אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה יש בפנים: ריטלין של נוברטיס

45 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
התופעות שבאות עם הרטלין
כל מי שמשתמש בריטלין או קונצרטה צריך קודם כל להתייעץ עם נירולוג. והכי חשוב להקשיב לגוף שלו.!!! בתוך יום או מקסימום יומיים אתה יכול לדעת עם מה שלקחתה טוב לך או לא. על כל אחד עובד קצת שונה. במקרה שלי הריטלין של ה10מ"ג לא עשה לי טוב זה משתחרר מהר מידי בגוף שלי והרדים לי את המוח. יכולתי להתרכז אך היה לי קשה לחשוב או להתרכז בדברים אחרי יומיים שבדקתי לא הייתי מרוצה ובקשתי מהנירולוג קונצרטה שמשתחרר ממש לעט ומחזיק ליום שלם. קיבלתי מינון של 36 והצלחתי להתרכז בלי להפסיק להיות עצמי. אבל בגלל שראיתי שכשאני ממש מתרגשת זה לא הצליח להחזיק אותי ביקשתי מינון יותר חזק,לאחר בדיקת אקג ולפי המשקל אישר לי את הקונצרטה היותר חזקה 54 מ"ג ניסיתי אותה היום וזה חזק מידי. אומנם קבלתי שקט והצלחתי להתרכז בצורה בלתי רגילה, אבל הרגשתי כמו סוג של זומבי, ושוב הזיכרון ומהירות המחשבה לא היו אותו דבר בכלל. אז אשתמש רק שאצטרך ללמוד לבד ולהתרכז לפרטי פרטים במיוחד אם זה משהו שאני מתחמקת מלשבת עליו, אבל בשום פנים באופן לא בנהיגה או כשאני צריכה לתקתק דברים. מהניסיון שלי הכל תלוי במינון ואיך החומר משתחרר בגוף. טיפין טיפין או הכל בפעם אחד. לכן חשוב מאוד במיוחד אם הילדים לנסות ולבדוק מה מתאים לו באופן ספציפי ולשמוע ממנו מה זה עושה לו. אף אחד לא צריך להפסיק להיות הוא עצמו! זה צריך לספק לילד!! שקט בראש והנעה מהיכולות שלו.!! אם זה לא ככה תחליפו מינון ואפילו תרופה. תופעות לוואי לא אמורים להופיע יותר מיום או מקסימום יומיים. חוץ מירידה בתיאבון שקורת כשאתה מרוכז במה שאתה עושה וההיפראקטיביות נותן לך המון אנרגיה לעשות את מה שאתה עושה, במקום להתפרץ החוצה לכל הכיוונים. אני יכולה להגיד שאם הייתי יודעת קודם זה היה חוסך לי המון בלגן באוניברסיטה. וזה מאוד עוזר לי היום להיות סבלנית לילד שלי וגם בביצוע משימות. ורק האדם עצמו יכול להגיד אם טוב לא או לו. אל תתעלמו מהילדים !! יהיה לכם גם סוג של שקט בזאת שהוא ממצה את הפוטנציאל שלו ואל תהפכו אותם לזומבים!!! בהצלחה! :)
רחל | 25.03.15
40.
לצאת מהריטלין
אני אמא לילד בן 9 ונתתי את הסם הזה לילד שלי במשך שנתיים.נכון שהיה שקט בבית הספר אבל אחרי האשפעה של הריטלין בבית היה עוד יותר גרוע היתפרצויות כעס ,עצבים והילד לא היה מצליח להירדם בככל עד שעה מאוחרת מאוד עד כדי כך שאני הייתי נרדמת לפניו...בנוסף כל חודש היהי סובל מגסטרו המלווה בכעבי בטן היומים ולבסוף היתחלו תיקים עם העף שלו.ואז אמרתי זהו זה אף אחד לא שווה שאני אמשיך לסמם את הילד שלי ולהזיק לבריאותו.היפסקתי לפני חודש הילד אוכל,צוחק וישן טוב ללא סיוטים.חיים רגילים לילד בן 9! נכון שקשה מאוד להיתמודד עם הקשיים בבית הספר בגגל היתהגותו אבל אני ממליצה לצוות החינוך לקחת הרבה הוויר וללכת לעבור קורס ללמוד איך להיתמודד עם הבעיות האלו. יש דרכים אחרים רק סבלנות ולהמין בילדים שלנו...
גיואנה | 07.06.13
37.
תופעות הלוואי..
כאם לילד שנטל את הרטלין ולסרוגין גם קונצרטה מזה 8 שנים יכולה לאמר שבהתחלת הטיפול יש אפקטביות .הבעיה מתחילה בהמשך..עצבנות אלימות ,ניתוח מצבים מוטעה ופרוש לא נכון .חוסר מנוחה מוחלט הפרעות שינה וחרדות.התשובה של הפסיכאטריה לתופעות הנל הוא תוספת של תרופות נוספות בשילוב הרטלין.בעקבות התוספת ותחנוני הילד הפסקתי את הטיפול לילד. עברנו חצי שנה של גמילה מהרטלין עם המון כאב חוסר איזון מוחלט חוסר שינה התפרצויות כעס .היום לאחר 8 חודשים קבלתי ילד שמח מתקשר הגיוני בחשיבה ,החזרתי לילדי את חייו.כיום לא אמליץ לאף אם על הרטלין, כוונתנו כהורים להקל על ילדנו את הלמידה אבל התוצאות בטווח הארוך זוועתיות.מעדיפה ילד מאושר ושלם רגשית מכל דבר אחר.
ענת | 20.05.11
35.
תגובה ל-33 ולכל הממליצים תרופה להפרעות קשב וריכוז
לאמא של הילדה בת 10 עם בעיות קשב וריכוז אני ממליצה לך לקרוא את הספר של ד"ר דיוויד שטיין "התשובה אינו ריטלין" זה יעזור לך .לי יש ילד בן 9 שעבדתי איתו לפי הוראות הספר של ד"ר שטיין וזה עובד. ולכל הממליצים למינהם לקחת את הסם הזה "ריטלין" גם ממליצה לכם לקרוא את הספר "ריטלין אינו תשובה" רק בשביל הידע הכללי מה אתם נותנים לילדים שלכם .כולנו אוהבים את הילדים שלנו ומוכנים לעשות למענם ולמען ביריאותם את ההכי טוב שאנו חושבים אז לפני שמסמימים את הילד צריך לחשוב ולהשקיע מאמץ אדיר לטפל ולפתור את בעיית הקשב והריכוז לתמיד ללא תרופות וסמים.
נניט | 27.07.10
32.
תגובה ל 30
תגובה ל30 הבין שלי שתה ריטלין למעלה מעשר שנים ומנם בהפסקות קצרות ביכתה י,אחרי כמה שנים הוא התחיל עים תיקים קשים בפנים והינו תחת מעקב רפואי אני החלטתי להפסיק לו את הריטלין על דעת עצמי למרות כשהוא לקח ריטלין זה עשה לו פלאים בלימודים. אחרי שהוא הפסיק לשתות את הכדור חלה הידרדרות משמעותית בלימודים ובהתנהגות עד כדי כך שבכיתה יא' העיפו אותו מבית ספר אבל לא היה איכפת לי כי אם לבחור בין ילד מלומד לילד בריא בחרתי בילד בריא.אומנם התיקים המשמעותיים פסקו אבל הוא משמיע קולות כאילו נתקע לו משהוא בגרון וזה גם מן סוג של תיקים היום הוא בין 19 וחייל בקרבי אבל קשה לו ...אני שוב אומרת ומאשימה את מערכת החינוך שלא נותנים לילדים האילו את הכלים המתאימים להתמודד והמורים לא יודעים להתמודד עם בעיות כאילו הם פשוט רוצים שקט ומוציאים את הילד מהכיתה ומכאן אני לא צריכה לציין למה זה בעצם גורם תיסכול אצל הילד אפשרויות וזמן פנוי לחפש בעיות הניאורולוגים נותנים את הריטלין לדעתי ביד קלה מאד שאלון קצר בלי איבחון דידקטי זה בעצם מה שקרא במקרא שלנו .
מרים | 05.06.10
31.
ריטלין
רק מי שחווה בעיית קשב וריכוז ומצליח בזכות הרטלין יבין זאת. אנחנו משפחה שכולנו סובלים מהפרעת קשב (קושי למידה), כולנו מטופלים ברטלין ובזכות זאת, אני בגיל 45 למדתי והוצאתי תואר, אישתי בגיל 40 עשתה זאת וילדינו הגדול לומד למהנדס, האמצעית לומדת חינוך מיוחד והצעיר בתיכון. עיקר המלחמה על הריטלין לדעתי נובע ממלחמות של יצרני תרופות כאלו ואחרים ומכל מיני עובדי אלילים ... נכון, הרטלין לא מתאים לכל אחד!!!!!!! אבל, מכאן ועד להכפשתו... הדרך ארוכה...
י.ש | 03.06.10
28.
למספר 8
מי אמר לך ש"גלגול נשמות של חייזרים" זה חלק מהסבר של סיינטולוגיה? אני סיינטולוג כבר 10 שנים ומעולם לא ראיתי דבר כזה כתוב באף אחד מהחומרים הכתובים של סיינטולוגיה וקראתי את רובם. האם זה נתון ששאבת מהאינטרנט אן ראית אותו כתוב החומרים מקוריים של סיינטולוגיה. אפרופו סיינטולוגיה.....ישנם הרבה מאוד אנשים בישראל ובעולם שאינם תומכים בשיטה הפסיכיאטרית. לא צריך להיות סיינטולוג בשביל לראות אם משהו עובד או לא - פשוט מסתכלים על התוצאות בשטח.
דני | 02.06.10
26.
עובדות על ריטלין
לכל מתנגחי הפורום למיניהם....ישנן עובדות על ריטלין שהן פשוט עובדות ללא כל קשר לדעותיכם המכובדות: 1) החומר הפעיל ריטלין הוא מתילפינאדט שהינו סם בפקודת הסמים המסוכנים על פי ההגדרות של משרד הבריאות בישראל. זאת לא דעה אישית. פשוט תכתבו בוויקיפדיה "מתילפינאדט" ותקראו. זוהי לא דעה. זוהי עובדה. 2) תופעות הלוואי של ריטלין כתובות במדריך התרופתי (העלון לצרכן) של ריטלין. הן כוללות בין השאר מוות פתאומי. זאת לא דעה אישית. זה כתוב בתוך המדריך התרופתי שנמצא בתוך כל קופסא של ריטלין. זוהי לא דעה. זוהי עובדה. 3) המחקר המקורי שאמור להוכיח ש"הפרעת קשב וריכוז" הנה מחלה אמיתית מעולם לא הוצג לציבור. למעשה, פרופסור גילדברג משוויץ אשר ביצע את המחקר שרף את כל מחקריו וכאשר נתבע בבית משפט על כך שהפיץ מחקר שאינו מבוסס באופן מדעי, הפסיד ונאלץ לשלם פיצויי ענק. זוהי לא דעה. זוהי עובדה. 4) "הפרעה" באופן בסיסי היא אינה מונח רפואי. להבדיל מדלקת גרון שניתן לראות אותה בבירור, לא ניתן לראות "הפרעה" בשום אופן פיזי. כך שלתת תרופה למשהו שאינו מחלה גופנית מעלה שאלות אתיות על הקשר בין חברות התרופות לבין אותם מטפלים כגון פסיכיאטרים ונויירולגים אשר נותנים אותם במרשם. 5) מומלץ לכל אחד להקליט ביו טיוב את הכותרת "מה לא מספרים לך על הפרעת קשב וריכוז" ולראות וידאו אשר בו מוקראות כל תופעות הלוואי של ריטלין מעל במה לשני ילדים. מומלץ! עכשיו כל אחד יכול לקחת את העובדות שלמעלה ולהחליט מה טוב בשבילו! בהצלחה!
יוג | 31.05.10
24.
מסכים עם 3! יש אנשים עם יותר קשב ואנשים עם פחות קשב..הבדלים טבעיים בין בני אדם! ולא הפרעה!
במהלך 20-30 השנים האחרונות הפסיכיאטרים "גילו" עשרות מחלות נפשיות שלא היו ידועות קודם לכן...בעיקר כדי לרומם את ענף הרפואה המדשדש שלהם!!!! יש לך קשיי ריכוז..אז יש לך הפרעת קשב.. אתה ביישן..אז יש לך הפרעה חברתית..וכו' תמיד ידעתי שיש לי בעיות ריכוז קשות, אך מכיוון שכשהייתי ילד "הפרעת הקשב" טרם הומצאה, נאלצתי להשקיע קצת יותר ולהתמודד עם קשיים רבים יותר...ובסופו של דבר סיימתי תואר שני. רק לפני כ- 10 שנים גיליתי שאני סובל מ"הפרעת קשב" אבל זה היה הרבה אחרי שסיימתי את לימודי. אין לי ספק שאם הייתי גדל כיום, הייתי נאלץ ליטול מינונים גבוהים של כדורים...שבודאי היו עוזרים לי לקבל ציונים גבוהים יותר, אך היו פוגעים בי בכל יתר המובנים. לא יתכן שאחד מכל 5 ילדים יקבל ריטלין (זה אפילו גבוה יותר מהסטטיסטיקות הרשמיות!) ברור לחלוטין (גם לאנשי המקצוע) שחלק גדול מנוטלי הריטלין אינם זקוקים לו באמת. מדובר בתופעה מזויעה אשר נעשית בחסות החוק!
מושיקו | 29.05.10
21.
ל-3 לא הכרת אף פעם מישהו עם הפרעת קשב, אהה?
תאר לך אדם שאתה מנהל איתו שיחה, והוא מחליף נושא כל דקה. הוא מסוגל לעקוב אחרי שלושה משפטים כל פעם, ואז קופץ לו משהו אחר לראש. זורק פתאום משפטים לא קשורים לכלום. לא מסוגל לעקוב אחרי חומר קריאה פשוט כי המחשבה מתערפלת ומתפזרת. לא מסוגל לקבל החלטות ולגבש דעה עצמאית על שום דבר כיוון שהוא לא יכול לעשות סדר בכל הטיעונים בעד ונגד. זאת הפרעת קשב, והיא יכולה לנטרל לחלוטין אדם מתפקוד. ואגב, זה לא רק ילדים, יש גם מבוגרים עם זה. שמח שלא יצא לך להתקל.
אחד שמכיר | 30.05.10
19.
אני סטודנט עם מרשם לרטלין...
יש לי בדיוק את הסוג הזה שבתמונה, קיבלתי עם מרשם כמובן כי יש לי הפרעות ריכוז קשות בזמן הלמידה והמבחנים... הכדור בכלל לא משפיע עלי (למעשה אני לא חושב שאי-פעם השפיע עלי), בהתחלה לקחתי כדור אחד, אח"כ 2 ואפילו 3 במכה אחת (כמובן בעצת הפסיכיאטרית שלי), אבל השפעה? יוק... הפסקתי לקחת את זה, סתם בזבוז זמן כי ממילא זה לא עוזר ועדיין קשה לי מאוד להתרכז במבחנים ובלמידה אליהם.
מישהו | 30.05.10
18.
מי הוא או ילדו לא סבל מהפרעת קשב לא יודע מה זה סבל!!! לשבת בכתה ולא לקלוט כלום!!!
קל להגיב נגד רטלין בידי מי שלא שסובל מהפרעת קשב אבל מי שסובל מהפרעת קבש ומקבל רטלין מגלה פתאום חיים חדשים פתאום הוא כמו של הילדים!! פתאום יש לו סיכולי להצליח בלימודים ולקלוט בכל גיל מיסודיועד אונברסיטה ואפילו סתם ימי עיון בעבודה או כנסים למצוא עבודה ולהתמיד בה. . . כן . . להתמיד בעדובה ואפילו להצליח!!! מי שהוא סובל קל לצאת נגד אבל מה תגיד לילד שאומר לאמו "המורה מדבר ווהדברים לא נקלטים לי בראש כמה שאני מנסה אני לא מצליח. . . אז מה לא תעזור לילדך?? תיתן לילדך להיות מתוסכל בכתה ולהקשל בלימודים??? ולאחר קבלת הרטלין לילדך חוזר הביתה ואומר: "אמא היום הבנתי את מה שהמורה אמרה בכתה" למי שאובחן וכבוסל ושרטלין מתאים לו או שילדו סובל מהיפר או/ו בעית קשב תעזרו לילד זה חשוב!!! ותפסיקו לקרוא את כל השטיות על רטלין. גם לילדים עם הרפעת קשב מגיע ל ח י ו ת !!!
איילת | 30.05.10
17.
חבל - ממומחה ברפואת ילדים
חבל שכלכליסט נותן במה לכתב שאינו מבין בכלל על מה הוא כותב את האפשרות לשפוך מילים שאף אחת מהן פשוט לא נכונה. אכן ישנם חומרים שמתנהגים במוח באופן דומה לסם אך הריטלין אינו סם - בניגוד לקוקאין אותו המוח אוהב והגוף מתרגל אליו במהירות, הריטלין הנו חומר אותו המוח דוחה היות והחומר דוחף את המוח לעבוד מהר יותר. אין התרגלות לריטלין והחומר מופרש בשלמותו בשתן מידי יום. את הריטלין ניתן להפסיק מיד עם ההחלטה על הפסקה ללא תופעות לוואי ללוקח. החומר אינו מקיים שום תנאי של סם. לגבי הגומי המאחד - לא הבנתי עדין מה הבעיה בגומי מאחד טבעי. חבל שכתבה כל כך מטופשת מופצת במקום חשוב כל כך כמו כלכליסט ועוד יותר חבל שכבר נמצא האדם שחושב שזו כתבה מדעית שניתן ללמוד ממנה.
mdmd | 30.05.10
12.
למספר 3 הכל יודע
כאם לשלושה ילדים, שאחת מהם עם הפרעות קשב וריכוז, אני יכולה להגיד לך בודאות שיש דבר כזה. אני לא יודעת אם אתה אומר את מה שאתה אומר כי אתה סיינטולוג, טבעוני, או סתם בור ועם הארץ, אבל אתה טועה ובגדול. ריטלין מציל אנשים. חד משמעית. את הגיגי החזרה אל הטבע ותיאוריות הקונספירציה לגבי חברות התרופות תשמור לאנשים בריאים. לאנשים חולים, תן להנות ממה שהמדע בימינו יכול להציע.
אלה | 30.05.10
8.
אין דבר כזה שלומי מגני תקווה - אלו שוב סיינטולוגים
סיינטולוגים (לא) יקרים - אולי תנוחו כבר? יושבים שעות כל יום ומחפשים להכניס תגובות מבטלות בכל כתבה שקשורה לריטלין ובעיות קשב וריכוז. אני בטוח שלגורו שלכם אין שום בעיות - הוא שותה מכם את כל נכסיכם וחי מעולה על חשבונכם. ההסבר של ריטלין יותר הגיוני בעיני מההסבר המופרך של ה"דת" שלכם: גלגול נשמות של חייזרים... נמאסתם
שפיגלר | 29.05.10
5.
וואאווו איזה גאון.. בטח סינטולוג ..
גם אוזון דומה בפעילותו לחמצן ואפילו דומה במבנה הבדל של אטום חמצן אחד אבל מה זה משנה.. ומים כבדים מאוד אבל מאוד דומים למים רק עם איזוטופ של מימן עכשיו לך תשאף אוזון ותשתה מים כבדים ותפסיק לבלבל את השכל גאון של אימא. טוב שלא העתקת את מה שכתוב בוויקיפדיה של הסינטולוגים.
יצחק | 30.05.10
2.
ההבדל בין קוקאין לריטלין
קוקאין עוזר לבעלי ADHD בדיוק כמו ריטלין. אז מה בכל זאת ההבדל? לקוקאין מתפתחת במהירות סבילות ונדרש מינון גדל והולך בשביל להשיג את אותה השפעה. ריטלין, לעומת זאת, אפשר לקחת באותו המינון במשך שנים והוא ימשיך להיות אפקטיבי. זה לא אומר שאין לריטלין פוטנציאל לשימוש לרעה אבל זו הסיבה שבכל זאת יש לו מקום לגיטימי על מדף התרופות בעוד לקוקאין אין.
רונן | 27.05.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת