אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נחשף ב"כלכליסט": גליה מאור הסירה מועמדותה ליו"ר לאומי; איתן רף: "הקמפיין שנוהל נגדה אינו ראוי"

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מעטפת ההגנה של עתונאים על גליה מאור אינה צודקת בלשון המעטה
התגייסות עתונאי כלכלה לשמירה על מעמדה וכוחה של גליה מאור נגועה בחוסר ידע ובהעלמת עובדות. הבנקים שבהסדר הם אלה שהולאמו על ידי המדינה לרגל משבר המניות בשנים 1982 ו-1983. משבר המניות נוצר מהרצה של מניות הבנקים על ידי מנהליהם והדירקטורים שלהם עד שהגיעו למצב שלא יכלו לעמוד בהתחייבות שלהם לציבור רוכשי המניות. הממשלה נכנסה לעובי הקורה והלאימה את הבנקים. רכשה והתחייבה כלפי כל בעלי המניות שהורצו - לכסות את הערך שלהם אבל באיחור ולאחר 7 שנים. הוקמה ועדת חקירה בראשות השופט בייסקי שקבעה כי אף אדם שהיה מעורב במשבר המניות לא יוכל לשמש מנהל או חבר בדירקטוריונים באותם הבנקים או בעסקים דומים. הבנקים ש"פשעו" היו: בנק לאומי, בנק הפועלים ובנק המזרחי. רק הבנק הבינלאומי לא הריץ מניות ולא ניזוק מאותה תקלה. הציבור הפסיד באותה עת כ-7 מליארד ש"ח שנפדו לאחר 5 עד 7 שנים. ומי לא מילא את תפקידו באותה עת? נכון - המפקח על הבנקים. ובכן המפקחת על הבנקים הייתה גליה מאור. מלכתחילה לא ברור איך ניתן היה למנותה לאחר מכן למנכ"ל בנק לאומי. כל האחרים המעורבים ממש הוגלו מהמקצוע ואפילו ברחו מבושה מהארץ. רק האחראית לפיקוח יצאה מדו"ח הועד ללא איזכור חלקה כצלופח.
דוד | 16.02.10
5.
יו"ר לאומי
שר האוצר צריך את המקום לחבר מפלגתו. שישב שם ויקבל מיליונים על חשבון הבנק והמדינה. למה לא כמו הטוטו מפעל הפיס ועוד. לא חסר לך כסף. קיבלת ממני ומהלקוחות כל חודש אלפי שקלים משכורת. כמנכל הבנק תמשיכי לקבל. אפילו במצבים קשים הצדינה עזרה לבנק. ולא ירדה לך המשכורת.
יוש | 15.02.10
4.
הפוליטיקאים רוצים רק כח ושליטה על כסף
בנק לאומי הוא היחידי בין הבנקים בישראל שמתפקד וישר עם לקוחותיו. ביצועי הבנק ואופיו נחרטו ועוצבו בידי המצויינות של מנהליו הבכירים, לחסום אותם ולקחת את ההנהגה זה הרס של פינה מנחמת במציאות הבנקאית בישראל. שטייניץ וביבי יהיו אחראים למחדל זה ואנחנו נשלם על כך.
 | 15.02.10
3.
לפנות מקום לאחרים - לכי לשלום
שלום לך כלשקוחה של הבנק מזה 30 שנה ומעלה - לא הייתי אומרת שהשרות של הבנק הוא השרות - גרוע מאד - במיוחד מאז שעברתם למענה הקולי - ניסית פעם להתקשר לאחד הסניפים של הבנק??? - משכורות- " דאגת" מאד ללבנק - אבל דאגת גם למשכורת חזירית , קפיטליסטית עם תנאי חזירות של פרישה - כולל של היו"ר מאיפה הכספים הללו ? מחשבונות הלקוחות - מכרן הכסף - יש גבול למשכורות ולא לבוא ולטעון ף אני הכי טוב , בחו"ל מקבלים יותר , יש לי אחריות - וכל מיני סיפורים - לא משכנע ואין סיבה למשכורות הללו!!! אנשים גווועים ונאנקים תחת החיים ולכם לא איכפת. - להזכירך - ההבנק לא שלך - עדיין בנק ציבורי וחלקו שייך למדינה - הגיע הזמן לפנות מקום לאנשים חדשים שינהילו ויש לא מעט - לא להמשיך לוהחזיק בקרנות המזבח !!! בכלל כל 5 שנים צריך לחליף מנכ"ל! - לא נשכח את מפולת המניות של 1983 - מה עם כל המינופים לאנשי עסקים קטנים - למשל גד זאבי ובזק? מה עם ההלוואות שניתנו לו. לכי לשלום ותני סיכוי לאחרים להרווית את פרנסתם - לא רק את ושכמותך !!!
לקוחה של הבנק - | 15.02.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת