אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דב לאוטמן: "הפער החברתי מסוכן יותר מהאיום האיראני"

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
קיפוח יוצאי העדה האתיופית
שלום לכולם רבות נכתב על קיפוח הערבים וכלל לא מתייחסים לקיפוח יוצאי העדה האתיופית. חייבים להשקיע בילדי העדה הזו כדי שלא יפלו לנטל על החברה בעשורים הבאים. מזה תקופה אני מנסה לבקש תרומות כדי להעביר חוגי העשרה במדעים לילדי העדה האתיופית ובהמשך להוסיף מורים לאנגלית ומתמטיקה אך כל פניותי נענות בשלילה. חבל מאד שלא חושבים על העתיד. העלות בבתי הסוהר גדולה יותרמהעלות להעניק לימודים ברמה גבוה יותר וחוגי העשרה כדי, לאפשר להם בעתיד השתלבות טובה יותר בחברה.
נילי ורסנו | 16.09.10
5.
מבחן ראשון לערבי-שרות לאומי.יעני חלוקת הנטל.
לנבוח "מדינת כל אזרחיה" ולהשתלח בכל מי שמעלה שיוויון בחובות.....אנחנו מפלים?כן! ונותנים לנו כל יום סיבה נוספת להתמיד באפליה. פנו לעמותות כמו "קו משוה" ואם אין לכם הצעה קונקרטית לתעסוקה בגליל החופפת את הדרישה הספציפית של העמותה, היא גם לא תשיב לכם......כן, ניסינו.
הבל | 06.02.10
4.
השחיתות מסוכנת עוד יותר
השחיתות מסכנת את עצם קיומנו, כי היא מכרסמת את היתרון היחידי שיש למדינת ישראל על 100 מליון המוסלמים שמסביבה. צעד ועוד צעד ואנו כבר די דומים להם. בהרבה מקומות בישראל (ובמיוחד ברשויות המקומיות) ההחלטות כבר לא מתקבלות ע"פ האינטרס הציבורי, אלא ע"פ האינטרס האישי של מקבלי ההחלטות. הצרה הקשה היא שראש ארגון מושחת מדביק במהרה את כל הסביבה, במעגלים הולכים וגדלים. אנו ממשיכים להדרדר בתחום זה, בקצב מבהיל. כפתרון מיידי, יש להגביל בחקיקה את משך הכהונה לכל משרה ל-5 -4 שנים, ובמקרים מיוחדים למקסימום 10 שנים.
אלון התבור | 27.01.10
3.
מפעל הפערים החברתיים רשום על שמם של הליכוד ובמיוחד על שמו ביבי נתניהו וחבר מרעיו.
הפערים החברתיים אינם מכה משמיים ואינם מכות טבע בלתי צפויות. את הפערים החברתיים יצרו ובראו מהנדסי פערים בתוכנית מסודרת ומוקפדת. אלוהים לא היה מעורב בה, רק אנשים מרושעים ורודפי בצע זה החל אצל ארליך האופטיקאי הגלותי, ונמשך אצל מודעי המתנשא ואצל שוחט המפאיניק, אורגד, ושיאו בשלטונו האכזר של בנימין נתניהו, כל אלה הם חוליות בשרשרת שיצרו את הפערים החברתיים, אולם לולא פקידי אוצר אכזריים שהתישבו על כסאם של האבות המסיידים שהיתה להם ראייה חברתית ואנושית עם מטען לא נדלה של ערכים הגיעו שרי אוצר נטולי אחריות חברתית מונעים בידי אוליגרכים ואליטות תאותניות שחילקו בניהם את העוגה הלאומת. שלושה מגזרים מושחתים ממסד פוליטי רעב אוליגרכים ואליטות שהשתמשו בפקידי אוצר מושחתים שכל מטרתם להתענג על משרה שמנה לאחר פרישתם. השילוש הלא קדוש הזה יצר מפלצת שאפשר רק להשוות אותו לגולם מפראג יום אחד הוא יקום על יוצריו והעם הזה יצטרך לחכות עוד שלושת אלפי שנים לעצמאות אם בכלל. האמת ניתנת לאמר שחלקו של דב לאוטמן אינו פחות ולא יותר מחבריו הטובים בעלי ההון, אבל אם הוא חוזר בתשובה ברוך בואך בצל קורתנו הדווייה של משוללי הזכויות במדינת ישראל מליונים רבים.
אריסטו מקיוולי | 27.01.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת