אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ת"א: 30 מיליון שקל בשנה על חניה בצד הלא נכון

65 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
ומה לגבי שילוט המתיחס לשעות החניה בצהרי יום שישי?
ברחובות מסוימים אין שילוט כלל למעט סימון כחול לבן, באחרים כתוב שהחניה חופשית מהשעה 14:00 ובאחרים קיים שילוט ללא ציון שעות. כיצד הנהג הממוצע אמור לדעת, עד מתי עליו לשלם עבור החניה? הכוונה למשתמשים בתווי חניה או איזי פארק. עירית תל אביב פשוט בונה על הפחד של הנהגים החוששים מקבלת דוח. אישית, הפעלתי את מכשיר האיזי פארק שלי מעבר לשעה 15:00, כי שעות החניה לא מצוינות!
דיי לגזל | 28.01.10
58.
בעולם הנאור לא צובעים מדרכות וכל הקשקושים האלה , יש שלט קטן כל 20 מטר
שמפרט בדיוק למי מותר לחנות במקום ובאילו שעות מותר גם לאחרים שאינם תושבי האזור , זה כל כך פשוט וקל לישום , אבל אז איך יתקעו דוחו"ת ? נראה לי שזו מזימה של העיריות ליצור בלבול ואי בהירות על מנת להרוויח יותר כסף !
ששון | 28.01.10
57.
ממש, העיריה הרעה
נו באמת, לא נמאס לכם לבכות על כל דבר. אני לא גר בת"א וכשאני בא לעיר אני מכבד את חוקי החניה שלה. אני ממליץ לכולכם להגמל מהקמצנות הכספית ו"לבזבז" כמה שקלים על חניה בחניון ובכך לחסןך את החיפוס האדיוטי אחר מקום פנוי רק כי זה לא עולה כסף או כי הוא יותר קרוב ב 20 מטר (ובערב החניונים גובים מחיר אחיד וסביר ולא לפי שעה). במידה ואתם כן רוצים לחנות במקום כזה בדקו את השילוט ואם משהו לא ברור תתקשרו למוקד העירוני לשאול. רבותי, תושבי העיר זכאים לחנות ליד ביתם! העיריה לא גונבת שום דבר ולא מבצעת פשע, היא פועלת במסגרת החוק! מי שעובר על החוק זה אתם, אי ידיעה אינה פוטרת אתכם ושעת לילה מאוחרת אינה סיבה מספיק טובה לעבור על החוק ולחסום, למשל, מעבר חציה! ייתכן והוספת צבע אחר לסימון מקום חניה רגיל ביום ולתושבים בלילה הוא פתרון טוב (אם כי יותר מדי צבעים זה לא פחות מבלבל) אבל זה תפקידו של משרד התחבורה ולא של העיריה, שאינה יכולה להמציא שלטים וסימונים משל עצמה!
אמיר | 28.01.10
56.
בעבר הייתה אבחנה על פי צבע המדרכה, לדעתי העירייה עשתה
בעבר, ברחובות שם החניה לתושבי האזור - המדרכות היו צבועות בלבן !!! כולם ידעו כי מהשעה 17:00 עד 07:00 למחרת אסור לחנות. נראה כי על מנת להגדיל את ההכנסות העירייה צבעה גם אזורים אלה בכחול לבן ושמה שלט צהוב שחלקו כתוב באותיות קטנות ולא ניתן להבחין בו כראוי דרך החלון הקדמי. היה לי מקרה בו חניתי ליד בנין האופרה ב 08:15 לערך בכחול לבן וקיבלתי דוח ב 08:20. ** נראה כי הפקח המתין שאכנס לאופרה ומיד בא והדביק. באותו שבוע נסעתי למקום באותן שעות, וממרחק סביר לא היה ניתן לקרוא - בפרט כשמחפשים חניה וגם נזהרים מהרכב מאחור. צילמתי את השלט דרך החלון הקדמי של הרכב וגם יצאתי וצילמתי מבחוץ. התמונות היו מטושטשות לחלוטין
דוד | 28.01.10
55.
למה לי אין חניה ליד הבית בגלל בליינים??
תודה לעיריית תל אביב על האכיפה. אולי כך יתחילו כל אותם בליינים לחנות בחניונים במקום לתפוס לתושבי העיר כל חלקת חניה פנויה. מדוע אני בתור תושב צריך לחנות בחניון כאשר אני חוזר בשעה מאוחרת הביתה, בגלל שכל אותם בכיינים חונים לי ליד הבית?!?!
תושב איזור 1 | 28.01.10
53.
הטעיה עם השלט בתחילת הרחוב במדרכה אפורה
העיריה במכוון או שלא משאירה מדרכות באפור כאשר בתחילת הרחוב יש שלט של אסורה החניה (למשל באבן גבירול), בעל הרכב מחנה באפור אולם 200 מטר אחורה יש שלט של אסור חניה ואז קנס וגרר שוים 500 שקל. למה להטעות? אם אסור לחנות תצבעו את המדרכה באדום לבן שיהיה ברור !! למה חעשות אותנו עבריינים? עיריה יקרה את סתם יוצרת לך מוניטין שלילי, סמנו ברור ותנו צאנס שווה לכולם לחנות כראוי.
מיכה | 28.01.10
47.
ל 25: כתושבת ראשון אני לא מכירה כחול לבן שאחרי שעה מסוימת הופך לדיירי הרחוב בלבד
אין דבר כזה בראשל"צ!!! (מכירה היטב את העיר ואת חוקי העזר) כחול לבן - עד 19:00 בתשלום ולתושביי העיר חנייה חינם!!! לאחר 19:00 החניה חופשית לכולם. במרכז העיר בכחול לבן חנייה חינם לתושבי העיר לשעתיים ראשונות!!! נראה עוד עיר שתעשה מהפכה כזו.. לבן - לדיירי הרחוב החל מהשעה 17:00. עד 17:00 חניה חינם לכולם. יש סימון לבן שהוא תקף לכל שעות היממה - ברחובות בעייתיים וספורים - החניה חינם לדיירי הרחוב 24 שעות ביממה ואסורה החניה לאחרים. כמו כן, הפקחים בראשל"צ לא יתנו דו"ח בטווח של דקות מזמן איסור החנייה, כן, יש גם פקחים בני אדם.. (ואני ממש לא פקחית)
חגית | 28.01.10
45.
קחו דוגמא מעירית ראשל"צ. אזרחי העיר לא משלמים חניה באף מקום
ראש העיר הנבחר הבטיח לקראת הבחירות שהוא מבטל את תשלומי החניה לתושבים באם ייבחר. מה עשה הגורל? הנ"ל נבחר והתשלומים בוטלו. עכשיו נותר לפקחים רק לבדוק את מי שאין לו תו חניה עירוני. אולי ראש עירית תל אביב יבין שאם רוצה להיבחר לקדנציה נוספת שילך בעיקבות ראש העיריה של ראשל"צ? אולי יהיה זה המוטו לכל העיריות במדינה? אני מוכן להתחיל בתנועה ארצית לביטול דמי החנייה.
פנחס | 28.01.10
37.
מגיבים יללנים, אני דוקא מבין לגמרי, ואני לא תושב תל אביב
השיטה פשוטה, תמיד, צד אחד של כל רחוב מיועד רק לתושבי האיזור והצד השני לכולם תמיד אפשר להסתדר, למצוא חניה בצד המותר של הרחוב או לחנות בחניון מי שלא שומר על החוק לא צריך להתבכיין הלוואי וביתר השטחים במדינה ישמרו על החוק כמו במקרה הזה
 | 28.01.10
33.
המדריך לחניה נכונה בתל אביב
ישנם חמישה סוגי חניה שונים בתל אביב, שניתן להבדיל ביניהם לפי הצבע המסומן: 1. אפור: מותר לכולם, בכל שעות היום, וללא תשלום. אלא אם כן מופיע שלט בתחילת הרחוב שאומר שאסור להחנות. 2. אדום-לבן: אסור לכולם, בכל שעות היום. 3. אדום-צהוב: אסור לכולם, בכל שעות היום (נקודת עצירה לתחבורה ציבורית בלבד). 4. אדום-אפור: מותר לכולם בשעות מסוימות, ואסור לכולם בשאר הזמן. לפי השלט שמופיע בתחילת הרחוב. 5. כחול-לבן מותר לתושבי האזור (בעלי מדבקה), בכל שעות היום, וללא תשלום. לשאר האנשים, לפי השלט שמופיע בתחילת הרחוב: אפשרות א': מותר בתשלום בין 9 בבוקר ל-5 בערב, אסור בשאר הזמן. אפשרות ב': מותר בתשלום בין 9 בבוקר ל-5 בערב, מותר חינם בשאר הזמן. כמה הערות כלליות: 1. אם בתחילת הרחוב יש שלט, ובהמשך ישנה כניסה נוספת לרחוב, אז השלט מבוטל. 2. חניה באדום-לבן, באדום-צהוב ובאדום-אפור: הקנס הוא 250 ש"ח, ועוד 260 ש"ח על הגרירה, אם לא הספקתם להגיע לפני הגרר. אם לא ניתן לגרור בגלל אילוצי השטח, הקנס הוא 500 ש"ח. באופן לא רשמי, הפקחים מתחשבים בתושבי האזור (בעלי מדבקה): באדום-לבן, בדרך כלל מ-7 בערב ועד 9 בבוקר. באדום-צהוב, בדרך כלל מהלילה ועד שעות הבוקר המוקדמות. אבל זה תלוי במקום, תלוי בפקח, ורק בתנאי שלא חוסמים שום כניסה, מעבר חציה וכו'. 3. תשלום על חניה בכחול-לבן: יכול להתבצע באמצעות תווי חניה, איזי-פארק או סלו-פארק. תו חניה לשעה אפשר לקנות בדואר: 2.30 ש"ח למי שגר באזור אחר בתל אביב. 4.60 ש"ח למי שלא גר בתל אביב בכלל. בפיצוציות קצת יותר יקר, בסביבות 5 ש"ח. איזי-פארק צריך לקנות (תשלום חד-פעמי עבור המכשיר) ולהטעין כל פעם שנגמר. סלו-פארק צריך להירשם לשירות, ואז ניתן להפעיל את החניה באמצעות הטלפון. מינימום 8 ש"ח לחודש (אלא אם כן לא השתמשתם בכלל במהלך החודש). לכן, על כמה שעות חניה בודדות בחודש, עדיף להשתמש בתווי חניה.
ברק | 28.01.10
32.
אני מהנדסת ולפעמים לא מבינה את הלוגיקה של השלטים
אני לפעמים עומדת בעיר כזו או אחרת ומנסה להבין מתי ואיפה אפשר לחנות, או לחלופין אסור לחנות. יותר מפעם אחת חשבתי שיתכן שיש כאן איזו מזימה להכשיל אותי, שכן העיריה יכולה רק להרוויח ממצב בלתי ברור ואין שום דרך בה היא תינזק, למשל החזר כספים רטרואקטיבי + קנס אדיר (שגם אותו ישלמו האזרחים ולא הפקידים...). אם נחשוב צעד קדימה אפשר בהחלט לתאר מצב בו יש הטעיה כאילו לא בכוונה. זה די דומה לזה שאיזורי הגרירה הנמרצת הם משום מה ליד מגרשי הרכב הנגרר או חניונים ריקים. קשה להוכחה לאזרח רגיל או עיתונאי, טריוויאלי לחוקר משטרה בעל סמכויות לקבל מידע ולחקור חשודים ועדים (מישהו אמר 443, פשיעה כלכלית? זה מה שזה). אגב, הגדיל לעשות פקח טברייני, שניסה להתחמק מלעזור לי כאשר ראיתי אותו ואמרתי לו שיש כנראה תקלה במדחן או שאיני מצליחה להפעיל אותו... הוא פשוט חיכה לשניה (!) שאסובב אליו את הגב כדי שיוכל לדפוק לי דו"ח לרכב ! העיר הזו חיה על תיירות אבל דופקת את אורחיה בכיף. הדברים הקטנים האלה קובעים את איכות החיים שלנו בארץ !
תיאוריית קונספירציה? | 28.01.10
31.
זה הכל תלוי בראש העיר שלא שם שיט על אחד ,הוא מתנהג במערכת כביריון תעיפו אותו מהכסא כבר .
הוא ראש העיר הכי עריץ במדינה ,ברצותו בהנף יד הוא יבטל את ראשות החניה מהעיר אבל טוב לו להתעמר בכם הוא מרגיש סטייליס ,הוא משאיר לקלגסים שלו את העבודה המשומנת מזה שנים רבות ולא עושה די ,מלבד לטייל לעשות לשלו ,תתעוררו .
משה | 28.01.10
29.
לי זה קרה ובקלות ביטלתי את הדוח
התקשרתי למח' חניה והם הסבירו לי מה לעשות. כתבתי מכתב הסבר וצירפתי את הדוח ודוח של האיזי פארק (כן, הם נתנו לי קנס עם איזי פרק על החלון). וקיבלתי מהם ביטול. אז נכון, כעסתי,קיללתי וגם השקעתי עוד 10 דק' מחיי בכתיבת המכתב ומשלוח הפקס'. אבל לא מגיע להם את הכסף שלי. דרך אגב, הם היו ממש נחמדים בטלפון. מה תגידו?
 | 28.01.10
27.
לא רק ללא תושבים
כתושב תל אביב אני רוצה לומר שדוחות חניה ניתנים גם לתושבי תל אביב בעלי תו חניה ולכן שלחתי בקשה להשפט על 6 דוחות חניה שקיבלתי מתחת לביתי במתחם בזל בתל אביב. הפקחים לא רואים בעיינים, מה שמעניין אותם זה הכסף שהם יקבלו על כל דוח שהם רושמים. תלך אתה אח"כ ותילחם על זה. ככה הם עושים כסף בושה בושה בושה בושה לעיריית תל אביב שמבטיחה כל פעם צ=מחדש להלחם בבעיית החניה ולדאוג לעוד מקומות חניה. שקרנים
ליאור | 28.01.10
23.
רק מדינה פושעת מבטלת אכיפת חוק חשוב לצרכי פופוליזם של נבחריה
בכל מדינה נורמאלית כשמישהו עובר על החוק הוא נקנס. לא ידעת שאסור - בעייה שלך - עכשיו תדע. פעם הבאה לך לחניון. ישנן ערים שאין חניה בכלל - רק בחניונים וערים שבכלל לא חושבים להיכנס אליהם עם רכב אם אתה לא תושב העיר ויש לך חניה פרטית.
 | 28.01.10
17.
כשנהגים גוזלים חנייה של אחרים,למה העירייה אמורה להרוויח מכך.הדיירים אמורים לקבל את הכסף כפיצוי
1.דייר,שהחנייה השייכת לאיזור מגוריו נתפסה ע"י זרים,ללא זכות חניה באיזור,אמור לקבל לזכותו את סך תשלומי הקנסות.לא העירייה. שהרי זכותו של הדייר קופחה ולא זכות העירייה. 2.הדייר שזכותו קופחה,מחפש חניה ומוצא רק באיזו אחר.כך גם הוא מקבל דו"ח מהעירייה.העירייה מרוויחה פעמיים. העירייה גוזלת כסף וזוכה בו ללא הצדקה. הגיע הזמן להפסיק זאת.
רן | 28.01.10
11.
ניתן לבקש מעיריית ת"א (פעם אחת בלבד) ביטול כנס זה על חוסר מודעות בנושא .
הם כן עושים את זה. מה שכן מרגיז- באמת התמרורים לא ברורים, לפעמים נסתרים בתוך העצים וכד'. אני נקנסתי (בטעות של הפקח הלא מקצועי) על חניה כנגד תמרור אזורי, כאשר דווקה בקטע ספציפי של רחוב בו חניתי - לא היה תמרור אזורי . כמובן ביטלו לי את הכנס, אבל מישהו אחר לא היה שם לב שזאת טעות של פקח והיה משלם את הקנס.
תושב ת"א | 28.01.10
1.
רק מדינה פושעת מרשה לכנופיות עירוניות להתנהג ככה לאזרחים שלהם !
קנסות של 100 שקל שתופחים למאות ואלפי שקלים ! איפה ההגיון ? פשוט חוצפה ! וכל זאת שלא דואגים מראש למקומות חנייה או פתרונות חנייה כגון מקומות חנייה קצרי זמן לסידורים וכו' כמו שקיים בהרבה מקומות אחרים בעולם ששמה באים לקראת האזרח ורוצים לעזור לו תוך כדי לשמירה הסדר ולא מסתכלים על האזרח כארנק מהלך ! תתביישו לכם ! ואל תתפלאו אם דור שלם של צעירים ישאיר פה את הזקנים לבד !
רונן | 28.01.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת