אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התוכנית של שטייניץ: שיעור החרדים העובדים יעלה ל-63%

59 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
מצטער שנתתי לממשלה יותר מ100 ימי חסד. הייתי צריך להתחיל הגירה במיידי
אני נמצא היום בתהליך הגירה לאחת המדינות הנאורות בעולם (לא באירופה, ולא ארה"ב). - אחרי הבחירות והקמת הממשלה נתתי לממשלה הזו יותר מ100 ימי חסד, אבל טעיתי. הכל נהיה פה יותר יקר , יש פה מעל 300,000 איש שמופלים על רקע גזעני למרות ששירתו בצבא ואני אחד מהם ואנחנו לא יכולים להתחתן (וחוק ברית הזוגיות הוא חרטא, כי הוא מחייב אותנו לבחור רק בני זוג לא יהודים) , מחירי הנדלן רק עולים בטרוף (אין לי בעיה לגור בפריפריה ביום שיהיה שוויון הזדמנויות תעסוקה בין הפריפריה למרכז) והשנאה והקיטוב בין החלקים השונים רק עולים - אז במצב הזה דורשים ממני תשלום מסים מלא? אני מקווה שתהליך ההגירה שלי יצליח ואוכל לגור במדינה שפויה יותר. ברגע שמצבי הכלכלי יתבסס שם אני הולך לתרום כל שנה כסף למספר עמותות בארץ שבאמת עושות למען חלשים, חיילים, וכו'.
מושון | 16.01.11
50.
אם תוך 30 שנה יהיו החרדים והערבים 78% מהתלמידים מי ישרת בצבא
ועל מי הוא בדיוק יגן??? ואיך לפי נתונים אלו, אי השירות של החרדים לא יהפוך לבעיה קיומית??? כל אזרח צריך לשרת את המדינה בצבא או בשירות לאומי ומי שלא, שלא יהיה אזרח. כככככולם, ללא יוצא מהכלל ובלי פטורים לאיש! גברים ונשים.אחרת באמת אפשר להתחיל לעשות אקזיט לסטאט-אפ הזה שנקרא מדינת ישראל...
איש פשוט | 06.06.10
47.
עכשיו הם יהיו מחוייבים לעשות יותר מ2 ילדים עד גיל 22 כדי לקבל את הפטור
אתם לא נונתנים מענה הגיוני לבעיה הדמוגרפית שהם יוצרים אלה רק מנציחים אותה קיצוץ ביקצבאות הילדים תוציא אותם לעבודה ואף יתרה מכך! קיצבאות ילדים למי ששירת שירות מלא בצה"ל בהחלט יעשה את העבודה!!!
מישהי | 06.06.10
45.
לא בא בחשבון
בושה וחרפה. הצעה זאת תעגן בחוק את היות הדם החרדי סמוק יותר מהדם של יתר אזרחי המדינה. הדבר ירוקן מתוכן את חוק יסוד כבוד אדם וחרותו, וביום שחוק זה הלך, היום בו .נתעורר יום אחד ונמצא עצמנו חיים תחת משטר דיקטטורי כלשהו אינו רחוק. צריך להגיד להם דבר פשוט. או שאתם מקבלים על עצמכם את כל הובות המוטלים על אזרחי המדינה, כולל לימודי ליבה ושרות לאומי, או שתאבדו את אזרחותכם. תחיו כאן כתושבים, ללא זכות הצבעה, וללא זכות לקבלת קצבאות כלשהן. נכון, לא יוכלו לעבוד, אך ממילא לא עובדים ולא שותפים בחיים הכלכליים שלנו, אז לפחות שלא יהיו שותפים לחיים הפוליטיים.
יוני | 06.06.10
44.
היחס לחרדים
ישראל היא מדינה יהודית.הגיע הזמן שגם החילוניים יבינו שקיום העם היהודי עד היום ובעזרת השם לעולמי עולמים הוא בזכות תורתינו הקדושה. אנחנו מתקרבים למצב שכל היהודים יבינו שאין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים.בעיני הדתיים האמיתיים הם לא פחות חשובים מחילי צ"הל עם כל הכבוד האמיתי לחיילי צהל שהם מקור לגאוה. בזמנים הקשים האלה אנחנו חייבים להתאחד כי לצערינו יש לנו מספיק אויבים.
ניסן חקשורי | 06.06.10
42.
זה נכון שהדתיים מתחמקים מעבודה ומצהל -ובמבט
כולל הם משלמים את המחיר-הם חיים כבורים מוחלטים שכל החיים מחכים לאיזה משיח שיגאל אותם ..וזה לא קורה .הרבה מהם חיים חיים עלובים ביותר...דתי עם 6 או 8 ילדים מספק להם את המינימום.הדת היא נגע הפוגע במי שנדבק בו...לכן אני לא מקנא בהם בכלל...רוצים לחיות בתת רמה ,בחשכה של ימיי הביניים? בבקשה.. אתם שלמו את המחיר..
גולדשטיין | 06.06.10
41.
המהפכה החרדית בעיצומה. פטרונות חילונית ושילטונית רק מפריעה.
תנו לחרדים להוביל בעצמם את המהפיכה בקרבם. הנהירה העצומה שלהם אל המכללות האקדמיות שהם הקימו הולכת ומתגברת. השפעת הרבנים הולכת ונחלשת. החרדים היום כבר לא מנותקים מההוויה הישראלית, הם יודעים ה-כ-ל. כל מי שעוקב אחר התהליכים הפנימיים שחלים אצלם משתומם מהשינויים המבורכים. בסופו של יום הם ישתלבו באופן מלא בחברה הישראלית לרבות שירות צבאי, ויתרמו לחברה את ערך המוסף שלהם רב הערך, וכולנו נצא נשכרים.
r. m. | 06.06.10
36.
תכנית קלוקלת שדינה להכשל
גם בהנחה שהרבנים יסכימו להכנסת לימודי מקצועות המתמטיקה והאנגלית לחינוך החרדי, ולתת למדינה להתערב בתכנית הלימודים בבתי הספר החרדיים, יש בתכנית מספר פגמים. מתן פטור מחובת שירות בצה"ל לגברים נשואים בני 22 ומעלה. תגרור: א. עדוד להביא שני ילדים מיד אחרי החתונה, מה שיפגע בסיכוי של הנשים החרדיות להשתלב בשוק העבודה. ב. עידוד החרדים להתייחס לנשים כאל מכונות להבאת ילדים, שכן אישה עם בעיות פוריות מונעת מבעלה לצאת מהישיבה לשוק העבודה. ג. המדינה מבצעת השוואה מסריחה - חרדי שמביא שני ילדים שווה לחילוני ששירת את המדינה שלוש שנים. ד. יוציא את העוקץ מעידוד חרדים לרכוש השכלה גבוהה - הבעל צריך לפרנס שני ילדים, והאישה צריכה לטפל בהם. מתן הכשרות מקצועיות לחרדים המעוניינים להיכנס לשוק העבודה יצור אפליה עוד יותר קשה. במקום להשקיע בצעירים שהתגייסו לצבא ותרמו למדינה, משקיעים בצעירים שלמדו בישיבה ועשו ילדים.
יובל | 06.06.10
34.
חוקה לישראל ועכשיו
מערכת הבחירות הקרובה חייבת להביא את נושא חוקה לישראל על סדר היום הציבורי. יושבים באוצר חבורת פלצנים שמעלים ומורידים הצעות כאילו והיו סדרני מדפים במכולת. דיי כבר עם זה , הגיע הזמן להבהיר לכל החבורה הזו מי הם נבחרי הציבור. לא יעלה על הדעת ששרים בממשלה יצטרכו להתעמת עם חבורת האוצר ע"מ לנהל את המדינה. אני מצפה לאותו ח"כ שיקום ויעביר הצעת חוק שאומרת שלנערי האוצר אין כל זכות לנהל כלום מלבד מה שאומרים להם. מצד שני כל שר יהיה חייב באחריות אישית על תקציב המשרד אחרת בגין כל חריגה לא מאושרת יהי עליו לפנות את מקומו. את חוק ההסדרים יש לבטל - ובטח יש לבטל את הפטור המוצע !!!!!! פטור כזה עלול להתפרש כפטור משירות לאומי ..... יש להחיל את השירות הלאומי כחובה בת שנה עד שנתיים לכל בן ישיבה נשוי , רווק , גרוש אחרת הוא לא יהיה זכאי להטבות הביטוח לאומי. כל נושא הליבה במערכת החינוך צריך להיות עפ"י מבחנים שמשרד החינוך יערוך לאותם בתי ספר ובתי ספר שלא יעברו את הסף לא יהיו זכאים לתקציב בשנה שלאחר המבדק. עכשיו נראה את אוכלי החינם האלה לא עושים שירות לאומי ( כולל בקהילה ולא רק ) ו/או לא לומדים את מקצועות הליבה. כותב שורת אלה הוא יהודי מסורתי.
עכואי גאה | 06.06.10
30.
צריך להיות 0 תקצוב לעיניני דת
רוצים ב"ס דתי תשלמו על זה לבד. כמו כן לחיב אותם באותה תוכנית לימודים כמו שאר התלמידים, רוצים עוד חומר דתי אין בעיה -זה על חשבון הזמן של הילדים. (כך גם לערבים או לכל מגזר אחר ) ולחיב את כולם בשירות בצהל או שירות לאומי. דיי! חובות וזכויות שוות לכולם
ג'ון | 06.06.10
29.
לא לעודד בדבש - לעודד מתוך שויון
החרדי הוא אזרח כמו כל אזרח אחר - ילמד מה שהמדינה אומרת לו, ישרת בצבא כמו כ-ו-ל-ם (כן כן - גם עם בנות) וכשיגיע לגיל 21 יעשה על חשבונו או על חשבון הקהילה שלו - מה שהוא רוצה. מדהים שצריך להלחם על שויון - לא על יחס מועדף לחילונים מצפה בקוצר רוח למפלגה חילונית ללא דעות מדיניות.
גיא | 06.06.10
26.
אני חילוני ששירת בקרבי ובמילואים, הילד שלי לא יהיה הפראייר של החרדים
יש גבול להפקרות, פעם החרדים היו מיעוט והמפלגות למינן מכרו את הרוב החילוני שהיה. היום החרדים הופכים לרוב במדינה (סיבה טובה לחשוב על ירידה לשמחתם) ולא יכול להיות שהחילונים, עולים חדשים, וכיפות סרוגות יהיו הפראיירים שעושים סדיר ומילואים ומשלמים את עיקר המיסים אז נמאס - יאני יעשה הכל שילדי לא התגייסו ואם כן אז שיהיו ג'ובניקים הכי טוב שילדי ילכו בגיל 18 ל"ישיבות" של החילונים ללימודי "קודש "- אוניברסיטאות בארץ או בחו"ל אם הרוב ינהג כך אז לחרדים לא יהיה מנוס מלהתגייס ע"מ להגן על המדינה בה יהיו הרוב
שוקי | 06.06.10
25.
"כל הכבוד "
כל הכבוד לאוצר המטומטם שהופך את השירות הצבאי לנחלתם של הפרייארים החילוני והדתי לאומי , עכשיו הם ילמדו אנגלית ומתמטיקה ילכו לעבוד בגיל 20 והפריארים החילוני והדתי לאומי יבזבזו 3 שנים בצבא ועוד חודש מילואים כל שנה ויסכנו את חייהם כדי להגן עליהם ,ממש אפליה בחסות מדינת ישראל שמשמידה את עצמה לדעת גיוס חובה לכולם כאן ועכשיו או ביטול השירות הצבאי וכל אחד לנפשו
שי | 06.06.10
19.
חבר'ה, קצת פורפורציה
90% מהכנסות המדינה ממיסים מגיעים מהאלפיון העליון (אני לגמרי לא בטוח שיש שם עדיפות חילונית, ע"ע אלישיוב ולבייב, שלא לדבר על בורסת היהלומים) 50% מהעובדים בכלל לא מגיעים לסף המס, אז על איזה "נשיאה בנטל הכלכלי" מדובר פה? וסתם ככה, שליש מתלמידי הישיבה בארץ הינם תושבי חו"ל. 75% מתקציב הכוללים מגיע מחו"ל, מישהו יכול לאמוד כמה מטבע זר נכנס ארצה בזכותם? מישהו בדק פעם את איכות הייצוא הבטוח הזה, גם בימי משבר?
אחד | 06.06.10
18.
עוד מסמר בארון הציונות
גם בני לומד מתמטיקה ואנגלית. גם בני רוצה ללמוד בין הגילאים 18-22 ולהיות פטור משרות צבאי. גם לבני יש זכויות במדינה. אם יש ספק למישהו שבני לא ישאר במדינה שמחוקקת חוזה חיסול על שכמותו, אז שיצא מהסרט שהוא חי בו. שהרב אלישיב והרב עובדיה ימצאו פתרון לבעיות הכלכלה והבטחון בכוחות עצמם. הפריירים כבר מפסיקים להתחלף, הם מתחילים להחליף (מדינה). כנראה שצריך ללמוד בדרך הקשה שמדינה יכולה לתפקד בלי פנאטיות דתית, אבל פנאטיות דתית לא יכולה לשרוד בלי מדינה.
 | 06.06.10
17.
להפריד את הדת מהמדינה ואת החרדים מקופת האוצר!
חיש מהר הם ילמדו מקצוע ויעבדו לפרנסתם. העילויים שבהם ייזכו למילגות על חשבון הקהילה שלהם - ולא על חשבוני. פטור משרות צבאי? למה? ואם כן, אז לבטל את חוק שירות צבאי חובה - לכוווווולם! אפליה בין דם לדם היא אנטי דמוקרטית!
מילואימניק | 06.06.10
11.
זה מעצבן אותי! כל מי שאני מכירה למד אנגלית ומתמטיקה. למה לנו לא היה פטור?
למה כולם פה מסתובבים סביב הבעיה עצמה - שהיא אי גיוסם של החרדים לצהל? למה אי אפשר לקבוע מכסות מקסימליות, ולהתייחס אליהם כמו ספורטאי מצטיין ואמן מצטיין - בודדים, מתי מעט, שמקבלים פטור. והשאר? שימשיכו ללמוד תורה אחרי הצבא. די להתקשקשויות ולהכשרת השרץ. הם הרי יעבדו עליכם בעיניים - ילמדו באיזו מכללה שהם יקימו לעצמם, שבה הם יקבלו פטור כשיענו על שאלות לכיתה ב'. די עם זה כבר! פשוט די!
אחת | 06.06.10
10.
קדימה - מקווה שזה לא רק דיבורים
ברור לי שהרבה יותר חשוב שישתלבו בשוק העבודה מאשר שרותם בצבא. אין שום סיכוי למדינה לשרוד עם הם לא יהיו שותפים לנטל הכלכלי. יש מספיק תחליפים לשרות צבאי כמו סוג של שרות לאומי כלשהוא, אבל ברור שגיוסם לשוק העבודה הוא הנושא הבוער ביותר!!!!!!!!
ערן | 06.06.10
5.
זה מרגיז, אבל עדיף מהמצב הקיים
כאחד ששירת בצבא, מרגיז שיתנו להם פטור בגיל צעיר יותר, אבל צריך להסתכל על התמונה הרחבה שזה יאפשר צמחה כלכלית לכלל המדינה, יגביר את גביית המיסים מהאוכלוסיה הזו ויעלה את התל"ג של ישראל. כצעד משלים, הייתי מעלה את שכר חיילי החובה. אפשר לממן את זה, מחסכון בתשלומי העברה לישיבות שיקטנו וכן מגידול במיסים שיגבה מאוכלוסיה החרדית שתצא לעבודה. צריך להיות חכם, אבל גם הוגן כלפי מי שתורם 3 שנים למדינה בשרות צבאי. בהצלחה
איש ישראלי | 06.06.10
2.
חרדים לגורלנו.....
ם המגמות שאיפיינו את ישראל בעשור האחרון יימשכו, בעוד כ־30 שנה כ־78% מתוך התלמידים בבתי הספר היסודיים במערכת החינוך יהיו חרדים או ערבים. בן־דוד ציין בדו"ח כי "אם שיעורי האי־תעסוקה לא יירדו, נשאלת השאלה אם המיעוט ההולך וקטן, ששולח את ילדיו למערכת הממלכתית והממלכתית־דתית, ימשיך לשאת בנטל המימון ובנטל הביטחוני. במקרה כזה, לא ברור כיצד מדינת ישראל, המעוניינת להישאר בעולם המודרני, תוכל לעשות זאת".
חילוני הנושא בנטל | 06.06.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת