אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד נדלניסט למרץ 2010: בוקר טוב, פתח תקווה

59 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
כפר גנים ג נווה-עוז אם המושבות.
כפר-גנים ג", אם-המושבות,נווה עוז השכונות היקרות והפלצניות עשירי פתח תקווה.וזה רק חלק של פתח תקווה שראש העיר מפתח אותו מכיוון שהוא גר באזור. האינטרס ברור ויתר התושבים סובלים אבל למי מזיז בכלל?ארנונה משלמים עבור הסיירת משלמים מה זה משנה להם ? יש ערים יותר יפות ומגורים שנעים בהם לחיות לא מגדלים ולא מחנק.
כרמל | 03.05.10
57.
בתור אחד שגר ברמת גן
אני לא מוצא שום הצדקה למחירים בעיר המזוהמת הזו. אם כבר ירדו בעשרות אחוזים זה יקרה ברמת גן. באם המושבות וכפר גנים עם הנגישות המעולה יש תמורה . אלו הם שכונות חדשות ומטופחות. איך בכלל אפשר להשוות "לשוק" של ביאליק . ועכשיו ל 41 תפסיק לשקר לעצמך ותפתח את עינך. ברור שאתה מדבר מפוזיציה אבל זה לא יעזור . שוק נשאר שוק גם אם הוא ברמת גן!
רמתגני | 17.04.10
56.
50, למדינת ישראל היום יש אינטרס ברור להוציא חלק מאוכלוסיה עובדת החוצה!
אחרת אי-אפשר להסביר את התופעה שמחירי נדל"ן קפצו מעל 100% ב4 שנים והתנתקו סופית מהכנסה הארציתומדינה לא מזיזה אצבע למען אזרחיה המופקרים. אנחנו כמוכם זוג אקדמאים (אני בהיי-טק ואישתי במחקר ופיתוח בביו-טק) ואין לנו שום סיכוי להסתדר בישראל ולחיות כאן בכבוד. יש גליל שזה מקום מדהים אבל איפה נעבוד שם? מה יש לעשות לאיש מחשבים או חוקרת בגליל\גולן? גם במלחמה האחרונה ראינו איך פריפריה מעניינת את את ראשי המדינה! לפני בחירות זורקים כמה סיסמאות או כשרצו להמציא למר פרס ג'וב הקימו משרד לפיתוח פרירפיה וסידרו כמה אח"מים. הכל הולילנד אחד גדול!!!!! כולנו רואים ומבינים את זה ולא מאמינים לממסד כבר בגרוש. מה עושים? עושים קורסים, משפרים את השפה (מעניין שרוב התלמידים שם גם מהגרים לעתיד - כולם צעירים, עובדים, בעלי משפחות) ומתכוננים לדרך. זה צעד מאד קשה ולא יהיה קל להמשיך במקום חדש בנכר אבל אין ברירה! יותר נכון לומר שלא השאירו לנו ברירה!
מהגרים לעתיד | 17.04.10
54.
מחירי הדירות בלוד עדיין ראליים
לכל המשפחות החדשות והצעירות שמחפשות בית להתחיל את החיים - לוד היא העיר הבאה! גם בקירבה למרכז - ועדיין לא חיפה+ וגם זולה החשש לגור בעיר לוד אינה מוצדקת ומעידה על חוק העדר החשיבתי והמיתוסים שנספגים במשך השנים יש ללוד הרבה מאוד פוטנציאל כעיר הן במחירה ובעיקר במיקומה כעיר רק להביט בתשתיות הכבישים והתחבורה (כולל רכבת) מעיד על הכוון הנכון מי שחושב רחוק - זה הזמן לנצל את ההזדמנות - כי המרכז צפוף! והמחירים נגזרים מכך בהתאם
אבי בטיטו | 16.04.10
53.
ל:51 הקירבה לרמת החייל טובה לא רק בגלל אזור ההיי טק, יש בפ"ת אזור היי טק
גם מאוד גדול ומשגשג, זו לא הנק', הנק' היא שב 4 דקות תגיע מהבית לקניון איילון, ומקניון איילון אתה יכול להגיע מהר לאן שאתה רוצה, פארק הירקון, אזור ההיי טק ברמת החייל, אונ' ת"א, עזריאלי, בורסה, לכן החיבור הזה חשוב וטוב.
רון | 16.04.10
52.
פ"ת-השקעה טובה
כמה נתונים על פ"ת: עיר עם הגירה חיובית של מספר אחוזים בשנה אחת הערים עם הכי הרבה תעסוקה סביבה-3 אזורי תעשייה רמת מחירים עדיין סבירה סביר מאוד להניח שרמות המחירים בארץ יתמתנו בקרוב,אך קחו בחשבון שפ"ת נחשבת ממש מרכז הארץ במדינתנו הקטנה,וטווח המחירים של דירות להשקעה באזורי מרכז העיר הוא עדיין נמוך בכ-30 אחוז מרמת גן,גבעתיים ניתן עדיין למצוא בפ"ת דירות סולידיות להשקעה בטווח מחירים של 700k מה שכבר רחוק שנות אור משכנותיה במרכז אולי יהיו תיקונים קטנים בשנתיים הקרובות,אך מי שצופה ריסוק מחירים טועה אני מאמין שהתיקונים הגדולים יותר יגיעו מהדירות למגורים הגדולות שמחירם כיום מופקע אין לדעת מה יילד יום,אך צריך לזכור שבעוד 10 שנים אוכלוסיית ישראל תמנה 10 מיליון איש,וכולם צריכים קורת גג. עצה-מי שמעוניין לחפש דירה להשקעה,שייצא לשטח ויילמד את השוק טוב,ניתן למצוא עסקאות טובות,אבל זה לא יגיע מהדירה הראשונה או העשירית שתראו. יש הרבה חיים בסרט,שמפרסמים בשיטת מצליח את דירתם למכירה במחיר מופקע. אל תיהיו הפראיירים שלהם!!!!!!!!!! *לפעמים עדיף לקנות דירה להשקעה ולגור בשכירות,מאשר להיות עבדים של הבנק לטובת המשכנתא!!!!!!!!!החיים קצרים מדי.......... בהצלחה..............
עודד | 16.04.10
51.
רמת החייל
עם כל הכבוד לאזור הזה - אני ממש לא מבין איך חיבור פ"ת אליו ישפיע דרמטית על המחירים... נו באמת - זה אזור ההיטק היחידי בארץ? אז יהיו כמה עשרות משפחות שזה ישפר את מצבם. יש כל כך הרבה שיקולים בבחירת מקום מגורים - כמו קרבה להורים ועוד. כמו כן לכולנו ידוע מה הסיכוי להצליח להחזיק מקום עבודה בהייטק - היום רמת החייל, מחר יוקנעם. הקרבה לרמת החייל תתרום - אבל ההשפעה לא תהיה דרמטית
עובד הייטק | 15.04.10
50.
לאיזו משפחה נורמלית יש כסף לקנות דירה סבירה?!
גם אני וגם בעלי עובדים בהייטק, משכורות מעל הממוצע בשוק וכרגע אין לנו שום צל של סיכוי לקנות דירה בארץ. כל מי שלא בורך בדירה בירושה ואין לו עזרה מההורים (אנחנו למשל) בחיים לא יוכל לקחת דירה. לעבור לפרפריה אנחנו גם לא יכולים כי יקח לנו שעה וחצי נסיעות לכל כיוון ועם ילדים זה קצת בעיה אז... כנראה גם אנחנו נעשה כמו שעשו הרבה חברים שלנו - נארוז ונעזוב את הארץ לצערי הרב.
 | 15.04.10
49.
ל 45: לא יודע אם עשירים או לא אבל מי שיכול להרשות לעצמו לקנות דירת 4 חדרים ב 1.7-1.9
מיליון, ו 5 חדרים במעל 2 מיליון בקומות גבוהות הוא בטח לא עני, ותוסיף לזה לפחות 200 אלף שקל השקעה בדירה ועוד המתנה ל 3 שנים עד סיום הבניה, השכונות החדשות בפ"ת מאוד יקרות, מחירים כאלה אין כמעט באף עיר בארץ, בנוסף פנטהאוז נמכר בנוה גן ב 3.6 מיליון שקל, כולם אומרים שהמחירים בכל הארץ יירדו, בינתיים זה לא יקרה, אם יירד בפ"ת יירד גם בכל מקום אחר, מבחינה הגיונית בפ"ת אמור רק לעלות כי הערים הסובבות אותה (רמת גן, גבעתיים , קרית אונו, צפון ת"א), עדיין יקרות ממנה, אך לדעתי העליה המאסיבית תהיה דווקא באזורים הפחות יוקרתיים בעיר, כי השכונות החדשות מתקרבות גם ככה במחיר לערים שציינתי, אולי לשכונת אם המושבות יש פוטנציאל לעליה גבוהה כי היא עדיין זולה משמעותית מכפר גנים ג, 1.4-1.5 מיליון לדירת 4 חדרים, ובעוד שנה כשיפתח הגשר לרמת החייל, ונסיעה מאם המושבות לרמת החייל תיקח 4 דקות, אז מן הסתם המחירים שם יעלו, אני לא מכיר עוד מקום שאפשר להגיע ממנו לרמת החייל ב 4 דקות במחירים האלו, יותר לכיוון של 2 מיליון שקל ל 4 חדרים (בניינים חדשים), ולכן אנשים יגידו למה לי לשלם הון תועפות על דירה בצהלה או במשתלה, כאשר אני יכול לקנות דירה במיקום זהה באם המושבות, ולכן שם יש פוטנציאל גבוה לעליית מחירים. גם לכפר גנים ג יש פוטנציאל לעליית מחירים כי כפי שזה נראה השכנות שלה לא עוצרות ויש בהן עליית מחירים מתמדת, ולכן גם בה תהיה, בנוסף הולכת לקום כפר גנים ד עם מכללה אקדמית בה, ובנוסף פיתוח מגדלי המשרדים המתוכנן בקירבת האזור גם יוסיפו לעליות המחירים. לסיכום, אני לא רואה שום סיבה לירידת מחירים בפ"ת, אלא אם כן בשכונה שלה (רמת גן,גבעתיים, קרית אונו וצפון ת"א) יתחילו להיות ירידות מחירים.
רון | 15.04.10
48.
אני צוחק מהמחירים המטורפים האלה
כבר 4 שנים אני גר בארץ המהממת הזאת וכל יום ניהנה מחדש. לפני שנה רכשתי דירת 4 חדרים חדשה 130 מטר רבוע ב140 אלף דולר. דירה עם כל הלוקסוס בבנין מפואר עם בריכת שחיה פרטית שמירה צמודה, חמש דקות מהים.. איך הגיעו בארץ למחירי הדירות המטורפים האלה? כאן הכול זול- חצי מחיר מהארץ.. לא להאמין. אפשר לחסוך וגם לעשות חיים
דני | 15.04.10
45.
לאילן מהוד השרון-אתה טועה ומטעה
זה באמת ענין של זמן עד שהמחירים בפ"ת ירדו בעשרות אחוזים. אי אפשר להגיד זאת על ת"א, רמת גן וגבעתיים. פ"ת כולל כפר גנים ואם המושבות היא איזור אפור, והמחירים עלו כמו שעלו בכל הארץ. מתוכננים ברמת גן מגדלים כמעט ואולי אף יותר מבתל אביב בפ"ת הרבה פחות. אני לא מכיר הרבה עשירים שקונים בפ"ת לעומת שלוש הערים הנ"ל. תקן אותי אם אני טועה
רון | 15.04.10
44.
ל- 41,זה רק מראה על הטימטום של העדר
הרי זה לא הגיוני שדירה מורפטת וישנה (כהגדרתך) תעלה יותר מדירה חדשה. זו בדיוק הבועה. ד"א 4 חדרים חדשות נמכרות בפ"ת ביותר מ 1.4 .. המגדלים מקרבים את ר"ג לת"א? והמגדלים בפ"ת? רגע,אתה יודע איפה נמצאית פ"ת? פ"ת לא יותר רחוקה מר"ג וגבעתיים ואם תסתכל על השכונות שצמודות לת"א כמו נוה עוז,אם המושבות וכפר גנים ג' ותראה כמה הן צמודות לת"א אז תבין למה לאנשים אין בעיה לקנות שם דירות בדומה למי שהולך וקונה בר"ג/גבעתיים.
אילן | 15.04.10
43.
המצב בנהריה
קיפאון!!! אני מכיר מוכרים שמנסים שנה ויותר למכור את דירתם אבל הם לא יורדים הרבה במחיר והקונים מבקשים הורדה משמעותית 20%. המחפשים לא קונים ברמות המחירים הנוכחית ומחכים. אני מכיר הרבה אנשים שמעדיפים להשכיר ולחכות לשנה הבאה. כולם מאמינים שהמחירים בתהליך ירידה וצריך לחכות. נוצר מצב מוזר שמוכרי דירות יד שניה מבקשים יותר ממחיר של דירות יד ראשונה למרות שדירתם דורשת שיפוץ מקיף. הם חיים בסרט :-) הקבלנים בנהריה מתחלקים לשניים: 1. קבלנים שמבקשים מחיר מטורף. 2. קבלנים שמבקשים מחיר מתחת למחיר יד שניה.
מחפש | 15.04.10
42.
המחירים אכן יורדים וחוזרים להיות שפויים
סוף סוף ההמתנה מוכיחה (ובתקווה אף תוכיח את עצמה). אנחנו זוג צעיר, מחפשים דירה כבר חצי שנה, ופשוט לא הרגשנו "נכון" לשלם מה שביקשו בשוק, כי הכל היה מ-ט-ו-ר-ף. אני שמחה שמי ששפוי (כמונו) המתין וממתין, המחירים יתייצבו, המשקיעים עם הכסף העודף ייצאו (סוף סוף!) מהשוק. ובל נשכח שגם רשות המיסים נכנסה למשחק היום עם פרסום של המחירים הריאליים שמדווחים לה, ולא מחירים "מומצאים" ביד 2. יופי, בקרוב נוכל לקנות דירה כזוג צעיר.
שני | 15.04.10
41.
39 ההבדל תמיד ישאר
בכל עיר יש שכונות פחות טובות ויותר טובות. המחירים בפ"ת עלו יותר ממה שהעיר הזו שווה והם ירדו בשנים הקרובות. אם אתה רוצה להשוות מחירים דירה של 4 חדרים במרכז רמת גן (ברחובות שמתפצלים מביאליק לדוגמא) בלי מעלית ובלי חניה ומשנת תרפ"ט עולה יותר מדירה חדשה באם המושבות עם מעלית וחניה. אני מדבר על מחירי מינימום לדירות כאלה של 1.4 מיליון שקל מינימום, שלא לדבר על בתים עם מעלית וחניה במרכז ר"ג. קח בחשבון שהעיר הולכת ומתקרבת לת"א מבחינת כל המגדלים שבונים שם, ואפילו יש יותר ירוק בעיניים מבמרכז ת"א
שימי | 14.04.10
40.
השכונה הבאה נתניה בעליה !
שימו לב נתניה רחוקה מתל-אביב כמו ראשון לציון .ןלכן המחירים בנתניה מוכרחים להשתוות לראשון .בונים קניון חדש וענק בנורדאו ולכן גם הבניה החדשה וגם הקניון יעלו את המחירים בשכונות הדרומיות של נתניה קרי אזורים ונורדאו . דירה שחבר שלי קנה ב 350 לפני שנה שווה עכשיו 450 .לכו חפשו דירה למכירה בראשון מתחת ל-700 . יש אזור תעשיה ענק ויש ביקוש מטורף לשכירויות ולכן כמו שהים מושך אליו את המים של הנחלים ככה המחירים בנתניה של דירות השיכון יעלו ל600 פלוס . תראו כמה קבלנים בונים שם הם לא בונים שם בגלל שאמרתי להם -אלה בגלל שהם עשו חקר שוק !!!
dudu | 14.04.10
38.
31 איפה ראית דירת 4 חדרים בשכונות החדשות בפ"ת ב 1.2 מיליון?
דירת 4 חדרים באם המושבות עולה 1.4-1.5 מיליון, בכפר גנים ג 1.7 מיליון כאשר בבניינים הגבוהים אם תוסיף לזה את הקומות תוכל להגיע לכמעט 2 מיליון שקל לדירת 4 חדרים בקומה גבוהה, אלו מחירים יותר גבוהים מהרבה מקומות ברמת גן, ובצדק, לגור בכפר גנים ג זה בדיוק כמו לגור ברמת גן, גבעתיים, קרית אונו מבחינת המיקום, בגלל כביש מכבית, והשכונה איכותית ויפה.
רון | 14.04.10
35.
הנתונים נכונים באופן כללי
מרכז תל אביב ובעיקר הצפון הישן- האיזור היקר ביותר בארץ מבין הערים 0לא מדבר על ישובים כמו הרצליה פיתוח). רמת גן וגבעתיים ערי מעגל שני עם מחירים גבוהים מאוד במרכז (1.5 מיליון ומעלה) ומחירים פחות גבוהים בשכונות פריפריות (רמת שקמה, גן הערמונים, נווה יהושג, גבעת גאולה, רמת עמידר) אך עדין מעל 1.1 מיליון שקל לדירת 4 חדרים ממוצעת (גם בלי מעלית וחניה). בגבעתיים מחירים קצת יותר יקרים ברמת גן אך באופן כללי רמת המחירים שם וגם בלב רמת גן ובצפון תל אביב (לא מרכז תל אביב!) כמעט דומה פר מטר.
יזם נדלן | 14.04.10
34.
הבעיה של כל המדינה הזו היא תופעת העדר.
אם יש קללה שהישראלים לא יסלחו עליה לעולם זה שמישהוא יקרא להם פרייאר, אלא מה שמתברר זה שאנחנו הפריירים הכי גדולים בעולם. מציעים לנו מכונית יפנית עלובה ב120,000 שח ואנחנו אומרים אמן. מוכרים לנו דירה עלובה ב1000,000 שח ואנחנו אומרים אמן. רוצים דוגמה נוספת אז בבקשה.. חבר שלי נוסע כל קיץ לנופש באירופה עם משפחתו ועבור לינת לילה באזורים מדהימים עם צימרים ענקיים הוא משלם גג 80 יורו וגם זה בגלל שהוא אוהב להתפנק. אני לעומת זאת נאלץ להשאר בארץ והתחלתי לברר על מחירי צימרים בצפון ואני חייב לומר שאנשים פה בארץ פשוט לא שפויים. אנשים מבקשים ממני 1000 שח (200 יורו) בלי למצמץ עבור צימר בגליל ואם אתם חושבים שאנשים לא נותנים להם את הסכומים האילו אתם טועים. ממני החבר'ה האלו לא יראו גרוש. אני העדיף להשאר בבית לפני שמשהוא יעשה ממני פרייאר. הבעיה היא ששאר עם ישראל הדפוק שלנו משלם כל מה שמבקשים ממנו וכך מחירים לא יכולים לרדת
אמיר  | 14.04.10
32.
כאחד שגר במודיעין המחירים לא ריאליים
המחיר בכתבה הינו המחיר שהיה אמור להיות, אלא שהמחירים בפועל גבוהים ב-10 עד 20 אחוז לפחות. הסיבה לכך היא שמודיעין אמנם "עיר שינה" אבל יש בה תושבים איכותיים, היא נקייה, מעולה לילדים, והולכים ונבנים בה הרבה מבנים ומוסדות (היכל תרבות, פארק ציבורי גדול ומושקע, מרכז קניות ענק (ישפרו),מרכז תעסוקה (בכיוון ליגד), אז"ת שוהם 15 דקות נסיעה, קניון עזריאלי, בריכה עירונית, שתי תחנות רכבת, מחלף שילת, מכללה ועוד) המחיר הנקוב הוא אולי לדירת 4 חדרים בשכונת ציפור אלא שזו לא נחשבת איכותית במיוחד.
 | 14.04.10
31.
23 לא הייתי משווה את פ"ת לרמת גן או לקרית אונו
אולי איזורים חלשים במיוחד כמו סלמה ג שנמכרים היום בכ 1.2 מיליון שקל שווים במחיר לדירה חדשה באם המושבות. במרכז רמת גן לא ניתן להשוות את רמות המחירים ולא רק בגלל האינדקס שמצויין פה מהיכרותי עם השטח- מרכז רמת גן יקרה ב 30 אחוזים משכונות טובות בפ"ת כמו אם המושבות וכפר גנים...והפער לא יצטמצם כל כך מהר. רמת גן, כמו ת"א וגבעתיים, היא עיר לעשירים (פרט לכמה שכונות פשע) ופ"ת היא יותר ברמה של חולון בת ים וראשלצ (שגם שם המחירים גבוהים מאוד היום)
מבין | 14.04.10
23.
פ" ממש לא מעגל שלישי, היא מעגל שני בדיוק כמו גבעתיים, רמת גן, קרית אונו
והמחירים בהתאם, אי אפשר להשוות את פ"ת להוד השרון, כפר סבא, ראשון, רחובות, כי פ"ת במיקום הרבה יותר אסטרטגי, 2-3 דקות מאלוף שדה, 5 דקות ממורשה, בקרוב 4 דקות מרמת החייל עם פתיחת הגשר, ולכן המחירים עולים. מי שמוכן להתפשר על מיקום יכול להתרחק קצת לפריפריה כמו כפר סבא, רחובות וכו', אבל מי שרוצה לגור במיקום באמת מרכזי פ"ת היא העיר היחידה עם מחירים עדיין יחסית שפויים למעגל השני (אחיותיה למיקום רמת גן, גבעתיים וקרית אונו) יקרות יותר.
רון | 14.04.10
21.
אני מחזק את מגיב מספר 5 - אבל מה הפתרון?
ודרך אגב, בכפר סבא, הפנטזיונרים מבקשים בין 1.4 - 1.8 מליון ש"ח. על דירות 4 חדרים שנבנו לפני יותר מ- 5 שנים. הם לא מקבלים וגם לא יקבלו. "מצליח" לא בא, "מצליח" גם לא מטלפן... האבסורד הוא שבשכונה הירוקה מוכרים דירות זהות, חדשות ומודרניות יותר החל מ- 1.45 מליון. מצב השוק הוא שממה מוחלטת, למעט טמבל פה וטמבל שם שקנוביוקר ועוד שנה יצטערו על זה..
רובין | 14.04.10
20.
אני אוהב את הקטע הזה שאומרים שעלייה של 1% בחודש במחיר הנדל"ן זה עלייה מזערית
כאילו, זה 12% בשנה. תראו לי איזה אפיק השקעה סולידי אחר שנותן 12% בשנה. מחירי דיור אמורים לעלות ב 1%-2% בשנה, כלומר להיות מעט מתחת למדד. רק בישראל עלייה של 30% בשנה במחירי הדירות, ודירות שמכפילות את הערך שלהם כל 4 -5 שנים נחשב כדבר טוב. ותודה למנהל המקרקעין על שדפק מדינה שלמה.
לוקו22 | 14.04.10
11.
המחירים ברחובות עולים באופן יציב למרות ה'קפאון'
במחירים ברחובות עולים, ראו את ה'הולנדית', את ה'חדשה' את צפון העיר בחודשים האחרונים מבקשים בכ 50,000 ש"ח יותר מהקיץ. ודירות נמכרות. אם לא יחתכו את נושא קניית הדירות להשקעה, ואם לא יפרקו את הבועה שיצרו כל האינטרסנטים כמו הקבלנים, המתווכים ונוטלי השוחד למינהם, המצב הזה לא יסתיים בקרוב....
קונה | 14.04.10
10.
זוגות צעירים -הפתרון פריפרייה
ח'ברה צעירים,זוגות צעירים נשואים,הפתרון נכון לעכשיו כדי להתחיל את החיים ,רק לקנות בפריפרייה ואני מדבר על אשדוד-אשקלון ודרומה. מחירי הדירות מרחובות וצפונה פשוט מרקיעי שחקים ולא נראה לי שצפויים לרדת בזמן הקרוב ולכן ,ההמלצה שלי היא לקנות בדרום. אני ואשתי זוג צעיר בשנות ה-30 לחיינו קנינו דירת 4 חדרים עם מרפסת שמש חדשה מקבלן במחיר של 640,000 ש"ח !! . דירה כזו בעיר אחרת במרכז תעלה לפחות מיליון וחצי אם לא יותר. כמו כן לקחנו משכנתא יחסית סבירה של 448,000 ש"ח ,ללא EMI,ההחזר החדשי שלנו גם יהיה ממוצע. מבחינת עבודות ,לי ולאשתי אין בעייה מבחינת מקצועות לעבוד גם בפריפרייה ואנחנו לא מוגבלים לאיזור המרכז. ו"הדובדבן שבקצפת" ,המשפחות שלנו גרים באשדוד ,מרחק של 15 דקות נסיעה מאשקלון,וכך נוכל לקבל גם עזרה עם בננו התינוק . בהצלחה לכולם.
אנונימי | 14.04.10
5.
משפחה צעירה מרוויחה מעל הממוצע והרבה מעל החציון, 16K בנטו בחודש,
מוריד 3,600 ש"ח שכירות דירת 4 חדרים מעגל שלישי (כפ"ס, הוד השרון, רחובות, ראשל"צ, פ"ת). מוריד 3,500 ש"ח גן + מטפלת לילד אחד. מוריד 3,200 ש"ח מזון לכל המשפחה + חיתולים + מטרנה. מוריד 4,500 ש"ח ארנונה/חשמל/מים/דלק לאוטו אחד/ביטוחים ואחזקת רכב אחד/טלויזיה/אינטרנט/סלולארי (עד 200 ש"ח לכל המשפחה)/בזק/גג מסעדה אחת בחודש/חדר כושר אחד/חופשי חודשי רכבת אחד (לבן הזוג ללא רכב, 370 ש"ח)/בריאות ומוצרי סופרפארם בסיסיים/ביגוד כשצריך ממותגים עממיים וכו' וכו' נשאר 1,200 ש"ח בעודף. האוטו עבר החודש טסט וטיפול - מינוס 1,500. הייתי צריך בחודש שעבר להחליף מזרון בחדר שינה - מינוס 2500 ש"ח. נסעתי לראשונה מזה שנתיים ליומיים לאילת - מינוס 3,500 ש"ח. אחד מבני הזוג מפוטר - קריסה כלכלית מוחלטת תוך 3-4 חודשים. לי ולאשתי תואר שני ראוי מאוניברסיטאות מובילות. דירה ב- 1,400,000 ש"ח - יכולה מצידי גם לעלות 14 מיליון. יכול להרשותה לעצמי באותה מידה. שכבה מאוד מצומצמת מעסיקה את מעמד הביניים בשכר זעום שהיא נותנת ביד אחד, וגובה מחירים מופקעים בכל תחומי החיים ביד השנייה. חברות הסלולאר מחלקות ביניהן מיליארד ש"ח רווח נקי לכל אחת. הבנקים הגדולים מחלקים ביניהם מיליארד ש"ח רווח נקי לכל אחד. הקטנים 30-50 אחוז מזה. מוצרי חלב במחירים מופקעים, עולים לקילו יותר מאנטריקוט. רשתות השיווק הגדולות מפקיעות מחירים ובמצעות מניפולציות על גבול החוק ומעבר לכך. קבלנים מנצלים היעדר אלטנרנטיבות השקעה וריבית נמוכה (היינו - משכנתא נמוכה זמנית) כדי להריץ את מחירי הנדל"ן, בשיתוף פעיל של התקשורת. בקיצור - הלימון של משפחתי נסחט עד תום. למזלי אנו מספיק משכילים כדי שנוכל, אם נהיה חייבים (ואנו לא רוצים בכך כלל), לברוח מפה.
נאור | 14.04.10
1.
שטויות במיץ
מה זה השטויות האלה - שואלים מתווכים מה יקרה למחירי הדירות? נו באמת... השכר שלהם נגזר ממחירי הדירות ומביצוע עסקאות אז מה נראה לכם שהם יגידו? כמי שמכיר את השוק מקרוב, יש ירידות מחירים קלות ברוב הארץ ובעיקר חוסר עסקאות אפילו בהשוואה לחודשי "החורף". קונה ומוכר פשוט לא מצליחים להסכים על המחירים. העיוות בפתח תקוה נובע מפרויקטים חדשים שמחירם גבוה יותר אך הדירות יד שנייה, מחירם כבר תקוע כמה חודשים. מה יהיה בהמשך? תלוי מי לחוץ יותר, הקונה או המוכר. אני מאמין שהמוכרים יהיו לחוצים יותר כי הם יבינו שתוך חצי שנה, בבנק הם יקבלו את אותה ריבית שהם מקבלים מדירת ההשקעה שהם קנו בלי כאב ראש והפתעות...
תומר | 14.04.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת