אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האופציונר

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
מכיר את יורם מתקופת לשכת רוה"מ
אני מכיר את יורם מתקופת היותו ראש הסגל במשרד ראש הממשלה. היכרותי הינה אישית והכרתי את קודמו ומחליפו. אני יכול להגיד בלב מלא שיש פה שילוב של אדם חכם מאוד עם מוסר עבודה גבוה ומסירות אין קץ לעבודה. בכתבה נכתב שהוא אינו סוחף את האנשים שסביבו וזה פשוט לא נכון.מאתגר מאוד לעבוד עם יורם מכיוון ששאיפתו לשלמות הינה טוטאלית ומי שלא מעוניין להשקיע כך שלא יהיה סביבו. אני ראיתי בזה זכות. במלחמת לבנון הוא עשה ימים כלילות ע"מ לשפר את המצב וחשוב להדגיש שועדת החקירה בראשות השופט וינוגרד שיבחה את תפקודו. אני לא מבין את המתלהמים על המשכורות שהוא מרוויח.יורם אדם עשיר שאת הונו עשה בעשרת אצבעותיו ובמידה ומעוניינים בשירותיו יש לכך מחיר. אלי יונס ויצחק תשובה הפקידו בידיו את החוב העצום (אזורים) ואת הזדמנות חייו(דלק אנרגיה) ע"מ שיפתח את החברות הנ"ל . טורבוביץ הינו אדם ישר מאוד, מוכשר, הגון,עיניני ומקצוען ובעל מילה של כבוד - זה הDNA שלו ובגלל זה הוא הצליח.
נ.ג | 11.03.10
32.
מלך ההון שילטון בישראל
יורם נקרא לדגל להצלת חובות או לגופים מפוצצים בבעיות.בנק הפועלים מסובך עם הנגיד קוראים למומחה לניהול תאגידי שיכתוב חוות דעת שלא עזרה לבנק בכלום.בנק מזרחי מעריך שאזורים חדלת פרעון הוא ממנה את יורם ליו"ר שיעשה את דברו של הבנק.תשובה שיש לו הרבה חזון (תעלת הימים שתשכין שלום לנצח באזור),ומעט מאד קבלות(לאס ווגאס,כישלון המשקיעים שרכשו דירות בפלאזה...)צריך את הדוקטור מהרווארד שיפתח לו דלתות-אולי הגז יציל אותו מגורלו של לבייב.גם לבייב שכר את שירותיו-יורם כמובן לא עזר לו בכלום.לא שמענו מעולם שאירגון מצליח מציע לו משרה.האדם נחמד באופן קיצוני,מוכשר בתחום המשפטי אך משופע בקשרים שהופכים אותו למלך ההון שילטון.
גברת כהן,גדרה. | 07.03.10
31.
יורם טורבוביץ' כמשקיע
המגיבים, כותב הכתבה ועורכי העיתון מתעלמים מהעובדה שאת הכסף הגדול, עשה ד"ר טורבוביץ' מהשקעות במניות הנסחרות בבורסה הישראלית, מניות שכל אדם יכול לקנותן. בהשקעה זו סיכן ד"ר טורבוביץ' את כספו. ההבדל בינו ובין המשקיעים הרגילים היא היכולת להשקיע לטווח ארוך, לזהות מגמות והזדמנויות כלכליות והנכונות להיאבק כדי להגן על זכויות בעלי מניות המיעוט בחברות ציבוריות. ד"ר טורבוביץ', כפי שפורסם בעיתונות, הגן על זכויות המיעוט בחברות בהן השקיע, כמו חברת הדר ביטוח בה כיהן כדירקטור חיצוני ובתעודות ההשתתפות דלק קידוחים ואבנר בהן יצג את הציבור במגעים עם ההנהלה. יש לקוות שהוא ימשיך לעשות זאת גם מעמדת יושב ראש דלק אנרגיה, ובכך יתרום לציבור מחזיקי התעודות ולחברות עצמן העוסקות באחד הפרויקטים החשובים ביותר, להתפתחותה הכלכלית של המדינה.
יוסי | 06.03.10
30.
איזה כישורים בכלל, יש לעורך דין חלקלק?? ועוד במדינת הקומבינות?
עורכי דין בישראל הם מבחינתי, חסרי השכלה מספקת ואינם ראויים לתואר אקדמי. משפטן לא נתקל בשום מתמטיקה בכל לימודיו. הוא לומד מקצוע ועל כך לא מגיע תואר. תואר מקבלים על לימוד של מדע. אקדמיה זה מדע ומחקר. מבחינת השכלה פרופ' למשפטים, זה כלום. זה אפילו לא שווה לתואר שני שיש לי. זהו מקצוע הקומבינות במדינת הקומבינות. ואז לקומבינטורים ולתחמנים יש יתרון. בישראל מעדיפים בד"כ תואר ראשון על שני, כי השני עלול להתקדם על חשבונך. ואסכם בקצרה לגבי טורבוביץ: בעיניי אין לו כישורים ויש אנשים טובים בהרבה מבחינת ידע וכישורים אבל הוא יודע לשמן ולרכך את הקומבינטורים, ולכן נותנים לו להוביל. מקומם. מכאיב. אבל אדישות מבחינתי, כי זה מייצג את מה שמתפתח בישראל. אני מהכלבים הנובחים, אבל השיירה של התחמנים תמשיך בדרכה.
MBA | 06.03.10
29.
קנאות, צרות עין, התלהמות, "מגיע לי" ו"למה הוא ולא אני?" - בקיצור, כל מה שיפה כאן
מתלהמים יקרים. אף אחד לא מקבל מלגה לדוקטורט בהארווארד בגלל שהוא חבר של מישהו או בגלל שהוא בכיין. אני לא מכיר את האיש, אבל קורות החיים שלו מלמדים על מישהו עם כשרון ויכולות שאתם כנראה יכולים רק לחלום עליהם, בצירוף עבודה קשה שלא עבדתם כמוה יום בחיים (מודה, גם אני לא) ובנושא צדדי - אם היה לנו משטר נשיאותי, אנשים ברמה הזו (יש עשרות בודדות כאלה בארץ) היו שרים בקבינט ומנווטים משרדי ממשלה בכשרון ובהצלחה רבים הרבה יותר מפוליטיקאים שקודם כל הרבה פחות מוכשרים מהם, ושנית נאלצים לבזבז את רוב זמנם בהשרדותם הפוליטית ובחתונות של אנשי מרכז (שזה אותו דבר) חבל שתשובה הולך להרוויח מכשרון ויכולת כזו ולא הציבור. אולי יום אחד
ירון | 06.03.10
25.
ככה זה
זהו אדם שהצליח בכוחות עצמו - כל הכבוד לו, באמת. זהו אדם גאון שברור על פי תעודות בפועל ועל פי המילים הטובות עליו מפי כל המכירים אותו ואת פועלו יחד עם זאת - המשפט שאמר את מי שרוצה לעזוב אותנו עלינו לשמור, כי הוא חכם ומבין מה קורה. אבל את מי שנשאר איתנו יותר משנה צריך לפטר, כי הוא לא יודע לבחור מקום עבודה". משקף את מה שקורה במשק היום - מקלים ראש בעניין פיטורי עובדים ואף עושים מזה צחוק. מה גם , שאינני מבין כיצד "בעל הבית" שלו יכל לצחוק מדבריו אלה , שכן , הוא בעצם טוען מפורשות שאיננו מצליח בתפקידו וזה לא מקום עבודה שמישהו ירצה לבחור בו. עוד נאמר עליו בכתבה כי עובד שלו לא צריך לחפש אצלו מילה טובה - מכיוון שלא ימצא כזו. מכך אנו למדים אכן שמשרות ניהוליות בארץ מתבטאות בכיצד אתה מפטר עובד ו"חוסך" לחברה כסף (על אף שפיטורי עובדים לאורך זמן לא משתלמים לחברה באמת) היא הקובעת ולא הדרך בה הנך מקדם עובדים. כל ההגיון הניהולי בארץ לוקה בחסר לדוגמא: באמריקה הבוס מעלה את שכרך ללא שתבקש אם אתה עובד מספר שנים בחברה והוא מרוצה ממך כך ששכרך יהיה תואם את שכרם של חבריך לעבודה באותו התפקיד , ואילו בארץ אתה מבקש העלאה - וגם אז עושים בעיות - גם אם מרוצים ממך כדי שהמנהל שלך יראה למנהלים שלו שהוא "חוסך כסף לחברה". זה רק מה שהרגיז אותי במר יורם טורבוביץ' - מעבר לזה : כל הכבוד לו להוריד את הכובע בפניו , על פי הכתוב כנראה אישיות נערצת באמת ויש סיבות טובות לכך , בשורה תחתונה - לא הייתי מתנגד להיות כמותו.
עמית | 06.03.10
23.
אוסיף לדבריהם של קודמיי (המפרגנים)
מהיכרות אישית קצרה עם מר טרבוביץ' ברצוני לחזק את דבריהם של קודמיי ולשתף שהוא אדם חביב ונעים הליכות ובאופן אישי אני מאחלת לו המון הצלחה וכל טוב. איני חושבת שהשכר או האופציות אותן הוא מקבל רלוונטיות כלל. או מעידות על משהו שלילי או פסול. מאחלת לכל אחד מאיתנו להיות ראויים למעמדו ולשכרו ולהשאר אהודים על כל הסובבים אותנו.
 | 06.03.10
22.
גועל נפש-בעלי שליטה משלמים שוחד למי שנאמן אליהם על חשבון ציבור בעלי המניות .
ריש לדעתי לאסור בחוק על בעלי שליטה בחברות המונפקות בבורסה לתגמל מעבר לסביר להשגת מנהל בשוק-ולחקור ולתבוע כל תגמול ומענק מעבר לזה בהנחה שמדובר בשוד החברה לצרכים אישיים של בעלי שליטה. אולי טובוביץ מאד מוכשר אך אנו יודעים על פי דבריו בכתבה שהוא שמח לעבוד גם בשביל"בשביל 4,000 שקל בחודש וחדר קטן "טוב אולי הוא שיקר אז בא נומר ש55,000 שקל כפי שהוצע לו מספקים -השאלה היא למה לתת לו אופציות של 40 מליון שקל-והתשובה היא כי מי שנותן לו אותם הוא בעל השליטה שלו זה לא עולה גרוש שכן החברה ולא הוא ישלמו אותן ומאידך הוא קונה נאמנות אישית של טורבוביץ. האם מענק זה עוזר לחברה להצליח ,כלומר לבעלי המניות להרוויח ,בוודאי שלא-מעולם לא הוכח שתגמול פרוע ומענקי ענק ליו"ר או למנכ"ל תורמים משהוא לשיפור ביצועי חברה או מניותיה, ויש דוגמאות רבות על כך שזה הביא לפגיעה בחברה בגין שחיתות ניהולית.מה שכן הוכח זה שאנשים ניתן לקנות. קצת בקצת כסף ובאופן כמעט מוחלט בהרבה כסף.ובמונחי חברות לקנות אותם זה להשיג מהם שיתוף פעולה במהלכים שאדם הגון ומקצועי הנאמן לחברה ולבעלי המניות לא היה עושה.
soj | 05.03.10
17.
שוד לאור היום - הגיע הזמן לחוק שכר מקסימום
בעלי שליטה יקרים: תסיקו את המסקנות ממקרה דני דנקנר, ותקבעו משכורת מקסימום. משכורות העתק שאתם משלמים הופכות את המנכ"לים ואת היו"רים לבעלי הון, וההון הזה מסנוור, ומביא אותם להתחרות בארגון שאותו הם מנהלים - במקרה הטוב, ובמקרה הרע - לשחיתות מסוג אחר. הון זה שייך למשקיעים, ומשכורת עתק היא שוד הקופה של הארגון לאור היום, מבלי שיש לה ערך מוסף כלשהו. מנהלים טובים אינם צריכים להיות בהכרח מיליונרים על חשבון בעלי המניות בכלל, ובעלי זכויות המיעוט בפרט.
אבי | 05.03.10
16.
מוכשר ומתוקשר
כתבה יחצנית יוצאת דופן-אני ממליץ על מועמדות לפרס ישראל....... עם כזה כסף ,יש עוד כמה מוכשרים ותורמים בארצנו. ממש מאפיין את המודל הציוני......כל כך הרבה מעריצים וקופצים על עגלת הפוסט-פקטום מתאים לעיתון ולתקופה, אהבתי את הקטע עם החומוס.....מר הון ושלטון ישראלי אותנטי ,כמו חברו מהבנק ..... בהצלחה!!!!
finkler | 05.03.10
13.
אפילו לא צריך לקרוא "בין השורות"
לא כישורים מעניקים לאדם עבודה טובה ומשתלמת אלא קשריו ויכולתו לא להסתכסך ולהתחבב על מעסיקיו. בסופו של דבר אתם משלמים על כך. אתם כמושקעים בחברות הציבוריות או אתם כאזרחי המדינה משלמים על קשריו. זאת כמו שישלמו אזרחי מצרים ותורכיה שקשריו עם ראשי המדינות צוינו בכתבה.
בין הכסאות | 05.03.10
10.
Did you do the math before deciding to publish this amazing success story?? l
l - 55,000 Sekels per month is $14,705. If he was making $170,000 a year twenty years ago that’s $14,167. Wow!!! What an amazing success story! The options are irrelevant, he has to execute the options, that is to buy the shares and there are so many contingencies, he'll probably have to be successful, demonstrate that he brings in more than he takes and stay with the company for so many years. Also $14,000 per month before tax is about half after tax, that's a pretty measurable salary for somebody at his level. I self employed have no bosses, nobody writes about me in the papers and I make net over $20,000 per month. Next time bring me some real success stories and not some local loser.
Giora | 05.03.10
8.
טורבוביץ ענק
אכן קיימים פערים אדירים ביו שכירים ולא מזיק להיות מחובר לבעלי הון, אך אף אחד לא היה משלם לטורבו כל כך הרבה באם לא היה זכאי לכך. ברצוני לציין כי אינני נוהג להגיב על כתבות , אך מצאתי לנכון להגיב לכתבה זו מתוך חשיפה לחלק קטנטן ממעשיו של טורבוביץ. במקרים בהם נתקלתי באיש ובמהלכיו,הערכתי את דרך התנהלותו ולמרות שאינני חבר שלו, אני מוצא לנכון לתת קרדיט לאיש המוכשר הזה. זכורה לי היטב דרכו האמיצה כאשר, לפני כעשרים שנה, חשב לנכון להחליף את מערכות המיחשוב בחשבויות האוצר וזאת למרות שהיה רק בן 30 לערך וכבר לקח על אחריותו החלטה אמיצה כל כך, כנגד לחץ אדיר שהופעל עליו ע"י חברת המחשבים IBM . הוא עשה זאת לאחר שבדק היטב את ההצעות ובחר בהצעה הטובה ביותר, אשר עמדה במבחן, שינתה את דרך עבודת משרדי הממשלה מקצה אל קצה ועדיין זוכה לשבחים רבים במשך שנים רבות לאחר מכן. זו היתה החלטה אסטרטגית מוצלחת ביותר ובכך נבחנת תרומת אנשים מוכשרים באמת. כמו כן ,זכור לי באיזה מצב איום ונורא קיבל טורבוביץ את דסקש ובאיזה מצב החזיר אותה אחרי שנתיים. אין ספק כי השנתיים בהן כיהן כמנב"ל דסקש הינן השנים בהן שילמו בעלי המניות עבור הניהול בשנים האחרונות שלפני כניסתו לתפקיד במקום מר תדמור, וראה זה פלא איך עמי אראל, הפחות מוכשר מטורבוביץ, נהנה לחלוב את דסקש מזה כ-10 שנים וזאת בעקבות עבודתו האסטרטגית של טורבוביץ, לאחר שהחליפו. הצלחתו של טורבוביץ בהבראת דסקש היא כנראה זו שגרמה לנוחי דנקנר לבקש מטורבוביץ שיתפנה מניהול דסקש ולהפקיד בידיו את עיסקת הרכישה של אי.די.בי . נוחי דנקנר אינו "פראייר". הוא איש חכם ובעל מעוף ולא היה משלם לו סכום עתק של 22 מיליון באם לא היה מקבל תמורה מלאה (ראו כמה שווה אי.די.בי היום...). גם תשובה לא משלם סתם לאף אחד. טורבוביץ הינו אדם ישר, מוכשר, הגון,עיניני ומקצוען הנהנה מיחסים טובים עם אנשים בזכות היותו ברור, נוקשה במו"מ ובעל מילה של כבוד , נעים הליכות וישיר , בניגוד לתגרנים הכוחניים בפוליטיקה ובעסקים. זה בסדר שהוא דורש הרבה כסף עבור שרותיו. הוא לפחות נותן תמורה אמיתית וכנראה משתלמת למעסיקיו. אם האיש ידוע כאדם שניתן לסמוך על מילתו ומנהל מו"מ בבהירות וללא התחכמויות, הוא מקצר לוחות זמנים אצל מקבלי ההחלטות ויש לכך מחיר. אז שישלמו. יש להם כנראה מהיכן לשלם ולפחות הם משלמים כסף טוב עבור שרות מצוין.
משה | 05.03.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת