אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שוק הנדל"ן: "במדינת תל אביב, כלום לא ישתנה"

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
טוב שיש לנו OECD-אחרת השחיתות תפרח.
נגיד שרק לפני חודש אמר-מחירי הדירות לא גבוהים. אחרי מספר ימים אמר - יש בועה. עברו עוד כמה ימים אמר - יש בועה קטנה אינטרסנטים בשוק הנדל"ן,החל מקבלנים,ספסרים,מתווכים,בעלי קרקעות,יזמים,יחצ"ניםשמאים אמרו-אין בועה המחירים עוד יעלו. שבוע שעבר שלח הגוף האובייקטיבי ה-OECD מכתבים בהולים - יש בועת נדל"ן בישראל לא עברו כמה שעות-והמפקח על הבנקים שכבר יודע שיש בועה,רק פחד להגיד, שלא יאשימו אותו במפולת-הוציא הנחייה לבנקים למשכנתאות ממנה ברור לכל בר דעת-הבועה כאן ולא צריך מילה נוספת. נכון להיום-ה-OECD לא מסכים לפטורים בתחום הנדל"ן המהווים מקלט מס-כמו פטור ממס שבח אחת ל-4 ש' לספקולנטי נדל"ן ופטור ממס שכ"ד עד לסכום מסוים,תורמים לניפוח הבועה,הוסף לזה הפסד של 1,500,000 ש"ח בשנה לקופת המדינה ובנוסף הפטורים גורמים לאי צדק שיוויוני וחברתי.
אלי | 27.05.10
13.
ללא ספק שהשוק יצטנן ותהיה ירידת מחירים
לעולם לא דיברו כל כך הרבה על נדל", כפי שמדברים כיום, מה שאומר שיש בעיתיות בנושא. מחירי הנדל"ן קפצו בצורה לא טבעית, ולכן חייב להיות תיקון - ובשביל זה יש את כוחות השוק. הלחץ המטורף שהקבלנים עושים, ולא מפסיקים לדבר על חוסר בקרקעות (כאילו אנו נמצאים בפיצוץ אוכלוסין כאילו אנחנו סין) זה פשוט מגוחך. כעת כולם רוצים לגרוף את הרווח שלהם על חשבון אנשים שפשוט מחפשים את הפינה שלהם. כי הם יודעים בוודאות שזאת תקופה - ולכל תקופה יש התחלה, אמצע וסוף, וכרגע אנחנו מגרדים את הסוף וניתן להרגיש זאת. עם ישראל לא יכול לקנות דירות במחירים של היום. מי שמתפתה ולא משכיל לחשב את החזרי המשכנתא יקבל בום לפנים, וחבל. תנו לשוק לעשות את שלו, תמתינו, תמיד תהיה בניה, תמיד אנשים ימכרו את דירותיהם ותמיד תוכלו לרכוש דירה. אל תשכחו שאנשים לא מרווחים היום יותר ממה שהרוויחו מלפני שלוש ארבע שנים, להיפך השכר הממוצע במשק ירד. איך אנשים יחזירו את המשכנתא רק ה' יודע.
בועת נדל"ן מתפוצצת | 27.05.10
11.
פראיר מי שקונה היום דירה במיליון וחצי ש"ח
צבא? עשינו אקדמיה? למדנו מילואים? עושים ונעשה מרווחים שכר הוגן? משועבדים לעבודה אבל מרווחים שני בני הזוג עובדים? עובדים קשה לקנות דירה בישראל (מגדרה עד חדרה) זה אפשרי לזוג כזה?!?!? לא ולא!! נהינו עבדים של בעלי ההון והחרדים- הגיע זמן לארוז מזוודות ולעוף מפה ויפה שעה אחת קודם
מילואימניק פראיר | 26.05.10
10.
ל-7
לקיחת משכנתא בשילוב עם EMI,רק מייקרת עוד יותר את גובה ההחזר החודשי ואת הסכום הכולל של המשכנתא. הדבר רק מהווה עוד עול כלכלי הרובץ על הלווים קרי הזוגות הצעירים. ולכן המטרה היא למי שיכול כמובן לקנות דירה ללא עירוב של EMI. ניתן להתחיל מדירה ראשונה בפריפריה צפון הארץ או דרום הארץ ,ללא EMI ,לא חייבים על ההתחלה לגור במרכז. צפון: נתניה,חדרה,אריאל... דרום: אשדוד,אשקלון,ב"ש . כך אני ואשתי עשינו.
אנונימי | 26.05.10
9.
התחזית שלי היא...
זוגות צעירים לא יוכלו כמובן לרכוש דירה ואז האופציות הן :1. לעשות מאמץ קטן ולקנות בפריפריות.2. לגור בשכירות 3. להגר לחו"ל . בעיניי אחוז היורדים יילך וייגדל,כך גם אחוז משכירי הדירות ,בלית ברירה בשל אי היכולת הכלכלית לקנות דירה. אחוז קוני הדירות בפריפרייה אולי ייגדל במקצת,אבל לא באחוז משמעותי ,כי בכל זאת גוש דן והמרכז הוא לב ליבה של איזורי התעסוקה. זה מה שהמדינה רוצה שייקרה?
יואב | 26.05.10
8.
להעניק לרוכשי דירה ראשונה 25% הנחה
הואיל וכ- 50% ממחיר הדירה הוא מיסים והיטלים, המדינה יכולה להעניק לזוגות צעירים יוצאי צבא מחצית מתשלומי המיסים וההיטלים ... דהינו החזר מס ע"ס 25% ממחיר הדירה הנרכשת ... בצורה כזאת צעירים שתרמו למדינה יוכלו להנות ממחירי דיור סבירים ...
יורם מראשון | 26.05.10
7.
זה ברור שבגוש דן לא תחול ירידה ברמת המחירים
וזאת בגלל הריבוי הטבעי הגדול במדינת ישראל שרובה בוחר להתרכז בגוש דן. יש ערים שכבר אין בהם עסקאות זמן רב כמו רמת גן וגבעתיים. אז מה? זה הוריד שם המחירים? מחירים ברמת גן וגבעתיים גבוהים היום פר מטר מרוב השכונות בתל אביב, וזה כששיעור העסקאות קטן מאוד כי רק עשירים מסוגלים לקנות שם ומצד שני המוכרים אינם רוצים לוותר על מקומם בערים הללו. בנוסף ניתן לקחת משכנתא בשילוב עם EMI ולהגיע למימון כמעט מלא של המשכנתא-מה שקורה היום. מה שיכול להפיל את שוק הנדלן זה או העלאת ריבית רצחנית שתוביל לחדלות פירעון של עשרות אלפי רוכשים בגוש דן או מלחמה עם איראן. תרחישים אחרים יורידו את השוק באחוזים בודדים כשבצנטרום של גוש דן המחירים ימשיכו לזחול כלפי מעלה.
מבין בנדל"ן | 26.05.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת