אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תנועת המושבים: חשש לקריסה כלכלית של ענף הצימרים

54 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
כולם צודקים, האורחים והמתארחים
מנסיוני כמתארחת בצימרים - אני מצטרפת לאכזבות, אבל היו לי גם חויות טובות. כבעלת צימר - אין צורך להתלהם ולציין רק מקרים יוצאי דופן, דברים טובים אינם מעניינים, רק דברים שליליים נחשבים לחדשות, ולכן הם תופסים כותרות. תרגעו, אנחנו גובים 350 ש"ח ללילה, אפשר להזמין לילה אחד. הסביבה אינה מלאכותית, כי אנחנו חקלאים אורגניים זה 30 שנה, ולהשכלה כללית, ביד אנחנו נשארים עם חצי מהסכום, וזה רק במקרה והתמארחים אינם משאירים נזקים רציניים כפי שקורה לעיתים. גם לבעלי הצימר יש מה לומר על המתארחים. וזה בהזדמנות אחרת.
אביבה | 01.02.10
52.
מחירים מופקעים
כאחד שעבד בענף התיירות שנים רבות ברור שהמחירים מופקעים לגברת מתגובה 49 עם כל התאור המקסים שלך עדיין לא מקבלים שום ארוחה במחיר של 950 ש"ח זה נראה לך הגיוני 250 $ ללילה בלי ארוחות אין בריכה אין שרותים אחרים שיש בבתי מלון ובהם המחירים בצפון יותץר זולים מהצימרים הבעיה שהישראלים לא "מתים" על טבריה תבדקו בבתי מלון בצפון אתם מקבלים הרבה יותר בהרבה פחות כסף יש גבול לגניבה של בעלי הצימרים כל המשק בתחרותץ מטורפת ואצלכם... אני בכלל ממליץ לכם סעו לחאנים בדרום 50-70 ש"ח לליה מקבלים אוהל או מבנה מחומם ןחוויה מדהימה
גיל | 01.02.10
51.
יש המון צימרים במחירים של 500ש"ח!
סתם מתלהמים, עדיין יש צימרים בתמחור שפוי. תחפשו באתרי צימרים בפילוח לפי מחיר ותגלו אותם. לא קשה. אין צורך להחרים את כל הענף בגלל תפוח אחד רקוב, אפשר לוודא בטלפון שמה שמבטיחים קיים. אפשר גם לשאול בפורומים של תיירות אם מישהוא היה ומה דעתו. אפשר לבקש מחברים המלצות ובטוח יהיו להם. יש עוד הרבה אנשים שהולכים לצימרים ונהנים ולא מרגישים כמו פראיירים.
צופית | 31.01.10
49.
עלויות של צימרים
קראתי בקפידה את התגובות על מחירים גבוהים של צימרים, והייתי רוצה - סתם כך, לקבל משוב מכם על המחירים שלנו: הסוויטה מאד גדולה - 70 מ"ר, ובה 2 חדרי-שינה ניפרדים, סלון גדול ומרוהט, מיטות נוחות, מצעים ריחניים ומכובסים במכבסה, 2 טלוויזיות, 2 מזגנים, מטבח גדול ומאובזר, גם חימום במקלחות, מיטות נוחות, ובכלל - אירוח עם סטנדרטים גבוהים! לזוג - 650 ש"ח ותוספת לכל ילד או מבוגר - 100 ש"ח. אנו לא מגבילים ל-2 ליילות, רק בחגים ובחופש הגדול! האירוח הוא משפחתי, כך שזוג+ 3 = 950 לליילה. קחו בחשבון שמסכום זה יורדת ארנונה גבוהה (כמו שמשלמים על הבית - אין הנחה לצימרים), ביטוח, מים, חשמל, כביסה, פירסום, אגרות ואינטרנט...וכמובן למס הכנסה! האורחים שהגיעו אלינו, תמיד מציינים שהמציאות עוד יותר יפה מהתמונות, ועם היד על הלב, ובשקט, הם טוענים שברמה כזאת ובאיכויות, יכולנו לגבות הרבה יותר! אך זה המחיר שלנו! מה דעתכם?
בעלת צימרים בצפון | 31.01.10
47.
ידעתי שהתגובות הארסיות,והישראליות יש לומר יגיעו
אני לא צריך שום סיוע,הדרישה לסיוע באה מתוך הרגל של תנועת המושבים לדרוש משהו עבור אלה שצריכים להצביע עבור מזכ"ל כל כמה שנים,פעם זה היה בכיינות של החקלאים,עכשיו כשאין חקלאות,הם עושים זאת לטובת בעלי הצימרים.אני מודיע לכם כבעל צימרים,לא צריך את הטובות שלכם,הנה בכותרת אחת הקמתם עלינו את אזרחי המדינה,שגם כך הקנאה אוכלת אותם (כמו רוב הישראלים כלפי רוב המגזרים,ישראלי לא יכול לראות מישהו מרוויח הרבה)הסתדרנו מצויין גם בלעדיכם תנועת המושבים,בואו רדו אל העם ותראו איזה צימרים פאר הקמנו,אנחנו מרוויחים מצויין,ולכן אזרחי הישראל,שמצאו עוד סיבה להתמרמר,תנוח דעתכם,אתם לא חייבים לשלם לנו את המחירים שאנחנו מבקשים,אנחנו לא במדינה סוציליסטית,פה המדינה לא יכולה לקבוע את המחירים,פה אתם קובעים את המחירים,אם אני דורש 700 ש"ח ללילה ויש מי שמשלם,גם אתם לא הייתם מוותרים אם לא תשלמו אנחנו נוריד את המחיר עד כמה שנוכל,ברגע שלא נוכל יותר להוריד,אנו נסגור את הצימרים,ותמיד יהיה מי שישכיר אותם מאיתנו,ונקבל עבורם שכר דירה פטור ממס,בלי לנהל חשבונות,בלי לשלם ביטוח לאומי,בלי לפרסם,אנו נרוויח כמעט אותו דבר
אבי מהגליל | 31.01.10
45.
רוב בעלי הצימרים=ישראל היפה תפסיקו להשמיץ אותם!
מחיר זו שאלה של היצע וביקוש בכל העולם. עדיף לפרנס את אחינו המתישבים מאשר את שונאינו התורכים וכו וכו. אני חושב שהמחירים סבירים והמגוון עצום בין 300 שח ל 2100 שח וברוב המקרים מקבלים תמורה הגונה ופוגשים משפחות נחמדות של ישראל היפה אז די להשמצות והקיטורים.
במבינו | 31.01.10
44.
אין בי כל רחמנות
עודף היצע הוא אחת הרעות החולות במשק הישראלי ולא רק בענף הצימרים. יש אופנה , יש טרנד והופ כולם על העגלה. עודף היצע קיים בענף הדפוס, עודף היצע קיים במספר עורכי הדין עודף היצע קיים במספר אוכלי החינם ש"תורתם אומנותם" עודף היצע קיים במספר חברי הכנסת במספר הפקידים בעיריות ועוד כהנה וכהנה. לעומת זאת קיים חוסר במספר המורים, הרופאים, פועלי הבנין, מסגרים מקצועיים חרטים מקצועיים ועוד בעלי מיומנויות של עבודת כפיים. אז שיפסיקו לבכות ישפרו ביצועים יורידו מחירים יתנו שרות לא מופלץ והטובים ישרדו. נמאס מבכיינים.
ביגי | 31.01.10
42.
הייתי במלונה בחצבה שנקראת "שבילים במדבר" ולקחו ממני 200 דולר בלי ארוחת בוקר.
חדרים מגבס, גג מקש ושירותים מצחינים ועוד ניסו להלביש עלי איזה קבלנית ארוחות בוקר ב 150 ש"ח לאדם. באותו סכום יכולתי להתארח בבית מלון 5 כוכבים בים המלח עם כל הפינוקים. אחרי זה הם מיללים שאף אחד לא רוצה להתארח אצלם.
שמעון | 31.01.10
38.
חוצפה שאין כדוגמתה
בשנים האחרונות אני חושבת שתמונות הצימרים עוברות ריטוש יותר מתמונותיהן של דוגמניות צמרת. הקשר בין התמונה למה שמקבלים במציאות הוא מקרי בהחלט. בעלי ואני רצינו לנפוש באופן ציוני ולכן הזמנו לנו מספר פעמים נופשונים במספר צימרים שונים באזור הצפון. צר לי להעיד שבכל פעם התאכזבנו מחדש. ועוד לחשוב שבחלק מהמקרים שילמנו יותר מ1000 ש"ח לילה! מאז החלטנו כי אנו לא נצא יותר לנופשונים בארץ. אלא נעשה שימוש בנקודות הנוסע המתמיד שברשותנו ונברח לנו שלא בעונה לסופי שבוע ארוכים בבירות אירופה. הרבה יותר משתלם!!
מיכל  | 31.01.10
36.
אסון טבע
עקב נפילת מחירים ללא הפוגה במשך חמישה סופי שבוע רצופים. תופעת טבע חריגה זו קוראת במחוזותנו אחת לכמה שנים, מה שמביא את החקלאים ומגדלי הצימרים במושבים לראות את פרי עמלם קמל אל מול עינייהם , ונשותיהם היפות נאלצות לשאוב מחירים כלפי מעלה ,מה שאולי יסייע וימנע את קריסת חומות המגן ששמו לאורך גדות הצימר. מנהלי הבנקים עולים על גדות הצימר ומאיימים לפרוץ את המחיר אל מתחת למחירי הכל כלול בתורכיה המיובשת על ידי אותם וועדי עובדים של משרד החקלאות, אשר אל פתחו מאיים הזרם לפרוץ ובצר לו פונה הוא אל וועד עובדי האוצר שישפיעו על השר להטיל מס חומת מגן לחדרי ארוח באשר הם. אל לנו להישבר, יחזקו ידי העם אשר עומד בפרץ ואינו מוכן לשלם את מחיר אסון הטבע לא באופן ישיר ולא באופן עקיף בצורת מס צימרון.
אפריים | 31.01.10
35.
ממש ממש צודקים המגיבים
נדהמתי מכמות המגיבים וזה אומר הכל ,בעיקר המחירים שהם גובים כן , עשרות פעמים חשבנו לצאת לסופי שבוע לצימר איפשהו , המחירים ברוב הפעמים גבוהים ממלון וקרובים יותר לחבילה צנועה בחו"ל , למה זה ? אנא אנא החרימו את כל השודדים האלה ואולי בעלי הצימרים שבאמת רואים את העניין כמקור פרנסה ארוך טווח - פרסמו עצמכם וקיבעו מחיר נורמלי -מה רע ב350 ש,ח ללילה כן מחיר שיביא לכם תפוסה של כמעט כל השנה לא עדיף ? דיי לחזירות על חתיכת צריף עלוב בקיבוץ בעמק יזרעל לשלם 700 שח ללילה ? עדיף אוהל
יוסי | 31.01.10
28.
למי איכפת מצבם ?
משפחתי וחברי מחרימים את ענף הצימרים בישראל כבר שלוש שנים. כולנו מאסנו בתאוות הבצע, באחיזת העינים, בגבהות הלב ובפלצנות. במקום הרבה חופשות קצרות כפי שנהגנו לבלות עד להחרמת הענף, אנו נוסעים לשתי חופשות שנתיות באירופה. פשוט כיף. זול, נקי, בלי עשרה כיווני שכנים בעינים ורעש שיפוצים באזניים. נותני השרותים בהם אנו נעזרים בעת חופשותינו האירופיות אינם מנסים לגזול כמה שיותר הכנסה מביקור אחד שלנו אלא מבינים שכדאי גם להם שנשוב לבקרם. בקיצור, כ-ל המושבניקים בגליל-גולן-ערבה מוזמנים ככל שמצבם נוגע לנו ללכת לחפש היכן מתחיל התור בלשכת האבטלה. אנחנו לא נשוב.
אמיר | 31.01.10
19.
הוצאתם את עצמכם מהמשחק
ישבו בעלי הצימרים עם חשבוני כיס ואקסלים וחישבו כמה עולה לנסוע לחו"ל וכמה עולה לנסוע לאילת. חישבו וחשבו, וקבעו מחיר שיהיה קצת, אבל רק קצת, יותר זול ללון בצימר בחישוב מלא לעומת האלטרנטיבות. כך נקבעה רמת מחירים גבוהה מדי ומשכה מתחרים רבים לתוך הענף (כאן מליוני האנשים בארץ שלמדו מבוא לכלכלה כבר יודעים את התוצאה) ולכן המחירים יורדים. מה עם מיצוב? מה עם בניית נאמנות? מה עם בידול? למה לא חשבתם על מה אתם נותנים? במקום רק לחשב את מה אתם מקבלים? לא נציל אותכם!! תורידו מחירים ונבוא, לא תורידו ניסע לחו"ל.
dandan | 31.01.10
18.
תורידו מחירים ותפסיקו לבכות
הצימר היה אמור להיות הכנסה נוספת לכפריים. שימשיכו לעבוד את האדמה ולא להפוך את הצימר לעסק יחיד. אם המחירים יהיו ריאלים, האנשים יבואו אך במצב הנוכחי מעדיפים ללכת למלון 5 כוכבים ואז אפילו יוצא יותר זול. מה גם שמגבילים לשני לילות. כשעסק הופך ללא רווחי כדאי לחפש פתרון ולא לבכות ולחכות לעזרה ממשלתית. אם הצימר לא רווחי, חפשו פתרונות בעצמכם. תורידו מחירים, תציעו מבצעים, או תסגרו ותעבדו במשהו אחר. אף אחד לא עוזר לקיוסק בפינת הבית שלי גם אם הוא מפסיד, אז למה לעזור לכם?
תייר מקומי | 31.01.10
9.
למה אני צריך לממן לבעלי הצימרים שיפוץ?
חוצפה. בעלי הצימרים עושקים אותנו כבר שנים ועכשיו בוכים כי המחירים הגיעו למצב שאנשים לא יכולים לעמוד בהם. אז הפתרון שלכם, בוא נחסל את התחרות ונמנע מאחרים להיכנס לתחום ובנוסף תנו לנו הר של כסף "לשפץ" - נגיד להחליף לפלזמות כדי שנוכל לקחת עוד כסף על היחידה.
רמי | 31.01.10
7.
הבעיה בתחום הזה של הצימרים היא שאין דין ואין דיין
הנושא לא מוסדר ופרוץ לחלוטין. אין פיקוח מינימלי על האיכות, על בריאות הציבור, על בטיחות המבנים. באותו טווח מחירים ניתן למצוא צימרים מושקעים, וחורבות. אין פיקוח על השירות, ואין גוף שאפשר לפנות אליו במקרה של תלונה. בבתי מלון, לעומת זאת, יש פיקוח על המטבחים ובריאות הציבור, יש פיקוח על בטיחות. במקרה של תלונה יש לרוב בתי המלון הנהלה לרשת, יש את איגוד בתי המלון. למען המשך קיומו של הענף הזה יש להוציא אותו מתדמית החאפר. יש צורך בהסדרה כוללת, רישוי ופיקוח.
עמרם פיטוסי | 31.01.10
5.
ניסיתם להזמין לאחרונה צימר במחיר סביר ? ובלי התניות של 3-4 לילות ?
קריסה ? בעיות כלכליות ? ניסיתם לאחרונה לקבל איזו הגמשה בתנאים הקשוחים שמעמידים מפעילי הצימרים ? אין הגמשה, אין מבצעים, אין הנחות (אא"כ מתחילים מ-1300 ש"ח ללילה).... הנתונים כאלה קשה לרחם על בעלי הצימרים. אדרבה, צרו היצע נוסף ואפשרו לציבור לצאת לצימר בלי לקחת משכנתא בסכום הדרוש לרכישתו.
בני | 31.01.10
3.
קריסה? הם פוחדים מירידת מחירים!!!
אף אחד לא יקרוס כתוצאה מהגברת התחרות...בעלי הצימרים חושבים שהם צריכים לכסות את ההשקעה בתוך שנה אחת....עסק כלכלי להם...ואנחנו פושטים את הרגל!!! הגיע הזמן שהמחיר ירד לרמה נורמלית...צימר אמור להיות פתרון זול ממלון....בארץ יוצא שצימר עולה כפול ממלון!!! בושה וחרפה!! צריך להכפיל את כמות הצימרים בצפון! רק כך תהיה תחרות!!!
איל | 31.01.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת