אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המודל הצ'יליאני קרס

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
כותבת נכבדה
אז כדי למנוע מצב שבו רהיטים יימכרו כשהם פגומים צריך להלאים את חנויות הרהיטים. הבנתי. ממש ניתוח מדהים. אולי תקינה, חקיקה ופיקוח הם הפיתרון? מספיק כבר עם הסיסמאות הנבובות והפופוליסטיות הללו!!!! כותבת נכבדה, כדי למנוע כתבות נבונות כאלה צריך אולי להלאים את העיתונות...
עופר | 13.03.10
10.
מה קשר להפרטה?הקומוניסטים לא מעגלים פינות?!
כנראה שהכותבת תמימה למדי וחולמת את האוטופיה הקומוניסית/סוציאליסטית. אותה אוטופיה בה השלטון הדיקטוטרי ה"נאור" עושה רק דבר אחד ויחיד - דואג לאזרחי המדינה. מתי תבינו אנשים שהבעיה היא לא השלטון אלא האנשים עצמם,המסורת שלהם,החינוך והתרבות. איך זה שביפן הבניה היא איכותית? מבנים בקליפורניה מחזיקיפ מעמד בזמן ברעידות אדמה קשות? מתי תבינו שרק האדם עצמו יהיה אחראי על מעשיו.רק הוא יעזור לעצמו. לא השלטון הקומוניסטי ה"נאור" ! לא הקפיטליסט החזירי ! כנראה שבדרום אמריקה ( וייתכן גם בישראל) מתקשים להבין את זה
המפוכח | 13.03.10
9.
הוכחה לכך שרק הפרטה יכולה לעבוד
תראו כמה כוח יש לכסף ברתימת אנשים לעבודה! זה שבדרום אמריקה מזלזלים בסטנדרטים, לא שומרים על החוק ועובדים חפלפ, זה לא חדש לאף אחד. אבל ללא ספק - חצי מהבניה הזאת לא הייתה מצליחה להיגמר ללא ההפרטה. הלוואי ונראה הפרטה מהסוג בארץ, ואף יותר מכך, כל מה שבידי הממשלה תקוע. הכתבה הזאת רק מראה מה קורה אם המשטרה וגופי פיקוח נשארים ממשלתיים ולא מופרטים בעצמם, ומה קורה אם מאשרים בניה בלי בדיקת מהנדס עירוני.
אסף | 13.03.10
7.
הפרטה ורגולציה
הפרטה זה טוב, עד גבול מסוים. כך כם פיקוח. גם אם לא תהיה הפרטה, אך לא יהיה פיקוח, יעשו התאגידים הממשלתיים בציבור מה שהם רוצים. רק פיקוח אפקטיבי יציל אותנו. עם זאת, איני תומך בהפרטת כל השירותים וכל החברות הממשלתיות. יש נקודת איזון, מן שביל זהב, ואני מקווה שבארץ הוא יימצא בהקדם.
טל | 13.03.10
5.
זו לא ההפרטה STUPID זו התרופפות הרגולציה והאכיפה
ההפרטה מוצדקת מאוד מבחינה כלכלית אך היא מותנית בשני מרכיבים חיוניים: רגולציה קשוחה ויכולת אכיפה ומניעת ריכוזיות. בלי ששני האלמנטים האלה קיימים הפרטה יכולה להיות אסון. וזה אמור גם לגבי ישראל. השירות הציבורי רקוס לא יעיל ולא מסוגל לאכוף. הממשלה לא מסוגלת לרגולציה ראויה. ראו את מישרד התישקורת. הממונה על הגבלים ישנה בעמידה. בתנאים האלה כל הפרטה נוספת של משאב ציבורי היא פשוט פשע.
michael | 13.03.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת