אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התיישבות בהמתנה: כך הקפיא מינהל מקרקעי ישראל את ההרחבות בקיבוצים ובמושבים

62 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

62.
מנהל מקרקעי ישראל גוף מסורבל, בירוקרטי ומושחת !
המנהל עצר את כל תנופת הבניה בקיבוצים ובמושבים(לטובת בני העיר , המושבים והקיבוצים כאחד ), לאור הלחץ של הקשת המזרחית . המנהל עוצר את הכלכלה בארץ לאור החלטות של פקידים. סעו למנהל בתל אביב ותווכחו לראות גוף ענק ולא יעיל. היינו צריכים ראש ממשלה כמו שרון , חזק ונחוש, כדי שינער את מוסדות המנהל ויביא לצמיחה כלכלית ובניה והעצמת הארץ והמדינה.
אבי כהן | 05.02.10
60.
אותי מה שמדאיג זה מנהל מקרקעי ישראל
לטענת המדינה(חברי כנסת ושר הבינוי) ברצונם להוריד את מחירי הדיור. אני טוען שלמדינה יש אינטרס שהם ימשיכו לעלות(מיסים, משקיעים מחו"ל). והנה עוד דוגמה שמנהל מקרקעי ישראל מעלה מחירים כדי להרוויח. אם המדינה לא רוצה שהיזמים יגזרו קופון אז היא יכולה להגביל מחיר מכירת דירה ולא להעלות מחיר הקרקע!!!! וכל זה לא ממש מסתדר לי עם השוק בקרקעות.
גלעד | 04.02.10
59.
רוב הציבור לא יודע את האמת, המנהל ניצל את תום ליבם של המושבניקים וגזל את אדמתם
רוב אזרחי המדינה לא מכרים באמת את האמת, חלק ניכר מהמושבים והקיבוצים קומו על קרקעות שנרכשו בכסף מלא ובחוזה לדרות מול פיקא וקקל ובתרגילי פטרונות עם העברת זכויות קקל ופיקא למנהל ניצל המנהל את תום ליבם של המושבניקים שהיו בעלי זכויות חכירה לדורות והעבירו אותם לחוזה בר רשות, מי שהתעקש ואים לפנות לבג"ץ קיבל חוזה חכירה לדורות המקנה לו זכויות מלאות בקרקע כיום מנהלת אגודת אדמתי הליך משפטי נרחב נגד המנהל ואנו מקוים כי בסופו של הליך תוחזר הקרקע לבעלות המושבניקים והקיבוצים
אשר דעדוש | 04.02.10
58.
מי ישלם על מחדל הקפאת ההתיישבות?
כרגיל הציבור האדיש.הפוליטקאים חדלי האונים מכל גווני הקשת ימשיכו לחגוג בתוך ערפילי המלל על תמיכה כביכול בפריפריה תוך פיזור הבטחות חסרות כיסוי על פעולות להורדת מחירי הקרקעות. בישובים החקלאיים פוטנציאל מיידי לשיווק של 150,000 מגרשים רובם ככולם בפריפריה. כל מה שנדרש התייחסות שיוויונית לישובים החקלאיים בעלי הזכויות בקרקע כמו לכל יזם אחר אשר לו פטור ממכרז על פי דין. כלומר ביטול החלטה 1180, מתן אפשרות לרווח יזמי,הוצאות פיתוח ריאליות,היטל השבחה לתשתיות ומוסדות ציבור,ועדת קבלה ללא מכרז,מינימום מעורבות של המינהל,ביטול השמאות והסתמכות על מכירות היישוב החקלאי המסורות לשומות מס שבח. מדוע לסבך כאשר הפיתרונות כל כך פשוטים?
אויל מחריש | 04.02.10
57.
מה שצריך לעשות
לא לבנות צמודי קרקע במדינה הצפופה הזאת. לא ליבש את מאגרי המים בשביל חקלאות באזור המרכז. לאפשר בנייה לגובה (15 קומות) במושבי אזור המרכז - במקום המשקים החקלאיים. וכך להוריד את מחירי הדירות המטורפים לפני שהמדינה תקרוס - משכנתא לדירה צנועה במרכז יותר גבוהה ממשכורת ממוצעת - ואנשים יורדים מהארץ ולא מביאים ילדים כי הם לא מסוגלים לעמוד בנטל!
אבי | 03.02.10
56.
לכל המושבים והקיבוצים הבכיניים
אנחנו בקריית שמונה ספגנו קטיושות במשך עשרות שנים אז מישהו קיבל פה אדמות?? מישהו גזר פה קופון ?? מישהו דאג לנו ?? אז מה אתם מספרים את סיפורי אנו באנו ארצה שלכם !!!!מצוידים בצבא של לובסטים ומפלגת העבודה שדבקה בכיסאות רק כדי לשמור על האיטרסים שלכם יאללה תפסיקו כבר למצוץ למדינה את הדם!!!! עוד לא ראיתי קיבוצניק רעב! ללחם!!!! רק רעב לעוד קרקעות !!! אם לא אתם הגליל כבר מזמן היה בו רוב יהודי!!!!
חיים | 03.02.10
55.
החלטות המינהל והקפאת ההרחבות
מעניין מיהם כל אותם ל"ו הצדיקים הבוכים כל יום מחדש בכל מיגזר שהוא על החלטות המינהל ?האם אלו באמת הקונים במחיר הרכישה של הקבלן אשר היה אמור לשווק את הקרקעות במחיר הרכישה או שמה אלו שלוחי הקבלנים \היזמים המצפים לגזור קופון של לפחות פי 2 ממחיר הרכישה עוד לפני הפיתוח ולפני הבניה .אז אנא בבקשה עירכו בחינה מדוקדקת באמות מידה של ביקורת ,על כל אותם ל"ו הצדיקים . האם שייכים אותם יוצרי הבאזז לל"ו הצדיקים הרוצים ליצור דעת קהל אוהדת לרצונם לגזור קופונים ענקיים ע"ח הציבור , ובעזרת כל אותם מנהלי הקיבוצים והמושבים אשר מקבלים כפי הנראה בונוסים בגין הפקעות המחירים ?! עד היכן נגיע כל פעם מחדש על פי בכי דמעות השליש של כל אותם קבלנים ,הרוצים לקבל אדמות בחינם ולגזור עליהן את הקופון אדיר אישי שלהם?!מדוע אנחנו נותנים להם את קולינו להשמיע דברי אי אמת ?
גמאל עפיפי  | 03.02.10
54.
המינהל איבד את היעוד שלו כמנהל הקרקעות של העם היהודי
למיטב ידיעתי אתמות המנהל הם אדמות מדינה, מדינת העם היהודי, ולא עסק כלכלי של אף אחד. אף אחד במנהל לא קנה בכספו את האדמות הללו, לא במנהל ולא באוצר. תפקידו של המנהל, כמו תפקידה של המדינה, הנו לקיים את האינטרסים הרחבים של העם היהודי בארצו, הרחבת ההיתשבות בכל חבלי הארץ. לא נראה לי סביר כי פונקצית המטרה לש המנהל היא רווח כמו בעסק כלכלי, ולחילופין הוא לא יכול להיות מקור להגדלת הכנסות המדינה. תפקיד המנהל לשווק כמה שיותר קרקעות בעיקר בפרפריה בגליל ובנגב, תפקיד המדינה ליצור תנאים לביזור של האוכלוסיה במקום ריכוזה בגוש דן. לצורך כך יש לשלם לתגמל אזרחים שמוכנים לעבור להתישב בגליל ובנג ולא לעשות עליהם רווחים. לעניין ספסרות בקרקע, כשהמנהל רוצה הוא יודע ויכול להבטיח כי הרוכשים יעשו זאת כדי להתגורר בישובים ולא כדי לספסר בקרקע. לגבי היזמים והרווחים שלהם, יש לאפשר לרוכשים לבנות באופן עצמאי ללא תלות ביזמים וחברות בנייה שמצידם רותים להרוויח כמה שיותר. יש לשחרר כמה שיותר קרקעות להרחבת ישובים בגליל ובנגב, כמשימה לאומית, זה תפקידה של המדינה ושל המנהל, ובמידת הצורך גם לסבסד למתישבים את העלויות, הכל במידה והם אכן מתכוונים ליתישב שם בעצמם.
אבי | 02.02.10
53.
אטיאס אמר בפירוש :יש מצוקת דיור קשה בציבור החרדי דתי
עכשיו אתם מבינים למה מקפיאים בניה במושבים, קיבוצים וערים ברחבי הארץ ועיר הבאהדים ? קודם כל בונים את העיר כסיף לחרדים דתיים בנגב בנוסף ייבנו 2100 יחדות דיור לציבור החרדי דתי בבית שמש , אההה ואל תשכחו גם את חריש לצד כביש ואדי ערה גם לדתיים חרדים .ואלה דירות בזול במימון הממשלה שנכנעת לסחטנות של המפלגות הדתיות חרדיות ואנחנו החילונים תמיד אוכלים ונאכל אותה , אוףףףףף עוד פעם להתקע בדירה בשכר בין 2 ל-3 חדרים , מה יהיה ? שידאגו גם לנו החילונים דירות של 3-5 חדרים בזול מה יש , מה אנחנו כלבים ?
חילוני  | 02.02.10
48.
לכל בעלי העין הצרה ולכל "המבינים" והמקטרגים
יש הבדל מהותי בין בניית שכונות בקיבוצים לבין שינוי ייעוד קרקע . לבניית שכונות חדשות בקיבוצים אין לקיבוץ נגיעה לכסף , הקיבוץ לא "מוכר" , לא בונה ולא מרוויח מכל זה . הקיבוץ רוצה לקלוט תושבים כדי למנוע התנוונות והזדקנות המקום . להוסיף דם חדש וצעיר לישוב . הקיבוץ לא מקבל אגורה על המגרש , לא מרוויח אחוז מהרווח של היזם . הקיבוץ ירוויח מעצם גידול האוכלוסיה , ובמיוחד מחזרה של בני משק שלא רוצים להיות חברי קיבוץ אבל אוהבים את המקום , השקט , איכות החיים והקירבה להורים . אז לפני שנובחים על הקיבוצים - תבדקו עובדות .
קיבוצניק | 02.02.10
47.
בגלל עצירת ההרחבות במושבים אני לא יכול להמשיך לגור במושב
וילה שעלתה 320,000$ לפני 10 שני, עולה היום כמיליון $ במושב שלי בגלל עודף ביקוש על פני ההיצע. החלום שלי היה להמשיך לגור במושב שבו גדלתי אולם אין שום סיכוי שאוכל לקנות בית 4 מיליון ש"ח (זאת למרות שברשותי תואר שני ואני משתכר מעל הממוצע). כולי תקוה, כי יאפשרו את המשך הרחבת המושבים וכך נוכל להחזיר עטרה ליושנה ולקנות בתי קרקע בשכונה ירוקה עם מעט חצר... במחיר שפוי!!!
 | 02.02.10
45.
יש סבלנות
היה ברור שאף יישוב לא יקצה אדמות נוספות לקליטת בנים במגבלות המנהל. לחקלאים יש סבלנות. המדינה תאלץ למצוא בקרוב קרקע לבניה . רק בהתיישבות ניתן לבנות בזול עוד שלושים אלף יחידות על תשתית קיימת (ההליך שקרה בשנות השמונים), אז תאלץ לקבל את התנאים אותם יכתיבו החקלאים, ונעבור לקיצוניות השניה. זו התוצאה של חזירות המנהל ופקידיו. ימימה מזוז ואחיה הלכו הביתה ובקרוב אחותם שולה בן צבי תפסיק לנהל את האגף החקלאי על פי החוק החדש, כך סבלנות תוביל לדברים טובים.
בדוואי | 02.02.10
44.
למתרעמים על אדמות שכביכול ניתנו חינם לקבוצים-מושבים~~~
בשנות ה30 ולאחר... רבים מהעולים, קנו בממון רב אדמות שהיום שייכים למושבים. ו/או עבדו קשה בקבוץ במינימום תנאים, כאשר חלקם נהרגו מירי צלפי- בשל היות הקבוצים בגבולות [גם עין-גב או הוד-השרון- היו גבול ועוד ועוד] ,אני דוג' למשפחה שכזו. באותם זמנים ההורים של אותם -חובבי הקשת המיזרחית- חיו ברווחה במדינות האסלאם וכשבאו לארץ וקבלו מן הסתם מיטה ודירת סוכנות [בניגוד למסופר לעיל]- זה לא הספיק להם- אדרבא , הקנאה, קינאה, ק י נ א ה + ש י נ א ה - כה בערו בהם עד שהלעיטו ילדיהם בר ו ע , אשר יוצא עד היום, מעל כל במה אפשרית.
מרכז | 02.02.10
42.
המינהל מוביל להפסקה של הרחבות הקיבוצים
ההחלטות החדשות של המינהל רוצות לקבע מצב שבו הקיבוצים יקדמו הרחבות בתחומם ישקיעו בהכנת תב"ע ותיכנון ומצד שני , המגרשים שיתקבלו יהיו שייכים למינהל וישווקו על ידו במכרזים פומביים. לקיבוץ אסור לקבל שום כספים ואסור לקבל מעבר לסכום פעוט שום דבר עבור הגדלת התשתיות, מוסדות חינוך ומה שצריך לקלוט את החברים החדשים שלפעמים מכפילים את כמות התושבים בקיבוץ. מעבר לכך ישנה בעיית השליטה על סוג החברים החדשים המצטרפים. איזה קיבוץ יקדם הרחבה חדשה בתחומו כאשר זהו המצב? לדעתי זהו הסוף של סיפור ההרחבות בקיבוצים
שחף | 02.02.10
40.
העיקר שעשו רפורמה במינהל מקרקעי ישראל
ביבי נתניהו הבטיח שכשתעבור הרפורמה במינהל כל בעיות הבירוקרטיה תעלמנה, הקרקעות יופרטו, והשוק יחגוג. ובכן הרפורמה עברה, אך כפי שהמומחים חזו, שום דבר ממה שביבי אמר לא התממש. הסיבה היא שזו רפורמה שבאה להפריט קרקעות למען קבוצת יזמים ולא רפורמה שמטרתה לקצר הליכים מיותרים. אם היו רוצים יכלו לקצר הליכים על ידי הקלות מנהליות, במחיר אבדן הכנסות מסויים למדינה, וללא צורך הליכי חקיקה כלל. אך אז הספקולנטים לא היו מרוויחים מספיק. לכן ביבי קידם את הרפורמה בשם קיצור הבירוקרטיה. אך בפועל לא קוצר דבר - ועכשיו השקרים של ביבי וחבר מרעיו מתגלים לאט לאט.
ערן | 02.02.10
32.
הבעיה לא קשורה להחלטה הספציפית הזו אלא להתנהלות המנהל
אצלנו באזור ירושלים יש לבד כמה מאות רוכשים שתקועים משטויות של המנהל. חלק עוד מהחלטה 737 שעברו ל 959. חלק מתלונות אנונמיות מגוחכות שמקבלות במנהל התייחסות של חקירת מקרי רצח. המנהל מכסתח את עצמו ללא סוף. אף אחד לא מקבל החלטות וכל פקיד מלך. פשוט מדינת חלם. די כבר !!!
שלמה | 02.02.10
31.
אין תחולה רטרואקטיבית
אף אם ההחלטה ניתנהויש בה כדי לעשות "סדר" לכאורה. שהרי כל מטרתה לגבות יותר כספים ע"י העלאת ערך המגרשים במכרזים המדגמיים. כשם שהחוק והתקנות לא חלים רטרואקטיבית וכן להם תקופה של "צינון" הרי שאף החלטות מועצה של המינהל לא יכולות לחול רטרואטבית שהן נמוכות במדרג החקיקה. ואין להחילם על פרוייקטים שכבר בוצעו שומות ושווקו מגרשים ויותר מכך יש הרחבות שנחתמו חוזים עם חלק מהדיירים בהרחבות. כך שכיצד באותו ישוב יש דיירים עם חוזים ודיירים שלגביהם הוקפא ההליך. לא ברור איפוא עורכי הדין של היזמים והחברות הקבלניות בהרחבות. או שהדיירים התאגדו ויפנו עם טענות חוקיות ורלבנטיות .
פארן  | 02.02.10
30.
חלק הארי של הקיבוצים והמושבים
הוקם לפני שהיתה פה מדינה. האדמות שלהם לא ניתנו מהמדינה אלא להיפך - המדינה קיבלה מהם את האדמות מתוך אידאולוגיה של המתיישבים. ואז הביאו הנה את כל הסוחרים מהגולה, והופ - יש לנו את הקשת המזרחית הגזלנית שכל מעייניה בגזל אדמות מצאצאי המתיישבים.
סולו-טרקר | 02.02.10
28.
תודה לקשת הדמוקרטית המזרחית !!
אחרי שתקעתם את ההרחבות, הצלחתם לבטל תוכניות ועשיתם הכל כדי להרוס לאשכנזים במושבים את ההרחבות, אני יכול להיות רק אסיר תודה. בזכותכם, ובזכות העובדה כי אין כבר הרחבות בפועל, ערך המגרש והבית שלי עלה פי 2 !!!! תודה לכם קשת דמוקרטית מזרחית !! תודה !! אגב חבר'ה, קניתי דירה במודיעין. אולי תעשו משהו ותקפיאו גם שם את הבניה ? משהו בסגנון " העיר מיצתה את הרחבתה ... ". רק תעשו את זה - וערך דירתי יעלה לשמים !! מה דעתכם ? ד"ר קידר, קריאף וכל היתר.... מבטיח לעשות אתכם חצי חצי ברווחים !!
מתגורר בהרחבה במושב בשרון | 02.02.10
27.
עוד יותר גרוע... יש אנשים רבים שכבר התקדמו ושילמו ולא נותניםם להם את החתימה...
מספיק כבר עם הסחבת הוציאו לנו את הנשמה עם כל הכיף של בניה ובית פרטי .... אי אפשר לחיות כך.... מינהל זה לא גוף פרטי למרות שהוא מרגיש כך ....והסחבת יוצאת מגידרה ... צריך להפריט את המינהל ...ממש סוחרי סוסים...
מושבניק ממורמר | 02.02.10
26.
צבועים עם קבלות
הגיע הזמן שכל הפקידים במינהל יעופו הביתה, פקידה במינהל שמסוגלת לשאול את נציג קיבוץ עין גב שעלה עלהקרקע ב-1936 מי נתן לכם את הקרקעות היקרות לחופי הכנרת ללא מכרז אין לה מקום במינהל ולהזכירכם כל זוללי החקלאים למיניהם מהקשת המזרחית וצפונה, מי עוד היה מוכן ב-1936 להתישב במזרח הכנרת על הקרקעות היקרות האלה בלב סביבה ערבית עוינת? אף אחד לא קם-זה לא אומר משהו? בקיצור רבותי אז לא היתה מדינה ואנשים שילמו בדמם להרחיב גבולות השטח המיושב ע"י יהודים. היום פתאום כולם קופצים. ניסיתם פעם להזיז כל מיני חאפרים שהתישבו בתל אביב על שטחים לא להם? איפה אבירי הצדק מהקשת המזרחית? למה ,כי הם יוצאי עדות המזרח? רק במחיר מיליונים תזיזו אותם משם. בקיצור הצביעות חוגגת
נכדו של הבע"שט | 02.02.10
25.
אדמות פרטיות
לכל ה"חכמים" שבמגיבים - בחלק נרחב מהישובים האדמות הן אכן פרטיות... מה תגידו על זה? לדוגמא במושב בו אני מתגורר, מקימי היישוב (סבי, סבתי וחבריהם) קנו את האדמות לפני קום המדינה !! בידינו שטרי קניין וקבלות כן כן שטרי קניין וקבלות על רכישת הקרקע עוד לפני שהיתה פה בכלל מדינה!! אך המינהל החליט לאחר קום המדינה שהאדמות שלו... אתם הייתם מסכימים לקנות קרקע ולדעת שיבעים שנה שהיא שלכם וביום בהיר אחד מישהו יבוא ויגיד לכם שהיא לא שלכם ואסור לכם לבנות בית לבן? לנכד? נראה אתכם אז חכמים גדולים...אדמות מדינה עלק!!! אנחנו מתנהלים כרגע בבתי משפט מול המינהל. לא סוף סיפור.
דרום | 02.02.10
23.
האמנם המדינה נתנה את האדמות לקיבוצים ולמושבים?
לכל המתלהמים- מנהל מקרקעי ישראל הוקם רק בשנת 1960. קיבוצים ומושבים רבים רכשו את הקרקעות עשרות שנים לפני שהמדינה קמה, חלקם הסתיעו אמנם במוסדות כמו פיק"א וקק,ל אך הושקע גם הרבה כסף פרטי. איש לא רצה אז ללכת ולהתישב במקומות שהוגדרו אז כנידחים וכמסוכנים, כן אפילו בשפיים. המתישבים השקיעו את דמם וחלבם כדי לשרוד וכדי לתרום להקמת המדינה. איש לא שלם להם כדי לחלץ מעפילים מספינות ולהחביאם מפני הבריטים ולא עבור הלנה והאכלה של יחידות צה"ל במשך שנים, לא עבור אולפנים לקליטת עליה וללימוד עברית ולא עבור מיטב הנוער שהחזיק את הגבולות והצבא והווה את שדרת הקצונה ומלא את בתי הקברות. ההזדהות עם המדינה היתה מוחלטת ולכן כלל לא נעשה חשבון.וגם קרקעות שהיום יש להן שווי רב נמסרו ללא תמורה למדינה כדי להקים עליהן את המוסדות המוניציפליים, את בתי הספר וכיוצא באלה. אם אי פעם יעשה החשבון האמיתי אזי יתברר שהמדינה חייבת עוד הרבה להתישבות העובדת.
חוני | 02.02.10
22.
הקיבוצים
אלה נהנו תמיד ממעמד על במדינת ישראל. האופן בו ביזבזו את אוצר הקרקע שהמדינה הפקידה בידם על מנת להפיק ממנו חקלאות ותעשייה קיבוצית מייצג את כישלונו של הקיבוץ כולו. במקום להשיב את כל הקרקע למדינה ולומר תודה שמאפשרים להם להמשיך לדבת על הקרקע ולהשקות מדשאות אינסופיות בשביל ילד וחצי שעוד מסתובב שם, הם הפכו לספסרי נדלן לא להם כולל שימוש לא חוקי בקרקע אותה הם משכירים כמחסנים וחנויות בלי שילה על דעת מישהו בשלטון החוק לעלות עם טרקטור - אם לא על השדות היבשים אז לפחות על המחסנים הבלתי חוקיים.
ד. | 02.02.10
19.
הקיבוצים יחד עם היזמים מספסרים בקרקעות המדינה
הקיבוצים שכרו את העדמות למטרה של גידול גידולים חקלאיים, והתחייבו להחזיר את האדמות למדינה ברגע שהם יפסיקו לגדל בהם גידולים חקלאיים, עכשיו שרוצים לבנות על האדמות הללו, ממ"י אמורה למכור את האדמות לאזרחים שיבנו את ביתם תוך 36 חודש ויתגוררו בבית 10 שנים לפחות ... כאשר התמורה שתתקבל תשמש לפיתוח הארץ ... אסור לתת לקיבוצים וליזמים לספסר בקרקעות המדינה ... ראה את מקרה קיבוץ בחן בתגובה 8 ותבינו מה קורה פה ...
יורם מראשון | 02.02.10
16.
איך אפשר לגזור קופון מבית שעוה 700 אלף ש"ח?
אם זו המציאות , הרי שאסור להמשיך ולתת את הקרקעות ליזמים בשוק החופשי - זו פשיטת רגל של מדיניות המגורים בישראל. בסכום של 200 אלף דולר אין מצב שאדם מן הישוב שכל חטאו הרצון לגור בבית עם דשא לא יוכל להגשים זאת ... זה פשוט בלתי נתפס. מה עושים ? ממילא צוואר הבקבוק זו הבירוקרטיה החונקת , אז אם כבר שיוגדר מחיר יעד ליחידה כזו , ובלי מעורבות יזמים אלו שרוצים לבנות ידאגו לעצמם בסיוע גורם מנחה ממשלתי - אין ברירה , כי אם יזם לא יכול להרוויח בסכומים כאלה...אז המדינה שעושה על כולנו קופה פה לפחות תקח גם אחריות.
צ.יוני | 02.02.10
9.
הקפאת בנייה...
העיקר שאת ההקפאה בהתנחלויות מוצאים דרכים לעקוף, אישורים מיוחדים, מה שכבר התחילו לא מפסיקים ועוד המצאות שכאלו. אבל להמשיך לבנות ולפתח את היישובים בתוך הקו הירוק... למה? זה הרי לא יוצר חיכוכים, לא יוצר באזז בתקשורת, לא יוצר ספינים ותגובות של מקורבים אז למה? השלטון הרקוב, המסואב והעיוור בארץ, מרמת הממשלה ועד אחרוני הפקידים, כבר מזמן איבדו את החזון, הדרך והצניעות, וקוברים את המדינה הזו יותר ויותר מהר. חבל. היה יכול להיות פה טוב באמת.
צור | 02.02.10
8.
הרחבה בבחן - דברים שלא ידעתם
קראתי את הכתבה אבל אל נשכח שלכל מטבע שני צדדים, מבחינתנו - זה המוצג בכתבה וכן צד נוסף אותו אתם עומדים לגלות. בבחן,נכון לספטמבר 2009 המחיר שנקבע לקרקעות בהתאם למנהל עומד על כ 330,000 ש"ח לפני פיתוח ועם הנחות כמו שירות מילואים פעיל ניתן לרכוש את הקרקע ב 280,000 ש"ח לפני עלות הפיתוח (130,000) משום מה, הקבלן/ יזם בשטח החליט לגזור קופון על המתיישבים החדשים ודורש עבור קרקע+פיתוח (בלי בית) 750,000 ש"ח!!! - כאמור - הקרקע מוגדרת במנהל בשווי של פחות מ 500,000 ש"ח!! אז אולי הגיע הזמן לעשות בדק בית, לעצור ולבחון - אולי יש ממש בהגבלות המנהל. והגיע הזמן שמשהו במנהל יבחן לעומק מה קורה בהרחבה בבחן.
מיכל | 02.02.10
6.
מי אחראי על הביזיון הזה שנקרא ממ"י?יש עליהם פיקוח בכלל?
קודם כל אני לא מצליחה להבין למה הם קיימים ? מה תפקידם בפועל (לא בתיאוריה)? ואיך זה מתבצע? כל מי ששמעתי שרצה לבנות בית והיה צריך לעבור דרכם היה צריך לשחד ,לרדוף , לחכות ולהתחנן שיאשרו לו את הבנייה .... איך מתקיים במדינה הזאת גוף כזה מושחת ואף אחד לא מדבר ??????? הגיע זמן לעשות משהו בנידון !!!! בשביל מה קיים חוק במדינה? בשביל מה יש ממשלה?
מישהי | 02.02.10
3.
אולי כי הוא צודק ???? מי קבע שאתם זכאים לבנות על אדמות מדינה ?
הקיבוצים והמושבים קיימים על אדמות מדינה (מה שלא נכון לאדמות בתל אביב), הם הוקמו בכדי לבנות את המדינה - אבל עם כל הכבוד האדמות שייכות לה, ולא של גוף קיבוצי כזה או אחר, תשלמו על הקרקע - ואז תקבלו אישורי בניה, מה שנעשה בגעש שאנשים מקימים מרכזי קניות ענקיים על אדמות מדינה - זה פשוט שערוריה !!!!
רון | 02.02.10
1.
יש להפריט את מנהל מקרקעי ישראל ליזמים פרטיים תחת אגף במשרד המשפטים
כל תיק שנפתח ומטופל במהרה בפחות מחודשיים תתוגמל החברה המטפלת באחוז מסויים שיקבע ע"י המשרד וככה אין טורח ציבור ושלום על ישראל המינהל פשוט מבאיש ונגע יש לכרות ולהצמיח רוח חדשה לידיעתך אדוני ראש הממשלה
אפי | 02.02.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת