אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד נדלניסט לפברואר 2010: השוק נכנס לתרדמת, תעירו אותו כשהמחירים יירדו

102 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

101.
אני משתגע מהטירוף של מחירי הדירות בארץ
אני חי פה למעלה מ 4 שנים. גרתי עד עכשיו בשכירות-דירה בינונית במחיר של 300 דולר לחודש. לפני חודשיים קניתי דירה חדשה-4 חדרים מפוארת עם כל הלוקסוס.130 מטר מרובע, קומה רביעי,ת חמש דקות הליכה מהים-כמו כן יש בריכת שחיה פרטית לדיירים חניון ושמירה 24 שעות.-הרחוב הראשי ומרכזי קניות- עשר דקות הליכה מהבית וכל זאת במחיר של 130,000 דולר ושכחתי להזכיר את היפיפיה התיאלנדית החברה שלי החמודה.. אז אני באמת לא מבין את הטירוף שמשתולל בארץ
דני | 18.03.10
99.
האמת שלי
דירה שכורה 5 חדרים (גדולה) בהדר יוסף, בניין גבוה ומסודר עם מעלית ו-2 חניות. כשנכנסתי היה בעל בית שקנה את הדירה להשקעה ב(עדיין)דולרים, 320 אלף דולר כשהדולר היה מעל 4 ש' לדולר. הוא לקח 2 משכנאות. לפני כשנה הוא מכר (לא בקלות ולא במהירות) ב 1.4 מ"ש אין לי מושג כמה הרויח אם בכלל (תיווך, מיסי רכישה, עו"ד וכו'), השכ"ד לא כיסה את כל המשכנתה. בעל הבית הנוכחי מדבר על למכור ואומר שיוכל לקבל 2 מ"ש. מכרו באיזור דירה דומה, גבוהה יותר עם כיווני רעש טובים יותר ומשופצת כחדשה אבל עם חנייה אחת ב- 2 מ"ש. אין פואנטה אבל זה הסיפור.
שוכרת | 18.03.10
96.
השוק רותח זה עובדה
עד 2015 לא יהיה ירידת מחירים , זה מורכב מהרבה גורמים 1. כסף זול 2. ריבוי אוכלוסיה בגיל קניית הדירה 3. מתגרשים 4. משקעים סולידים 5. בירוקרטיה ברשיות 6. אינטרס מדיני למינוף כלכלה בזמני שפל 7. חוסר אדמות לבניה בגלל בירוקרטיה 8.שמירת שטחים ירוקים 9 . יש לאנשים הרבה כסף -כולל עובדים בשוק הציבורי חברת חשמל ,מקורות ,משרד הביטחון ,תעשיות ההי תק ותעשיות הביטחוניות 10. תושבי חוץ , גידול בעליה
לא יעזור  | 17.03.10
92.
תגובה לגבי מתווכים
קראתי חלק מהתגובות לגבי מתווכים וניכר שאינכם מבינים את תפקידו של המתווך. מתווך מקצועי ואמין נותן ערך מוסף אמיתי,מבצע פעילות שיווק חכמה ובסופו של תהליך נותן לי שקט..אני מגיע רק לחתימה עם המחיר הטוב ביותר שיכולתי לקבל. ממליץ לבדוק היטב את המתווך(רצוי מרשתות מוכרות..לי היה ניסיון מצוין עם רימקס) וממליץ לתת בלעדיות כי רק כך המתווך ייצג אותך וישמור באמת על האינטרסים שלך אה..וזה שווה לי 2% כן !!
אשר | 17.03.10
91.
ליבי עם הזוגות הצעירים
יצא לי לאחרונה לדבר עם זוג צעיר (בלי ילדים) שקיבל (מההורים + משפחה + חסכונות) כ-400 אלף שקל לקח משכנתא של מליון שקל (70%) וקנה דירת 4 חדרים (בפתח תקווה). בבנק סיפרו להם שזה החזר של 5200 שקל לחודש ל-30 שנה. שניהם מרויחים ביחד נטו כ-10000 ש"ח המשמעות מבחינתם שיש סיכוי מאוד גבוהה שהם לא יעמדו במשכנתא / יחיו בעוני. שכן הם פיספסו את הנקודות הבאות: 1. התשלום עןלה עם האינפלציה ולאורך זמן יש אינפלציה של כ-2-3% לשנה בממוצע. לעומת זאת המשכורות בדרך כלל לא עוקבות אחר האינפלציה 2. ההוצאה על ילדים קטנים היא גבוהה בטירוף (למי שיש ילד יודע כמה עולה גן / צהרון / מטפלת + אוכל לתינוקות + חיתולים). 3. בחיים יש הפתעות - פיטורין ומציאת עבודה בשכר נמוך יותר / אחרי חצי שנה אישית אני שנים גר בשכירות ויושן טוב מאוד בלילה בזכות העובדה שיש לי X שנים משכורת בבנק. אבל אני פוחד שהמצב כמו שהוא כרגע הולך לכיוון של פיצוץ חברתי.
ש | 17.03.10
89.
המחירים תלושים מכל מציאות! הייתה עליה של 50% בשנתיים בלי שום סיבה
הסיבה היחידה היא הצרכנים הגרועים. הישראלים פשוט צרכנים הכי פראיירים והכי גרועים שקיימים במשק. דורכים עלינו ואנחנו משלמים. אם יוכרז מרד צרכנים ולא יקנו דירות במשך אפילו חודש, הקבלנים יורידו עשרות אחוזים. הרי דירה שנמכרה מקבלן לפני שנתיים ב 850000 ש"ח נמכרת היום ב 1250000, אז כנראה שיש שם מישהו שמרוויח מהטמטום שלנו ויש לו לאן להוריד מחירים.
ציון | 17.03.10
88.
אף אחד לא באמת יודע את מחירי הדירות והבתים בישראל
אף אחד לא באמת יודע את מחירי הדירות והבתים בישראל לפיכך יש לפתוח לציבור את אתר ה- מש"ח של רשות המיסים, זה טופס שאותו חייבים למלא בסיום עסקת רכישה של מקרקעין מכל סוג שהוא . יש להציג את כל המידע הנדל"ני הרלוונטי כגון מיקום הנכס ,גודל הנכס , שנת הבנייה, תאריך ומחיר המכירה . כן זה יביא לירידת מחירים .
ג | 17.03.10
87.
במוסקבה מחירי הדירות גבוהים יותר מת"א
ואני מדבר על עיר ברוסיה שהיא כמובן הרבה יותר ענייה באופן כללי מישראל ולכן הרבה מהגרים משם לישראל. אז אם שם המחירים כה גבוהים (ומוסקבה עיר ענקית- יותר ממדינת ישראל...) אז למה שתל אביב, עיר קטנה במדינה של מטר על חצי מטר, לא תעלה הרבה מאוד כסף? זה הכל חוקי היצע וביקוש ומניסיוני הביקוש במרכז וצפון תל אביב וגם ברמת גן וגבעתיים גבוה מאוד=עלית מחירי הדירות בגוש דן.
אורי | 17.03.10
85.
אני יודע על 2 דירות שמפורסמות ביד 2 - מעט מאוד מתעניינים
ואם באים אנשים להתעניין, מהר מאוד מגלים שזה אנשים שהולכים להיות בעיתיים ומעדיפים לא להשכיר להם. אגב, הדירות נמצאות במקומות טובים, דירות גדולות ומסודרות (4 חדרים). אנו זוג, וחושבים שהמחירים בארץ מטורפים, לפעמים בא לעזוב כאן הכל ולרדת מהארץ. פעם חשבתי שאלו שיורדים מהארץ הם נמושות, היום הם בעיני חכמים.
מישהו | 17.03.10
84.
מחירי דירות גבוהים שלא בצדק
לא להתפתות ולא להילחץ לקנות דירה עד שהמחירים ירדו משמעותית לא יתכן לשלם על דירת 4-חדרים יותר ממיליון שקל, עם הזמן המחירים ירדו ובנוסף לכך שהמחירים ירדו גם לדירות יש בלאי כמו צנרת שעם הזמן נוצר אבן וחלודה,סדקים בקירות,צבע מתקלף ועוד....תחשבו טוב לפני שאתם קונים
גולן | 16.03.10
83.
הרבה מתווכים מטקבקים כאן -
על פי כל המינוסים שתגובה 14 קיבלה ניתן להסיק שהרבה מהמטקבקים עוסקים בתיווך. לי יש דירה, ואני נחשב פה למוכר פלצן שמחפש פראיירים, הרבה אנשים בעצם שוכחים שכל מוכר הוא בעצם קונה, ואם אני מבקש מחיר גבוה זה לא בגלל שאני מנסה לעשות קופה אלא בגלל שהדירה שאני רוצה לקנות גם יקרה. הביצה והתרנגולת...
כפיר | 17.03.10
74.
יש ביקוש גדול-עדות אישית:
לפני שנתים היתה ל דירה ברמת שקמה ברמת גן שנחבת לשכונה לא טובה (למרות הקרבה לפארק ועוד אטרקציות). פרסמתי אז והיו המון המון טלפונים ולפחות 20 אנשים באו לראות למרות השם הרע של המקום- בסוף מכרתי במיליון שקל דירת 4 חדרים ברחוב שלם תוך שבוע מהיום שפרסמתי (בהומלס דווקא ולא ביד 2...) היה לי אז כסף לקנות וילה פרדס חנה בשטח של חצי דונם (שהיום שווה יותר מ 2 מיליון שקל אגב) שורה תחתונה- יש ביקוש ומי שפרסם מחירים הגיוניים בהומלס גם מוכר ומהר מאוד
 | 16.03.10
73.
הלוואי שהמשכורת שלי תעלה כמו מחיריי הדיור ,זה פשוט מטורף
צודק מי שאמר שיד 2 תרם לתופעת העדר של העלאת מחירים לא פרופורציונלית, ההרגשה שם שכולם במדינה מרוויחים משכורות של מיליונים , אם כך, אני בחיים לא אוכל לקנות דירה. המלצה שלי , לא לקנות ולשגע את המוכרים בטלפונים להוריד מחצית מהסכום המבוקש, תוך חודש כולם מורידים מחירים לפחות ב20 אחוז.
אפי | 16.03.10
70.
מכיר את הסיפור הזה
אנשים קונים דירת 4 חדרים. רוצים 40 שקעים, נקודת טלויזיה בכל חדר, ברזים מגרמניה ומרצפות מאיטליה (מוזאיקה כמו פעם כבר לא טוב), פרקטים בחדרי השינה, אמבטיה אקרילית ומטבח סמל. רוצים מרפסת שמש וחדר אירועים וחניון תת קרקעי, רוצים מעליות מהירות ולובי גדול, רוצים ורוצים ורוצים, ואחרי זה בוכים שיקר.
י. | 16.03.10
69.
בעלי דירות כנראה לא פראיירים
סביר שאף אחד לא ימכור דירת 2 חדרים בסלמה ג ברמת גן במיליון שקל. אבל למכור דירת 4 חדרים בסלמה ג (שנחשבת שכונת פשע) במיליון שקל ויותר זה מחיר הגיוני היום. מי שרוצה דירה בפחות ממיליון שקל- לא חסרים ערים שאינן תל אביב או רמת גן שיש בהן דירות כאלה (לדוגמא באשדוד כפי שכתוב בטבלה). העיקר זה למצוא דירה שמתאימה לצרכים ולא לקפוץ מעל הפופיק. ברור שתל אביב מרכז ורמת גן-גבעתיים הן ערים לעשירים. אז מה? אפשר לעבור לנתניה או פתח תקווה ולקנות בית גדול בשכונה טובה בחצי מהמחיר בערים הנ"ל!
שימי | 16.03.10
67.
אני קורא לכל הקונים בכפר סבא לא לקנות עד שיירדו המחירים!!!
האמת היא שיש מעט מאוד עסקאות, אם בכלל. המתווכים שאני מדבר איתם מדווחים על שממה מוחלטת. כל המוכרים המפרסמים חינם באינטרנט את דירותיהם הישנות כאילו היו וילות מפוארות בהוליווד, ייאלצו להוריד מחירים כשיבינו שאנו, הקונים, לא פרייארים. אל תקנו עכשיו דירות בכפר סבא!!! כל הסימנים מראים שהמחירים חייבים לרדת. הסבלנות תשתלם לכם ותוכלו לחסוך ממון רב. דירת 4 חדרים חדשה לא צריכה לעלות יותר מ- 1,200,000 ש"ח לכל היותר. דירה דומה יד שניה צריכה להיות זולה יותר. כיום יש מוכרים חצופים שמבקשים על דירות ישנות למעלה מ- 1.500,000 ש"ח. דירות שלא שוות גם מיליון ש"ח. אין שום הגיון שמוכרים יבקשו על דירות ישנות מחירים יקרים יותר מדירות חדשות. זה האבסורד בהתגלמותו. אל תקנו דירות בכפר סבא!!! תתאפקו ותרוויחו!!!
גלעד | 16.03.10
65.
הכל מניפולציה של המתווכים להם יש האינטרס העיקרי בהעלאת המחירים
כשמכרתי את הדירה שלי הכרתי מתווך שבא והציע לי את שירותיו "ללא תמורה" אני כבר אקח את העמלה מהרוכש וכך ככל שמחיר הדירה עלה כך כם העמלה שלו עלתה ואני כמוכרת מה איכפת לי לקבל יותר רק שכאן מתחילה הסאגה כי כמו שאני אקבל יותר כשאחפש גם לי זה יעלה יותר ..... בקיצור מצאו דרך קלה להתעשר מה קרה איפה המודעות בעיתונים והשלטים על הבתים זה הישן והמוכר שלא לדבר על פרסום חינם באינטרנט.... נו אז שכל האזרחים יקומו ויחשבו שוב אני בטוחה שזה יעצור ואף יימתן את התופעה הקשה הזו.....
בילי | 16.03.10
64.
ביבנה המצב לא שונה
מחירי בתים פרטיים בשכונת בנה ביתך עולים בין 2.5-4 מליון. דירות חדשות בפרויקט יבנה הירוקה עולים בין 1.5-2.5 מליון (דירות גן 5 חדרים או פנטהאוזים). לי יש דירת 3 חדרים 60 מ"ר ישנה משנות ה-70 שלא עולה יותר מ-300 אלף ש"ח. אז איך אני יכולה להשתדרג ולהעלות את רמת החיים שלי ושל ילדי בלי לעבוד ולשלם שתי משכורות על משכנתא. איך נחיה? יבנה סתם עיר קטנה בלי שום דבר, ואין שום הצדקה למחירים מטורפים כאלה. אין בזה שום הגיון. אני מאוד מקוה שהמתנה תשתלם ובעוד מספר חודשים נוכל לעבור לדירה מרווחת בלי להשתעבד לבנק ל-30 שנה.
שלי | 16.03.10
62.
הדירות להשקעה עומדות ריקות או משכירים בהרבה פחות. יתחילו למכור והמחירים יפלו
אני בעל דירה שהחליט לשדרג באמצעות השכרה ורואה ביד 2 דירות עומדות הרבה זמן ומוכנות לסגור ב- 1000 ש"ח פחות רק תגיד כן.. השלה הבא הוא מכירת הדירות שלא מניבות כמצופה ואז השוק יקרוס. דירה ריקה עולה למשקיע והוא חייב למכור.
יצנחו !!  | 16.03.10
61.
להרגיע
אנשים עדיין חיים באשלייה שנמחירים ירדו משמעותית. תכניסו לראש - זה לא ייקרה גם אם תחכו עוד שנה, צריך המון סבלנות ולהפנים שעדיף שכירות ולא לקחת משכנתא שלא ניתן לעמוד בה. השכירות לא תעלה עם עליית הריבית הצפוייה (שלא לדבר על עליות המדד). אם רוצים שמחירים יירדו - צריך אורך רוח.
אנונימי | 16.03.10
57.
לא מבין מה הפליאה!!!
תגידו , לפני 10 שנים שרציתם ללכת למסעדה טובה, ארוחה זוגית עלתה 100 ש"ח היום ב 100 ש"ח בקושי אפשר לקנות ארוחת יחיד יש יוקר טבעי בכל תחום, גם אוכל, גם ביגוד , וכן ... גם נדל"ן אז אולי תהיה ירידה זמנית של 5% אבל אל תצפו לקריסה, כיון שאתם משלים את עצמכם! שהבורסה קרסה, הנדל"ן נעצר, אבל לא ירד!! לדעתי מי שמחכה, ימצא את עצמו עם דירות יותר יקרות בעוד שנה... זה הרי בסה"כ סחר מכר והיצע ביקוש, וכרגע יש יותר ביקוש מאשר היצע... וזו עובדה בהצלחה לכל הרוכשים והמוכרים
משה | 16.03.10
56.
סיפור אמיתי על דירת 3 חדרים בתל אביב
לפני שנתיים, דירה שגרתי בה בשכירות בתל אביב - 3 חדרים, 80 מ"ר, עם מעלית וחניה באזור מבוקש מאד, אבל דירה במצב ירוד בבניין ישן - נמכרה ב-1.6 מיליון ש"ח. הקונה חיכה שנה וקצת, ראה שהשוק עולה, והחליט לנסות למכור ב-2 מליון, אם יילך יופי, אם לא, לא. כמובן שמכר ב-2 מיליון. הבעלים החדשים עשה שיפוץ מאד מינימלי (נגיד 50,000 ש"ח) ואם היה מוכר עכשיו לא היתה לו שום בעיה למכור ב-2.5 מיליון לפי מה שאני רואה בשוק (אני לא יודע אם הוא מכר או לא). רבותי - כאשר מחיר דירה עולה בפחות משנתיים ביותר מ-50%, זאת בועה פר אקסלנס.
אחד | 16.03.10
55.
הנתונים מדברים בעד עצמם
1. סעיף הדיור ירד במדד 2. מספר העיסקאות שנסגרות בחודשיים האחרונים ירד בכ - 15% 3. הקבלנים נותנים הנחות גדולות. 4. הזמן הממוצע לסגירת עיסקה התארך בכ- 15 יום. ולכן לא חשוב איזה מחירים רשומים ביד 2. מה שחשוב זה שהמחירים יורדים. אל תהיו פראיירים.
עובדות | 16.03.10
52.
תשובה ל 36
אז תיקני מכלכליסיט ..! נו אז נגיד שהשוק יעשה תיקון למטה אתם יודעים מה בואו נתפרע על 10 % שזה המון ועדיין לרוב הגדול שמיילל פה לא יהיה את הכסף והביצים לקנות. ממש חכם לחבק את נסראלה או לרדת מהארץ ומה אתם בוכים ?זו כבר מזמן מדינה של עניים ועשירים לטקבק זה קל אבל לצאת לרחובות אף אחד מאיתנו לא יוצא.
אני לא יחצן | 16.03.10
49.
YAD2
חייבים לעשות משהו בנוגע לפרסום ביד2 .לא ייתכן שכל משועמם יפרסם בדביל ה"ספורט " את הדירה שלו וכך יגרום לעלייה מטורפת .חייבים לעצור זאת זה חרג מכל פרופורציה.ברגע שהמודעות יעלו כסף הכל יתאזן ופה חייבים התערבות ממשלתית .בארה"ב לדוגמה קיים חוק שכל דירה שנמכרת מפורסמת לנצח במחיר בו היא נמכרה באותו אתר בו פורסמה (מעבר לכך שהפרסום כמובן מחוייב בעלות כלשהי...) ולכולם אני אומר שפשוט נגמרו כל הפראיירים בשוק ולראייה כל מי שמחפש דירה בטח שם לב שכל הדירות שמפורסמות פשוט חוזרות על עצמן ללא מכירה כלשהי... מה שטוב זה שכנראה נשארו רק אנשים שפויים שמחפשים דירות עכשיו..... בהצלחה לכולם....
צ | 16.03.10
48.
בואו לאשקלון
לכל הזוגות הצעירים ,אתם יכולים לקנות דירה במחיר שפוי באשקלון, 4 חדרים במחירים מאוד סבירים ,חלקכם אולי יוכל אף להרשות לעצמו לקנות דירה חדשה מקבלן. אשקלון קרובה 35 דקות לגוש דן,יש רכבת,יש ים ,קרובה 15 דקות לאשדוד . יש קניונים,העיר מתפתחת,יש היכל תרבות... ולא אינני מתווך ,בסך הכל גם אני ואשתי זוג צעיר בשנות ה30 לחיינו שקנינו שם דירה ולא מתחרטים לרגע.
אנונימי | 16.03.10
46.
למה לוד לא במפה, מה עם הדירות שהיו נמכרות ב400 אלף והיום הן במליון?
מה אתם עומרים על זה, לוד שנחשבת לעיר מרכזית במרכז הארץ הדירות היו נמערות בטווח 300 עד 500 אלף היום דירת 4 חדרים רגילה עולה 900 עד 1200 !!, שזה טירוף, לוד לא השתנה בה כלום בשנתיים האחרונות, ולדעתי העליה שהייתה היא עלייה וירטואלית בלבד, אין קשר למציאות. בתור אחד שכבר שנה וחצי מחפש דירה של 3 עד 4 חדרים המצב בארץ מבחינת מחירי הדירות הוא מאוד קשה. מקווה לרגיעה נורמאלית
עבד | 16.03.10
45.
פראייר מי שקונה היום דירה
אל תיכנעו למניפולציות של הקבלנים המצב הגיאופוליטי והכלכלי בישראל מתחיל להשתנות המשבר מגיע לישראל רק עכשיו...... הריבית תעלה , תמתינו שנה - לא יותר ותיראו איך התמונה מתהפכת..... חבל חבל על הצעירים שלוקחים משכנתאות למימון הבנקים והקבלנים. סבלנות - שווה המון !!
 | 16.03.10
44.
40 במקרה שלי זה ממש לא נכון- המחירים שיקפו את המציאות
יש לי דירת 2 חדרים קטנה של 40 מ"ר באיזור מצוין בתל אביב (צפון ישן) בלי מעלית ובלי חניה ולא משופצת. פירסמתי לפני חודשיים להשכירה ב 6500 שקל. ראו את המודעה אלפיים (!!) איש (לפי דף אישי ביד 2) והגיעו לראות בערך 100 אנשים אחרי תיאור טלפוני. מתוכם היו איזה 5 אנשים שרצו לקנות את הנכס ואחרי פחות משבוע השכרתי את הדירה...ואני מדבר איתך על 6500 שקל לדירת 2 חדרים לא משופצת בלי מעלית (והיא בקומה שלישית) ובלי חניה ובלי מזגן אפילו. אז אתה יכול להגיד שזה בולשיט-בכל זאת הדירה נמכרה במחיר גבוה תוך פחות משבוע ואם הגיעו כ"כ הרבה אנשים לראות-כנראה שהאיזור המעולה האפיל על הדירה הקטנה והעלובה וכנראה שהמחיר שפירסמתי לא תלוש מהמציאות הנדלנית היום.
דניאל | 16.03.10
40.
יד 2 זה פשוט בדיחה עצובה
אני יושב כבר שנה פלוס ומביט במודעות ביד 2 בייאוש. אותן המודעות מוקפצות יום אחר יום. המחירים ההיסטריים משתנים ע"פ הפנטזיות המשתנות של המוכרים. יד 2 לא משקף כלום מלבד חלומות ההתעשרות של אנשים שהחליטו שזה הזמן להרוויח מאות אחוזים על הדירות הרקובות שלהם. העניין הוא שכפי שציינתי, מדובר באותן הדירות שלא נמכרות ואני מתאר לעצמי שמיעוטן אפילו מביא טלפונים למוכרים - שמעדיפים לשקוע בחלומות במקום לבצע עסקה אמיתית. הגיע הזמן להפסיק להתייחס ליד 2 בתור מקור למידע כלשהו. זה יותר מתאים למחקרים בפסיכולוגיה מאשר למדד נדלן. אישית - אני לא מצטרף להיסטריה. זה מה שקורה עכשיו ובשנים האחרונות. היסטריה. לא מתכוון לשים את כל הוני ועוד להיכנס למשכנתא כבדה - כבר מעדיף לקנות בברלין ולא כאן. תראו לאן הגענו...
ירון | 16.03.10
38.
מי קונה היום ברמת גן??? עשירים או מטורפים
אז המחירים עלו בעוד 6 אחוזים אחרי שעלו כבר ב 50 אחוזים מלפני שנתיים. את מי זה מעניין??? חוץ מאת העשירים זה לא מעניין אף אחד. אני שמח שעם ישראל תפס שכל ומעדיף את פתח תקווה נתניה רחובות וכו' שם המחירים סבירים יותר (וכן- מיליון שקל זה מחיר סביר היום) כי מי שקונה ברמת גן הוא מטורף שמוכן לקחת משכנתא ענקית ל 100 שנה או מיליונר או יורש (שאחרי שמקבל את הדירה הופך גם למיליונר...) אני עברתי למודיעין לפני שנה ואני ממליץ לזוגות צעירים לעבור הנה. מקום מדהים עם תשתיות לצעירים. תשאירו את רמת גן לעשירים ותבואו למודיעין- נקבל אתכם בהרבה חום ואהבה!!!
משתאה | 16.03.10
37.
30 מפחיד לחשוב למה הפכה רמת גן
עם ריבוי המגדלים המתוכננים בעיר היא הופכת למרכז תל אביב לאט לאט, וכבר היום לא תראה צעירים עם דירה בבעלותם בשכונות נורמליות ברמת גן (לא כולל גאולה, רמה שקמה, רמת עמידר ונווה יהושע). רציתי לקנות במרכז רמת גן והמחיר המינימלי שמצאתי היה 1.5 מיליון שקל לדירת 4 חדרים עם מעלית אך ללא חניה, ופה בכלל מדברים על 1.7 מיליון ש"ח ברחוב הירדן הרועש...באיזור שקט ליד גן הקופים וארלוזורוב המחירים כבר עברו את ה 1.7 מיליון בממוצע. ובגבעתיים גם יקר מאוד. לא מפתיע אותי שלמי שיש שכל החליט לקנות בנס ציונה, בת ים, חולון וראשלצ או בפריפריה ולא בתל אביב-רמת גן-גבעתיים. המחירים פשוט גבוהים מדי והערים האלה הופכים לבתי אבות לעשירים.
תל אביבי | 16.03.10
31.
תשמעו טוב
אני מחפשת דירה במחיר שפוי (לא מציאה), ואכן מייאש, כי המחירים קשיחים. אך מאחר ואני בשוק, ובקשר עם לא מעט מתווכים, אומר לכם כאחת ש"חיה" את המציאות בשטח, שוק הדירות במיתון, המתווכים בעצמם אומרים זאת, ומייחלים לרגע ששהמחירים יחזרו לשפיות, על מנת שיתבצעו עסקאות. חוץ מזה, המתווכים עצמם אומרים לי שהם כבר מתביישים להגיד איזה מחירים מבקשים המוכרים - מכאן יש רק דרך אחת - הירידה לשפיות. קונים - בעזרתכם ובאחריותכם להחזיר את המחירים לשפיות!!!!
דליה | 16.03.10
30.
מחירי טרוף.סוף סוף קבלו הקונים שכל והפסיקו לקנות..מבקשים מחירים לא ריאליים בלשון המעטה.
מה המיוחד ברמת גן ,עם כל זיהומי האויר....ובגבעתיים, בבנינים ישנים ,אמנם על מעלית, אבל החדרים קטנטנים בגובה פחות מ2.40, בנינים משנות ה70 של שכון עובדים. ביג דיל קרוב לקניון. המוכרים השתגעו.... ואתם אל תקנו, מכסימום צאו למרחבים, כמו פרדס חנה וכרכור, עדין קוטג חמוד וגינה קטנה במיליון ושלוש מאות שקלים...יש רכבות..וגם איכות חיים, אוכלוסיה טובה...מי צריך את רמת גן וגבעתים בשביל מה?
מוקי | 16.03.10
27.
סוף סוף-הלוואי
אני כבר התייאשתי מהמחירים הגיע הזמן שהמחירים ירדו כמו בחו"ל אל תהיו פרייארים ואל תרכשו בסוף תהיה קריסה. אנחנו צריכים לרכוש דירה וגם שנוכל לחיות,ולא לרכוש דירה ולהשתאבד לה כמו בקבר. אני מתענה הרבה אבל אני מאוד מאוד מקווה שאנחנו בתהליך מהיר אני מקווה של ירידה חדה ולמחירי דיור כמו לפני 4 שנים הלוואי בעזרת השם יתברך.
דוד | 16.03.10
22.
ל-14. 2% ??? בחייך ?
מתווך "לוקח" שני אחוז ? רק אם נותנים לו !!!! הקשב והקשב טוב: קניתי עד היום 7 דירות דרך מתווכים (אין לי 7 דירות,הכוונה שכל פעם דילגתי לדירה גדולה יותר)...... תמיד,לפני גמר העסקה (שים לב - לפני) סגרתי בצד עם המתווך. מעולם לא שילמתי יותר מאחוז אחד !!! מ-ע-ו-ל-ם. למה מי הוא שיקבל ממני 2% ? למה ? על מה ולמה ???? חוזר בשלישית: לסכם את זה לפני לחיצת ידו של המוכר. (אחרי זה - זה אבוד). עוד לא נולד המתווך שיפוצץ עסקה כשיש לו 1% ביד.
יאיר | 16.03.10
18.
בניגוד לפרסומים הדירות רק מתיקרות ... עכשיו נגמר החורף והשוק מתעורר ...
בכל שנת 2009 הבטיחו לי שהדירות יוזלו ... אבל הדירות רק התיקרו ... כמקובל, בסיום החורף ובתחילת האביב, השוק מתעורר ומתבצעות עסקאות קניה ומכירה.., אין בניה, יש מחסור של 50,000 דירות בישראל .... לכן, המגמה היא רק למעלה .... מדדים שליליים מודיעים על ריבית שלא עולה ... אין מה לעשות בכסף ... אין ריבית סבירה בבנקים ... האג"חים מסוכנים... המניות בשיא וצפויות רק לרדת ... נשאר להשקיע בדירה המבטיחה תשואה של שכירות ועליית ערך
דרך צלחה | 16.03.10
17.
תנאי השוק
כבר אין רוכשים זרים מחו"ל, אנשים שהיה להם כסף לקנות דירות להשקעה כבר ניצלו את המחירים הנמוכים, ריבית צפויה לעלות בקרוב באינטרוול דו חודשי, קונים נבונים ממתינים, אווירה יוצרת לחץ על קבלנים שלא יכולים להמתין כמו מוכרים פרטיים, בית עומד עולה לקבלן הון בהוצ' מימון, אטיאס משחרר לחץ לאט לאט. אנחנו כבר אחרי נקודת השיא והמגמה למטה די ברורה. אין סחורה בעולם (במקרה הזה נדל"ן) שרק עולה ללא סוף, הכלכלה היא מעגלית ומה שעולה בסוף ירד, בדרך כלל שיש עלייה חזקה יש גם ירידה אגרסיבית. אז לשיקולכם אם לקנות או להמתין.....
מושכים מטה | 16.03.10
12.
האמת ש....
אין לי מושג על מה אתם מדברים למרות שהייתי רוצה... אני מחפש חמישה חדרים בתל ברוך צפון או נווה גן ןאין מה לקנות מה שיש כבר לקנות אז נשאר באותו מחיר יש חמישה חדרים בתלברוך-רוצים 2900000 נווה גן 2750000 ופשוט לא מורידים ותאמינו לי אניעקשן אך כל דירה שאני הולך עם המתווך ישנם איתי עוד שני זוגות מתעניינם מה קורה פה? התחלתי לחשוב שהמתווכיםמשלמים לאנשיםשיבואו איתם על מנת לבלבל רוכשים אמיתיים לא יודע תאמינו לי אני לא מאמין שבאזורי ביקוש יהיו ירידות כי אין פשוטנכסים.... עיזרו לי..............
גיל מ | 16.03.10
9.
לא לקנות!!!!!!
השוק בתרדמת כבר כמה חודשים - רק עכשיו זה מחלחל גם לתקשורת. ואל תאמינו למושג "תרדמת החורף" - כי בתקופה זו בשנה שעברה - אנשים "התחרפנו", לקחו משכנתאות ושילמו מחירם לא נורמאליים!!!!! רק אנחנו הקונים - נוכל לשנות את המצב הלא רציונאלי. לא הייתה שום הצדקה שבעולם לעליית המחירים המטורפת - המחירים חייבים לרדת. ועוד דבר - אל תאמינו למצוקת הדיור ולפרסומים שאין דירות, בכל מקום יש בנייה בלי סוף. הקבלנים מורידים מחירים, אך לא מפרסמים ולא מודים, והשוק יד שנייה מתחיל "לאכול", אותה.
רינה | 16.03.10
6.
מי שיש לו אורך רוח ויכולת להתאפק
מוזמן להמתין עוד חודשיים - שלושה חודשים לפני רכישת דירה, ויראה את המחירים נחתכים בכ - 5%. מדובר בעשרות אלפי שקלים!!! כבר כעת הקבלנים החלו לצאת במבצעים שונים כשהשורה התחתונה זה הנחה!!!! הם לא נתנו את ההנחות האלו לפני 6 חודשים!!! כי אז השוק היה של מוכרים והם ניצלו את זה עד הסוף!! אל תהיו פראיירים!!
ממתין בסבלנות | 16.03.10
1.
לא צריך כתבה כדי שיהיה ברור לכולם שמהגמה היא ירידה
המשקיעים מעדיפים את שוב את שוק ההון ומוכרים את הדירות שקנו. עד שבעלי הדירות לא יורידו מחירים, לא יהיו מכירות. רוכשים יקרים, אל תקנו דירת 3 חדרים, לא משנה איפה, ביותר מ 100 משכורות, ולא משנה אם יש לכם יותר משליש מערך הנכס. למה? אתם מכירים את המושג פרייאר? 55 מ"ר עולה 180 אלף לבנות רק שתדעו, ואל תשכחו שעלות הקרקע מתפזרת בין כל הדירות בבניין משותף. לי דרך אגב כבר יש דירה.
 | 16.03.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת