, אתה חושב שהכל מתחיל ונגמר בהצהרות. שר ראוי, כדאי שיקח אחריות למעשיו ושיהיה גם איש מעשה
מוטי | 26.01.10
15.
יש לי מחלוקות עם יו"ר רשות המים אבל אנחנו מדברים בינינו. הצחקת אותי..
אתה לא ניפטר מאורי שני רק כי אתה לא יכול. האוצר "לא מרשה לך" כי אורי שני הוא משת"פ קלאסי של האוצר: יושב במשרד התשתיות ועושה מה שהאוצר אומר לו כי לך, עוזי לנדאו, אין יכולת לעשות דבר ללא האוצר.
עמיר שקרנוב | 26.01.10
13.
הרגולטור חייב להיות בלתי תלוי
זו הגישה השלטת בעולם המערבי.כאשר יש חיכוכים המשמעות היא שהמערכת עובדת היטב.החוק מגדיר את תפקידו של הרגולטור בצורה ברורה.הרגולטור חייב לקבוע את התעריף על בסיס עקרון העלות.הממשלה לא קובעת כלום בתחום התעריפים וטוב שכך. לפטר את שפירה זה כמעט בלתי אפשרי מבחינה חוקית ,למרות שמבחינת עמידה בלוחות זמנים לפרסום התעריפים ביצועיו ירודים .
אמנון | 26.01.10
7.
ירגע כבודו
כבודו הנכבד כבוד שר התשתיות מר עוזי לנדאו היקר, הלוא כבר תנו רבותינו, איזה הוא גיבור? הכובש את יצרו ואיזה הוא יצרו של אדם הקשה עליו ביותר? הוא יצר הכבוד ויצר הנקם ומה לנו אנחנו בני האדם כי נרדוף אחר הכבוד ואחר הנקמה והתשלום. מחל נא על כבודך. לא יאה הדבר, לא לך ולא לנו.
משולם | 26.01.10
4.
המשפט האחרון בכתבה משקף את האמת שבטובת הציבור, ואת תפקידו האמיתי של יו"ר הרשות
אני מניח שאם הדיונים הפנימיים עם ה"אוליגרך" לנדאו היו על בסיס טובת הציבור שהיא ללא ספק טובת המדינה ( לשמה קיימת ממשלה בדמוקרטיה), כל הנושא לא היה מגיע לתרועות בתיקשורת. אין להשוות את עלות מוצרים של עסקים פרטיים (גם עליהם יש לא מעט מידה של פיקוח), לבין חישוב עלות מוצריו של מיפעל ממשלתי. עלות ההשקעות בציבורי נלקח ממיסי הציבור, ולכן אין להוסיפן ישירות ובמלואן כחלק במחיר המוצר . אם כך נוהגים הרי אנו האזרחים בעקיפין משלמים פעם נוספת מס למדינה / ממשלה , הרי היא מסיבות גם פוליטיות הישרדותיות מחלקת את הקופונים שבידיה. זו המשמעות המעשית גם במה שקורה במחירי המים שהועלו. האם העמיסו על מחירי התוצרת החקלאי, את עלות יבוש החולה? האם מחירי הדלק על מרכיב המס שבתוכו באמת מוצאים רק לטובת השפורים בתעבורה? לא, זה למעשה מס ניסתר /עקיף שאין שליטה בו דרך התקציב השנתי שמאושר בכנסת.
מייק | 26.01.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת